Skocz do zawartości

Cube Nuroad Pro 2019 - Cubek


Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Gaca napisał:

No nic chyba się zastanowię między nuroad pro a cross race tylko muszę poszukać informacji jaka opona wchodzi do cr.

W jakich terenach głównie zamierzasz jeździć? Prawdopodobnie masz taki sam dylemat jak ja, gdy przesiadałem się z MTB na przełaja :) Jeżeli są to głównie ścieżki leśne, asfalt to nic się nie bój, będzie dobrze :) zapomnisz o amortyzatorze, szerokich oponach itp. ( Sam mam Cross Race 2018. 190cm i ramę 58)

Odnośnik do komentarza

W góry i do ciężkiego lasu mam Giant trance 2, a rowerek XC  chce sprzedać i gravela zakupić bo głównie nim śmigam po okolicach zg jakieś 40%asfalty pozostałe 60% to szutry, wały i drogi gruntowe.

Zastanawiam się też nad Fuji Jari 1.5 za 4200, ale ma korbę na kwadrat i słabe hamulce, ale ma za to świetne opony Panaracer Gravelking SK stąd zastanawiam czy jest wart swoje ceny.

Edytowane przez Gaca
Odnośnik do komentarza
W dniu 20.07.2019 o 06:24, Gaca napisał:

W góry i do ciężkiego lasu mam Giant trance 2, a rowerek XC  chce sprzedać i gravela zakupić bo głównie nim śmigam po okolicach zg jakieś 40%asfalty pozostałe 60% to szutry, wały i drogi gruntowe.

Zastanawiam się też nad Fuji Jari 1.5 za 4200, ale ma korbę na kwadrat i słabe hamulce, ale ma za to świetne opony Panaracer Gravelking SK stąd zastanawiam czy jest wart swoje ceny.

Ten Fuji 1.5 ma cenę z kosmosu, ja rozumiem, że jest sezon, ale w takiej cenie można już kupić rower bardzie "przyszłościowy". Co do rozmiaru, to najlepiej przymierzyć.

Odnośnik do komentarza

Dziś dostałem ofertę prawie nie odrzucenia Krossa Vento Cx 2.0 za 3tyś. co prawda jest to przełaj, ale przy tej cenie na apexie to okazja, zostanie pieniądz na karbonowy widelec i lepsze koła. Chociaż ciągle chodzi mi po głowie Cubek Eddka przez te zdjęcia na Stravie.

Odnośnik do komentarza

Ja wolałem się nie pchać w napęd 1x11 przy swojej kondycji i w rejonie ZG :P I ogólnie nie żałuje, bo pewnie brakowałoby mi przełożeń, a raczej tych drobnych różnic między nimi ;) Ale jak latasz na enduro to i pewnie formę masz lepszą niż moja ;)

Ja wczoraj zmieniłem łańcuch, bo fabryczny KMC się wyciągnął już na tyle, że zdarzały mu się przeskoki. Wytrzymał w sumie ~2.8kkm. W to miejsce przyszedł nowy:

WepcSHyXnywLrMg05XnBLeBEPr9x8ji_x1pCpXNm

Teoretycznie jest z grupy wyżej, ale był ładny, srebrzystszy, a nie szary jak Tiagra i kupiłem trochę oczami :D Dziś go przetestuję na ustawce z YOLOBike :D

 

Odnośnik do komentarza

Ja stosuje do enduro KMC i jest o niebo wytrzymalszy niż te badziewie od shimano…. Dużo wolniej się wyciąga i ciszej chodzi (bynajmniej w moim przypadku i odczuciu). A napęd 1x to dla mnie zaleta nogę mam całkiem niezłą, a zasuwać 50km/h nie muszę a i serwis/mycie łatwiejsze, no i także mocniejsza sprężyna przerzutki :) Mam teraz ogromny orzech do zgryzienia :D Cube nuroad za 4,5k z karbonowym widłem czy Kross full Alu za 3k.

 

Edytowane przez Gaca
Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Miśkołaj napisał:

Ten Fuji 1.5 ma cenę z kosmosu, ja rozumiem, że jest sezon, ale w takiej cenie można już kupić rower bardzie "przyszłościowy".

Mógłbyś sprecyzować co według Ciebie znaczy "bardziej przyszłościowy".

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Eddek napisał:

Na ile mi wiadomo, to łańcuchy Shimano robi KMC :)

Możliwe, że tak nie wnikałem aż tak. Ale na przykładzie biedronki jogurty czy inne produkty są produkowane przez duże marki jak Zott, Bakoma itp. a są sto razy gorsze jakościowo. Z częściami jest tak samo.

Edytowane przez Gaca
Odnośnik do komentarza

I tak wydaje mi się, że od modelu do modelu jest różnie, bo fabryczny łańcuch KMC Z72 jaki miałem na crossie wytrzymał 800km zanim się rozciągnął, a kolejny Shimano HG71 wytrzymał ~1.6kkm. Jak mu zmieniłem napęd z 3x8 na 3x9 to poszedł łańcuch HG93, którym ja zrobiłem ~1200km, a po przekładce całości do roweru żony, ona dokręciła kolejne ~800-900km jak na dziś i dalej przymiar nigdzie nie wchodzi na 0.75% :)

Odnośnik do komentarza

Strasznie mało ci wytrzymują te łańcuchy czyścisz po każdej jeździe z piachu i smarujesz ? A co 100km dokładne czyszczenie łańcucha, kasety i korby ? Polecam dodatkowo sposób Szaja z brunoxem na kasecie nic się nie lepi i nie chwyta brudu :) Ja robię na XC po okolicach ZG spokojnie 3k km czasami więcej i dopiero się kwalifikuje pod wymianę, a w enduro co około 2-2,5k.

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Gaca napisał:

czyścisz po każdej jeździe z piachu i smarujesz ? A co 100km dokładne czyszczenie łańcucha, kasety i korby ?

Nie, bo ja więcej latam po szosie niż po szutrze, więc nie syfi się tak bardzo, w salonie nie mam zbyt wiele miejsca, żeby się rozkładać z czyszczeniem, bo zajmuje to za dużo czasu (dobre 2x więcej czasu tracę na rozstawienie parku i sprzątanie niż na samo czyszczenie), a poza tym jestem leniwy :) Głównie z tego powodu przerzuciłem się na czerwonego FL-a, bo o ile trzeba go nakładać co 70-120km, o tyle łapie bardzo mało syfu z ziemi. Bardziej gruntowne czyszczenie napędu robię co ~200-300km (czyli ~2x w miesiącu) jak już syfu zbiera się tyle, że go widać na koronkach.

5 minut temu, Gaca napisał:

Polecam dodatkowo sposób Szaja z brunoxem na kasecie nic się nie lepi i nie chwyta brudu

Sposób znam, ale jak wrzuciłem na łańcuch olej PTFE czy Rohloffa to po krótkiej wizycie w lesie miałem piaskownice na łańcuchu, kasecie, korbie i wózku przerzutki. Brunox czy bez. 

Odnośnik do komentarza

Nie polecałbym osobiście Finish Line'a mam przykre wspomnienia z nim (szybko wysycha i wypłukuje go nawet woda z kałuży). Uważam ze najlepszy smar jest Fenwicka do cięższych warunków, a do lżejszych Bloody Expand.

Odnośnik do komentarza

Jeżeli można to ja także pochwalę się swoim Cube'em 😃. Kupiony pod koniec maja br. do tej pory najechane prawie 900 km (mniej niż bym chciał ale nie było czasu). Do tej pory zmieniłem:

  • opony (kilka stron wcześniej pisałem o co chodzi) na Schwalbe marathon 32C
  • łańcuch (jeżdżę na dwa - aktualnie wrzucony KMC X10.93)
  • pojemnik na bidon CUBE
  • sam bidon: camelbak podium
  • oświetlenie od przyjaciół (na zdjęciu tylko lampka tylna jest widoczna, przednia została w domu)
  • torebka roswheel na ramę, seria RACE (na klucze, łyżki, zapasowa dętka też wejdzie)
  • pompka LEZYNE Sport Drive HP Black S
  • sakwa pod siodło sport arsenal art. 603 (na zdjęciu nieobecna, używam głównie na dojazdy do i z pracy - spokojnie mieszczą się kanapki, strój do biegania, bluza i inne drobne rzeczy).

 

 

IMG_20190726_120818.jpg IMG_20190726_120826.jpg

Edytowane przez Jaseq
dopisałem model pompki
  • Lubię to! 2
Odnośnik do komentarza
W dniu 14.07.2019 o 14:10, Eddek napisał:

Nowa owijka na (miejscami) starej owijce, wariant "grubo, ale miękko" :D

20190714_135425_HDR.thumb.jpg.7d3bf6c7391fb39e814d95d22a9f77e3.jpg

Hej, jaką masz grubość nowej owijki i gdzie zostawiłeś miejscami starą? No i jak wrażenia przy tej grubości, ja mam jeszcze stock'ową ale muszę to w końcu zmienić bo strasznie cienka ta rurka . BTW bardzo fajnie w dłoniach leżą kierownice, które mają Fuji Jari, takie troche spłaszczone i grube.

Odnośnik do komentarza

Ja przesunąłem linki ze spodu na przód, żeby właśnie zrobić takie spłaszczenie, efekt dało niezły.

Nowa owijka jest 3mm, stara była 2.5mm. Starą przewinąłem na fest ciasno, głównie aby zwiększyć wymiar rurki, nową nałożyłem już dość odprężoną, naciągnięta tylko tyle, żeby siedziała na swoim miejscu. Stara pod nową jest u góry od klamek do 2/3 drogi do rozszerzenia, a na dole od klamek prawie do końca - zostawiłem ~3cm do końca.

Wrażenia ogólnie pozytywne, mam dość długie palce i z tak grubą kierownicą jest mi całkiem fajnie. Drgania tłumi trochę lepiej niż fabryczna. Subiektywnie mam teraz dziwne uczucie jak chwytam się na łapach, bo wcześniej objętość w dłoni była podobna, teraz mam wrażenie, że klamki są takie małe i delikatne :D

Odnośnik do komentarza

U mnie weszło kilka dodatków:

błotniki Ass Savers Fendor Bendor i Mudder Mini

torba na ramę Blackburn Outpost rozmiar M (rower 56)

Mogę polecić te produkty, rozmiarowo i wizualnie fajnie pasują do Nuroada (byc moze weszła by większa torba w rozmiarze L ale pewnosci nie mam). Muszę teraz tylko przesunąć koszyk bidona w dół.

34523F7C-38DF-4C30-B64C-36A5C636B0FB.jpeg EA3A2291-5E0C-4B3B-9E44-FC96EF821667.jpeg
Odnośnik do komentarza

No i kolejny kamień milowy pękł :D 

20190807_203611_HDR.thumb.jpg.80efc73284cc363d65cc3ce2adf96ece.jpg

Akurat jechałem z grupą i gadałem z ziomkiem o przebiegu, spojrzałem na licznik i było 2999.7km, ale wolałem nie wyciągać telefonu, żeby cyknąć fotkę :D

  • Lubię to! 3
Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, michrat napisał:

hej,

rozważam zakup tego cuba:) mam dylemat odnośnie rozmiaru ramy. Mam 172 cm wzrostu, w rowerze mtb jeżdze na 17' . Brać 53 czy 50?

Pozdrawiam

 

Raczej 53 bo 50-ka to chyba dla dzieci ;] Ja mam 178cm i jezdze na 56. 

W SPD masz przeciez pewnie z 3-4 cm wiecej spokojnie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...