Skocz do zawartości

[Gravel] Specialized Sequoia [2017]


Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, kogucik napisał:

Jak sprawują się buty mt5? Szukam butów i mam niby swoje typy jak ME300, MT300, 089 ale widzę, że niewielka dopłata i mam MT5.

MT 5 bardzo fajne. Po 1000 km przejechanych w nich muszę e powiedzieć, że  super się trzymają. Całkiem komfortowo można w nich chodzić, lecz blok do końca nie chowa się w podeszwie. Kilka razy udało mi się umorusać je po same kostki błotem, ale z czyszczeniem nie ma kompletnie problemu. Wentylacja wydaje się, że jest ok. Przy jeździe 30km/h+ czułem w nich przepływ powietrza. Niestety nie wiem jak z tym będzie w warunkach letnich. Zapinanie buta intuicyjne. Linka kewlarowa trzyma całkiem mocno. Za cenę 250zł jak najbardziej godne polecenia. 

Odnośnik do komentarza
40 minut temu, Fimala napisał:

Niestety nie wiem jak z tym będzie w warunkach letnich.

Jak było 35*C w cieniu, to trochę ciepło w nich, ale jak zauważyłeś, wentylacja jest całkiem OK, chociaż latem często zmieniam na bardziej przewiewne M089. Mimo to nawet latem spokojnie można je używać. Moje mają przelatane trochę ponad 2000km, praktycznie całość na stalowych platformach i ogólnie buty sobie chwalę. Mają ten plus, że na pierwszy rzut oka wyglądają na cywilne.

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
12 minut temu, Eddek napisał:

Jak było 35*C w cieniu, to trochę ciepło w nich, ale jak zauważyłeś, wentylacja jest całkiem OK, chociaż latem często zmieniam na bardziej przewiewne M089. Mimo to nawet latem spokojnie można je używać. Moje mają przelatane trochę ponad 2000km, praktycznie całość na stalowych platformach i ogólnie buty sobie chwalę. Mają ten plus, że na pierwszy rzut oka wyglądają na cywilne.

Wygląd i podobieństwo do butów cywilnych był również faktorem decyzyjnym :)

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza

Fajna maszyna, też składam rower na stali cr-mo z klamkomanetkami Sora ale w układzie 3x9. Jak oceniasz zmianę biegów w połączeniu z przerzutką alivio z tyłu. 
Pozdrawiam i życzę dużo frajdy z jazdy :) 

Odnośnik do komentarza
31 minut temu, waldi_8027 napisał:

Fajna maszyna, też składam rower na stali cr-mo z klamkomanetkami Sora ale w układzie 3x9. Jak oceniasz zmianę biegów w połączeniu z przerzutką alivio z tyłu. 
Pozdrawiam i życzę dużo frajdy z jazdy :) 

Hej Waldi, 

Sora z Alivio działa bardzo dobrze. Nie mam żadnych zastrzeżeń. Alivio jak to alivio ma trochę słabszą sprężynę i potrafi czasem obijać łancuchem. Osobiście szedłbym w Deore XT 9 biegowe zamiast Alivio, ale że jest to u mnie rozwiązanie fabryczne to nie tykam tego dopóki przerzutka nie padnie. Jedyne do czego bym się przyczepił i mnie denerwuje to przednia przerzutka Sory. Gdy dostanie troche brudu i błota potrafi się zaciąć i nie zmieniać biegów. W takiej sytuacji trzeba się zatrzymać i ręcznie rozruszać przerzutke. Po takim zabiegu wszystko wraca do normy. 

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, massaro napisał:

Jak się spisuje owijka Ritchey WCS Race Gel? Ja stock'owo w Nuroad mam bardzo cienką i szukam czegoś grubszego.

Jest całkiem w porządku, ale za dwa tygodnie wrzucam rower na serwis i od razu będę zakładać wkładki żelowe pod owijkę. Zobaczymy czy taki zabieg coś da.

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, Fimala napisał:

Jest całkiem w porządku, ale za dwa tygodnie wrzucam rower na serwis i od razu będę zakładać wkładki żelowe pod owijkę. Zobaczymy czy taki zabieg coś da.

zastanawiam się też nad LIZARD SKINS DSP 2,5 lub 3,2mm

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, massaro napisał:

zastanawiam się też nad LIZARD SKINS DSP 2,5 lub 3,2mm

Niestety nie wypowiem się w jej temacie bo ta Ritchey jest pierwszą w życiu którą świadomie sam wybrałem i założyłem :D

Odnośnik do komentarza
19 godzin temu, massaro napisał:

Jak się spisuje owijka Ritchey WCS Race Gel? Ja stock'owo w Nuroad mam bardzo cienką i szukam czegoś grubszego.

Ja miałem Ritchey WCS Pave 3,5mm i była naprawdę OK - jakościowo i grubościowo.

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza

No i w końcu przyszedł czas na porządne kółka. DT Swiss R500 na piastach DT Swiss 350 i szprychach Sapim D-light. W porównaniu do oryginalnych kół odnosze wrażenie jakbym zrzucił kilogram wagi. 

 

IMG_20190522_105237.jpg
Odnośnik do komentarza

Wcale bym się nie zdziwił gdyby było blisko 1 kg. Największa redukcja wagi na obręczy, więc będzie efekt wow zapewne. Koła w Sequoi to jest najsłabszy element, wiele osób na nie narzeka nie tylko ze względu na wagę. Był moment, że rozważałem ten rower na 105ce (był na wyprzedaży jeszcze niedawno), ale ze względu na koła i damski kolor ;) odpuściłem.

Nie chciałeś na prostych szprychach?

Odnośnik do komentarza
17 minut temu, Kawasaki napisał:

Wcale bym się nie zdziwił gdyby było blisko 1 kg. Największa redukcja wagi na obręczy, więc będzie efekt wow zapewne. Koła w Sequoi to jest najsłabszy element, wiele osób na nie narzeka nie tylko ze względu na wagę. Był moment, że rozważałem ten rower na 105ce (był na wyprzedaży jeszcze niedawno), ale ze względu na koła i damski kolor ;) odpuściłem.

Nie chciałeś na prostych szprychach?

Szczerze nawet ich nie rozważałem. Czekam teraz na pierwszą przejażdżkę :D

Odnośnik do komentarza
25 minut temu, Fimala napisał:

W porównaniu do oryginalnych kół odnosze wrażenie jakbym zrzucił kilogram wagi. 

 

 

Ciekawe czy Ci się teraz prędkość poprawi? Bo ja mam cały czas nierozstrzygnięty dylemat. Szosa za 1,7k czy koła z oponami w tej cenie by z mojej Sequoi zrobić szosę? Tania szosa dwa kilo mniej. Koła kilogram i cała ta magiczna masa toczenia. :)

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Marcin Kwita napisał:

Ciekawe czy Ci się teraz prędkość poprawi? Bo ja mam cały czas nierozstrzygnięty dylemat. Szosa za 1,7k czy koła z oponami w tej cenie by z mojej Sequoi zrobić szosę? Tania szosa dwa kilo mniej. Koła kilogram i cała ta magiczna masa toczenia. :)

Przy takich kapciach jak mam to nigdy nie będę tak szybki jak szosa, ale liczę na drobną poprawę.

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Fimala napisał:

Przy takich kapciach jak mam to nigdy nie będę tak szybki jak szosa, ale liczę na drobną poprawę.

no wiem, WTB są duże :) ale jak by teoretycznie dać teraz takie np 700x30 to ciekawi mnie jak by było w porównaniu do taniej szosy z prędkościami :)

Odnośnik do komentarza

Sequoia na 30mm będzie wyglądać kiepsko moim zdaniem, ale gdybym miał wybierać koła vs stary żelos szosa to bez dwóch zdań koła.

Do odpowiedzi co będzie szybsze trzeba wziąć pod uwagę ile będzie ważyła obręcz+opona w taniej szosie? Jeśli podobnie to i tak szosa będzie szybsza ze względu na węższą oponę, niższe jej opory aero i bardziej areo sylwetkę.

Ostatnio w MTB zmieniłem jednocześnie tylne koło i kasetę - zysk na kole był ok 180g, ale kasetę założyłem cięższą, więc bilans wyszedł raptem ok 50g mniej niż było i odczułem znaczną poprawę dynamiki i zmniejszenie oporów toczenia.

Tu będzie przeskok, który głowę daję, nie określisz jako tylko drobną poprawę ;)

Edytowane przez Kawasaki
Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Kawasaki napisał:

Sequoia na 30mm będzie wyglądać kiepsko moim zdaniem, ale gdybym miał wybierać koła vs stary żelos szosa to bez dwóch zdań koła.

Do odpowiedzi co będzie szybsze trzeba wziąć pod uwagę ile będzie ważyła obręcz+opona w taniej szosie? Jeśli podobnie to i tak szosa będzie szybsza ze względu na węższą oponę, niższe jej opory aero i bardziej areo sylwetkę.

Ostatnio w MTB zmieniłem jednocześnie tylne koło i kasetę - zysk na kole był ok 180g, ale kasetę założyłem cięższą, więc bilans wyszedł raptem ok 50g mniej niż było i odczułem znaczną poprawę dynamiki i zmniejszenie oporów toczenia.

Tu będzie przeskok, który głowę daję, nie określisz jako tylko drobną poprawę ;)

Liczę na to, że odblokuje w niej ukryty potencjał. Maks co bym do niej założył aby zrobić z niej szosówke to Kojaki w 35C.

Odnośnik do komentarza
33 minuty temu, Fimala napisał:

Liczę na to, że odblokuje w niej ukryty potencjał. Maks co bym do niej założył aby zrobić z niej szosówke to Kojaki w 35C.

No to jak pojeździsz to dawaj recenzję może w końcu rozstrzygnę czy jakaś używka np. Krosa Vento 2 z cofanym licznikiem ;) czy nówki kółeczka, leciutkie, bzyczące (a bzyczą te Twoje piasty głośno - bo mi się to szalenie podoba tak jak moim córkom stukające obcasy :D )

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...