Skocz do zawartości

Szybka Dycha 2018 - 10km na czas ! Puszcza Niepołomicka


Eldo

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie mam i szczerze nie myslalem nawet o probie jazdy z tym wynalazkiem na zawodach. Pewnie osoby ktore smigaja na co dzien beda miały i byc moze urwia tym kilka sekund 😊 Trzeba trafic z forma na starcie i tyle w temacie. Ja sobie oblatuje w wolnym czasie trase (np dzisiaj rano bylem) i nie sadze zebym zawojował cos wiecej lezac na kierownicy. Mam swoj limit ktorego nie przeskocze sprzetowo na pewno choc bym miał pod tyłkiem Bianczi Kwiatkowskiego czy Speca Majki 😊 

Zapodałem testowo czujnik predkosci do Garmina zamiast odczytu z GPS bo na trasie wiadomo drzew od fixa i  troche krzaczy odczyt, lepiej sie 3ma predkosc teraz i to na pewno pomoże w utrzymaniu stałej prędkości.  

Byłem na starcie przed 8 rano, wyprzedziłem 2 rolkowców, 2 kolarzy, 1 małzenstwo ktore mnie spowolniło 😖 i 1 turyste 👍 jak na Żubrostrade w niedziele to i tak spokojnie było...jak pogoda dopisze w tygodniu myslę że pojawie się jeszcze raz na starcie przed zawodami. 

Edytowane przez Eldo
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, de Villars napisał:

jechał mi na kole parenaście km gość z lemondką

Też spotkałem gościa w Puszczy z lemondką. Ciekawe, czy to ten sam. :D Ja nie mam, nie używam, nie będę miał. :)

3 godziny temu, Eldo napisał:

Bianczi Kwiatkowskiego

Kwiato to w Skaju na Pinarelce śmiga. :P

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Lemondka przydaje się w określonych okolicznościach. Jeżeli trasa jest w miarę prosta i nie ma dużo przewyższeń to lemondka sporo daje. Idzie jechać szybciej o około 2 km/h przy tej samej mocy w porównaniu do chwytu "na łapach".

Odnośnik do komentarza

Kurde jakos ciezko mi uwierzyc w to ze na 10km wycisna by 2km/h wieksza srednia przez lemondke 😳 to jest za duza roznica przynajmniej dla mnie. W dolnym chwycie jestem w stanie troche szybciej pojechac niz na lapach generujac ta sama moc ale nie az o 2km/h  😊

Fakt Kwiato lata na Pinarelce, pomyłka moja 👍😏 

Edytowane przez Eldo
Odnośnik do komentarza

Zeby pojechac ok 2km/h szybciej po prostym odcinku drogi potrzeba ok 50W wiecej mocy. Jak jade odcinek 10km z moca FTP nie ma opcji zebym ja zwiekszył az tyle. Pozycja aero w dolnym chwycie jest zblizona do lemondki i jakos ciezko mi uwiezyc w to ze zrobił bym 40km/h srednia gdzie 38 jest na granicy zawału 🙃 Chwilowa zmiana pozycji moze robic efekt wzrostu predkosci ale utrzymac ja przez jakis czas to inna para kaloszy 😊 Byc moze a nawet na pewno jest wygodniej jak ktos ma juz objezdzona lemondke ale zeby az urwac 50W to raczej nierealne. 

Edytowane przez Eldo
Odnośnik do komentarza

Moc się nie zmienia bo niby dlaczego a nawet może zmaleć ze względu na niewygodną pozycję - nie mam miernika mocy to tego nie wiem. Cały zysk jest z pozycji aero. 40 km/h na 10 km to ja robię na MTB ;)

Odnośnik do komentarza

No to szacun 😁 Przy jakiej kadencji...130 ? Bo nie sadze zebys miał w MTB blat 50 😂

A wracajac do wyscigu, kolejnosc startowa chyba alfabetycznie 😊

Edytowane przez Eldo
Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Eldo napisał:

Przy jakiej kadencji...130 ? Bo nie sadze zebys miał w MTB blat 50 😂

Blat 48 a opony 26 cali 2,0 Kojak. Nie wiem jaka kadencja ale 50 km/h przekraczam spokojnie. A co do zawodów to wyznaczcie sobie odcinek treningowy o podobnej długości i ćwiczcie do bólu :)

Edytowane przez firefoks
Odnośnik do komentarza
W dniu 14.05.2018 o 14:35, Eldo napisał:

Przed startem, biuro zawodow czynne do 09:30 pierwszy start 10:15 a puszczaja podobno co 30sek 😳 bedzie sajgon 😁

To ciężko będzie nie jechać komuś na kole, względnie na odwrót :D No ale ma być bodaj 250 uczestników, więc jakby puszczali co minutę to by zawody trwały  ponad 4h.

Odnośnik do komentarza

Podobno jazda na kole jest zabroniona 😁 jednak nie ma bata żeby się nie spotkać na 10km przy przerwach 30sek. Z tego co widziałem na liście to potwierdzonych / opłaconych osób nie ma za wiele coś ok 90 więc do 200 to jeszcze sporo zostało 😁 

Pogode zapowiadają lipną tak że szykuje się ciekawe widowisko 😆

Edytowane przez Eldo
Odnośnik do komentarza

6 maja jak był półmaraton wystąpiło ok. 150 osób, choć zapisanych było ponad 170.

W poprzednich edycjach dychy, startowało ok 130 osób. Stawiam, że więcej, jak 150 nie będzie.

Odnośnik do komentarza

Wg interii ma być sucho i temperatura do 21 stopni (przed południem raczek kilkanaście). Zachmurzenie spore z przejaśnieniami. Wiatr 9 km/h NNE, a więc raczej niesprzyjający.

Ogólnie - dramatu chyba nie będzie ;)

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, de Villars napisał:

. Wiatr 9 km/h NNE, a więc raczej niesprzyjający.

Ogólnie - dramatu chyba nie będzie ;)

Od kad pamietam jadac w kierunku Mikluszowic a wiec trase wyscigu wiosna edyszyn zawsze miałem wiatr NNE 😂 

Faktycznie cos sie polepszylo na sobote, ja leze do gory kołami ! Regeneracja na maksa 🙃

51 minut temu, Nemrod napisał:

Dość ciekawy wątek zyskach aerodynamicznych: http://xtri.pl/forum/viewtopic.php?t=3954&p=53382

To juz raczej temat na analize niż wdrażanie przed zawodami :) Spróbuję na pewno tej lemondki w tym sezonie bo aż mi się nie chce wierzyć że taki przyrost osiągów jest w realu. W sobotę trzeba pocisnąć w dolnym chwycie i tyle :)

Edytowane przez Eldo
Odnośnik do komentarza

No ja też, zwłaszcza że dziś ma po południu lać. Wczoraj też nie za bardzo było jak jeździć, bo po południu padało. Może jutro jakaś przejażdżka, ale nie za długa i nie intensywna. A tak poza tym - też się regeneruję ;)

Odnośnik do komentarza

Lemondka może dać zysk ale nie musi. Jadąc pod górę to tylko zbędny balast. Ale jadąc pod wiatr naprawdę czuć różnicę. Ja mam lemondkę ( no w sumie dwie...) ale  po zmianie kierownicy jeszcze jej nie założyłem. Niestety założona lemondka zajmuje bardzo dużo miejsca na kierownicy i praktycznie traci (lub bardzo mocno ogranicza) się górny chwyt.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Eldo napisał:

Regeneracja na maksa

 

Godzinę temu, de Villars napisał:

A tak poza tym - też się regeneruję

Ja też odpoczywam i zbieram siły. A z tego co mi mówi Stravistix, to na sobotę powinienem być świetnej (jak na siebie) dyspozycji:

stravistixForma.thumb.jpg.142c98951d5803f7120e0eeae23d8b8f.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...