JaW

Specialized Diverge E5 Comp (2019): kawa z mlekiem

Rekomendowane odpowiedzi

Cris92

A cza było zamawiać QuadLock z dedykowanym etui

Wysłane z mojego P10 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
JaW

No może, może... Ale QuadLock nie ma jeszcze u nas w Polsce dedykowanych dla Samsunga Galaxy S10 etui. Mam nadzieję, że znajdę jakieś porządne, które spełni swoje zadanie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kawasaki

Ja mam przykre doświadczenie z quad lockiem... otóż przyklejony bezpośrednio do dedykowanego sylikonowego etui na telefon przenosił na tyle silnie wstrząsy, że zepsuł się głośnik. W tym wypadku Future shock pewnie ratuje sprawę, ale ja jakoś nie odważę się na ponowne sprawdzenie ql z nowym telefonem.

A żeby nie oddalać się od głównego wątku: Diverge od mojego pierwszego kontaktu z modelem 2016 był dla mnie wyznacznikiem tego co oczekuje od geometrii. Nowszy model uzupełnił braki wcześniejszego w postaci sztywnych osiek i większego tire clearance, choć szkoda, że nie jest jeszcze większy.

Nie rozumiałem tylko, tej polityki z hamulcami mechanicznymi we wszystkich alu modelach :/

Tak czy inaczej świetny rower!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Cris92
Ja mam przykre doświadczenie z quad lockiem... otóż przyklejony bezpośrednio do dedykowanego sylikonowego etui na telefon przenosił na tyle silnie wstrząsy, że zepsuł się głośnik. W tym wypadku Future shock pewnie ratuje sprawę, ale ja jakoś nie odważę się na ponowne sprawdzenie ql z nowym telefonem.
A żeby nie oddalać się od głównego wątku: Diverge od mojego pierwszego kontaktu z modelem 2016 był dla mnie wyznacznikiem tego co oczekuje od geometrii. Nowszy model uzupełnił braki wcześniejszego w postaci sztywnych osiek i większego tire clearance, choć szkoda, że nie jest jeszcze większy.
Nie rozumiałem tylko, tej polityki z hamulcami mechanicznymi we wszystkich alu modelach
Tak czy inaczej świetny rower!

W sensie ten QuadLock z etui wpinanym w uchwyt? Czy mówisz o klejonym do etui? Kumpel ma S8+ w QuadLock'u z etui od QuadLock i mega zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Semper

JaW

Wiem, że jesteś zadowolony z Future Shock, a jak porównujesz tłumienie tyłu na Specu i karbonowej sztycy do Anyroad?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kawasaki

Mówię o klejonym do etui (nie quad lockowym).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
JaW
4 minuty temu, Semper napisał:

JaW

Wiem, że jesteś zadowolony z Future Shock, a jak porównujesz tłumienie tyłu na Specu i karbonowej sztycy do Anyroad?

Karbonowa sztyca w Anyroadzie była mega, tłumienie świetne. Po przesiadce na Speca, gdzie sztyca była aluminiowa i dodatkowo węższe oponki nabite wyższym ciśnieniem po prostu czym prędzej musiałem coś z tym zrobić. Karbonowa sztyca Accenta jest spoko, tłumi wibracje i w zupełności wystarczy na moje jazdy. Ale i tak chyba na Anyroadzie było bardziej gładko. 

• Dziękuję! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
CoolBreeze
Napisano (edytowane)

@JaW, ja w sprawie Gearlock'a...

Etui na telefon ci się "wykrzaczyło", ale powiedz mi czy adapter do uchwytu dał radę?

Edytowane przez CoolBreeze

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
JaW
45 minut temu, CoolBreeze napisał:

@JaW, ja w sprawie Gearlock'a...

Etui na telefon ci się "wykrzaczyło", ale powiedz mi czy adapter do uchwytu dał radę?

Zdecydowanie tak. Adapter trzyma się etui bardzo mocno, na pewno nie będzie słabym punktem zestawu. Trzeba tylko znaleźć odpowiednie etui. 

• Dziękuję! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kubackjeee
W dniu 17.03.2019 o 20:54, Noroad napisał:

Sztyca działa. Wibracje podłoża są wytłumione bardzo fajnie choć mam wrażenie, że D -fuse Gianta była nieco lepsza. Czekam jeszcze na podróbke Canyona z Ali. Mam nadzieję, że nie skończę na proktologii ;) 

Hej i jak tam doszla ci ta sztyca z Ali? Jeśli tak to jak się sprawuje. Same bym takiego pseudo vclsa przytulił :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
JaW

Gearlock + etui, podejście drugie, udane. 

Tym razem jest juz na 100% dobrze, a nawet bardzo dobrze :)

Do Gearlocka kupiłem etui Ringke Fusion X (telefon to Galaxy S10). Dziś montaż rozpocząłem od demontażu :) adaptera, próbując odkleić adapter od porażkowego etui typu magnetycznego, o którym pisałem w poprzednich postach. No i adapter trzymał się tak skaliście mocno, że rozwaliłem etui, a adapter wytrzymał. Musiałem usunąć z niego taśmę 3M, a potem przykleić nową, którą przypadkiem miałem w domu, kupioną do montażu wieszaków na ubrania. 

Przykleiłem adapter do Fusion X, nawet równo wyszło. Przymocowałem do Gearlocka, no i chwila prawdy: tłukłem przednim kołem o podłogę z całych sił, na różne sposoby, seryjnie i pojedynczo, pod kątem i na prosto. 

Zestaw wytrzymał bez zarzutu. 

Ha! 

Mogę z czystym sumieniem polecić każdemu Gearlocka + Ringke Fusion X. Włożenie telefonu do etui jest szybkie i wygodne, wyjęcie także. Wypięcie z uchwytu łatwe, a etui z adapterem nie jest jakoś przesadnie wielkie czy grube. Adapter płaski, nie zaczepia o kieszeń, nie przeszkadza. Co najważniejsze - w razie upadku etui zapewnia porządną osłonę telefonu. 

Seria fotek:

20190521_182344.jpg 20190521_182414.jpg 20190521_182438.jpg 20190521_182558.jpg 20190521_182744.jpg 20190521_182855.jpg
  • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
CoolBreeze

Możesz podać wymiary adaptera?
Zastanawiam czy uda się go sparować z moim obecnym etui, czy mam szukać nowego.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Cris92

Też używałem w poprzednim telefonie etui Ringke Fusion, ale tego zwykłego, bez X. Jedyny minus tych etui, że nie będą współgrały ze szkłem hartowanym na cały ekran. Np. z takim WhiteStone Dome Glass klejonym UV.

PS. Z ciekawości, co to za aplikacja?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
JaW

@CoolBreeze adapter ma wymiary 65 x 55 mm, a grubość około 5 mm.

@Cris92 apka to Bike Computer Pro. Wersja płatna kosztuje jakieś 30 zł, o ile pamiętam, ale to jak do tej pory najlepsza apka rowerowa, jaką próbowałem. 

• Dziękuję! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
CoolBreeze
41 minut temu, JaW napisał:

adapter ma wymiary 65 x 55 mm, a grubość około 5 mm.

No i git. Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kubackjeee

Hej Jaw, 

Też przymierzam się do nowego Diverge. Miałem kupić elite ale jednak ten futureshock mnie przekonał i ogarniam wersję comp. Zmieniłeś opo y na jakieś większe czy dalej na 30c?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
JaW

@Kubackjeee będziesz z Compa zadowolony :)

Opon nie zmieniałem i raczej nie planuję dawać szerszych, rozmiar 30c jest optymalny dla moich zastosowań, jeżdżę głównie po asfalcie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
JaW

Dziś wreszcie zamontowane na Specu nowe siodełko - Fizik Antares R1 Versus Evo Regular. 

Generalnie to próbowałem wielu siodeł, i jest tak, że na każdym mogę jechać ze 3 lub 4 godziny, a potem... też mogę jechać, tylko już bez przyjemności :) Żadne ustawienia nie pomagały, na tyłku dobre spodenki z dobrą wkładką, bike fitting zrobiony, a kilka godzin jazdy i zawsze pojawia się denerwujacy dyskomfort. 

Czytałem sporo o siodełkach Fizika, same dobre opinie o wyższych modelach, postanowiłem więc: skoro i tak ma mnie boleć dvpa, to chociaż niech boli na fajnym, lekkim siodełku! :)

https://www.fizik.com/eu_en/men/saddles/road/antares-r1-versus-evo-regular.html

Po obmacaniu - jest dobrze. Siodło nie jest twarde jak deska, a uginającą się pod palcem warstwa ma około 7mm grubości i jest bardzo zbita, sprężynująca. W związku z tym kanał przez środek jest głęboki i nie powinno być ucisku na tkanki miękkie, na czym mi zależy. Samo siodło też lekko się ugina pod naciskiem, i też sprężynuje, a to plus karbonowe pręty powinno podnieść komfort jazdy. 

Wizualnie ładne, jakość wykonania rewelacyjna, siedzi się na nim wygodnie, a w porównaniu z fabrycznym jest o niemal 200g lżejsze. 

Nie mogę się doczekać pierwszych jazd... cholerny deszcz pada non stop, wrrr :(

Fotki:

20190522_145724.jpg 20190522_145754.jpg 20190522_145902.jpg 20190522_145927.jpg 20190522_150041.jpg 20190522_150157.jpg
  • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
GrochowaMTB
2 godziny temu, JaW napisał:

Dziś wreszcie zamontowane na Specu nowe siodełko - Fizik Antares R1 Versus Evo Regular. 

Generalnie to próbowałem wielu siodeł, i jest tak, że na każdym mogę jechać ze 3 lub 4 godziny, a potem... też mogę jechać, tylko już bez przyjemności :) Żadne ustawienia nie pomagały, na tyłku dobre spodenki z dobrą wkładką, bike fitting zrobiony, a kilka godzin jazdy i zawsze pojawia się denerwujacy dyskomfort. 

Czytałem sporo o siodełkach Fizika, same dobre opinie o wyższych modelach, postanowiłem więc: skoro i tak ma mnie boleć dvpa, to chociaż niech boli na fajnym, lekkim siodełku! :)

Po obmacaniu - jest dobrze. Siodło nie jest twarde jak deska, a uginającą się pod palcem warstwa ma około 7mm grubości i jest bardzo zbita, sprężynująca. W związku z tym kanał przez środek jest głęboki i nie powinno być ucisku na tkanki miękkie, na czym mi zależy. Samo siodło też lekko się ugina pod naciskiem, i też sprężynuje, a to plus karbonowe pręty powinno podnieść komfort jazdy. 

Wizualnie ładne, jakość wykonania rewelacyjna, siedzi się na nim wygodnie, a w porównaniu z fabrycznym jest o niemal 200g lżejsze. 

Fotki:

20190522_145724.jpg 20190522_145754.jpg 20190522_145902.jpg 20190522_145927.jpg 20190522_150041.jpg 20190522_150157.jpg

Sprawdziłem cenę siodełka... nie na moją kieszeń dzisiaj.

Znacie jakieś fajne siodełka do gravelówek takie na cały dzień do jeżdżenia? W cenie nieco niższej? Najlepiej pod spodenki bez wkładki?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
HUN
3 godziny temu, JaW napisał:

Fotki:

Na fittingu nie zrobili Ci mapowania tyłka pod dobór siodełka?

Mi jak dobrali, to do tej pory nie mogę znaleźć chociaż w połowie tak dobrego

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
JaW

@GrochowaMTB - Fizik ma też tańszą wersję tego siodła, które jest nieco cięższe, ale cena niższa:

https://www.fizik.com/eu_en/men/saddles/road/antares-r3-versus-evo-regular.html 

Ale czy nada się do jazdy bez pampersa, i to przez cały dzień? Hm... Nie wiem. 

@HUN - nie miałem mapowania tyłka, cokolwiek to oznacza :) Miałem zmierzony rozstaw kości, a potem ustawione siodło tak, aby pozycja była prawidłowa. W przypadku wymiany siodła łatwo jest go dostosować, opierając się na tych pomiarach.

No i nie wytrzymałem, korzystając z przerwy w opadach wyskoczyłem na szybkie 20km. Oczywiście to za mało, aby cokolwiek stwierdzić, ale... gdyby coś było mocno nie tak, to szybko by to wyszło. Nic takiego nie wyszło, czyli jest nadzieja, że siodło spełni moje wymagania. 

Ale coś innego... Otóż Galaxy S10 to dość duży telefon, a zamontowany w uchwycie Gearlock dość znacznie wystaje przed kierownicę. Hm. A może by tak... odwrócić Gearlocka?  

20190522_202222.jpg 20190522_202247.jpg 20190522_202314.jpg 20190522_202333.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
79kc

Jeśli można wiedzieć,  ile wyszedł ci na fitingu rozstaw kości kulszowych, że polecili siodełko szerokości ~14cm?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
JaW

@79kc Zmierzyli mi 112 mm. Testowałem kilka siodeł o szerokosci 143 - 145mm i były dla mnie ciut za szerokie, obcierały. Fizik Antares ma szerokość 139mm i być może będzie dobry.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Cris92

Czyli wychodzi, że lepiej brać GearLock'a, lub QuadLock'a montowanego na mostku

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
JaW

@Cris92 - normalnie zamontowany Gearlock jest spoko. Po prostu zakładając na niego duży telefon mam wrażenie, że to nieco dziwnie wygląda. No i w razie dzwona telefon jest narażony na zniszczenie.

Odwracają uchwyt chciałem tylko tak w żartach pokazać, że takie rozwiązanie jest możliwe, i nawet czasem może się przydać :) U mnie będzie zamontowany normalnie, "na plus" :) Ale i tak pewnie kupię sobie to drugie mocowanie, na mostek. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi