Skocz do zawartości

Indiana - wszystko o rowerach tej marki.


kamils.
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez SzajBajk,

Rekomendowane odpowiedzi

@Gorbalski wybacz szczerość ale skoro pytasz co wybrać: proste Deore czy SLX/XT to jestem pewien, że nie bedziesz potrafił rozróżnić który działa lepiej w trakcie jazdy. Tym bardziej, że oba rowery maja dokładnie takie same manetki :) By dostrzec różnicę musiałbyś sparować te przerzutki z manetkami XT :) a proste to może być Tourney :D bez urazy kolego :)

Bierz X7 i nawet się nie zastanawiaj :) @maciekolo wypunktował plusiki X7 :)

 

Edytowane przez hudezz
Literówka
Odnośnik do komentarza

@hudezz zdaje sobie sprawę iż XT jest najwyższym modelem z wszystkich wymienionych ale jak dla mnie nawet proste Deore będzie lepsze od tego co mam teraz.
Dzięki za pomoc

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

@Gorbalski dla nas amatorów, najwiekszy wpływ na odczucie jak działa przerzutka jest właśnie manetka. Więc proponuje Tobie kupić "proste" Deore, pojeździć kilka miesięcy i zmienić manetki na XT. Gwarantuje, że ciężko będzie wrócić do czegokolwiek z niższej grupy :) taki eksperyment :D

Edytowane przez hudezz
Literówka
Odnośnik do komentarza

X7 zamówiony ( jakby co to już nie są dostępne on line, tylko w lokalnych sklepach )
Chyba wyrwałem ostatnia sztukę, mam nadzieję, że nie będzie to jakaś wybrakowany egzemplarz

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
33 minuty temu, Gorbalski napisał:

X7 zamówiony ( jakby co to już nie są dostępne on line, tylko w lokalnych sklepach )
Chyba wyrwałem ostatnia sztukę, mam nadzieję, że nie będzie to jakaś wybrakowany egzemplarz emoji16.png

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka


 

Tez zamówiłem, złożyli, i amor był chyba dupniety. Nie działała prawidłowo blokada skoku, dalej się uginał prawie do końca. Ściągnęli drugi i czekam jak skręcą.

Odnośnik do komentarza

Maszyna dzisiaj dotarła.
Znalazłem zadrapanie na w górnej części amorka i napisałem już w tej sprawie do ME.
Mam problemy z przednią ośką a w zasadzie z zaciskiem przedniego koła.Podczas próbnej jazdy coś mi ocierało i chciałem koło sprawdzić.Po odkręceniu i dokręceniu zacisk pozostał luźny.05f9e789559c36fe82240281e1fd9bc6.jpg21aa270d4a8beb8cffba8cd7a94ed172.jpg

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Dzięki za filmik instruktażowy, bo już się załamałem, że już się coś skiepściło.
Rzucę jutro okiem na amorek.Byl on owinięty i zabezpieczony a ten odprysk mógł zrobić któryś z pedałów bo były niezabezpieczone i luzem w kartonie

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Witajcie forumowicze,

Co sądzicie o Indiana Storm X9 ? Kto z Was posiada lub jeździł? Jak on Waszym zdaniem wypada w porównaniu do Rockrider'a XC 100? Chciałbym RR, ale dość mam już czekania na dostępność która i tak znika w 3h.

Pozdrawiam.

Screenshot_20210422-145101_Chrome.jpg
Odnośnik do komentarza

Nie wiem jak jest z miejscem na tylne koło w X9, bo rama dosyć podobna do x-pulser 6.9 gdzie tego miejsca jest strasznie mało..
W XC100 na pewno jest dużo luźniej.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
W dniu 15.04.2021 o 09:47, Czer napisał:

Tez zamówiłem, złożyli, i amor był chyba dupniety. Nie działała prawidłowo blokada skoku, dalej się uginał prawie do końca. Ściągnęli drugi i czekam jak skręcą.

No właśnie. Wydaje mi się, że po zablokowaniu oś powinna być całkiem sztywna. U mnie (rower odebrany wczoraj) po zablokowaniu ugina się do połowy. I teraz pytanie: może wystarczy to jakoś wyregulować np. naciągnąć linkę, ponieważ na zablokowanym amorze widać, że blokada wg skali jest na połowie (zał.1).

Dodatkowo mam pytanie o amor. Widać na nim jakby był długo zblokowany na 1/3. Czy to nie przeszkadza (zał.2)?

Mam jeszcze problem z hamulcem z przodu ponieważ lekko obciera. Czy da się to wyregulować? Jest tam miejsce na jakiś imbus na górze. Czy tym się to jakoś wyreguluje, żeby klocki były w osi?

16193322284984196267248754896984.jpg 16193325163942381245048814540219.jpg
Odnośnik do komentarza

@eez

- Hamulec się prosto reguluje. Na pewno znajdziesz na YouTube. W skrócie: poluzowywujesz śruby mocujące hamulca. Zakręcasz parę razy kołem żeby hebel się ułożył. Zaciskasz klamkę i trzymając zaciśniętą dokręcasz śruby. I już powinno być lepiej.

Amor:

- Jak goleń nie podrapana to się nie należy martwić.

- Zablokowany amor może pracować około 1-2 cm. Ale pół skoku to niedobrze.

 Może być tak że: olej z golenii tłumika wyciekł albo tłumik uszkodzony. Spotkało mnie to gdy jeździłem zbyt dużo na zablokowanym.  Ale tu jest nówka więc powinno być jak należy.

Raczej mało prawdopodobne by podciągnięcie linki coś zmieniło (ale nie niemożliwe). Blokada działa jak zwykły zawór. Obrót zgodny ze wskazówkami zegara zakręca, w przeciwną odkręca. Linka nie obraca gałki o pełne 360. Cały skok pomiędzy otwartym a zamkniętym to 1/4 lub 1/3 pełnego obrotu. Sam otwór przez który przelewa się olej jest bardzo mały w stosunku do skoku (r * kąt) tego obrotu (2mm vs 10mm). Może się zdarzyć że luźna linka nie dokręci, ale jest to raczej mało prawdopodobne, że akurat idealnie zablokuje tę szczelinę przepływu połowicznie i wtedy amor będzie nadal się uginał tylko mniej. Raczej nie dokręci w ogóle i będzie pracował tak samo jak bez blokady. Poł skoku na blokadzie raczej wskazuje na brak oleju albo problem tłumika. Lepiej pójdź z tym amorem do serwisu na tak zwany serwis zerowy. Albo reklamuj.

 

 

 

Edytowane przez KolejnyWojtek
  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza

Witajcie forumowicze,

Indiana Storm X8 kupiona. Dużo czytałem Waszych opinii o marce i modelach, i zdecydowałem się na X8. Będę jeździł dopiero w majówkę, więc dam znać potem co i jak. Najapiwrw kilka rzeczy wyreguluje - hamulce, siodełko, mostek itp. 

Pozdrawiam.

20210425_141453.jpg
  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
16 godzin temu, eez napisał:

oś powinna być całkiem sztywna

W Recon nie powinna ;), ale dobrze kminisz. Naciągnij linkę. Dodatkowo zrób serwis 0.

16 godzin temu, eez napisał:

Czy to nie przeszkadza

Nie. Wyczyść to i nasmaruj Brunox Deo

16 godzin temu, eez napisał:

problem z hamulcem

Pkt 6 poradnika

Ps. Gratulacje z wyboru 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Witajcie forumowicze,
Co sądzicie o Indiana Storm X9 ? Kto z Was posiada lub jeździł? Jak on Waszym zdaniem wypada w porównaniu do Rockrider'a XC 100? Chciałbym RR, ale dość mam już czekania na dostępność która i tak znika w 3h.
Pozdrawiam.
Screenshot_20210422-145101_Chrome.thumb.jpg.2976b13052c81f9a1fbe01137a0eacd8.jpg

Mam w garażu In 6.9 (mój) i XC 100 (syna). Decathlonem lepiej się jeździ. Taki bardziej przemyślany. Jak w moim strzeli z tyłu szprycha, a poszły już ze cztery, to bez poluzowania tej przeciwnej dalej nie pojedziesz, bo koło ociera o ramę. Klucz mam zawsze ze sobą.


Wysłane z Tapatalk
Odnośnik do komentarza

Po niespełna 2 tygodniach od zakupu miałem bliskie spotkanie z chodnikiem .
Efektem krasy jest zwichnięty palec ale bardziej mi zabolały uszkodzenia roweru .
Poza otarciem przerzutki oberwał również hak.
Szukałem takiego haka w necie ale nie udało nie się nic znaleźć.
Mam Indianę X7 i z tyłu jest sztywna oś.
Na przeglądzie zerowym powinni to ogarnąć ?4f5c442e785c354895b55b35e469a49d.jpg9bf3b9c130c61cbacfe9dbfcefa9017e.jpg

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza

Prostowałeś specjalnym przyrządem czy metodami domowymi ?
Są specjalne przyrządy ale to wydatek koło 200 zł a do tego koła powinny być idealnie proste.


Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Hej, poradzcie prosze co kupic..
182cm 130kg.. offroad, country road, wiecej uphill i country road niz downhill..

do tego 1/3 czasu z dzieciakiem w przyczepce z tylu
1/3 z zona po miescie i coutry road
1/3  freeride :) for fun ale bez downhill

dzieki

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...