noren

Triban 100 - commuter, "gravel", pierwszy baranek

Rekomendowane odpowiedzi

FalconHeavy

Kolega w innym rowerze wkładał za wąskie dętki w stosunku do opony i efekt był taki, że pękały jak gumki z kiosku ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
noren

No właśnie wyglądają jakby koło wentyla wszystkie się w ten sposób odkształcały. A to były pod 32c detki.
Spróbuję conti

[mention=3609]noren[/mention] spróbuj dętki Continentala. Mi to wygląda na wadę fabryczną.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
FalconHeavy

To są dętki max do 32c?

Może tu leży problem, że już nie ma dużej granicy rozciągliwości czy przepompowania. Ludzie piszą, że przy 28c im się sprawdza. Sam mam taką na zapas i obym nie musiał się przekonywać na własnej skórze. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
FalconHeavy
Napisano (edytowane)

A na oponie mamy chyba 6 bar. Lepiej będzie poszukać czegoś z wyższym zakresem.

Edytowane przez FalconHeavy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
piterrrxd

W porównaniu do dętek z decathlonu (takie w czarno-czerwonym pudełku) Continentale Race zdecydowanie lepiej u mnie trzymają ciśnienie. Mam 25c i ładuję 7 barów, dętka rozmiar 20-25c.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
noren

Jak ściągnąć ta górna część z mostka? Chciałem go odwrocic ale się nie mogę dostać.

d2613e45f0d7d26b1144d69a1c8a1b88.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
FalconHeavy

Pod tym cyckiem jest śruba ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
noren

I właśnie pytam o to jak go ściągnąć :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
FalconHeavy

Podważ ten sutek :D

Spokojnie, nic się nie stanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
noren

A widzisz, bo ja myślałem że sutek jest integralną częścią cycka i podważałem całość. :)

• Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
FalconHeavy
Napisano (edytowane)

Upgrade complete.

Przerzutka 2rz wylądowała. Może dołożę jeszcze pedały spd i inne siodło, ale to z czasem. Czekam jeszcze na lepsze światełka.

I co ciekawe nic nie rzęzi jak na oryginalnej korbie. Na początku podejrzewałem suport. 

triban.jpg

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
manfred

Zainteresowaliście mnie mocno tym rowerem. Proszę o informację którędy poprowadziliście linkę do przerzutni przedniej? Na pewno po kupnie zacząłbym szukać używanej korby i przerzutki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
SpiderMAN
2 minuty temu, manfred napisał:

Zainteresowaliście mnie mocno tym rowerem. Proszę o informację którędy poprowadziliście linkę do przerzutni przedniej? Na pewno po kupnie zacząłbym szukać używanej korby i przerzutki.

Nie zapomnij o klamkomanetkach...

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
FalconHeavy
40 minut temu, manfred napisał:

Tył fabrycznie idzie spodem ramy prawą stroną. Przednia idzie spodem ramy lewą stroną. Ślizgacz pod ramą jest tak wyprofilowany. 

Obejma na przerzutkę przód 31mm.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
manfred

Myślę, że sam rower wystarczyłby mi póki co docelowo. Sprzedałem jakiś czas temu prosty ATB od Kelly'sa i trochę boję się kupować szosę, a iść w crossy kosztujące po 2 tysiące też ciężko, bo wiem, że może być zbyt ciężko/wolno. 

Triban wydaje się być pomiędzy i mógłbym szukać używanych klamkomanetek, przerzutki i korby, tylko czy to opłacalne. Kolegom z tematu się opłacało.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
FalconHeavy

Dużo zależy, też od tego czy masz narzędzia. Część z nich udało mi się pożyczyć, więc parę złoty mniej wyszło niż w tej tabelce. Jakiś klucz kosztuje kilka zł i przesyłką kilkanaście :P 

Tabelka nie jest 100% zgodna ze stanem faktycznym, udało mi się z ceną zejść niżej. Ale daje to jakiś pogląd na przedsięwzięcie ;) 

Udało mi się kupić przerzutkę 2rz za 20zł w prawidłowym rozmiarze dla rury 31mm, więc żadnych reduktorów nie potrzeba.

Musisz sobie również wyliczyć pojemność napędu. U mnie max to 37 na clarisie z krótkim wózkiem, obecnie wykorzystuję 35. Więc mogę jeszcze z przodu dać +2 zęby (52).

Pojemność wykorzystana:       (32-13)+(50-34)= 35

Ja dłuuuuuugo czekałem na korbę zamówioną (w ct-bike - nie polecam) i do tego czasu miałem tylko tył założony, a już miałem wrażenie innego lepszego roweru ;)

tribson_upgrade.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
JakubP

Siemka, z racji że pewnie za kilka dni wybiorę sie po tego Tribana, mam jedno pytanko: jaka jest szerokość obręczy i czy wejdzie w niego opona na trenażer 23c?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
noren

Obręcz ma 15mm wewnętrznej, wejdzie 23

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
FalconHeavy

Jak zetrę obecne, to pewnie będę szukał 25-28. Waga przy okazji spadnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kogucik

Kombinowałeś coś przy mostu, skoro klamki są dłuższe od oryginalnie zamontowanych?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
noren

Ja ostatnio odwróciłem mostek, bo brakowało mi tam z 2cm reach

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
FalconHeavy

Shimano są troszkę dłuższe. Zawsze można troszkę siodełko do przodu wysunąć, lub krótszy mostek zamontować. 

Ja tylko obniżam pozycje podkladkami. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi