Rekomendowane odpowiedzi

Eddek
Napisano (edytowane)

No i stało się.

Po prawie roku namysłów nad szosą, zmiany koncepcji na gravela i ostatecznie 2 tygodniach rozważań nad równowagą formy z treścią połączonych z przymiarkami nabyłem w końcu gravela, który mi się bardzo podoba wizualnie, ma odpowiadający mi osprzęt i ewentualne możliwości rozbudowy.

Wybór padł na Cube Nuroad Pro z bieżącego rocznika 2019 w największym dostępnym rozmiarze - 61cm. Tutaj należy się shout dla @nctrns za zasugerowanie tego modelu, bo sam jakoś w poszukiwaniach na to nie wpadłem. Jak się kiedyś spotkamy, to masz u mnie jakiegoś energy-drinka ;)

Specyfikacja roweru prezentuje się następująco (via strona producenta):

• Rama:    Aluminium 6061 T6 Superlite, Gravel Comfort Geometry, Flat Mount Disc, Fender & Rack Option, 12x142mm, AXH, black´n´red
  • Widelec:    CUBE Nuroad Disc, One Piece 3D-Forged Steerer/Crown, Carbon Blades, 1 1/8" - 1 1/2" Tapered, Flat Mount, 12x100mm
  • Stery:    FSA Orbit Z-t ECO, Top Zero-Stack 1 1/8" (OD 44mm), Bottom Integrated 1 1/2"
  • Mostek:    CUBE Performance Stem Pro, 31.8mm
  • Kierownica:    CUBE Gravel Race Bar
  • Przerzutka tył:    Shimano Tiagra RD-4700GS, 10-Speed
  • Przerzutka przód:    Shimano Tiagra FD-4700, 31.8mm na obejmę
  • Hamulce:    Mechaniczne TRP Spyre MD-C610C, Flat Mount (160/160)
  • Korba:    Shimano Tiagra FC-4700, 50x34T, 175mm (61cm)
  • Pedały:  Podwójne Shimano PD-EH500 (wcześniej platformowe Author APD-427)
  • Łańcuch:    KMC X10-73, standardowo z zapinkami
  • Owijka:    CUBE Grip Control
  • Klamkomanetki:    Shimano Tiagra ST-4700
  • Kaseta:    Shimano CS-HG500, 11-34T
  • Obręcze:    CUBE RA 0.8 CX
  • Opony:    Schwalbe G-One Allround, Kevlar, 35-622
  • Siodło:    Natural Fit Nuance Race
  • Sztyca:    CUBE Performance Post, 27.2mm
  • Zacisk sztycy:    CUBE Screwlock, 31.8 mm

Obecnie rower uzupełniony o kilka drobiazgów przeniesionych z Klunkra:

• Licznik: Bryton 410 + czujnik kadencji + czujnik prędkości
  • Uchwyt do telefonu: GUB 6 Plus
  • Tylna lampka: Author Reflex (albo Welle, jak kto woli)
  • Torba podsiodłowa: Author A-S188 TPN czarna
  • Torba pod ramę:  Author A-R242 EL czarna

Tak się prezentował zaraz po zakupie:

20190316_153332.thumb.jpg.401a692bc93fd3ac4d8f525897961e30.jpg

A tak prezentuje się obecnie, odmulony ze smaru magazynowego, z powieszonymi dodatkami:

20190317_115450_HDR.thumb.jpg.98b301c8dc308a29a468e17cb08041a8.jpg 20190317_115607_HDR.thumb.jpg.464b5710f48f585c3a3db3863a080e93.jpg 20190317_115505_HDR.thumb.jpg.e3fcaef23fec75568c680157fd7dadc5.jpg 20190317_115532_HDR.thumb.jpg.a0f97109fa551c47c96b7259f15633e4.jpg 20190317_115619_HDR.thumb.jpg.7245874635b2ecc7609a500791cf205d.jpg IMG_20190317_115341.thumb.jpg.5f2de97842380483e9d7176aed612bea.jpg

To jest mój pierwszy rower tego typu, wcześniej miałem jakieś treki, górale, ostatnio crossa, ale Cubek jest pierwszą wyprawą w stronę roweru szosowego, z barankiem i mentalnie olbrzymim przednim blatem 50T.

Jak się okazało był to strzał w dychu, rower jest wygodny, idzie jak burza (na ile moja wątpliwa kondycja pozwala oczywiście). Sam się sobie dziwie, że nie spróbowałem tego wcześniej. Ręce jeszcze trochę protestują, nie przywykły do takiej pozycji, ani do takiej kierownicy, ale nie mają specjalnie wyjścia, bo roweru nie zmienię :)

Już na pierwszej jeździe stwierdziłem, że w moim rejonie napęd 1x11 byłby błędem, który pewnie zabiłby we mnie chęć posiadania gravela/szosy. Tiagra 2x10 w Cubeku sprawdza mi się natomiast wyśmienicie - jest kilka miękkich biegów do podjazdów, jest kilka do wyższych prędkości i jest cała paleta przełożeń pośrodku. W sam raz dla kogoś z miękkimi nogami :D Jedyne, co mnie jeszcze teraz męczy, to hamulce są jeszcze koszmarnie tępe i trzeba srogo nacisnąć klamkę, żeby był tego wymierny efekt. No i siodełko w crossie było jednak bardziej łaskawe dla kupra, ale to już taki tam detal.

Stan bardziej obecny:

20190406_115905_HDR.jpg

Edytowane przez Eddek
Wincyj info!
  • Lubię to! 7

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
nctrns

Cieszę się że mogłem pomóc jednym krótkim, konkretnym i celnym komentarzem. Jak będziesz miał wyprawę przez Kraków to daj znać.

Tapatalk'd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
JaW

Piękny i dobrze skomponowany rower. Podoba mi się. Oby spisywał się jak najlepiej. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
spankie

Siemka, właśnie kupiłem ten rower. Stąd pytanie: jakie czynności serwisowe wykonałeś przed pierwszą jazdą?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Eddek

Ogólnie standardowe. Zdjąłem i wyczyściłem łańcuch z fabrycznego smaru i nałożyłem świeży olej, wyczyściłem zębatki, sprawdziłem czy wszystkie śruby są dociągnięte, czy przerzutki dobrze chodzą (regulacja nie było konieczna), kontrola hebelków (na świeżo były koszmarnie tępe, teraz po 130km już jest dużo lepiej), no i ustawiłem siodełko.

• Dziękuję! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
spankie

Dziękuję za pomoc mniej doświadczonemu koledze :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Eddek

Kilka świeższych fotek Cubeka :D

20190323_130759.thumb.jpg.fc3876da1b3230cd91d245d7651de7fb.jpg 20190323_094734_HDR.thumb.jpg.2e08d33798eea9f11444b87754742037.jpg 20190319_170328.thumb.jpg.f15c7145d0028aec4d94f1c8636ae3a7.jpg 2019-03-23.thumb.jpg.25adddb39fb5a5ba91c0ae3cd9b0f425.jpg

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
cgrav

@Eddek napisz proszę jak z geometrią Twojego Cubek'a - czy jest mocno sportowa czy raczej wyprawowa ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Eddek

Gdzieś między jednym, a drugim. Po sobotnich prawie 5h w siodle (z crossa, bo fabryczne jednak dla mojego kościstego zadka trochę za twarde) plecy mnie nie bolały, ręce ogólnie też nie (poza kilkoma minutami po podjeździe po dość dziurawym asfalcie), więc można uznać, że na wyprawy się nada.

• Pomógł 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jacek19

Cześć, z dostępnością tych rowerów jest jakiś dramat. przy zamówieniu 15.03.2019 pytam gościa kiedy będzie realizacja i usłyszałem " Panie, może pod koniec Kwietnia będzie "

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Fimala
2 minuty temu, Jacek19 napisał:

Cześć, z dostępnością tych rowerów jest jakiś dramat. przy zamówieniu 15.03.2019 pytam gościa kiedy będzie realizacja i usłyszałem " Panie, może pod koniec Kwietnia będzie "

Niestety gravele to chodliwy towar. Trzeba decydować się szybko.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
spankie
3 godziny temu, Jacek19 napisał:

Chyba trafiłeś w złe miejsce. Ja kupiłem stąd: https://www.wektorrowery.pl/cube-nuroad-pro-2019-id-99

Jak widać, mają jeszcze dostępne sztuki w każdym rozmiarze. Ja kupiłem jakieś 5 dni temu i tego samego dnia jeszcze odebrałem ze sklepu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
-AdamG-
Napisano (edytowane)
W dniu 26.03.2019 o 10:47, Jacek19 napisał:

Poszukaj sobie modelu z 2018, jest jeszcze kilka. Ja znalazłem takiego: https://www.cube.eu/cz/2018/bikes/road/road-cyclocross/cross-race/cube-cross-race-blacknflashyellow-2018/ przeceniony z 5000 na 4200. 

Jest przepiękny :)

Edit: na stronie: http://www.arkus.sklep.pl/rower-cube-cross-race-czarny-2018-p-11674.html mają jeszcze jednego! Tam kupiłem, doszedł po dwóch dniach:)

IMG_1459.JPG Edytowane przez -AdamG-

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jacek19

Dzięki za odzew. Zmieniam dostawcę na sklep wysyłkowy i będę kupował niestety bez przymiarki, więc pytanko do tych którzy mają ten model, mam 175 cm wydaje mi się że rama 53 będzie git, co o tym sądzicie ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
-AdamG-
8 godzin temu, Jacek19 napisał:

Dzięki za odzew. Zmieniam dostawcę na sklep wysyłkowy i będę kupował niestety bez przymiarki, więc pytanko do tych którzy mają ten model, mam 175 cm wydaje mi się że rama 53 będzie git, co o tym sądzicie ?

Ja mam 190 i ramę 58 także niestety Ci nie pomogę... Podejdź gdzieś do sklepu niech sprzedawca zrobi Ci pomiar, będziesz wiedział :) Nie ma co się bać sklepów internetowych, często mają o wiele lepsze promocje niż stacjonarni. Ja chodziłem kilka razy chcąc kupić Krossa Vento Cx 2.0 ale odsyłali mnie z kwitkiem. W końcu zamówiłem sobie przez internet i jestem mega zadowolony. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Eddek
Napisano (edytowane)

Ma żona zasponsorowała mi mały upgrade i tym sposobem Cubek dostał nowe, podwójne pedały Shimano PD-EH500 :)

20190329_200844.thumb.jpg.af42d1f4787ba16aff149a01654aaffc.jpg

A tak się prezentują na korbie:

20190329_204905_HDR.thumb.jpg.e650be26a0722e6131109a9f869815d7.jpg 20190329_204831_HDR.thumb.jpg.b16eb8e1befd132a8071b2569ac0313e.jpg

A tak już na rowerku:

20190330_155533_HDR.thumb.jpg.73b7313b214c8b57cc9391128e0edf95.jpg 20190330_155542_HDR.thumb.jpg.93d221915c12282999bac6b473616fde.jpg

Nawiasem mówiąc to moje pierwsze SPD i spodziewałem się, że tydzień zacznę od jakiegos L4, ale jak się okazuje udało mi się przejechać ponad 30km w tym 1/3 po mieście i nie zaliczyłem żadnej gleby. To chyba jakiś plus?

W komplecie były bloki SH56, które prawie idealnie licują się z podeszwą moich MT5. W sumie żałuję, że tyle czasu zwlekałem z pedałami SPD, całkiem to fajne :)

Edytowane przez Eddek
  • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Miśkołaj

Ja mam 520 i właśnie planuje zakup butów, te MT5 się sprawdzają? Jaki to dokładnie model? Bo myślałem nad innymi, ale to bardziej pod szosę, a tutaj jednak wolałbym coś w czym ewentualnie mógłbym się przejść.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Eddek
20 minut temu, Miśkołaj napisał:

te MT5 się sprawdzają?

Ja mam dokładnie TE. Ogólnie sobie chwale, na rower są bardzo fajne, da się w nich normalnie chodzić i na pierwszy rzut oka wyglądają "cywilnie" ;) Mam je od maja zeszłego roku, zrobiły ze mną ~1500km jak na razie, w większości na stalowych pedałach i są przez to trochę styrane od spodu, ale ogólnie nie jest źle. Bloki się licują na tyle, że jak idę teraz po płaskim i równym to jest ok, okazjonalnie coś stuknie, ale na schodach albo na chodniku, gdzie już but bardziej pracuje, to jednak stukają lekko o ziemię.

No i latem jak było 35*C w cieniu, to jednak trochę w nich ciepło, ale mam jeszcze drugie, M089, wentylacja lepsza, ale w moim rozmiarze wygląda jak but klauna :D No i tam już pewnie bloki będą wystawać, ale tym się będę martwił, jak znowu będzie takie lato jak rok temu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Cris92

Ja też dziś pierwsze kilometry w spd. Też bez gleby, chociaż przez chwilę na pierwszym skrzyżowaniu się zawahałem.

Dla odmiany bloki mam sh51 i wcale nie żałuję. Wcale nie jest tak trudno się wypiąć. Ustawiłem sobie wszystkie sprężyny na max na lekko sprawdziłem. Potem mocniej, mocniej, mocniej, aż było ciut za mocno. Do tego stopnia, że musiałem stanąć na pedały, żeby się wpiąć. Dwa "cyknięcia" w stronę minusa i jest idealnie.

Buty z kolei mam z blokami spd, ale look szosowy i podeszwa, w której chodzi się jak w zwykłych butach. No prawie, bo czuć, że trochę sztywniejszy but. Tylko cena... No trzeba ją przełknąć. Dopóki ich nie przymierzyłem, to nawet specjalnie nie rozważałem ich właśnie przez cenę. A buty to Bontrager Espresso.

Wysłane z mojego P10 przy użyciu Tapatalka

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
-AdamG-
Napisano (edytowane)

Też mam EH500 i uważam że są rewelacyjne, to moje pierwsze spd i od razu zaskoczyły. W zatłoczonych miejscach jeżdżę na platformach bo wtedy łatwo zeskoczyć. Miałem juz sutuację, że na przejściu dla pieszych wyskoczyła mi dziewczynka na hulajnodze prosto pod koło... gdyby nie platforma, leżałbym kupiłem wysyłkowo bo w sklepach poza tym, że dużo drożej to słyszałem: „po co panu platforma? Albo platforma albo zatrzaski.” A ja właśnie takie chciałem! Ciekawe czy oni jadąc bliziutko zawsze zakładają buty rowerowe?
warto było dać te 200

Ps. Eddek, wkręcałeś piny w platformę? Wydawało mi się, że to do jakiejś szalonej jazdy po lesie i nie wkręciłem, but nawet dobrze się trzyma :)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez -AdamG-
  • Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dobki

Fajnie to czytac bo przeszedlem niemal identyczna droge, mialem te same dylematy po tym jak mi w sylwestra ukradli mojego 29era grand canyon padlo na cube nuroad race. Dobralem te same pedaly i buty. U mnie rower z zalozenia na asfalt. Przejechalem juz prawie 500 w tym roku. Poczatki trudne, zwlaszcza jesli chodzi o dlonke ale druga warstwa owijki ulatwila sprawe. O dziwo siodlo ok, spodziewalem sie ze bedzie gorzej. 105 do regulacji ostatnio, linki tez do poprawki bo w sklepie nie staneli na wysokosci zadania, poza tym wszystko w najlepszym porzadku. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Eddek
W dniu 30.03.2019 o 21:06, -AdamG- napisał:

Eddek, wkręcałeś piny w platformę?

Jo, wkręciłem od razu, bo bym je zaraz zgubił gdzieś :D

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jacek_

Cześć Eddek, noszę się z zamiarem kupna dokładnie takiego samego Cuba. Napisz jeszcze jak się jeździ po szutrze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Eddek
14 minut temu, Jacek_ napisał:

Napisz jeszcze jak się jeździ po szutrze.

Ja mam standardowo wbite 4.8bar w oba koła, bo większość latam po asfalcie/kostce i jak tak wpadnę na szuter, to idzie dobrze, ale trochę kopie w łapy i tyłek. Ale jak się zrzuci tak do 3.2-3.5bar to już jazda jest przyjemniejsza. Ogólnie po przesiadce z uginaka sprężynowego na sztywny z karbonowymi goleniami to nie mogę powiedzieć, żeby jakoś fest twardo było. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jacek_

No to mi nie ułatwiłeś. Próbuje sobie wytłumaczyć, że trekking (Radon TCS 7.0) mi wystarczy, ale coraz bardziej się przekonuje, że jakiś fajny gravel będzie do mnie pasował lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi