JaW

Specialized Diverge E5 Comp (2019): kawa z mlekiem

Rekomendowane odpowiedzi

kogucik

Bardzo ciekawe buty SH AM501. Już jeździłeś w nich? Jak wrażenia, można w nich pochodzić np. po bunkrach czy biedronce?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
JaW

Bunkry - zależnie od podłoża. Na nierownych kamieniach blok zgrzyta i pewnie można się poslizgnać łatwiej, niż na normalnej podeszwie z dobrym bieznikiem. W Biedronie natomiast nie będzie żadnych problemów :)

Podczas jazdy wygodne, nie gniotą, nie obcierają, wszystko jest OK. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Papynsky

@JaW co do siodełek z ali, jeżeli dalej szukasz, to możesz zerknąć na EC90. Mam i wszystko mi w nim pasuje. :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
HUN
39 minut temu, Papynsky napisał:

@JaW co do siodełek z ali, jeżeli dalej szukasz, to możesz zerknąć na EC90. Mam i wszystko mi w nim pasuje. :D

Każdy ma inne rozstawienie kości kulszowych. Lepiej je zmierzyć, ewentualnie brać siodełka na darmowe testy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Papynsky

Akurat autor wspominał, że lubi mieryć siodełka, więc może i te chciałby wypróbować. A i rozmiar się zgzdza, bo mają np. siodełka 143mm szerokości.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
HUN
2 minuty temu, Papynsky napisał:

Akurat autor wspominał, że lubi mieryć siodełka, więc może i te chciałby wypróbować. A i rozmiar się zgzdza, bo mają np. siodełka 143mm szerokości.

Ty też masz rozmiar 143? Ile twoje siodełko waży?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Papynsky

@HUN dokładnie nie pamiętam, coś okolo 210g.

Tak, też mam 143mm szerokości.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
JaW

@Papynsky - ciągle szukam siodła, które umożliwi mi dłuższe jazdy bez dyskomfortu. Dłuższe, czyli powyżej 5 godzin. Te EC90 wyglądają dobrze, zapamiętam. Jednak na razie umawiam się na fitting i zobaczymy co z tego wyniknie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
JaW

Ha. 

Właśnie wróciłem z fittingu oraz mam zrobione w pełni customowe wkladki do butów :)

Wkładki - rewelacyjna sprawa. Odwzorowywana jest stopa na takiej specjalnej maszynie (Retul), a  potem formuje się na tej podstawie wkładkę. Po włożeniu wkładki do buta od razu poczułem różnice, bo dokładnie cała stopa przylega do wkładki. Zapobiega to lokalnym naciskom na naczynia krwionośne i nerwy, ale co równie ważne - stabilizuje stopę w bucie, zapobiega ruchom na boki, a to z kolei ma spory wpływ na kolana i biodra. 

Fitting - wiadomo. Począwszy od wywiadu po sprawdzenie elastyczności stawów itp wszystko poszło gładko, jestem wystarczająco elastyczny :)

Ustawienie bloków w butach, obklejenie mnie czujnikami i hop na rower - od razu poczułem różnicę na plus, jaką zrobiły wkładki plus poprawnie ustawione bloki. Potem wysokość siodełka i tu pierwsze zaskoczenie, bo ustawione przeze mnie siodło na podstawie pomiaru wysokości krocza x0.883 okazało się za nisko, i to o jakieś 2-3 centymetry! Po ustawieniu siodła przód/tył wyszło, że mam za krótki mostek - a ja myślałem zmieniać na krótszy :) Zakupiony od razu w sklepie nowy mostek 110mm powędrował na rower, a fabryczny 100mm do plecaka. 

W sumie ciekawie spędzone 3 godziny, Filip z Fil-Bike Rzeszów okazał się fachowym i miłym gościem (pozdrawiam!). Teraz ze dwa tygodnie na przyzwyczajenie się do nowych ustawień oraz ocena, czy fabryczne siodło Toupe Sport jest dla mnie dobre, czy lepiej będzie przetestować jakieś inne. 

20190418_143157.jpg 20190418_143135.jpg 20190418_144633.jpg 20190418_144658.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
nctrns

Ile koszt?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
JaW

Przy zakupie roweru dostałem obietnicę zniżek, więc ostatecznie wyszło 200 zł za fitting i 400 za wkładki. 

Przed chwilą wróciłem z 50 km jazdy na nowych ustawieniach. Jest bardzo dobrze :) Pozycja okazała się wygodna i umożliwiająca szybką (jak na mnie) jazdę. Ale poczułem, że powinienem popracować nad mięśniami pleców, a także czuję lekko naciagnięte ścięgna pod kolanami, czyli wiem, jakie mam słabe punkty. 

Wkładki - genialne. Po raz pierwszy nie drętwiały mi palce u nóg, jeden dyskomfort odpadł. Pedałuje się instynktownie i odruchowo, czuję całkowitą stabilność układu pedały - buty - stopy. 

Teraz tylko potrzebuję dobrej pogody i wolnego czasu :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
JaW

@Simon1981 wiem o potencjalnych zagrożeniach wynikających ze zbyt wysokiego siodła. Wygląda na to, że w moim przypadku lekki ból w sciegnach spowodowany jest raczej zmianą pozycji, dość znaczną w porównaniu z wcześniejszą. Spróbuję nieco się rozciagnąć, przystosować, a jeśli to nie pomoże wtedy obniżę troszkę siodełko.

Czemu zmieniłeś opony? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Stryjek

Fajny rower, jakiej szerokości da się tu włożyć opony? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
pavello
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, Stryjek napisał:

Fajny rower, jakiej szerokości da się tu włożyć opony? 

Około 38c - takie info daje Spec i zależy mocno od opony.

Edytowane przez pavello

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
JaW

Prześwity z przodu i z tyłu wynoszą około 5.5 cm, wolnego miejsca jest więc całkiem sporo. 

W tym tygodniu zrobiłem fajną trasę 110km w dobrym (jak na mnie) tempie, rowerek jest wprost stworzony do wygodnej jazdy na długiej trasie. Żadnych problemów z bolącymi częściami ciała, większość trasy w dolnym chwycie, i jeśli asfalty pozwalały - jechało się jak po stole :) Ale raz trafiłem na roboty drogowe i przez kilka kilometrów miałem pod oponami zerwany asfalt uformowany na tarkę. Masakra, gdyby nie amortyzacja FS to musiałbym rower prowadzić przez 3 czy 4 km, a tak to jakoś przejechałem, gorsząc przydrożne drzewa przekleństwami :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Stryjek
4 godziny temu, JaW napisał:

Prześwity z przodu i z tyłu wynoszą około 5.5 cm, wolnego miejsca jest więc całkiem sporo. 

W tym tygodniu zrobiłem fajną trasę 110km w dobrym (jak na mnie) tempie, rowerek jest wprost stworzony do wygodnej jazdy na długiej trasie. Żadnych problemów z bolącymi częściami ciała, większość trasy w dolnym chwycie, i jeśli asfalty pozwalały - jechało się jak po stole :) Ale raz trafiłem na roboty drogowe i przez kilka kilometrów miałem pod oponami zerwany asfalt uformowany na tarkę. Masakra, gdyby nie amortyzacja FS to musiałbym rower prowadzić przez 3 czy 4 km, a tak to jakoś przejechałem, gorsząc przydrożne drzewa przekleństwami :)

Jaki masz rozmiar i jaki wzrost?

Ja dziś mierzyłem 54 przy 180cm wzrostu i wydawał się być ok, chociaż spec bardziej poleca 56

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
JaW

Mam 182 cm wzrostu, rower w rozmiarze 56, i jest to dla mnie optymalny rozmiar. Ale skoro dobrze się czujesz na 54 to bierz. Zawsze można zmienić mostek na dłuższy i cofnąć siodełko. Lepiej mieć ciut za małą ramę niż za dużą :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Stryjek
20 godzin temu, JaW napisał:

Mam 182 cm wzrostu, rower w rozmiarze 56, i jest to dla mnie optymalny rozmiar. Ale skoro dobrze się czujesz na 54 to bierz. Zawsze można zmienić mostek na dłuższy i cofnąć siodełko. Lepiej mieć ciut za małą ramę niż za dużą :)

Ja wolę mniejsze ramy bo mam długie nogi wiec bardziej mi leży krótsza rama :)

Zastanawiam się nad zeszłorocznym diverge a trekiem chekpoint oba na sorze, mam plan włożyć tam od razu opony panaracer gravelking 38c

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Simon1981
W dniu 19.04.2019 o 22:08, JaW napisał:

@Simon1981 wiem o potencjalnych zagrożeniach wynikających ze zbyt wysokiego siodła. Wygląda na to, że w moim przypadku lekki ból w sciegnach spowodowany jest raczej zmianą pozycji, dość znaczną w porównaniu z wcześniejszą. Spróbuję nieco się rozciagnąć, przystosować, a jeśli to nie pomoże wtedy obniżę troszkę siodełko.

Czemu zmieniłeś opony? 

Orginalne były zbyt twarde.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
JaW
Napisano (edytowane)

Zmienił się kokpit mojego Speca - kupiłem uchwyt Spigen Gearlock i jestem zachwycony jakością wykonania oraz funkcjonalnością. 

Do uchwytu będę wpinać Galaxy S10 w również zakupionym specjalnie  etui manetycznym. 

EDIT: MAGNESY NIE TRZYMAJĄ!!! NIE KUPOWAĆ!! PRZY NIEWIELKIM WSTRZĄSIE ETUI ROZPINA SIĘ NA MAGNESACH I TELEFON WYPADA!! 

Do uchwytu od dołu mozna jeszcze przykręcić uchwyt na lampkę, już zamówiony na Ali. 

Link:

https://www.spigen.com/pages/gearlock

Fotki:

20190515_154727.jpg 20190515_154943.jpg 20190515_155038.jpg

20190515_184356.jpg

Edytowane przez JaW
Kiepskie etui

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
nctrns

Fajny patent z tym etui jeśli faktycznie łatwo i szybko się wyjmuje. Ja co prawda nie jestem za bardzo przekonany do telefonu na kierownicy, ale takie rozwiązanie może kiedyś rozważę. Zwłaszcza że podobne etui są dostępne dla mojego telefonu.

Tapatalk'd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
JaW

Edytowałem poprzedni post, bo etui magnetyczne okazało się fatalne - magnesy za słabe, przy niewielkich wstrząsach telefon wypada z etui. 

Szukam innego typu, bardziej pancernego i solidnego. Dam znać co znalazłem :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Eddek
2 godziny temu, JaW napisał:

Szukam innego typu, bardziej pancernego i solidnego.

Jak telefon jest IP66, to nic bardziej pancernego od GUB-a nie znajdziesz chyba :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
JaW

@Eddek   chodzi mi o etui, do którego można przykleić adapter Gearlocka. Etui musi porządnie trzymać telefon.

Zamówiłem Ringke Fusion X. Zobaczymy. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi