GrochowaMTB

Klub miłośników rowerów gravelowych

Rekomendowane odpowiedzi

GrochowaMTB

Jak wiecie - lub nie, mam fioła na punkcie tych rowerów. Dla mnie to objawienie ostatnich lat. Lubię tematykę turystyki rowerowej, rowerowego szwendania się czasami bez celu, bez zbytniego sportowego ścierania się o wyniki itd... Wpadłem na pomysł, żeby może utworzyć taki wątek, gdzie mogli by się zebrać miłośnicy takich rowerów. Ciekawe czy przyjmie się taka konwencja - być może da to sygnał do tego aby utworzyły się inne - np klub miłośników rowerów Enduro itd.... Nie chcę zabierać dyskusji z merytorycznych wątków. Mógł by to być temat do luźnych pogaduch na temat takich rowerów, wrzucenia jakiś fot, podzielenia się jakimiś doświadczeniami itd. Jest to nowe zjawisko, które nie ma swojej reprezentacji chociażby w postaci czasopism, dedykowanych portali itd. Jak się nie przyjmie to poproszę Adm o zamknięcie :) 

Jeszcze zdjęcia mojej "Krówki" i "Czarnej owcy" mojej szefowej 😉

IMG_20190303_134828_792.jpg
  • Lubię to! 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
seraph

Ja sobie coś takiego poskładałem 3 lata temu:

index.php?app=collections&module=collectindex.php?app=collections&module=collectindex.php?app=collections&module=collect

Zainspirowany właśnie gravelami, ale że ja wolę wszystko samemu to sobie znalazłem ramę i popełniłem. Rama jest stalowa i nie ma opcji na hamulce tarczowe, ale nie przeszkadza mi to czasem polatać i po świętokrzyskich lasach, a na szutrach to już jest kompletny przecinak.

Służy mi głównie do dojazdów do pracy (chociaż 10 km po mieście to żadna wyprawa) i do dalszych wycieczek bez napinania się na stan drogi. Potrzebowałem roweru komunikacyjnego i takiego, który dowiezie mnie możliwie szybko i możliwie najkrótszą trasą w dane miejsce. Do leśnej rąbanki mam inny rower, a szosa by mnie zbyt mocno ograniczała. 

• Lubię to! 2
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
RadS

Dobry pomysł :) 

A co do braku dedykowanych portali i czasopism - zastanawiałem się nad tym trochę, nie uważasz że to zbyt wąska nisza?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
GrochowaMTB
28 minut temu, seraph napisał:

Ja sobie coś takiego poskładałem 3 lata temu:

index.php?app=collections&module=collectindex.php?app=collections&module=collectindex.php?app=collections&module=collect

Zainspirowany właśnie gravelami, ale że ja wolę wszystko samemu to sobie znalazłem ramę i popełniłem. Rama jest stalowa i nie ma opcji na hamulce tarczowe, ale nie przeszkadza mi to czasem polatać i po świętokrzyskich lasach, a na szutrach to już jest kompletny przecinak.

Służy mi głównie do dojazdów do pracy (chociaż 10 km po mieście to żadna wyprawa) i do dalszych wycieczek bez napinania się na stan drogi. Potrzebowałem roweru komunikacyjnego i takiego, który dowiezie mnie możliwie szybko i możliwie najkrótszą trasą w dane miejsce. Do leśnej rąbanki mam inny rower, a szosa by mnie zbyt mocno ograniczała. 

Wrzuć tylko mu jakieś opony Gravelowe, zobaczysz jak szybko się wtedy zrobi :) Te SSS bardzo źle wspominam :) Gratulacje za projekt.

29 minut temu, RadS napisał:

A co do braku dedykowanych portali i czasopism - zastanawiałem się nad tym trochę, nie uważasz że to zbyt wąska nisza?

Dlatego powstał ten klub ;) A tak poważnie to chyba najdynamiczniej rozwijający się segment rynku. Było by tu o czym pisać. Temat sprzętu turystycznego, toreb, bikepacking...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Yarooo

W sobotę dotrze do mnie Fuji Jari1.5 wtedy zapisze się oficjalnie😀 .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
seraph
14 minut temu, GrochowaMTB napisał:

jakieś opony Gravelowe

Coś polecisz? SSS został już tylko z przodu, bo na tyle rzeczywiście to był średni pomysł i zaczął dość szybko znikać. Z tyłu jest już Hurricane i na opory nie narzekam tym bardziej jak już nie ma dętek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
GrochowaMTB
Teraz, seraph napisał:

Coś polecisz? SSS został już tylko z przodu, bo na tyle rzeczywiście to był średni pomysł i zaczął dość szybko znikać. Z tyłu jest już Hurricane i na opory nie narzekam tym bardziej jak już nie ma dętek.

Bardzo sobie chwalę Panaracery GravelKingi SK. Bardzo wytrzymałe (zero kapci - oczywiście mleko!) i relatywnie szybkie i dopóki nie ma jakiegoś dużego błota to miło się trzymają.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
JaW

Tak zaczynają się trendy. Coś powstaje, coś się podoba, coś się rozrasta, coś wchodzi na stałe do głównego nurtu. Kto pierwszy otworzy portal, kanał YT czy coś w tym stylu i będzie go odpowiednio rozwijać, ten ma szansę zaistnieć, zyskać popularność, zarobić. 

Gravel to właśnie takie zjawisko, jako zdrowy trend, sposób na aktywność, na spędzanie czasu, hobby. 

Kącik gravelowy tu na Forum to jak najbardziej dobra inicjatywa. 

Ja i mój Spec piszemy się na to :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
KsD

@GrochowaMTB jaki rozmiar Marina? Mi przy 172cm doradzają S a w niektórych sklepach nawet M. 

Za każdym razem jak widzę tego Marina FC to nie mogę oderwać wzroku ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
SnikerS

@KsD Ekspert od doboru rozmiaru ze mnie żaden, sam miałem z tym problem, ale dla mnie ten Marin był dosyć długi, więc jak nie lubisz takiej wyciągniętej postawy, to warto to mieć na uwadze. Ja byłem przy tej górnej granicy rozmiaru L, musiałem włożyć sobie dłuższą sztycę, bo brakowało mi wyciągnięcia w standardowej, a i tak skróciłem jeszcze mostek.

ps. jak lubisz oglądać Mariny FC, to wrzuciłem fotkę swojego do tematu powitalnego 😆

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
GrochowaMTB
48 minut temu, KsD napisał:

@GrochowaMTB jaki rozmiar Marina? Mi przy 172cm doradzają S a w niektórych sklepach nawet M. 

Za każdym razem jak widzę tego Marina FC to nie mogę oderwać wzroku ;)

Pani dyrektor ma 163 cm i ma S. jest zachwycona jak dobrze ten rower jest dobrany i jak jej wygodnie na nim. Ważna sprawa, w S jest koło 27,5 cala a w M jest już 28 cali. Brał bym już M - wydaje się lepiej pasować i ma koło już bardziej uniwersalne.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Puncu
Napisano (edytowane)

Ja też, ja też! :D

IMG_20190301_114628.jpg

IMG_20190308_131015.jpg

Edytowane przez Puncu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
zuczek222

Oczywiście się dopisuje

b176bff465406cef.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Noroad

Obecny!😀

20180831_183523.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Pitt35
19 godzin temu, GrochowaMTB napisał:

Jak wiecie - lub nie, mam fioła na punkcie tych rowerów. Dla mnie to objawienie ostatnich lat. Lubię tematykę turystyki rowerowej, rowerowego szwendania się czasami bez celu, bez zbytniego sportowego ścierania się o wyniki itd... Wpadłem na pomysł, żeby może utworzyć taki wątek, gdzie mogli by się zebrać miłośnicy takich rowerów.

Pomysł niezły tyle że w jednym temacie będzie za jakiś czas ciężko coś znaleźć. Może trzeba pójść dalej i poprosić adminów aby stworzyli dział gravelowy?  Można by było tam wklejać swoje rowery z opisami co i jak zmieniłem i jak go ulepszyłem. Osobno tematy z ciekawostkami gravelowymi i bikepackingowymi i tp.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Fimala

Wskakuje na pokład! Może uda nam się kiedyś zorganizować jakiś wypad stricte gravelowy? Marzy mi się polskie Grinduuuurooo :D

IMG_20190209_154404.thumb.jpg.5472e405e7a0e868818929f272260ae6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kamil82

no to i ja tez :) ze swoim jamis renegade 

20180912_163211.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Puncu
Napisano (edytowane)

To może ja napisze coś od siebie :)
Mam na imię Piotr, lat 28. Pochodzę oraz mieszkam w Krakowie i jestem nałogowym grevelocholikiem :D

Przygodę z "gravelami" zacząłem w lutym 2017 roku kiedy to jeszcze te rowery nie były modne i popularne. Nie udało mi się kupić szosy, ale trafiło na ciekawego "fitnessa" (bo to jakaś hybryda). 
20170212_133139.thumb.jpg.8634aa88173533efe81b8e10b4dbe53e.jpg

Z czasem wychodziły niedoskonałości tego roweru i poddawany był modyfikacją. Z seryjnych rzeczy została rama z widelcem i koła :)
IMG_20180921_115216.thumb.jpg.2d5ca5ec0be23e40d6dae113c23ae2a1.jpg

Po przejechaniu wielu tysięcy kilometrów...
IMG_20180721_164401.thumb.jpg.e8f6afcb33f08bedbfdfff5edd59297c.jpg

IMG_20180922_175531_553.thumb.jpg.b4988d33799294b952deeee729f43d99.jpg

...zachciało mi się baranka.
IMG_20181006_183509.thumb.jpg.b7eb56ab95b5b3c175f7a56cf7690904.jpg IMG_20181020_125231.thumb.jpg.e13bd1402ef30b845a12531cfed43393.jpg

IMG_20181007_160513.thumb.jpg.adcb96e96acdd316e3f27feb70030bd7.jpg IMG_20181016_165350.thumb.jpg.93d0d3194a9558fb089c85eec0dd3fce.jpg

IMG_20181111_150016.thumb.jpg.3ac8c9062c110fa48fd62d53326e5297.jpg IMG_20181104_152058.thumb.jpg.c6045aabc06b60d08fa8e984485e94bd.jpg

Niestety. Za długiej ramy nie przeskocze. Trafiła się krótsza :) Merida

1206275260_IMG_20190227_135518(1).thumb.jpg.b0cc3f1c5dbfcdf9ef19b19de7442801.jpg IMG_20190302_123221.thumb.jpg.9a14c86e8c349c7a6df3cda9be7380f8.jpg

I tak już zostało :D

Edytowane przez Puncu
  • Lubię to! 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
JaW
Napisano (edytowane)

A to zdjęcia trzeba dawać? Nie wiedziałem :)

Proszę bardzo, to mój Specialized Diverge E5 Comp:

IMG_20190227_191502.jpg

IMG_20190227_192336.jpg Edytowane przez JaW
  • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
GrochowaMTB
4 godziny temu, Fimala napisał:

Wskakuje na pokład! Może uda nam się kiedyś zorganizować jakiś wypad stricte gravelowy? Marzy mi się polskie Grinduuuurooo

Co za torbę masz na kierownicy?

Jeśli ktoś jest z południa Polski, z okolic Dolnośląskiego to mogę podjąć się przeczołgania ekipy gravelowej fajnymi szlakami np po górach Sowich - Bardzkich. Nie brakuje tu szlaków szutrowych. Kiedyś miałem jeszcze cały dom do dyspozycji w samych górach i samym sercu tych szlaków - więc mogłem zapewnić nocleg dla dużej ekipy. Dzisiaj niestety dysponuję mieszkaniem. Ale w razie czego jest opcja na jakiś tam nocleg.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Fimala
3 godziny temu, GrochowaMTB napisał:

Co za torbę masz na kierownicy?

Jeśli ktoś jest z południa Polski, z okolic Dolnośląskiego to mogę podjąć się przeczołgania ekipy gravelowej fajnymi szlakami np po górach Sowich - Bardzkich. Nie brakuje tu szlaków szutrowych. Kiedyś miałem jeszcze cały dom do dyspozycji w samych górach i samym sercu tych szlaków - więc mogłem zapewnić nocleg dla dużej ekipy. Dzisiaj niestety dysponuję mieszkaniem. Ale w razie czego jest opcja na jakiś tam nocleg.

Bieda wersja food bag-a na jakieś batoniki albo mieszankę orzechów. Robi za niego uchwyt na bidon z Deca. Koszt w granicach 25 zł a spełnia swoje zadanie całkiem przyzwoicie za ułamek ceny "prawilnych" food bagów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dreamin
Napisano (edytowane)

Bardziej czuję się na nim jak na przełaju, jednak pozycjonowany przez producenta jako gravel, mimo wszystko liczę na członkostwo w klubie...

Pozdrowienia z południa Polski, znad wietrznego jeziora Nyskiego.

DSC_0079.JPG DSC_0080.JPG DSC_0081.JPG

Edytowane przez Dreamin
  • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Miśkołaj
Napisano (edytowane)

To i ja się pochwalę :) Dzisiaj skusiłem się na pierwszą przejażdżkę:

IMG_20190316_112526.thumb.jpg.38c449cfe8e8c77402530537625b00f0.jpg

Jak na zdjęciu, rower Cube Nuroad Pro w rozmiarze L. Jest to mój pierwszy rower z barankiem więc przyznam szczerze, że nie porównam go z innymi podobnymi konstrukcjami, jednak te kilka kilometrów jechało się super. Musiałem też wyglądać komicznie, bo oczywiście próbowałem każdego chwytu na kierownicy :D Jedyny minus dzisiejszej wyprawy to wiatr, który nie dawał spokoju.

To co do Cubika dojdzie to na pewno bidony, światła i dzwonek z obecnego Scotta (dzisiaj wyjechałem "goły i wesoły"). Do wymiany pójdzie także siodełko bo obecne jest ciut za twarde, a w kolejce czekają już spdki, ale tutaj muszę zakupić jeszcze buty.

Była to też pierwsza wyprawa w tym sezonie i tak jak rok temu na podobnej trasie w połowie już nie chciałem dalej jechać, tak tutaj nie czułem nawet, że jadę pod górkę :)

Edytowane przez Miśkołaj
  • Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Yarooo
Napisano (edytowane)

Zgodnie z obietnicą z czwartku dzisiaj już oficjalnie :)

Zdjęte odblaski z kół, osłona kasety oraz zamontowane koszyki na bidon.Dzisiaj ze względu na pogodę tylko kilka kilometrów wokół komina pierwsza dłuższa wyprawa za tydzień.

20190316_185407.jpg

Edytowane przez Yarooo
  • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi