Skocz do zawartości

Cube Nuroad Pro 2019 - Cubek

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 17.03.2019 o 17:31, Eddek napisał:

Wybór padł na Cube Nuroad Pro z bieżącego rocznika 2019 w największym dostępnym rozmiarze - 61cm. Tutaj należy się shout dla @nctrns za zasugerowanie tego modelu, bo sam jakoś w poszukiwaniach na to nie wpadłem. Jak się kiedyś spotkamy, to masz u mnie jakiegoś energy-drinka ;)

Jeszcze jedno pytanko. Przejrzałem dział o sizing'u (niestety strona polecana przez Daniela już nie działa https://www.competitivecyclist.com/Store/catalog/fitCalculatorBike.jsp )i poszperałem trochę w aplikacjach na komórkę, ale nadal mam niedosyt wiedzy. Może opowiesz, jak Ty dobrałeś sobie wielkość ramy?

Pojechałem do kilku sklepów rowerowych i przymierzyłem się do kilku. Poza tym ja mam 190cm wzrostu, więc małe i średnie rozmiary w zasadzie odpadły od razu, bo jasne było, że 56 będzie mały i zasadniczo nie ma sensu z nimi kombinować. Przymierzyłem kilka w 58 i od modelu do modelu było lepiej lub gorzej, a ostatecznie sklep, w którym kupiłem sprowadził mi oba interesujące mnie rozmiary (58 i 61) i przez pół godziny jeździłem im po sklepie obydwoma :D

3 godziny temu, Jacek_ napisał:

Jeszcze jedno pytanko. Przejrzałem dział o sizing'u (niestety strona polecana przez Daniela już nie działa https://www.competitivecyclist.com/Store/catalog/fitCalculatorBike.jsp )i poszperałem trochę w aplikacjach na komórkę, ale nadal mam niedosyt wiedzy. Może opowiesz, jak Ty dobrałeś sobie wielkość ramy?

Ja przy 181 mam 56, ale znalazłem jeszcze cóś takiego jeżeli chodzi o rozmiary:

https://www.chainreactioncycles.com/mobile/browse/mobileSizeChartInfo.jsp?productId=prod165635#cuberoad2018

Mały update.

Przełożyłem mostek z minusa w plus, żeby wyprostować trochę pozycję, ale dalej myślę jednak nad skróceniem mostka do 80mm.

Wrzuciłem saszetkę z Klunkra, bo jednak sama podsiodłówka to za mało. Z tego też powodu koszyk na bidon poszedł na drugie mocowanie, bo butelka 0,7L nie mieści mi się pod saszetką. Kupiłem jeszcze osłonę na ramę pod łańcuch, ale okazała się za mała i nie obejmuje ramy razem z pancerzem linki przerzutki. Trudno, pójdzie na żony rower najwyżej :)

20190406_115905_HDR.thumb.jpg.8140f89d6ed15e6fea79e99b54b908ff.jpg

• Lubię to! 1
W dniu 4.04.2019 o 12:12, Eddek napisał:

Pojechałem do kilku sklepów rowerowych i przymierzyłem się do kilku. Poza tym ja mam 190cm wzrostu, więc małe i średnie rozmiary w zasadzie odpadły od razu, bo jasne było, że 56 będzie mały i zasadniczo nie ma sensu z nimi kombinować. Przymierzyłem kilka w 58 i od modelu do modelu było lepiej lub gorzej, a ostatecznie sklep, w którym kupiłem sprowadził mi oba interesujące mnie rozmiary (58 i 61) i przez pół godziny jeździłem im po sklepie obydwoma :D

Wymiarowo jestem jak Ty (wzrost). Jednak ze względu na brak rozm. 61 aby się przymierzyć zarówno do 58 i 61 w skiteam zacząłem poważniej spoglądać na 58. Jak czułeś się na mniejszym rozmiarze gdy mierzyłeś oba. Zauważyłem ze rozważasz skrócenie mostka czy ponownie brał byś 61 czy raczej szedł w mniejszy?

Edytowane przez Kubek76
12 minut temu, Kubek76 napisał:

Jednak ze względu na brak rozm. 61 aby się przymierzyć zarówno do 58 i 61 w skiteam zacząłem poważniej spoglądać na 58.

Ta, zdaje się, zę zabrałem ostatniego 61 ;) Po tym jak ich poprosiłem, żeby go przerzucili z Wawy do Poznania, 61 zniknął z ich rozmiarówki na stronie :D

Na 58 też było ok, bo jak się okazuje mając 190cm wzrostu byłem dokładnie na styku 58 i 61, zdecydowałem się na 61, bo stwierdziłem, że w razie coś lepiej będzie wrzucić mostek <100mm, niż >100mm. Swoje 5gr wrzuciła też moja żona, która stwierdziła, że na 58 w dolnym chwycie wyglądam na "moco poskładanego". Ogólnie w górnych chwytach na obu wymiarach było ok, jedyny wymierny minus (i efekt robienia przymiarek w cywilnych ciuchach - bojówki z pasem na brzuchu) to właśnie w dolnym chwycie klamra pasa wbijająca się w brzuch. To dało subiektywnie większą wygodę na 61 :) 

ALe ogólnie wydaje mi się, że 61 jest już takim rozmiarem z zapasem ponad 190cm, ale 58 też powinien być wygodny dla ludzi o naszym wzroście.

Edytowane przez Eddek
  • Lubię to! 1

Dzięki Eddek.

Ja już najeździłem swoje na MTB o geo typowo sportowej mocno jak na mtb pozginany świadomie wybierajac mniejszą ramę do scigania. Gravela chcę kupić dla odpoczynku, wygodniejszej pozycji przy zachowaniu mozliwosci dość szybkiej jazdy i nie chcę rozstawać się z możliwoscią jazdy gruntówkami, leśnymi odcinkami, itd. Że też nie maja obu rozmiarów dla porównania. Zobaczę te 58 moze podejdzie.

• Lubię to! 1

Cześć, posłuchałem Szajbajków i Cubek jest już u mnie !! dzięki Panowie za wskazanie super sklepu !!https://www.wektorrowery.pl/cube-nuroad-pro-2019-id-99   rzadko mi się zdarza żeby dostać odpowiedź wysłaną do sklepu o 21:00 a obsługa tego sklepu ( Przemiła Pani Dorota ) wyraźnie nie śpi😉., wszystko załatwione jak trzeba dwa dni i sprzęt w garażu!!!

Rower super, po pierwszym przetarciu 45 km i nic nie boli ( skubany jest skrojony na mnie ?  😀) MTB i Cross oficjalnie przekazane synowi !!! już ich nie chcę !!

Pozdrawiam.

IMG_0355.jpg
  • Lubię to! 3
W dniu 29.03.2019 o 22:35, -AdamG- napisał:

Ja mam 190 i ramę 58 także niestety Ci nie pomogę... Podejdź gdzieś do sklepu niech sprzedawca zrobi Ci pomiar, będziesz wiedział :) Nie ma co się bać sklepów internetowych, często mają o wiele lepsze promocje niż stacjonarni. Ja chodziłem kilka razy chcąc kupić Krossa Vento Cx 2.0 ale odsyłali mnie z kwitkiem. W końcu zamówiłem sobie przez internet i jestem mega zadowolony. 

Jakbyś opisal swoje odczucia z jazdy na rozm. 58. Mam ten sam wzrost co ty i nogę 90. Eddek przy 190 wziął nuroad pro 61 i jak widać jest zadowolony. Ja sklaniam się tez raczej ku 61. Podpasował tobie 58 czy zmieniałes np mostek? Jak masz ustawione siodlo w jarzemku w środkowej pozycji czy zdecydowanie przesunięte w przód lub tył? 

Jakbyś opisal swoje odczucia z jazdy na rozm. 58. Mam ten sam wzrost co ty i nogę 90. Eddek przy 190 wziął nuroad pro 61 i jak widać jest zadowolony. Ja sklaniam się tez raczej ku 61. Podpasował tobie 58 czy zmieniałes np mostek? Jak masz ustawione siodlo w jarzemku w środkowej pozycji czy zdecydowanie przesunięte w przód lub tył? 

Jest to mój pierwszy rower z taką kierownicą (wcześniej tylko raz jeździłem pod sklepem kiedy szukałem roweru), jednak wyjątkowo pozytywnie się zaskoczyłem. Wg. tabelek na mój wzrost 190 a „nogę długą jak modelka, mówi żona ;-)”, powinienem mieć 58-61 rozmiar ramy. W sklepie był dostępny rozmiar 56-58, zdecydowałem w ciemno na 58. No i udało się, pozycja jest bardzo wygodna, po kilkudziesięciu km nic nie boli, ale faktycznie, siodełko mam maksymalnie przesunięte do tylu, mostka nie ruszałem. Także oba rozmiary powinny Ci pasować :-) przy takim ustawieniu, siedząc wygodnie i patrząc na kierownicę powinna być w tej samej linii co przednia piasta, i tak mam, jest idealnie:-) 

Zachęcam Cię rownież do przyjrzenia się modelom z zeszłego sezonu, ja za swój dałem 4200 (z 5000), a mam shimano 105. Aktualne modele kosztują 4700 na nieco niższym osprzęcie.

1 godzinę temu, -AdamG- napisał:

Zachęcam Cię rownież do przyjrzenia się modelom z zeszłego sezonu, ja za swój dałem 4200 (z 5000), a mam shimano 105. Aktualne modele kosztują 4700 na nieco niższym osprzęcie.

Wiesz, mamy teraz najwyższy sezon jeśli chodzi o rowery i nikt generalnie nie chce teraz schodzić z ceny a i z dostępnością rozmiarów nie jest łatwo tym bardziej z zeszłego roku. Chyba Cube tak dobrze się sprzedawał w 2018 że jak pytałem w październiku już prawie wszystko zostało wyprzedane i kazali czekać na modele 2019 i ktore też schodzą bardzo szybko.

15 godzin temu, kogucik napisał:

Jak sprawują się pedały eh500? Warte wydania 200 zł?

Jeżeli nigdzie się nie ścigasz to są świetne (przy szybkim wypinaniu/wpinaniu możesz nie trafić w zatrzask tylko platformę). Do spokojnej jazdy po mieście czy w zatłoczonych miejscach stoisz na platformie. Na dłuższe trasy wpinasz SPD. Wilk syty i owca cała 🙂 Dodatkowo, nie musisz zawsze i wszędzie, jeździć w butach SPD. Jak dla mnie warto, są świetne.

Edytowane przez -AdamG-
  • Lubię to! 2

Możecie jeszcze napisać jakie są piasty w tym Nuroad Pro, mocowanie tarcz CL czy IS 6 no i czy podają jakiej marki i model tarczy. Na stronie nie doszukałem się. Pewnie w piastach zwykłe łożyska kulkowe?   

47 minut temu, Kubek76 napisał:

Możecie jeszcze napisać jakie są piasty w tym Nuroad Pro, mocowanie tarcz CL czy IS 6 no i czy podają jakiej marki i model tarczy.

Tarcze to TRP-29 Slotted są na IS6. Co do piast, to nie wiem, brandowane logiem Cube, więc w sumie HGW, co w środku nie wiem, bo nie zaglądam do pias jak nie chrobolą :D

14 minut temu, Eddek napisał:

Tarcze to TRP-29 Slotted są na IS6. Co do piast, to nie wiem, brandowane logiem Cube, więc w sumie HGW, co w środku nie wiem, bo nie zaglądam do pias jak nie chrobolą :D

Dzięki Eddek. Sprzęt zamówiony, może w poniedziałek przetestuję.😃

Edytowane przez Kubek76

Cubek dostał podpórkę, żeby nie musiał leżeć na ziemi na pauzach i dostał osłonkę na rurę pod łańcuchem, bo szkoda żeby była obita :D

20190413_154241_HDR.thumb.jpg.6f62028e2125f8b6332ce269dc411dba.jpg 20190413_154254_HDR.thumb.jpg.5badb9a6110ba3e68a9a8e7307873d9e.jpg

W końcu stoi dumnie wyprostowany:

20190413_154318_HDR.thumb.jpg.bc89b2f073f107a8226afd93be2aa884.jpg

Przy okazji dzisiejszej przejażdżki spotkała mnie za to mała niespodziewanka. W którymś momencie zauważyłem, że lewa klamkomanetka mi się zluzowała i zaczęła latać na boki, ale że nie miałem weny grzebać się na skraju drogi/chodnika, to do domu dojechałem. Z powodu, że ten tydzień ogólnie był do bani to nawet się spodziewałem, że mogła się złamać i tylko owijka i guma trzymały ją w kupie. Na szczęście po powrocie okazało się, że to tylko śruba mocująca się wykręciła o prawie 2 pełne obroty. Dla pewności skontrolowałem też prawą, tam bez zastrzeżeń.

Edytowane przez Eddek

Jo. Licznik sobie działa sam z siebie i później telefon zaciąga z licznika i wrzuca na Stravę. Telefon się przydaje jak trzeba rzucić okiem w mapę, do muzyki i awaryjnie trzyma odpalonego Sports-Trackera, bo czemu nie :)

• Pomógł 1

Kolejna zabawka jako uzupełnienie obowiązkowego wyposażenia. Jak się okazuje, z dzwonkami na baranka jest trochę problem, bo większość nie wchodzi na kierownicę 31.8mm. Ale, że ludzie nie śpią, a myśla to i znalazł się na to patent:
20190414_142758_HDR.thumb.jpg.36c54db979d2cbe1a71184f47d2f85b4.jpg

Dzwonek mocowany jest pod kapselek rury sterowej. W moim wypadku wylądował pod uchwytem na telefon:

20190414_143132_HDR.thumb.jpg.7dd68a9c090e295ff98c3f4d57b73fa1.jpg

• Lubię to! 1

Ja się zastanawiam nad knog oi. On jest też w wersji na 31.8mm. Może wyżebram go na urodziny w lipcu. Albo kupię cichaczem.

No i nie wiem do końca jak rozwiązać kwestię tylnego czerwonego odblasku. Póki co zamiast niego jest żółta opaska na rękę zawinięta na ramie w miejscu gdzie zaczyna się sztyca.

Wysłane z mojego P10 przy użyciu Tapatalka