Rekomendowane odpowiedzi

Jacek_
2 minuty temu, Eddek napisał:

Mówimy o piachu takim suchym i sypkim (typu plaża, wydma) czy takim ubitym na polnych drogach? :) 

Miałem na myśli piaszczyste łachy na leśnej drodze, taki mały kawałek wydmy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Eddek

No to ja w takim czymś jak wpadłem na 5bar to się zakopałem :D Ale ogólnie oponki radzą sobie poza asfaltem lepiej niż na to wyglądają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nemrod

Sorki ale G-Onki to na piachu idą słabo. Nie ma porównania Gravelkingami SK, nie mówiąc już kompletnie o jakiś typowo cx-owych oponach. Bo jak niby miałyby iść przecież bieżnik jest minimalny. To są szybkie i komfortowe opony na asfalt i szuter. Przy spokojniej jeździe dadzą radę i w nieco cięższych warunkach. Ale gdy się trochę mocniej pociśnie to nawet na gruntówce przypruszonej piaskiem potrafią być nerwowe.

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
-AdamG-
Napisano (edytowane)

Ja mam Schwalbe x-one allround i jestem mega zadowolony. Wiadomo, że każdy jest na innym poziomie z techniki jazdy na piachu czy mokrej nawierzchni. Wcześniej miałem MTB i rower odczuwalnie był stabilniejszy na sypkim piachu, teraz muszę zredukować bieg i starać się mocniej naciskać, szybciej pokonać przeszkodę. Jednak ubite drogi leśne tnie jak maczeta! Przecież kupując przełajówkę miałem świadomość, że po plaży nie będę śmigał 😉 na asfalcie, jest na moje potrzeby Ok, za to w lesie, gdzie lubię zjechać, nie ma sobie równych. Na zachętę dodam 3 fotki z ostatniego wypadu po UBITYCH (idealnych dla gravela/przełaja) ścieżkach. Zachęcam do jazdy i poznawania swoich okolic! Niech szuter będzie z wami!

IMG_2844.jpg

IMG_2846.jpg

IMG_2854.jpg

Edytowane przez -AdamG-
  • Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Darasgw

Wyobraźcie sobie, że zamówiłem Nuroada. Jakimś cudem znalazłem ostatni chyba w Polsce w rozm. 61 i co? W poniedziałek sprzedawca wysłał a DHL zgubił. Złożona tzw. interwencja. 4 dni szukają a jak nie znajdą to zwrot kasy z ubezpieczenia. Cóż z tego jak dystrybutor mówi, że w tym roku już nie będzie tego roweru w tym rozmiarze. To się nazywa fart no nie ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Eddek
37 minut temu, Darasgw napisał:

DHL zgubił

Ciekawy jest fakt zgubienia paczki tych gabarytów :D Kopertę z dokumentami albo coś wielkości pączka, ok to można zgubić, ale coś co waży 15kg i jest wielkości śpiącego pod sklepem żula to już jest wyczyn. Z drugiej strony, po tym co ostatnimi czasy odstawa DHL to jakoś mocno zszokowany nie jestem ;)

Możesz też spróbować szczęścia za zachodnią granicą ;)

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Darasgw

Jak kiedyś pisałem to można kupić od kogoś kto sprowadza z Niemiec ale wtedy tylko dwa lata gwarancji u sprzedawcy i brak gwarancji na ramę. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Eddek
33 minuty temu, Darasgw napisał:

Jak kiedyś pisałem to można kupić od kogoś kto sprowadza z Niemiec ale wtedy tylko dwa lata gwarancji u sprzedawcy i brak gwarancji na ramę. 

Myślałem bardziej nad kopnięciem się do Rzeszy i zakupu na miejscu ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
pavello
Godzinę temu, Darasgw napisał:

Wyobraźcie sobie, że zamówiłem Nuroada. Jakimś cudem znalazłem ostatni chyba w Polsce w rozm. 61 i co? W poniedziałek sprzedawca wysłał a DHL zgubił. Złożona tzw. interwencja. 4 dni szukają a jak nie znajdą to zwrot kasy z ubezpieczenia. Cóż z tego jak dystrybutor mówi, że w tym roku już nie będzie tego roweru w tym rozmiarze. To się nazywa fart no nie ? 

Ja bym powiedział, że hardkor ;) Nie wiem czy Cię to pocieszy, ale kiedy byłem w Ski-Team'ie w Poznaniu i się dowiadywałem poinformowali mnie, że do końca maja powinny się pojawić :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Eddek
20 minut temu, pavello napisał:

kiedy byłem w Ski-Team'ie w Poznaniu i się dowiadywałem poinformowali mnie, że do końca maja powinny się pojawić :)

Mam nadzieję, że nie liczą, że im oddam ten ostatni 61 jakiego mieli w sieci :P

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Eddek

Pierwszy kamień milowy
b3aa1c033dd7adb6a0578624ed7ca1c9.jpg

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
danielkot

cześć!
Trafiłem na ten wątek bo też chcę sobie sprawić pierwszego gravela  - jak dotąd jeździłem na trekkingowej meridzie. Zastanawiam się pomiędzy nuroad pro a nuroad race. Zależałoby mi na lepszym osprzęcie 105 vs Tiagra, ale kolor nuroad race nie za bardzo mnie przekonuje. Zastanawiam się też czy zmieszczę się na ramie 58(obecnie mam taką tylko że na trekkingu) czy będę musiał mieć 61 (mam 195wzrostu), na tę chwilę znalazłem w W-wie stacjonarnie rozmiar 58, ale na 61 niestety jeszcze nie trafiłem :/ a z tego co pisaliście to mogą być problemy żeby ją dostać

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Eddek
29 minut temu, danielkot napisał:

Zastanawiam się też czy zmieszczę się na ramie 58(obecnie mam taką tylko że na trekkingu) czy będę musiał mieć 61 (mam 195wzrostu), na tę chwilę znalazłem w W-wie stacjonarnie rozmiar 58, ale na 61 niestety jeszcze nie trafiłem :/ a z tego co pisaliście to mogą być problemy żeby ją dostać

Oficjalnym dystrybutorem Cube na Polskę jest Ski-Team, a im zdaje się zabrałem ostatniego 61, jakiego mieli, bo po tym jak go zabrałem, zniknął całkowicie z dostępności na ich stronie ;) Na 58 może być ci ciasno przy takim wzroście, nawet jak "naciągniesz" geometrię dłuższym mostkiem i cofniętym siodełkiem, a nawet jakbyś się mieścił, to w takim ulepie może być ci najzwyczajniej niewygodnie.

Co do osprzętu, ja z Tiagry jestem zadowolony, chodzi ładnie, ilość biegów mi wystarcza i nie odczuwam niedosytu z powodu braku 105-tki w rowerze :D W Race dostajesz także hydrauliczne heble, zamiast mechanicznych w Pro.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jacek_

Ja mam 184 cm wzrostu i kupiłem ramę 58 (jest okay). Wydaje mi się, że przy 195 rama musi być 61. Co do osprzętu to zgadzam się z Eddkiem. Natomiast design w pro w mojej ocenie jest najbardziej udany. Wybór należy do Ciebie.

Godzinę temu, danielkot napisał:

cześć!
Trafiłem na ten wątek bo też chcę sobie sprawić pierwszego gravela  - jak dotąd jeździłem na trekkingowej meridzie. Zastanawiam się pomiędzy nuroad pro a nuroad race. Zależałoby mi na lepszym osprzęcie 105 vs Tiagra, ale kolor nuroad race nie za bardzo mnie przekonuje. Zastanawiam się też czy zmieszczę się na ramie 58(obecnie mam taką tylko że na trekkingu) czy będę musiał mieć 61 (mam 195wzrostu), na tę chwilę znalazłem w W-wie stacjonarnie rozmiar 58, ale na 61 niestety jeszcze nie trafiłem :/ a z tego co pisaliście to mogą być problemy żeby ją dostać

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
danielkot

Nuroad race znalazłem w sklepie z Częstochowy i w najgorszym wypadku pojadę tam po ten rower jeśli w Warszawie nie znajdę. Szalę zwycięstwa dla Race nad Pro przechyli prawdopodobnie do końca właśnie ten brak rozmiaru 61 na w czerwono-czarnym Cube.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
danielkot

Jednak przeliczyłem się, rower można dodać do koszyka i potem dopiero przy realizacji zamówienia pojawia się informacja, że jest on dostępny na zamówienie, a Pan w sklepie nie potrafi powiedzieć, kiedy będzie dostawa. Bardzo ciężka sprawa, przeszukałem już dużą ilość sklepów w Polsce i nigdzie nie ma 61 ramy, ani nuroad race ani nuroad pro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Eddek

Fakt, NuRoad się dość szybko rozszedł, szczególnie w tych większych wymiarach. Możesz spróbować importować z Vatterlandu, ale koszt pewnie będzie wyższy (transport) i w sumie nie wiem jak ma się sprawa z gwarancją (tj. czy nasze serwisy będą honorować gwarancje sklepu niemieckiego).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Darasgw
W dniu 16.05.2019 o 15:59, Eddek napisał:

Mam nadzieję, że nie liczą, że im oddam ten ostatni 61 jakiego mieli w sieci :P

No Eddek nie kupiłeś ostatniego w rozmiarze 61 gdyż ja kupiłem niecałe 2 tygodnie temu. Rower zaginął w DHL i Pani od sprzedawcy powiedziała, ze spróbuje ew. wybłagać u dystrybutora o 1 sztukę i odda jak mój się znajdzie. Powiedziała, że w tym roku nie będzie więcej tych rowerów bo wyczerpano przydział. Tak się złożyło, że mój rower odnalazł się w Wiśle. Ja jestem z województwa lubuskiego. Tak więc trochę poskręcałem rower a jutro poustawiam wysokości itp. Ufff.

20190522_134618.jpg 20190522_134648.jpg 20190522_134636.jpg
  • Lubię to! 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Eddek

Ej, nie powinąłeś mi roweru? :D Prawie bliźniak :D

12 minut temu, Darasgw napisał:

Rower zaginął w DHL

Pamiętam, że o tym wspominałeś, fajnie, że jednak się znalazł ;)

13 minut temu, Darasgw napisał:

odnalazł się w Wiśle

Mi kiedyś w firmie zrobili psikusa, miała przyjść szafa rackowa, średniego wzrostu fabrycznie spakowana w 2 paczki. Nadane jako wielo-paczka, 1/2 poszła do Jeleniej Góry, 2/2 poszła do Opola. Całość szła z Częstochowy do ZG ;)

15 minut temu, Darasgw napisał:

Ja jestem z województwa lubuskiego.

Skąd dokładnie, jeżeli to nie tajemnica? ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Darasgw

Pochodzę z Gorzowa ale wybudowałem się w jego okolicy. 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Eddek

Dyplomatycznie ;) Jakby cię kiedyś przywiało bardziej na południe województwa, to daj znać, zrobimy jakiś trip wspólnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Darasgw

O.K.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Darasgw
W dniu 17.03.2019 o 17:31, Eddek napisał:

20190317_115505_HDR.thumb.jpg.e3fcaef23fec75568c680157fd7dadc5.jpg   

Jak zamocowałeś Eddek uchwyt na telefon w tym miejscu? Uchwyt za wąski na mostek. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Eddek
5 minut temu, Darasgw napisał:

Jak zamocowałeś Eddek uchwyt na telefon w tym miejscu? Uchwyt za wąski na mostek. 

Do rury sterowej :D Zostawiłem tylko ten plastik, który siedzi pomiędzy wysięgnikiem na kierownicę, a imadłem. Nawet oryginalna śruba na spokojnie sięga z zapasem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
polluks

Cześć, 

Bardzo proszę wytłumaczcie mi sprawę z oponami w tym rowerze.

Prawie wszystkie gravele jakie przeglądam mają opony 700x ileś tam C, tutaj jest 622x35C. To one są 27,5" czy 28", czy może to ta sama obręcz co przy innych gravelach tylko opona o niższej wysokości. Gubię się już w natłoku wiadomości jakie przyjąłem w ostatnich dniach.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi