Skocz do zawartości

Cube Nuroad Pro 2019 - Cubek


Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, Gaca napisał:

Przy wzroście 187cm i przekroku 91cm rozmiar 56 bd okej ? Bo właśnie natknąłem się na wyprzedaż rocznika blisko Zielonej Góry i mogę go ściągnąć w super cenie

Wg mnie bedzie zdecydowanie za maly... Ja mam 56 przy 178cm wzrostu.

Odnośnik do komentarza
W dniu 11.03.2020 o 11:37, PiasQ napisał:

Druga sprawa, czy ustawienie koła jak na zdjęciach jest ok? Nie powinno być idealnie w środku?

@PiasQ - Twoje koło jest niecentrycznie zaplecione, miałem to samo z tylnym. Oddałem na gwarancji i w Gdyni zrobili niezłą fuszerkę, szprychy dzwoniły tego samego dnia po odbiorze, a kolejnego koło zaczęło się uginać podczas jazdy, wtedy dopiero zauważyłem, że kilka szpryc jest bardzo luźnych. Pojechałem do Bydgoszczy do autoryzowanego serwisu Cube i zrobili idealnie. Serwisant pokazywał mi naprężenie ok połowy szprych tensometrem i było idealnie wg tabeli.

Jeżdżę bardzo często po lesie, bo wiele skrótów spod samego domu to wyboiste drogi i ręce często drętwieją od wibracji, ale koła dają radę, złapałem tylko lekkie bicie, ale to w przednim kole. Dodam, że ważę ponad 110.

Polecam wybrać sprawdzony serwis, jak masz blisko do Bydgoszczy, to warto. Ja spędziłem łącznie 8 godzin w pociągu na tą okoliczność i było warto.

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
@PiasQ - Twoje koło jest niecentrycznie zaplecione, miałem to samo z tylnym. Oddałem na gwarancji i w Gdyni zrobili niezłą fuszerkę, szprychy dzwoniły tego samego dnia po odbiorze, a kolejnego koło zaczęło się uginać podczas jazdy, wtedy dopiero zauważyłem, że kilka szpryc jest bardzo luźnych. Pojechałem do Bydgoszczy do autoryzowanego serwisu Cube i zrobili idealnie. Serwisant pokazywał mi naprężenie ok połowy szprych tensometrem i było idealnie wg tabeli.
Jeżdżę bardzo często po lesie, bo wiele skrótów spod samego domu to wyboiste drogi i ręce często drętwieją od wibracji, ale koła dają radę, złapałem tylko lekkie bicie, ale to w przednim kole. Dodam, że ważę ponad 110.
Polecam wybrać sprawdzony serwis, jak masz blisko do Bydgoszczy, to warto. Ja spędziłem łącznie 8 godzin w pociągu na tą okoliczność i było warto.
Rower jest z Bydgoszczy. Właśnie wrócił, ogarnęli koło i krzywy hak przerzutki, który wygiął się w transporcie. Paczka znowu poobijana i poharatana, klamkomanetki wytarte na czubkach, główka ramy przetarta od naciągniętej na niej linki.
Zastanawiam się czy zwracać czy negocjować...
86a927014b2c456391092775874300b0.jpga32e65a104173c6678a54c0f0bc2051e.jpg311fe2034b742875785c9a817ba4d44e.jpg

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Odnośnik do komentarza

Nic w sumie rezerwowalem u nich Eskera ale ze nie chciało mi sie czekać wziąłem w lokalnym sklepie(inny rower) wracajac rowerem przygotowanym do domu. Widzę że to była dobra decyzja 

Odnośnik do komentarza
W dniu 25.03.2020 o 08:40, PiasQ napisał:

Rower jest z Bydgoszczy. Właśnie wrócił, ogarnęli koło i krzywy hak przerzutki, który wygiął się w transporcie. Paczka znowu poobijana i poharatana, klamkomanetki wytarte na czubkach, główka ramy przetarta od naciągniętej na niej linki.
Zastanawiam się czy zwracać czy negocjować...
 

Nic tak nie boli jak pierwsze rysy, rozumiem, bo mam identyczne ślady, które powstały przy normalnym użytkowaniu (główka ramy) i bardzo uważnym opieraniu roweru (klamka).

Ja bym na Twoim miejscu też się oburzył, ale stojąc obok - na chłodno - polecam wsiąść i jechać.

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza

Już złożony i pierwsza przejażdżka za mną. Jest mega. Olimpia wyszła z propozycją rekompensaty za problemy z opakowaniem, co mi się podoba.


Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Odnośnik do komentarza

Brawo dla nich s

1 minutę temu, PiasQ napisał:

Już złożony i pierwsza przejażdżka za mną. Jest mega. Olimpia wyszła z propozycją rekompensaty za problemy z opakowaniem, co mi się podoba.


Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 

Brawo dla nich skoro tak.I co Ci zaoferowali?

Odnośnik do komentarza

U mnie przygotowania pod nowy sezon. Zmontowałem nowy kokpit:

Kierownica Oval Concept 325, taka jak montują seryjnie w Fuji Jari. Chciałem mieć grubszy uchwyt a one sa fajnie spłaszczone i mają zdecydowanie większą średnice w górnym chwycie. Baranek jest tez szerzej rozchylony niż w seryjnej kierownicy.

Owijka Fizik Tempo Microtex Bondcush Classic 3mm

Mostek Redshift 90mm

Na razie niestety nie ma za bardzo możliwości testowania ale pierwsze wrażenia po krótkiej przejażdżce bardzo pozytywne.

58C320B0-A2D5-4A0C-9BB8-4C7C4BD9E9A8.jpeg

 

Edytowane przez massaro
Odnośnik do komentarza

Witam wszystkich.

Przymierzam się do zakupu Nuroad Pro 2020 (nawet już zaczął mi się podobać kolor :)) i bardzo proszę o doradzenie w kwestii rozmiaru. Niestety w mieście, w którym mieszkam nie mam możliwości przymiarki na żywo, więc pozostaje mi zamówienie roweru przez internet.

Mam 176 cm, przekrok mierzony na boso to 79cm, trochę niestety ważę - waga oscyluje między 96-100kg. Do tej pory jeździłem tylko na MTB, to byłby dla mnie pierwszy rower tego typu. Oczywiście zależy mi na możliwie jak najbardziej komfortowej pozycji na rowerze, nie na pozycji "usportowionej". Po przeczytaniu całego wątku skorzystałem z podanych przez Was linków do wymiarów i kalkulatorów - tabela wymiarów ze strony https://www.chainreactioncycles.com wskazuje, że dobry by był rozmiar 56, natomiast kalkulator ze strony https://www.wrenchscience.com/Secure/Fit/Height.aspx wskazuje na rozmiar 53. Przy 56 niepokoi mnie przekrok, na stronie producenta podano, że przekrok to 801mm, nie za dużo na moje 79cm? Wiem, że ciężko coś doradzić bez przymierzenia, ale równie dobrze wiecie wszyscy (z tego co wyczytałem na forum), że nie zawsze jest możliwość przymierzenia się do danego rozmiaru. Na stronie producenta nie widzę nigdzie tabeli rozmiarów w odniesieniu do wzrostu.

Odnośnik do komentarza

Jak zależy ci na wygodzie, to rzuć okiem na Meride Silex. Ma trochę bardziej odprężoną pozycję i bardziej opadającą górną rurę, więc problem przekroku ma mniejszy wpływ. Jedyny mankament to relacja ceny do wyposażenia, za cenę Nuroad'a na Tiagrze 2x10 masz Sorę 2x9, ale za to lepsze piasty.

Odnośnik do komentarza

Czy ktos z was robił system tubeless na seryjnych obręczach? Zamówiłem opony, które do tego są przystosowane - IRC Boken 40mm i zastanawiam się czy warto zalewać mlekiem czy jednak zostać przy dętce.
 

Orientuje się ktoś czy te obręcze są już uszczelnione taśmą czy trzeba kupić i samemu je okleić oraz jakiej długości wentyl będzie potrzebny?

Odnośnik do komentarza

@Eddek - Tez się zastanawiałem nad Meridą (chociaż wolałbym Cubika) Merida Silex 200, wg. kalkulatora na stronie producenta, wychodzi mi rozmiar S (końcowy zakres), coś mi dziwnie małe te ramy wychodzą...

 

 

Odnośnik do komentarza

Ma Żona kupiła Silexa 200 w M przy wzroście 165cm 175cmi jest bardzo zadowolona z pozycji, a też szukałem jej czegoś wygodnego :)

45 minut temu, massaro napisał:

Czy ktos z was robił system tubeless na seryjnych obręczach? Zamówiłem opony, które do tego są przystosowane - IRC Boken 40mm i zastanawiam się czy warto zalewać mlekiem czy jednak zostać przy dętce.
 

Orientuje się ktoś czy te obręcze są już uszczelnione taśmą czy trzeba kupić i samemu je okleić oraz jakiej długości wentyl będzie potrzebny?

Ja nie próbowałem, ale w opisie było dość jasne, że są gotowe. Opaska jest dość ciasna i gruba, ale ręki uciąć sobie za to nie dam.

Edytowane przez Eddek
Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Eddek napisał:

Ma Żona kupiła Silexa 200 w M przy wzroście 165cm i jest bardzo zadowolona z pozycji, a też szukałem jej czegoś wygodnego :)

No właśnie - rozmiar M. A w kalkulatorze na stronie Meridy dla kobiety o wzroście 165cm proponują XS... 

Odnośnik do komentarza

No to zmienia postać rzeczy :)
Czyli sugerowałbyś żebym też "szedł" w rozmiar M w przypadku tego roweru?
Może trafi sie jakiś użytkownik Nuroad Pro o zbliżonych do moich wymiarach.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...