Pęknięty karbon czy lakier - pytania związane z uszkodzeniami ram karbonowych

Rekomendowane odpowiedzi

• Odpowiedzi 294
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

• Sziva

50

• Kruk

26

• Accent_Szaj

22

• Franz Mauer

20

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Też mi się tak wydawało, że pękł lakier, jednak Argon 18 bez kombinacji wymienił ramę na nowa. Ku mojemu zaskoczeniu trwało to bardzo sprawnie: kontakt do sprzedawcy, tego samego dnia poproszono mnie

Mało tego! - Przewróci się i upadnie na krawężnik - pęknięta rama. Kapa. - Zostawisz pod sklepem - ukradną. Kapa. - Kamień wystrzeli spod koła przejeżdżającego obok - połamany widelec.

Hmm kask za tysiaka po lekkiej wgniotce zalecany jest na śmietnik a ramę z plastiku połamaną i co tam jeszcze można dać do naprawy szpecom... Nic nie sugeruję tylko jak to zwykle wszystko zależy od...

Posted Images

A tej ramy nie da się jeszcze uratować? Jakby dać ją do naprawy, dodatkowo wzmocnić od wewnątrz rurka od sztycy i od zewnątrz jakąś obejma pod przerzutkę lub zrezygnować z przerzutki(ale nie wzmacniania) i przejść na napęd 1x. Pęknięcie jest wzdluż jakby było wpoprzek rury to by ją mocniej osłabiło.

Wysłane z mojego TA-1024 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do odpowiedzi
Sziva
4 minuty temu, Nath_147 napisał:

A tej ramy nie da się jeszcze uratować? Jakby dać ją do naprawy, dodatkowo wzmocnić od wewnątrz rurka od sztycy i od zewnątrz jakąś obejma pod przerzutkę lub zrezygnować z przerzutki(ale nie wzmacniania) i przejść na napęd 1x. Pęknięcie jest wzdluż jakby było wpoprzek rury to by ją mocniej osłabiło.

To była moja pierwsza myśl, ale jeśli rama tak łatwo się poddała w tym miejscu, to nie mam gwarancji, że nie strzeli zaraz w innym. Dodatkowo, ja już bym cały czas myślała, czy mi to szczęście podczas jazdy geometrii nie zmieni, a zdrowie już raz w życiu straciłam i nie zamierzam tego powtarzać w ramach oszczędności. Sama wymiana zębów dalece przekracza wartość tej ramy.

Odnośnik do odpowiedzi
Andrzej Sawicki

Są zakłady naprawiające takie ramy, ale te dobre kasują kilkaset dolarów (bo robią rowery za tysiące). Plus wysyłka za granicę, bo w Polsce to bym się bał Januszy.

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć. Fotka z założoną przerzutką pomogła mi zrozumieć tą sytuacje. Faktycznie wgniecenie spod opaski może sugerować zbyt mocne ściśniecie rurki, ale w tym miejscu musi być bardzo cienka ścianka żeby tak się stało. Mogło tam dojść jednocześnie do rozwarstwienia laminatu. Mogą się tam łączyć elementy tworzące mufę w lamin suportu i rurę podsiodłową a miejsca takie są podatne  na rozwarstwienia  na przykład  w laminatach z włóknem szklanym bez względu czy żywica jest epoksydowa, winyloestrowa czy poliestrowa. A z takimi mam do czynienia w pracy. Snuć teorii można wiele ale czasu tym nie cofniemy. lepiej poczekaj na odpowiedź Meridy, może dadzą rabat na ramę z nowej kolekcji a to już nowsza technologia produkcji a to końcu 7 lat doskonalenia się.
  Co do naprawy to już ktoś na forum wspomniał o bodajże  dwóch firmach z Polski, które to naprawiają rowerowe ramy węglowe

Edytowane przez cywil
  • Lubię to! 2
Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Jak Merida odrzuci reklamacje to skontaktuj się z firma Carbon Tech. Znajdziesz ja na FB. Znajomy robił tam ramę i wyszła im jak nowa. Zresztą zobacz sobie ich realizacje.    

Odnośnik do odpowiedzi
Sziva
7 godzin temu, nowatec napisał:

Witam. Jak Merida odrzuci reklamacje to skontaktuj się z firma Carbon Tech. Znajdziesz ja na FB. Znajomy robił tam ramę i wyszła im jak nowa. Zresztą zobacz sobie ich realizacje.    

Wizualnie pewnie ładnie, ale czy wytrzymałościowo ok i rama mi się pod kuprem nie rozleci. Tego bym bardzo, ale to bardzo nie chciała.

Odnośnik do odpowiedzi
18 minut temu, Sziva napisał:

Wizualnie pewnie ładnie, ale czy wytrzymałościowo ok i rama mi się pod kuprem nie rozleci. Tego bym bardzo, ale to bardzo nie chciała.

Cześć. W pierwszej kolejności poczekaj na decyzję w sprawie reklamacji. Z tym, że jeżeli spełniasz wszystkie podstawy do roszczeń reklamacyjnych to na Twoim miejscu nie poddawał bym się za wcześnie. W razie czego zawsze możesz napisać do głównej siedziby Merida, ponieważ nasi dystrybutorzy mają czasem zbyt ambiwalentne podejście do klienta. Wiem z autopsji. Jeżeli jednak definitywnie odrzucą Twoje roszczenie spróbuj znaleźć nową ramę karbonową z dożywotnią gwarancją. W końcu jeżeli nie znajdziesz ramy na miarę Twoich oczekiwań spróbuj naprawić swoją. Jak kolega wspomniał firma Carbon Tech naprawia dużo większe uszkodzenia ram włącznie z klejeniem totalnie pękniętych elementów (zobacz fotki). Może rozmowa z technikiem z jednej z takich firm pomoże Ci w takiej decyzji. Pamiętaj, że aluminium z czasem utlenia się i też pęka tak jak to stało się np. w moim Giant po czterech latach użytkowania. W moim przypadku, po małej batalii z głównym dystrybutorem na Polskę, udało mi się wygrać i dostałem nową ramę. Pozdrawiam i życzę powodzenia.

• Lubię to! 1
Odnośnik do odpowiedzi
de Villars

Myślę, że za sytuacja będzie testem dla producenta – jak się w tej sytuacji zachowa. Koniecznie daj znać, jak się sprawa z reklamacją zakończyła. Mnie natomiast utwierdza to tylko w przekonaniu, żeby się w karbon nie pchać. Ostatnio sam rozwaliłem karbonowy widelec i starczy mi tych przygód. Dobrze, że to był tylko widelec, który można łatwo wymienić. Ale to i tak koszty. Dlatego w kwestii ramy pozostaję zdecydowanie przy aluminium.

• Pomógł 1
Odnośnik do odpowiedzi
nctrns

Szczerze mówiąc nie wierzę żeby Merida Polska zachowała się tu w porządku. W Polsce z takimi rzeczami i z dużych firm nie ma problemu chyba tylko w Treku i Specu.

Tapatalk'd

Odnośnik do odpowiedzi
Sziva

Zobaczymy, jak to się potoczy i jak Merida się zachowa. 

A dopiero co dopieściłam rower do ostatniej śrubki i teraz trzeba będzie go rozbierać i składać na nowo. Dobrze, że cykloza jest we mnie silna, bo normalnie to bym walnęła tym wszystkim i obraziła się na cały świat.

Odnośnik do odpowiedzi
Sziva
20 minut temu, Andrzej Sawicki napisał:

Może masz za mało rowerów. :ph34r:

Mam za mało. Chcę mieć więcej. Mąż nie rozumie.

Odnośnik do odpowiedzi
Sziva
9 minut temu, nctrns napisał:

Też chciałbym mieć więcej. Ale nie mam kasy ani miejsca więc po problemie :D

Kasę zawsze można zarobić, ale mieszkania już tak łatwo nie poszerzę bez siłowego zajęcia lokum sąsiada i dalszej okupacji ;) 

• Lubię to! 1
  • Haha 1
Odnośnik do odpowiedzi

ładna lipa wyszła:| przyznam szczerze, że nigdy za ramą z carbonu się nie rozglądałem więc nie wnikałem w temat mocowania przerzutki ale zawsze widywałem "przerzutka niekompatybilna" albo mocowanie direct mount. Nawet z kluczem dynamometrycznym obejma to ryzyko.

Jak nigdzie nie było zapisów o zakazie stosowania obejmy to trzeba ich męczyć, pewnie będą zrzucać winę na niewłaściwy montaż itd

Odnośnik do odpowiedzi
Sziva
3 minuty temu, trollu napisał:

ładna lipa wyszła:| przyznam szczerze, że nigdy za ramą z carbonu się nie rozglądałem więc nie wnikałem w temat mocowania przerzutki ale zawsze widywałem "przerzutka niekompatybilna" albo mocowanie direct mount. Nawet z kluczem dynamometrycznym obejma to ryzyko.

Jak nigdzie nie było zapisów o zakazie stosowania obejmy to trzeba ich męczyć, pewnie będą zrzucać winę na niewłaściwy montaż itd

Rower oferowany przez Meridę na tej ramie ma zamontowaną przerzutkę na obejmę:

http://www.rowerymerida.pl/produkt18/carbon-flx-race-d-rower-merida.html

Odnośnik do odpowiedzi
Sziva
1 minutę temu, trollu napisał:

polecieli z tematem 

Jeszcze nie polecieli, bo muszą się najpierw wypowiedzieć na ten temat.

Odnośnik do odpowiedzi
  • PrzeLuka pinned this temat