Skocz do zawartości

[napęd] MTB 2 x 11


aju

Rekomendowane odpowiedzi

18 godzin temu, jacek.pl napisał:

Daj znać, jak pierwsze wrażenia z jazdy na nowym napędzie. Osobiście, po zmianie napędu miałem spore oczekiwania odnośnie różnicy w działaniu. Pierwsze kilka dni byłem delikatnie rozczarowany, dopiero po pokonaniu ciężkiej technicznie trasy, zauważyłem dużą różnicę w działaniu i precyzji XT.

Dam znać jak przyjdzie i ktoś mi to zamontuje :)

Odnośnik do komentarza
Dnia 1.10.2017 o 11:30, aju napisał:

Zamówione 1x11 O.o M8000-B, 32przód, 11-46tył

M8000-B to model korby?

Jeśli tak, to jeśli nie masz z tyłu pasty o sze 148mm (w systemie boost) to możesz mieć problemy z linią łańcucha, a tym samym z praca naędu.

Odnośnik do komentarza
M8000-B to model korby?

Jeśli tak, to jeśli nie masz z tyłu pasty o sze 148mm (w systemie boost) to możesz mieć problemy z linią łańcucha, a tym samym z praca naędu.

Dokładnie, M8000-B to korba z dwumilimetrowym offset'em dedykowana pod boost'a.

 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, trollu napisał:

no właśnie jak kiedyś szukałem info co musiałbym zmienić, żeby przejść z 2x11 na 1x11 to znalazłem, że są 2 wersje korby M8000. Teoretycznie wywalając 2 koronki i zakładając 1 mogłoby nie hulać tak jak powinno

Są trzy wersje korby M8000-1 (na jedną tarczę), M8000-2 (na dwie tarcze), M8000-B (system boost)

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, Franz Mauer napisał:

Są trzy wersje korby

chodziło mi o korby z/bez offsetu o którym wspomniał Red z tym, że ja spotkałem się z opisem offsetu 3mm

ale żeby życie nie było zbyt lekkie to mając korbę 2x i mieniając same koronki na 1x wszystko będzie hulac ok? Korby 1x a 2x różnią się ramionami? 

Edytowane przez trollu
Odnośnik do komentarza
Korby 1x a 2x różnią się ramionami? 
Żeby było śmieszniej to nie. Są nawet gwinty do wkręcenia drugiego blatu. Różnica taka że jednoblat sprzedawany jest bez koronki i oczywiście masz tylko jeden komplet śrub. Ale nie ma przeszkód by przerobić to na dwublat pod boost'a ?
  • Pomógł 1
Odnośnik do komentarza
aktualnie mam 2 blat, boost też. Zbieram info na przyszłość, gdyby przyszło mi do głowy pobawić się w 1x

Nie będziesz musiał nic robić poza wymianą blatu ma dedykowany do jednoblatu. Czy będzie to oryginalny Shimano czy koronka NW to już Twoja sprawa.
Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem nie będzie,bo w swoim rowerze masz z tyłu standardowa piastę 142mm , a nie 148mm, zatem wsadzenie korby w systemie boost może skutkowac problemami z precyzją pracy napędu wynikajaca ze złej linii łańcucha. To z kolei może skutkować szybszym zużywaniem się całego napędu.Można byłoby różnicę tą zniwelować wsadzając do korby tarczę z offsetem, ale nigdy tego nie robiłem, więc tylko teoryzuje na podstawie poniższych rysunków. 

 

 

09.jpg 10.jpg
Odnośnik do komentarza

Tak swoją drogą - na pewno chcesz XT-ka? Korby SLX 7000 i XT 8000 nie różnią się praktycznie niczym (dokładnie różnią się zębatkami, które przy korbie jednorzedowej i tak kupujesz oddzielnie), a cena XT-ka to w zależności od modelu 150-250 zł więcej niż analogiczny SLX. Pytanie czy warto tyle dopłacać za napis XT. Za taką kasę masz dobre zębatki do korby.

Odnośnik do komentarza
Tak swoją drogą - na pewno chcesz XT-ka? Korby SLX 7000 i XT 8000 nie różnią się praktycznie niczym (dokładnie różnią się zębatkami, które przy korbie jednorzedowej i tak kupujesz oddzielnie), a cena XT-ka to w zależności od modelu 150-250 zł więcej niż analogiczny SLX. Pytanie czy warto tyle dopłacać za napis XT. Za taką kasę masz dobre zębatki do korby.

Konstrukcyjnie to nawet Deorka się niczym nie różni ale... XT ma naprawdę trwałe malowanie a niższych modelach w których potrafi się rysować w oczach. Jeśli chciałby to później puścić do ludzi to sprzedaż "obleziałka" będzie mniej efektowna.
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...