JaW

Giant Anyroad 2 (2018) - wszechstronny amator

Rekomendowane odpowiedzi

Semper
Napisano (edytowane)

No paczaj pan, obejmę dostałem, natomiast dzwonka i odblasków nie dali...Nawet nie wiedziałem, że powinienem dostać.

Co do opon to zmieniłem na Gravelkingi 35c - podbijają już pod 38mm i mam ok 2, może 3 mm luzu od dolnych widełek. Włoski z bieżnika trochę porysowały widełki wewnątrz. Trzeba było poobcinać.

Edit: Mam ramę Anyroad 1 2019

Edytowane przez Semper

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
WayBy
Napisano (edytowane)

IMG_20190512_121643175~2.jpg IMG_20190512_121745519~3.jpg

Witam. Problem szerokości opon nurtuje pewnie wielu właścicieli Anyroda, dlatego zrobiłem mały eksperyment. Pożyczyłem tylne koło od Gianta Roam 2(2017) z oponami crosscut 38C. Koła Roam'a to ten sam model co Anyroad 2 (2019 i chyba 2018). Opony zmieściły się bez problemu 😀 Dołączam fotki. Posiadam Anyroad'a 2 z 2019 (rama od 2018 r. raczej się nie zmieniła).

Ps- wybaczcie pianę - koło przetarłem gąbką...i nie wypłukałem

Edytowane przez WayBy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Semper
Napisano (edytowane)

WayBy

Mierzyłeś ile te opony mają w rzeczywistości?

Edytowane przez Semper

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
WayBy

Niestety, nie mam suwiarki. Przyłożyłem zwykłą miarkę,która pokazała szerokość praktycznie taką jak opisał Giant. Wiem,że to nie jest właściwy sposób pomiaru....W każdym razie opony są wyraźnie szersze i wyższe. Mają też "agresywniejszy" bieżnik. Przy oryginalnych Anyroad'a wyglądają jak zdjęte z roweru górskiego. Giant opisuje te crosscuty jak 70%teren i 30% asfalt. W Anyroadzie mimo zmniejszenia prześwitu w tylnym trójkącie koło kręciło się swobodnie. Nic nie ocierało.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Semper

W zasadzie to przy małym prześwicie może być problem kiedy koło zacznie mocniej bić lub wjedzie się w błoto. Poza tym nie powinno się nic dziać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
WayBy

NIe zamierzam jeździć na tych crosscut'ach 38C - tylko eksperymentalnie sprawdziłem czy wejdą. Osobiście jestem zadowolony z oryginalych opon anyroad'owych. Dla mnie szerokość 32C jest odpowiednia. Dobrze toczą się bo asfalcie i ubitych drogach gruntowych, gorzej na piasku. Za to  w przyszłości widzę problem, gdy opony się zużyją i trzeba będzie kupić nowe. Kiepski wybór opon o szerokości 32 mm. Nawet Giant sprzedaje opony do Anyrod'a w gorszej wersji. Oryginalna (P-SLX2) jest zwijana, ale   oddzielnie opony sprzedawane są tylko w wersji drutowej (P-RX2)...  Mój skromny "eksperyment" pokazał, że opony szersze (przynajmniej trochę) wejdą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Semper
Napisano (edytowane)

Wersja 32mm np. Panaracer Gravelking/Gravelking SK

Edytowane przez Semper

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
WayBy

Panaracer gravelkingi fajne (zwłaszcza te kolorowe).ale praktycznie bez bieżnika.   Za to wersji SK (już bardziej gravelowych) w rozmiarze 32mm chyba nie ma. Przynajmniej mi nie udało się znaleźć w sieci ...  Mam nadzieję, że jak będę zmieniał opony to coś się znajdzie 😀

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Fimala
2 minuty temu, WayBy napisał:

Panaracer gravelkingi fajne (zwłaszcza te kolorowe).ale praktycznie bez bieżnika.   Za to wersji SK (już bardziej gravelowych) w rozmiarze 32mm chyba nie ma. Przynajmniej mi nie udało się znaleźć w sieci ...  Mam nadzieję, że jak będę zmieniał opony to coś się znajdzie 😀

Wrzucajcie Challenge'a Cyclocrossowe w rozmiarze 33mm i po problemie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Semper
22 minuty temu, WayBy napisał:

Te opony w wersji 32c można znaleźć m.in. w AMBike, rowerowy.com czy z zagranicy Merlin Cycles.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
WayBy

Dzięki- rzeczywiście w rowerowy.com są panaracery SK w rozmiarze 32mm. Zaczynam zbierac fundundusze 😀

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Pazuzu

Czy do karbonowej sztycy można bez problemu montować bagazniki tego typu TOPEAK BackLoader lub TOPEAK Dyna Pack ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Fimala
Napisano (edytowane)
2 minuty temu, Pazuzu napisał:

Czy do karbonowej sztycy można bez problemu montować bagazniki tego typu TOPEAK BackLoader lub TOPEAK Dyna Pack ?

Tak, nie ma problemu w przypadku toreb bikepackingowych. Gorzej jeśli coś miałoby zacisk na sztyce.

Edytowane przez Fimala

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Pazuzu

Tylko o ile TOPEAK BackLoader ma zaczep na rzep to TOPEAK Dyna Pack już ma jakąś stalową opaskę. Co w takim wypadku?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Fimala
3 godziny temu, Pazuzu napisał:

Tylko o ile TOPEAK BackLoader ma zaczep na rzep to TOPEAK Dyna Pack już ma jakąś stalową opaskę. Co w takim wypadku?

W przypadku stalowej opaski, osobiście bym nie ryzykował.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Sawina

Czołem,

Ja walczę z oponami mega. Bo chcę zjechać na leśne ścieżki, a w Anyroad1 2018 są opony 30C i one totalnie nie dają rady. Kupiłem WTB Ridder 37C i balon w nich jest o tyle większy, że nie starł mi dość mocno lakier na dolnym trójkącie. Kolejny wybór padł na Challange Gravel Grinder w rozmiarze 33C i powiem Wam, że to wchodzi na styk przy lekkim mokrym piasku będzie lipa i dalej będzie ocierało. Na tym etapie szukam dalej opon chciałbym wsadzić 35C/32C co dadzą radę na leśnych ścieżkach w mokrym/sypkim paisku jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
PiotrSokołowski

Witam wszystkich, stałem się szczęśliwym posiadaczem Anyroad 1 z 2015 r. i mam okrągłą rurę podsiodłową i czy da się zrobić żeby był to system d-fuse ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
nctrns

Nie ma takiej opcji

Tapatalk'd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Semper
6 godzin temu, PiotrSokołowski napisał:

Witam wszystkich, stałem się szczęśliwym posiadaczem Anyroad 1 z 2015 r. i mam okrągłą rurę podsiodłową i czy da się zrobić żeby był to system d-fuse ?

System d-fuse to inna rama.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
PiotrSokołowski

Dziękuje za odpowiedź sam do tego doszedłem, mówi się trudno i żyje się dalej. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jacek Mistrz
W dniu 13.05.2018 o 08:21, JaW napisał:

Karbonowa sztyca to była jedna z decydujących o wyborze tego roweru cech. Tłumienie wibracji typu szorstki asfalt czy równy szuter jest świetne. Jak się jedzie po czymś takim to wibracje słychać, a się ich nie czuje :)

Giant Anyroad 2 nie ma karbonowej sztycy! Tam jest aluminiowa. Karbon jest w wyższym modelu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
JaW
5 godzin temu, Jacek Mistrz napisał:

Giant Anyroad 2 nie ma karbonowej sztycy! Tam jest aluminiowa. Karbon jest w wyższym modelu.

Ależ ma. Tylko Anyroad 2, rocznik 2018 :)

https://www.giant-bicycles.com/pl/anyroad-2 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jacek Mistrz

A, to przepraszam. Kurde, ja właśnie kupiłem Anyroada 2019 i ma aluminiową. Ciekaw jestem jak duża różnica jest miedzy aluminium a karbonem. Jakos mi trudno uwierzyć w te cudowne właściwości karbonu.

Koledzy, jaką owijkę możecie polecić do Anyroada, kurcze, ta fabryczna jest okropna. Możecie polecic jakiś konkretny model komfortowej owijki?

W dniu 4.06.2019 o 05:08, JaW napisał:

Ależ ma. Tylko Anyroad 2, rocznik 2018 :)

https://www.giant-bicycles.com/pl/anyroad-2 

A, to przepraszam. Kurde, ja właśnie kupiłem Anyroada 2019 i ma aluminiową. Ciekaw jestem jak duża różnica jest miedzy aluminium a karbonem. Jakos mi trudno uwierzyć w te cudowne właściwości karbonu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
JaW
22 minuty temu, Jacek Mistrz napisał:

Koledzy, jaką owijkę możecie polecić do Anyroada, kurcze, ta fabryczna jest okropna. Możecie polecic jakiś konkretny model komfortowej owijki?

To uwierz - sztyca z karbonu i w dodatku D-Fuse robi wielką różnicę. 

Owijkę kup jakąkolwiek o grubości 2 - 3mm, nie ściągaj starej, tylko nawiń na nią. Będzie miękko i komfortowo. 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Sawina
Napisano (edytowane)

Ta sztyca Karbonowa jest sztosem. Tak wygodnie jeszcze nigdy nie jeździłem.

Wracając do tematu opon.

Powinno być tak: https://ibb.co/pXj8N0W a jest tak: https://ibb.co/fdSxVxC Opony WTB Ridder 37C widać że jest na nie miejsce, ale coś z kołem jest nie tak i jakiś fikołek tutaj jest do naprawienia. Koło od znajomego z oponą 38c wchodzi i nie ociera. Także winę zwalam na problem z kołem.

Zostawiłem rower w Giant w Poznaniu zobaczymy czy sobie poradzą z tym problemem.

Edit: powiedzieli że ten rower ma asymetryczne rurki trójkąta dolnego i dlatego tak to wygląda. Jak jest u Was kto śmiga na szerszych oponach?

Edytowane przez Sawina

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi