Wymiana widelca na sztywny.

Rekomendowane odpowiedzi

• Odpowiedzi 188
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

• revolta1

41

• elmapeto

38

• Kruk

15

• jermak

12

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Stary,ja ważę 120 i latam na tym Mosso od dłuższego czasu i jest ok

No ba, dokładnie ten sam model i rozmiar, tylko troche gratów zmieniłem. A tak sie prezentuje ukończony. Zjechałem z waga do 11,8 kg. Org widelec waży 2,3 kg. Ten 550g.  

Nic z force nie  polecę ,gdyż dokonałem innego wyboru:-) MOSSO M3 PRO   Exotic fajny,ale drogi na maksa

Posted Images

nooo nieźle to wygląda, a sztyca chyba na styk :D Oo i masz siodełko takie jak sprzedaje chyba Selle Italia SLC Gel Flow co nie? :D 

Odnośnik do odpowiedzi

Sztyca zostala tak jak byla stara, opuscilem tylko na jednej podkladce. Siodlo dokladnie jak napisales.Opony tylko dojazdowki do roboty w teren mam Mavic crossride 29/2.35

Odnośnik do odpowiedzi

Podepnę się pod temat, ponieważ od dłuższego czasu szukam widelca MTB pod 29", główka tapered i sztywna oś 15x100...najlepiej cały Alu ale takich brak ...ewentualnie Carbon + rura sterowa Alu. Ten Exotic jest na sztywną oś czy mi się wydaję? Jeżeli tak to jest to czego szukam pod warunkiem że jest wersja 29" Tapered proszę o jakieś krótkie spostrzeżenia z użytkowania sztućca...pozdr

Odnośnik do odpowiedzi
Rowerowa Szajba

Witam. Szukałem już troszkę bo jednak zamiast amortyzowanego widelca wolę chyba w sztywny zainwestować (zerowy serwis) potrzebuję czegoś co zachowa geometrię roweru gdzie teraz długość od osi kola do górnej goleni, chyba tak to się liczy jest 49,5 cm. Ważne żeby taki widelec posiadał piwoty. Jak na razie znalazłem tylko takie 44 cm to jest za malo zepsuje mi caly rower. Pozdrawiam.

Odnośnik do odpowiedzi
Rowerowa Szajba

Powiem tylko tyle żeby nie zepsuło geometrii roweru i nie zaczął być zbytnio nerwowy podczas zakrętów. To typowy sciezkowiec czyli wycieczki takie po 30-50 km może się zdarzyć więcej. Mam amortyzator XCM ale to imitacja amortyzatora. Pod koło 26 cali bo zapomniałem dopisać i żeby miało piwoty to ważne. Myślałem jak tu z waga zejść roweru ale tylko takie rozwiązanie uznaję za najlepsze. Widelec amortyzowany lekki jest drogi i trzeba serwisować. Tutaj ten problem się kończy. Widziałem widelec mossa 45 cm prześwitu aluminiowy cena 400 zł i się nad ta opcją zastanawiam. Tylko jak z drganiami na ręce. Bo jeśli nic sensownego nie będzie to odczekam i kupuję widelec amortyzowany Rock shox-a TK 30 olejowo-sprezynowy.

Edytowane przez Rowerowa Szajba
Odnośnik do odpowiedzi
elmapeto
Godzinę temu, Rowerowa Szajba napisał:

Powiem tylko tyle żeby nie zepsuło geometrii roweru i nie zaczął być zbytnio nerwowy podczas zakrętów. To typowy sciezkowiec czyli wycieczki takie po 30-50 km może się zdarzyć więcej. Mam amortyzator XCM ale to imitacja amortyzatora. Pod koło 26 cali bo zapomniałem dopisać i żeby miało piwoty to ważne. Myślałem jak tu z waga zejść roweru ale tylko takie rozwiązanie uznaję za najlepsze. Widelec amortyzowany lekki jest drogi i trzeba serwisować. Tutaj ten problem się kończy. Widziałem widelec mossa 45 cm prześwitu aluminiowy cena 400 zł i się nad ta opcją zastanawiam. Tylko jak z drganiami na ręce. Bo jeśli nic sensownego nie będzie to odczekam i kupuję widelec amortyzowany Rock shox-a TK 30 olejowo-sprezynowy.

Ja jeżdżę na alu mosso już kilka miesięcy i nie narzekam. 45 cm to chyba nie prześwit tylko wysokość od osi do korony widelca . Prześwit pozostaje między założonym kołem ,a korona widelca.

Edytowane przez elmapeto
Odnośnik do odpowiedzi
Rowerowa Szajba

Tak o wysokość chodzi dokładnie. A jak się to ma potem do geometrii roweru? Jak do zachowania podczas nagłego skręcania na drodze? Będzie nerwowo czy przewidywanie jak mam teraz? Czy pochył przy sztywnym jest prawie taki sam czy jednak mniej agresywnie? A gdzie najczęściej jeździsz tym rowerem? Czy zdarza ci się po kamieniach jeździć i korzeniach po lesie? Jak z twoimi nadgarstkami czy bardziej to odczuwasz?

Odnośnik do odpowiedzi
  • 3 weeks later...

Witam.Po przejechaniu okolo 200km moge powiedziec, ze daje rade.Glownie  jest to asfalt ale dzisiaj 30km po szutrach I bruku widelec dawal rade.Nie ma bolu w nadgarstkach,jedynie co,to troche boli kark ale to po opuszczeniu kierownicy(trzeba bardziej zadzierac glowe)Widelec jest sztywny I rower reaguje rewelacyjnie Pozdrawiam 

Odnośnik do odpowiedzi
  • 4 weeks later...
elmapeto

Dla wszystkich zainteresowanych kilka informacji odnośnie Mosso m5e. Dziś założyłem m5e w zamian za m3pro. Ma szersze golenie. Jest niższy o jakieś półtora centymetra. Rurą sterową w nowym krótsza o 4cm. Wygląda lepiej .  Dostałem czarny i  plusem jest to ,że jest matowy,bo mam matowa ramę.Teraz żałuję ,że uparłem się pół roku temu na zakup em trójki tym bardziej ,że okazało się ,że mają fabryczna przypadłość która mi bardzo przeszkadzała.

Z lewej m3pro, z prawej m5e

DSC00187.thumb.jpg.2ff8e75c01ec554d81fd6b7c6be3cdd4.jpg do kół 27,5 zdecydowanie polecam ten drugi ,gdyż ma mniejszy prześwit i wygląda lepiej. 

DSC00186.jpg
  • Pomógł 1
Odnośnik do odpowiedzi
elmapeto

W moim przypadku nie ma tragedii . Wyjściowo miałem suntoura xcr na sprężynie  ,taki był oryginalnie w btwinie,który przy mojej wadze zapadał się praktycznie do połowy . 4-5cm sagu przy skoku 100mm . Przy hamowaniu przodem ,a robię to często,sprężyna nie miała siły dźwignąć się do góry. Z tego powodu zrezygnowałem z niego i zacząłem kombinować ze sztywniakiem. Jak przemyśleć wszystkie za i przeciw to naprawdę nie straciłem dużo z tej wyjściowej geometrii. 

Odnośnik do odpowiedzi
elmapeto

Jak kiedyś budżet pozwoli to pewnie wkręcę amorek ,ale nie ma się co oszukiwać... kilka stówek trzeba mieć i jeszcze kilka i jeszcze:-D

Odnośnik do odpowiedzi
  • 8 months later...

W dniu 16.05.2019 o 20:01, elmapeto napisał:

Jak na moje oko i miarę ,która posiadam to 46cm.

Do tego M5E (zamówię z Ali) jakie powinny być tarcze średnica 160 czy 180, pójść w mechaniczne czy raczej hydrauliczne? Na tyle zostaną V-Brake. 

Dotychczas używałem tylko V-Brake, W temacie tarczówek jestem zielony.

Odnośnik do odpowiedzi
revolta1

Jak zamówisz widelec z mocowaniem na V to będziesz miał i przód i tył takie same hamulce jak będziesz chciał tarcze to musisz zamówić widelec pod mocowanie na hamulec tarczowy jak chcesz tarcze 180 to do widelca dołożyć adapter pod zacisk i tyle 

Odnośnik do odpowiedzi
elmapeto
6 godzin temu, macko_m napisał:

Do tego M5E (zamówię z Ali) jakie powinny być tarcze średnica 160 czy 180, pójść w mechaniczne czy raczej hydrauliczne? Na tyle zostaną V-Brake. 

Dotychczas używałem tylko V-Brake, W temacie tarczówek jestem zielony.

M5e jest pod tarczę.

PM

Odnośnik do odpowiedzi

Jakiej średnicy powinny być tarcze do widelca Mosso M5E? 160 mm czy 180 mm. Takie pytanie zadał mi sprzedawca hamulców tarczowych, twierdząc że nie zna tego widelca.

Z odpowiedzi Revolta1 wnioskuję że 160 będą pasować.   Rower to Kands Maestro. Jak na razie zmieniłem tylko korbę na FC-M591.

Do tego widelca muszę dokupić koło (pod hamulce tarczowe) i zestaw hamulców.  Tył (na razie) zostaje bez zmian tj B-brake. 

Mosso M5E zamówiłem na Ali za 50$ czyli wyjdzie około 190 zł. Liczę się z tym że może dojść 23% VAT. Powinno wyjść taniej niż w Polsce (nowy 359 zł). 

Moim zdaniem ładniejszy niż Force MTB 29", bo jeszcze tego brałem pod uwagę.

P_20200118_145136_vHDR_Auto.jpg
Odnośnik do odpowiedzi
revolta1

Wszystko zależy od twojej fantazji i finansów. Chcesz mieć hydraulike załóż hydraulike Chcesz mechaniczne hamulce załóż mechaniczne. Nie wiem czy tył dasz radę przerobić na tarczowki skoro tam jest V na linkę może załóż przód mechaniczny będzie jakaś spójność 😋 jak chcesz hydraulike też nie ma przeszkód. Tarcze będziesz musiał kupić bo nie masz starej (chyba że masz) to czy kupisz 160 czy 180 to też twój wybór będzie Ci potrzebny adapter do 180ki do 160ki nie. 

Na tył można  założyć takie coś ale czy ja wiem........ 

post-105151-0-65744200-1410590437.jpg
  • Pomógł 1
Odnośnik do odpowiedzi
  • Kruk pinned this temat