Skocz do zawartości

[grupa] Deore XT M8100


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Te chinole to jest wszędzie ten sam projekt, nie ważne czy kupisz VXMY czy Deckas czy motsuw. Ja ogólnie mam kompletną grupe SLX ale jak kupowalem zebatke do innego roweru to z ciekawości sprawdzilem jak to działa. Wsadzilem korbe z tą zębatką i nie bylo zadnych halasow czy coś w tym stylu.

 

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, PiotrekGT napisał:

Te chinole to jest wszędzie ten sam projekt, nie ważne czy kupisz VXMY czy Deckas czy motsuw. Ja ogólnie mam kompletną grupe SLX ale jak kupowalem zebatke do innego roweru to z ciekawości sprawdzilem jak to działa. Wsadzilem korbe z tą zębatką i nie bylo zadnych halasow czy coś w tym stylu.

 

no to git 😉 A jeszcze odnośnie bebenka bo też znalazłem na ali teraz właśnie i czy ktoś to już testował czy lepiej iść w ori od dt swiss? 

122,13 zł  31%OFF | M9100/M8100/M7100 Micro Spline piasta tylna do 12 prędkości MTB do DT SWISS hub 240/350
https://a.aliexpress.com/sRO9gLhGJ

Odnośnik do komentarza

Przemyślałem temat odnośnie korby i postanowiłem kupić cały kompletny nowy napęd xt M8100 a ten co mam teraz czyli xt M8000 2x11 zostaje i posłuży do roweru treningowego. Udało mi się kupić ramę carbonową, amor sida i koła x1700 także powstanie  nowa maszyna do ścigania amatorskiego :) Pytanie tylko jeszcze o długość korby bo jest do wyboru 170 lub 175 mm. Korbę dobiera się od długości nogi ??? Znalazłem coś takiego:

Długość nogi - Zalecana długość korb xc

< 735 mm - 165 mm
736-810 mm - 170 mm
811-865 mm - 172,5 mm
> 866 mm - 175 mm

Edytowane przez SeBo
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, SeBo napisał:

142x12 cube reaction gtc pro 2017

Chodzi o to, że seria M8100 jest wyłącznie pod BOOST.

Korba FC-M8100-1 o najmniejszym współczynniku Q ma linie łańcucha 52 mm (czyli BOOST). Pozostałe z serii FC-M8120 i FC-M8130 mają linię łańcucha jeszcze większe.

Odnośnik do komentarza

Jak masz 142 to daj znać czy udało Ci się to wszystko poskładać,bo piszą że:

Bębenek MICRO SPLINE nie jest kompatybilny z:

- pojedynczymi piastami z systemem szprych prostych (straightpull), np. 240 SP, 350 SP

Z tego co wiem X1700 ma piastę 350SP i z tego powodu micro spline był kompatybilny tylko z Boost :/ 

 

Strasznie jestem ciekaw,bo jak Ci wyjdzie to skuszę się na wymianę kasety i bębenka u siebie :D 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Motke napisał:

Chodzi o to, że seria M8100 jest wyłącznie pod BOOST.

Korba FC-M8100-1 o najmniejszym współczynniku Q ma linie łańcucha 52 mm (czyli BOOST). Pozostałe z serii FC-M8120 i FC-M8130 mają linię łańcucha jeszcze większe.

hmm ja znalazłem takie coś w necie 
 

52 mm (FC-M8100-1) do piast o szerokości (O.L.D.) 142 lub 148 mm, ta wersja ma najwęższy Q-factor o wartości 172 mm.

55 mm (FC-M8120-1) do piast 148 mm, dla zapewnienia większego odstępu od dolnej rurki tylnego trójkąta ramy i większej przestrzeni na oponę (Q-factor 178 mm).

56,5 mm (FC-M8130-1) do piast 157 mm z Q-factor o wartości 181 mm.

ale podjadę do sklepu z ramą i kołem i sprawdzę na 100% przed zakupem czy będzie to wszystko pasować 

znalazłem jeszcze filmik na yt gdzie koleś zakłada grupę 8100 do ramy 142

 

w komentarzach jest też zapytanie o boost 

the cranckset xt is boost???

odp. I got the Shimano Deore XT FC-M8100-1 Crankset that is supposedly non-boost (172mm cL) though most websites list it as boost. According to Shimano the FC-M8120 is the boost version (178mm cL). For me it works great.

 

także chyba to będzie śmigać :)

Edytowane przez SeBo
Odnośnik do komentarza
17 godzin temu, Accent_Szaj napisał:

Strasznie jestem ciekaw,bo jak Ci wyjdzie to skuszę się na wymianę kasety i bębenka u siebie :D 

Byłem właśnie z moim kołem x1700 spline 2 w Bike Atelier i założyłem bębenek microspline plus kasete xt8100 i elegancko się kręci. Ratchet elegancko cyka a kaseta nie obciera o szprychy. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 2.01.2020 o 23:02, Motke napisał:

Chodzi o to, że seria M8100 jest wyłącznie pod BOOST.

Korba FC-M8100-1 o najmniejszym współczynniku Q ma linie łańcucha 52 mm (czyli BOOST). Pozostałe z serii FC-M8120 i FC-M8130 mają linię łańcucha jeszcze większe.

Bzdura, nie wprowadzaj ludzi w takie blędy dobra? 

Nawet jest wątek na forum gdzie człowiek ma to na piaście 135mm

 

A jak boicie się linii 52mm to niestety korba XT nie jest dla was i musicie skorzystać z innej

Edytowane przez PiotrekGT
  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, PiotrekGT napisał:

Bzdura, nie wprowadzaj ludzi w takie blędy dobra? 

Piter,tak DT swiss piszę w swoich kompatybilnościach :/ 

Nawet koledze @OGLocDogg,o którym wspominasz(założył Micro Spline pod 135 i działa) odpisali,że bębenek nie będzie pasował.

Na szczęście mamy to forum,gdzie ludzie nie poddają się od razu tylko testują ;) 

8 godzin temu, PiotrekGT napisał:

Nawet jest wątek na forum gdzie człowiek ma to na piaście 135mm

Hehe,a nawet kolega @Motke brał w nim udział :D 

 

 

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Accent_Szaj napisał:

Piter,tak DT swiss piszę w swoich kompatybilnościach :/ 

Nawet koledze @OGLocDogg,o którym wspominasz(założył Micro Spline pod 135 i działa) odpisali,że bębenek nie będzie pasował

 

Chodzilo o stwierdzenie, że korby shimano są wyłącznie pod boost

  • Pomógł 1
Odnośnik do komentarza

Shimano piszę na ich stronie, na przykłądzie korby XT M8100:

-M8100-1 linia : 52mm ( boost i zwykła 1 rzędowa)

-M8120-1 linia: 55mm ( boost 1 rzędowa)

-M8100-2 linia : 48,8mm ( 2 rzędowa zwykła)

-M8120-B2 linia : 51,8 ( 2 rzędowa boost)

 

Z tego wychodzi że Shimano w Serii Mx1xx ma korby teraz 1 rzędowe tylko z linią 52mm.

 

 

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Kruk napisał:

-M8100-1 linia : 52mm ( boost i zwykła 1 rzędowa)

-M8120-1 linia: 55mm ( boost 1 rzędowa)

Z tego wychodzi że Shimano w Serii Mx1xx ma korby teraz 1 rzędowe tylko z linią 52mm.

Sam sobie przeczysz z tym "tylko".

Wracając do tematu.

@SeBo Wspominając o tym (52 mm) chciałem powiedzieć, że może lepszym pomysłem jest zostawienie "starej" korby XT8000 i dokupienie tylko zębatki NW.

Do tej pory w ramie boost miałem korbę XT8000 (49mm) i koło 142mm (+podkładki). Korbę zmieniłem (z 175 na 170 mm) na XT8100 52mm. No i łańcuch na największych zębatkach z tyłu wyraźnie się męczy. I raczej takiego rozwiązania nie polecam. W najbliższym czasie planuję zmienić koło na 148 mm.

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, Motke napisał:

Wspominając o tym (52 mm) chciałem powiedzieć, że może lepszym pomysłem jest zostawienie "starej" korby XT8000 i dokupienie tylko zębatki NW.

Do tej pory w ramie boost miałem korbę XT8000 (49mm) i koło 142mm (+podkładki). Korbę zmieniłem (z 175 na 170 mm) na XT8100 52mm. No i łańcuch na największych zębatkach z tyłu wyraźnie się męczy. I raczej takiego rozwiązania nie polecam. W najbliższym czasie planuję zmienić koło na 148 mm

Przez tą korbę to nie mogę spać w nocy :) Może niech się jeszcze @jaro0011 wypowie jak z tą linią łańcucha jest bo on ma właśnie taki przypadek jak ja :)

Edytowane przez SeBo
Odnośnik do komentarza

U mnie wszystko działa ok.

Jeśli chodzi o linię łańcucha jest jak w starym XT M8000. Czyli idealna linia prosta jest gdy łańcuch siedzi na 5 zębatce licząc od najmniejszej. Duży przekos jest gdy łańcuch siedzi na największej zębatce czli 51T ale to nie problem. Łańcuch nie spada gdy kręcę do tyłu.

Nową grupę założyłem do ramy Canyon Exceed 2018 która nie ma boosta ale dostałem oficjalne potwierdzenie od Canyona że można zakładać i wszystko będzie ok. I faktycznie wszystko śmiga.

Tą ramę Cube o której mowa wyżej też mam i wydaje mi się że 8100 będzie pasować bezproblemowo.

Edytowane przez jaro0011
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...