Skocz do zawartości

2. Szosa / rower szosowy za około 2000 - 2999 zł.


Michal

Rekomendowane odpowiedzi

Sugerowalbym zakupic rower uzywany ale lepszej jakosci rama i osprzet niz nowy ale gorszy jakosciowo. Predzej czy pozniej i tak zaczniesz dokladac do niego czy to z powodu checi wymiany czesci na lepsze czy tez z przymusu poniewaz cos nawalilo... ale wybor jest twoj;)

Odnośnik do komentarza

Witam

Ja w zeszłym sezonie zrobiłem ok 4500 km na Romecie tylko to był nowy fitness Mistral City, złego słowa nie powiem, wszystko ładnie chodziło, serwis tej firmy jest dosyć dziwny wymagali 200 PLN za pierwszy przegląd hmm odpuściłem sobie, poza tym jakiś większych wad jeżdżąc tym rowerem nie stwierdziłem, teraz ta oferta jest dosyć wirtualna zobaczymy jak to będzie jak trafią nowe Romety do sklepów.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam ,

polecam Defy3 Giant, mam od roku wytargowałem z 3200zł. na 2900zł, pełna Sora ,9,5kg ,i daje radę na kolarskich czwartkach  godnie:),Jak na moje potrzeby w tej chwili zrobiłem na ty rowerku jakieś 5 tys. zero problemów .

Polecam 

2016-07-13-defy 3 2015.png

Odnośnik do komentarza
Dnia 10.04.2017 o 12:28, busz napisał:

2) czy różnica między tiagrą i sorą jest warta dopłaty czy jest to tylko jeden bieg na kasecie?

Moim skromnym zdaniem ten jeden bieg na kasecie to sprawa drugorzędna. Według mnie ważniejsze jest to że klamkomanetki Tiagry-4700 mają pancerze prowadzone pod owijką. Sam posiadam Vento 1 z Tiagra-4700 mając skromniejszy budżet :)

Odnośnik do komentarza
36 minut temu, GBike napisał:

Według mnie ważniejsze jest to że klamkomanetki Tiagry-4700 mają pancerze prowadzone pod owijką. 

W Sorze 2017 prowadzenie pancerzy też jest pod owijką i gdybym celował w rower na Sorze to właśnie na nowej. 

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, GBike napisał:

Faktycznie masz rację.

Oglądałem tegorocznego Tribana 520 w Decathlonie i ładnie to się prezentuje i ładnie działa - na tyle na ile można stwierdzić podczas "przejażdżki" w sklepie. 

Odnośnik do komentarza

Witam,

poszukuje roweru szosowego do 3000 zł, najlepiej używany. Zależy mi, aby był na grupie min. 105, bądź też Sram Rival czy też jakieś Campagnolo. Jestem niski, więc potrzebuje roweru w rozmiarze ramy 52, może być też coś koło tego. Nie zależy mi bardzo na carbonie, choć nie mam mu też nic przeciwko, jedynie aby waga roweru była była przyzwoita, najlepiej poniżej 9 kg. Teren w którym jeżdżę jest pagórkowaty, aktualnie dużo jeżdżę po podjazdach robiąc przy ponad 60 km czasami ponad 1000m przewyższeń. Przy okazji jeszcze chciałbym się was dopytać, jaką konfigurację rozstawienia kasety i korby polecacie? Przeglądałem ostatnio oferty rowerów używanych w tej cenie i spotykałem je na kasecie do 25 zębów i korbie 53/39. Czy to nie jest za mało jak na moje warunki terenowe (głównie podjazdy ze średnim nachyleniem 5-10%)?

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkich

sporo czasu upłynęło zanim wybrałem swoją pierwszą szosówkę w budżecie 3tys złotych. Myślałem nad rometem ale od sporej ilości osób słyszałem info podobne jakie tu przeczytałem.

Jednak patrząc na wyposażenie i klasę w końcu zdecydowałem się na rower TRIBAN 540 (model 2015). Rower na w miarę dobrych kołach, grupa 105, siodło niestety według mnie do wymiany na lepsze jeśli ktoś lubi robić trasy po ponad 100km.... Poza tym nie mam się do czego przyczepić po przejechaniu na nim ponad 3tys km.

 

 

Edytowane przez Largo
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Largo napisał:

Jednak patrząc na wyposażenie i klasę w końcu zdecydowałem się na rower TRIBAN 540 (model 2015). Rower na w miarę dobrych kołach, grupa 105, siodło niestety według mnie do wymiany na lepsze jeśli ktoś lubi robić trasy po ponad 100km.... Poza tym nie mam się do czego przyczepić po przejechaniu na nim ponad 3tys km.

Sam skłaniałem się ku Tribanowi, wygląda na bardzo rozsądną opcję.

 

Sytuacja z moim rowerem wygląda tak, że trafiłem wczoraj na ofertę fajnego (mam nadzieję) przełaja, a to dla mnie znacznie lepsza opcja, bo chciałbym móc zjechać czasem do lasu.

Śmiesznie wyszło, zastanawiałem się między kilkoma modelami a padło na jeszcze inny. :)

Odnośnik do komentarza

Od lutego 2016 posiadam Rometa Huragan 2 model 2016. Przejeździłem nim cały sezon 2016. Codzienne przejazdy do pracy po mieście, poza tym parę maratonów rowerowych. Był też ze mną w Szwecji.

W sumie jestem z Rometa bardzo zadowolony. Nigdy mnie nie zawiódł. Nie znaczy to, że nie ma wad. Część elementów od razu wymieniłem:

1. Hamulce oryginalne (jakieś bliżej nieokreślone Tektro) bardzo słabo hamowały. Wymieniłem na Shimano Ultegra z wymiennymi klockami.

2. Koła na Mavic Aksium

3. Opony na Continental Gatorskin 25mm

4. Po wypadku (taksówkarz zajechał mi drogę) zgiąłem nieco kierownicę i musiałem ją wymienić.

Poza powyższym oraz wymienionymi dwoma łańcuchami wszystko do tej pory działa prawidłowo.

Odnośnik do komentarza

Sytuacja ma się tak potrzebuje rowerku do jazdy głownie w mieście ale również na trasy do 100-150 km. Nie będę przemierzał tygodniowo więcej niż 300 km. 

Mój budżet to 2500k mozna troche nagiac. Patrzylem na Vento 2.0 2017 ewentualnie triban 520 z decathlona, ale moze byc to kazda inna firma.

Wzrost 181 przekrok 84 cm. Dodam ze jest to mój pierwszy tego typu rower przesiadam się z 10 letniego mtb, ktory o dziwo sprawuje sie nienagannie.

 

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, MZoltowski napisał:

520 spoko, szkoda tylko że te koła trochę plastelinowe...

Piszesz o dotychczasowych modelach czy 2017? Bo Decathlon deklaruje, że teraz są nowe koła (inne obręcze i piasty), teoretycznie więc chyba wytrzymalsze? 

Odnośnik do komentarza

Przyznam się szczerze, że nie sprawdzałem tych kół w nowych Tribanach. Co do zasady wszystkie koła Decathlonowskie w tej kategorii cenowej są po prostu kiepskie, więc jakoś mnie nie przekonują te "nowe koła". Ale spróbować nie zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...