Maciek

[Propozycje] MTB okolice 5000 i powyżej

Rekomendowane odpowiedzi

Andrzej Sawicki

Polecam polować na "stary rocznik" 2016 w promocjach albo rowery używane, które przejechały tylko jeden sezon. W ten sposób znajdziesz podobny osprzęt na ramie z włókna węglowego albo jeszcze wyższą klasę osprzętu. Na jakieś wycieczki nie miałoby to znaczenia, ale do ścigania się każdy taki szczegół będzie przydatny.

W przypadku Cannondale na wyścigi byłby raczej któryś F-SI. Seria Trail daje bardziej wyprostowaną pozycję -- jest do spokojnej jazdy i górek, a nie do zasuwania po raczej płaskim. Większość producentów ma tak oddzielone rowery turystyczne od wyścigowych.

• Pomógł 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Maciek

Naprawdę traile Cannondale są takie turystyczne? Mam trek x Caliber 8 i chce poprawić sprzęt, żebym nie zamienił siekiery na kijek!¡

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Łabędź

Rasowego, karbonowego Treka możesz upolować w tych pieniądzach, jeśli nie boisz się używek. Choćby pierwsze lepsze ogłoszenia znalezione na olx:

https://www.olx.pl/oferta/trek-superfly-9-8-xt-21-rockshox-sid-CID767-IDkPHW6.html#2cf59ca639;promoted

https://www.olx.pl/oferta/trek-superfly-9-6-2016r-17-5-nowy-CID767-IDlqbi6.html#2cf59ca639

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Andrzej Sawicki

Najłatwiej poznać po amortyzatorach. Wyścigówki mają z reguły 100 mm skoku, a więcej daje się w turystycznych rowerach.

Amerykańskie marki jednak bym omijał. W Europie mają spore narzuty i rzadko są konkurencyjne cenowo. Aby zejść do 6000 zł, trzeba szukać starszych używek i słabiej wyposażonych modeli. Mówiłem raczej o łapaniu promocji na bieżąco, np. takich: https://www.canyon.com/pl/mtb/grand-canyon/grand-canyon-al-sl-8-9.html

• Pomógł 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Rago

Witam serdecznie wszystkich!

Zastanawiam się już dość długo nad zakupem roweru, 70% las, 30% asfalt. Zaznaczam, że w przyszłości chciałbym startować w jakiś zawodach (amatorsko i dla przyjemności), ale wpierw chce by rower "zapracował na siebie" oczywiście z moją pomocą:D i przysłużył się do zrzucenia paru kg. Mam 187 cm wzrostu długość wewnętrzna na boso 87 cm, 105 kg wagi z tendencja spadkową. 

Nie będę oryginalny, ale być może zaskoczę jednym linkiem, którego jeszcze tu nie miałem okazji oglądać w propozycjach. Na niemieckiej stronie znalazłem promocję na to cudo

Merida Big Nine 900 2016

- Niestety dostępne tylko w wielkości ramy 15 i 19.
A moje obawy to geometria, niby Stack przy 19 ramie to 625 mm i pytanie czy nie będzie za mały?;/ Nie ma możliwości przymiarki, nie wiem czy nie zabraknie mi sztycy niestety, czy ta rama wytrzyma moją masę?:D... stąd moje obawy i pytanie do was, czy może ktoś jest szczęśliwym posiadaczem tego cuda?

- Niestety niemiecki sklep ALE CENA TO OKOŁO 1300 EURO 
Stąd moje kolejne obawy związane z

- gwarancją (której chyba nie będzie? Nie mam pojęcia gdyż nie miałem okazji kupowania niczego za granicą co musiałbym reklamować. Baaa nigdy nie kupowałem niczego za granica powyżej 1000 pln. więc gdyby ktoś kto ma doświadczenia większe napisał coś zgodnie z rzeczywistością)

- i samym faktem kupowania za granicą w końcu to około 5500 złotych. Jak to jest wg Was?

Peak 29 SLX - który kilkukrotnie się tu pojawiał

Rama raczej L, ale bo zawsze jest jakieś, ale... czy warto kupować rower w tej cenie bez sztywnych obu osi? Tak przyszłościowo? to samo pytanie tyczy się do:

Treka Superfly 6

Kross b8 z 2017 byłby moim wyborem gdyby nie 1 blat z przodu, a tak budzi moje wątpliwości i obawy czy 1 blat mi wystarczy i czy nie zabraknie przełożeń przy zjazdach...

Cube w tym przydziale cenowym nie mają sztywnych osi... obu, ale świetny osprzęt...

Mam nadzieję, że ktoś podzieli się swoją wiedzą i pomoże rozwiać moje wątpliwości chociaż kilka!
Pozdrawiam!

Edytowane przez Rago

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Yan
3 godziny temu, Rago napisał:

Kross b8 z 2017 byłby moim wyborem gdyby nie 1 blat z przodu, a tak budzi moje wątpliwości i obawy czy 1 blat mi wystarczy i czy nie zabraknie przełożeń przy zjazdach...

Pytanie jaką prędkość chcesz wyciągać na zjazdach. Różnice między blatami 38, 36 a 34 są rzędu 2.5 km/h na 2 zęby. Prędkość 50 km/h można wyciągnąć na blacie 34 i kadencji 120. Użycie blatu 38 pozwoli dokręcić do 55 na kadencji 120.

• Pomógł 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Maciek
Dnia 21.04.2017 o 22:22, Andrzej Sawicki napisał:

Najłatwiej poznać po amortyzatorach. Wyścigówki mają z reguły 100 mm skoku, a więcej daje się w turystycznych rowerach.

Amerykańskie marki jednak bym omijał. W Europie mają spore narzuty i rzadko są konkurencyjne cenowo. Aby zejść do 6000 zł, trzeba szukać starszych używek i słabiej wyposażonych modeli. Mówiłem raczej o łapaniu promocji na bieżąco, np. takich: https://www.canyon.com/pl/mtb/grand-canyon/grand-canyon-al-sl-8-9.html

No to biorę Canyon 8.9 jest Kozak, cZeam już na przesyłkę.dzieki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
malkontent

Cześć

Aktualnie użytkuję Specialized Hardrock, koła 29" rama 19" osprzęt 3x8

Ale ten rower już powoli dochodzi do granicy zużycia moralnego plus osprzęt powoli prosi o wymianę (już wymieniłem cały mechanizm z tyłu).

Budżet mam jak w temacie, co mnie interesuje:

- full, koła raczej 29" ale nie jestem uprzedzony do 27"

- osprzęt 2x10 

- opon plusowych nie chcę, tak więc szerokość 2,0 - 2,3 " wystarczy

Niedawno jeździłem TrekiemTop Fuel na dniach otwartych Trek i różnica była spora w komforcie jazdy - w porównaniu do hardtaila dla osoby która niedawno skończyła fizykoterapię po problemach z kręgosłupem. Stąd decyzja o fullu.

Jak i gdzie jeżdżę:

- mieszkam kilkaset metrów o trójmiejskiego parku krajobrazowego, tak więc tam głównie jeżdzę, godzinka po pracy na podjazdach i zjadach aby poczuć, że żyję

- maratony MTB nie w czołówce - kilka razy do roku

- DH, Enduro - nie bawię się w to, tyle co zjazdy na maratonach, singletrackach.

- płaskie - tylko jako dojazdy do miejscówek, zamiast 40 km po płaskim, wolę 20 w lesie

- wycieczki z rodziną, tutaj waga fulla nie przeszkadza - tempo dostosowane jest do najmłodszego uczestnika.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
teraw

W budżecie mieści się Canyon Neuron 7.0 AL na kołach 27,5 - amortyzacja Rockshox REba z przodu i Monarch z tyłu, osprzęt deore, koła Mavic Crossride

https://www.canyon.com/pl/mtb/neuron/neuron-al-7-0.html

Jeśli dołożysz 500 zł to masz Neuron 6.9 AL - koła 29 Mavic Crossride, amortyuzacja taka sama, osprzęt SLX

https://www.canyon.com/pl/mtb/neuron/neuron-al-6-9.html

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Szajabongo

Witam
Waham się między wyborem pierwszego 29nera. Kwota jaką dysponuję to maks 5500 z czego wiadomo że czym mniej tym lepiej bo powoli mi sie buty rozlatują i też trzeba by zainwestować.

W około wpadły mi 3 modele po myślniku rabaty jakie moge otrzymać od cen katalogowych.

Specialized Epic HT comp.----- 5500

Trek SF6------- 5400

Kross B8 2017 ----- 4400

Kross z tego zestawienia jest najtańszy i ma napęd 1x11 którego troche się boje czy nie będzie twardo na podjazdach? Dodatkowo ten kross zbiera pochlebne opinie przez vlogerów rowerowych na youtube.  Do pozostałych dwóch musiałbym dołożyć trochę i odwlec zakup o dwa miesiące. Trek i Spec są rowerami lżejszymi ale nie wiem czy aż tak to odczuje.

Dodam że potrzebuje rower do jazdy treningowej po lesie, od czasu do czasu maraton no i weekendowa turystyka. Co radzicie, troche boje sie tego krossa co to za wynalazek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Łabędź

Kross to akurat bardzo dobry "wynalazek", to są naprawdę fajne i porządne rowery. Do tego polska marka. Napęd 1x11 to też super sprawa do ścigania się, choć jeśli nie jesteś wyrobionym bikerem to może być faktycznie ciężko, nogę do tego już jakąś trzeba mieć. 

Ja osobiście jestem posiadaczem Treka Superfly 6 i jestem z tego roweru bardzo zadowolony, ten sprzęt jest dla mnie idealny. Ale Kross jak najbardziej wart jest uwagi i spokojnie sprawdzi się do tego, czego oczekujesz. A ta różnica w wadze - no jest, fakt. Ale myślę, że o ile nie planujesz w tych maratonach walczyć o najwyższe lokaty, to nie ma sobie co tym głowy zawracać, bo to wcale nie dramatyczna różnica.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Franz Mauer

Rzeczywiscie cena krossa jest konkurencyjna, choc zastanawia mnie dlaczego ładują napęd 1x11 z serii m7000, a potem pakują jakieś podstawowe hamulce Shimano?

Ja osobiście brałbym TREKA Superfly. Zdecydowanie bardziej udana konstrukcja niż Spec czy Kross. Potargowałbym się, aby w cenie roweru dali buty lub za niewielką dopłątą ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Szajabongo

Chciałbym spróbować troche napędu 1x11 ale nie mam wypróbowania go w terenie chodzi o podjazdy. Przesiadam się z starego 3x9. Rower też chciałbym kupić tak na minimum 5 lat. Oczywiście w trakcie eksploatacji zakładam jakąś możliwość upgradu np kól ale to nie na początku. Kiedyś zaczynałem swoją przygode z rowerem od krossa właśnie najpierw model hexagon a potem level a6 i wtedy nie miałem tym rowerkom nic do zarzucenia.

Z drugiej strony rower będe kupował na pare lat więc może warto dołożyć ale czuje że jakbym kupił speca który jest drugi w kolejności to odrazu bym go przerobił na 1x11. Z tym że jak mi nie podpasuje to zawsze będe mógł zrobić 2x11 a w krossie nie ma takiej opcji, na zawsze będe skazany na 1x11 poprzez konstrukcję ramy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Łabędź

Pomyśl nad tym Trekiem. Zawsze możesz zrobić tam 1x11 jeśli będziesz chciał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Szajabongo

Treka będe miał chyba możliwość testować na trek demo day. Może akurat wpadnie w oko.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
suchy

Ostatnio miałem okazje zobaczyć rowerek Kross-a i powiem szczerze cena przemawia w porównaniu do konkurencji.

Tutaj masz dwie ciekawe recenzje:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
PaRzYsTy

Z tych 4400 powinieneś spokojnie jeszcze 5% urwać. Mi ostatnio jeden ze sklepów w KRK zaproponował 4200

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Szajabongo

a możesz jaki to sklep? Właśnie mieszkam w krk. Z tym że rower pewnie będe brał na raty z wkładem własnym.

Widziałem te recenzje. Troche boje się że one są sponsorowane ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
PaRzYsTy

Ten sam sklep który robił pierwszą recenzję w poście @suchy :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Szajabongo

Wszystko jasne. Dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
suchy
3 godziny temu, Szajabongo napisał:

Widziałem te recenzje. Troche boje się że one są sponsorowane ;)

Obydwaj panowie reprezentują odmienne filozofie jazdy na rowerze ale moim zdaniem są godni zaufania.

Ostateczny wybór i tak należy do ciebie. Zawsze możesz mieć pobudki patriotyczne?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jaro0011

Siema, planuję po 5 latach ujeżdżania mojego Radona ZR Race kupić w końcu coś w carbonie, na razie 2 rowery mi się podobają i mieszczą się moim budżecie:

1. Trek Procaliber 9.6 - cena, którą udałoby się wynegocjować to ok 7800 PLN
2 Canyon Exceed CF SL 6.9 - aktualna cena z dostawą 8300 PLN

Za Trekiem przemawia chyba lepsza, przyszłościowa rama (rozdzielacz iso, boost z tyłu, dożywotnia gwarancja) i fajniejsze malowanie (pomarańczowy <3 ), serwis na miejscu, możliwość przymiarki.

Canyon ma lepszy osprzęt (napęd 2x11, koła), jest lżejszy i chyba geometra bardziej by mi odpowiadała (trek jest dość długi i nie jestem pewien jaki rozmiar by pasował - sprzedawca w sklepie proponuje mi 19,5 ale wg mnie będzie dla mnie za długi, mam 180 cm wzrost, noga ok 84 cm, mój Radon bardziej odpowiada ramie w rozmiarze 18,5). Poza tym mam sentyment do Canyona bo mam już od nich szosę :)

W obu rowerach od razu wymieniłbym hamulce (mam nowe SLX-y + tarcze IceTech XT w starym rowerze), w Treku pewnie zmieniałbym napęd na taki jak jest w Canyonie (2x11) i pewnie po jakimś czasie koła...

Mój budżet to ok 8000 PLN.

Który rower byście wybrali?

Edytowane przez jaro0011

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Franz Mauer

Pamiętaj, że TREK ma podawane dwa rozmiary ramy: wirtualną i rzeczywistą. Zatem dopytaj się co sprzedawca miał na myśli :) Oba rowery są godne uwagi, choć zawsze uważałem, że z TREK wybrałbym Superfly, a Canyon daje w dobrej cenie dobrze wyposażony rower. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jaro0011
1 godzinę temu, Franz Mauer napisał:

Pamiętaj, że TREK ma podawane dwa rozmiary ramy: wirtualną i rzeczywistą

Chyba już się z tego wycofali bo ani na ramie ani na stronie w rozmiarówce pro-calibra nie ma dwóch rozmiarów. Osobiście przymierzałem się do roweru gdzie była nalepka 19,5 cala, niby było ok ale jak ostro skręciłem kierownicą to było trochę dziwnie w porównaniu do mojego obecnego Radona.

W treku (19,5 cala) reach wynosi 442 mm a obecnie mam 421, różnica dość spora. Musiałbym się przejechać na treku 18,5 żeby zobaczyć który lepszy...

Z tabelki rozmiarów Treka wynika że leżę idealnie między tymi dwoma rozmiarami.

Edytowane przez jaro0011

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi