noren

Triban 100 - commuter, "gravel", pierwszy baranek

Rekomendowane odpowiedzi

noren
Ładnie go zmodernizowałeś, podoba mi się efekt. Nic tylko jeździć - ja swojego ostatnio gonię po śniegu mimo tęgiego mrozu  
Jak hamulce się sprawują w takich warunkach?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
de Villars
Napisano (edytowane)

Szału nie ma, jakoś hamują i... tyle ;) ale trudno  mi powiedzieć na ile wpływają na to warunki i czy w lepszych było by lepiej, bo na razie jeździłem  tylko w naprawdę kiepska pogodę ;)

Edytowane przez de Villars

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Daniel Janisz

Witaj, właśnie przymierzam się do kupna tego roweru, czy masz może jeszcze link do tych klamek z ali? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
noren
Witaj, właśnie przymierzam się do kupna tego roweru, czy masz może jeszcze link do tych klamek z ali? 
Klamki http://s.aliexpress.com/Qn6vMRnU

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
zibi_j1

Bardzo mi się podoba :) kiedyś może koło pod kasetę i zawalczyć z tyłem i świetny rowerek ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Daniel Janisz

A jeszcze pytanko, czy dużo zabawy jest by założyć nowe klamki? Tobie wyszło to super, mam nadzieję że też sobie z tym poradzę 😁

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
noren

Robiłem to pierwszy raz, po nauce z YouTube, nic strasznego :) te klamki mają linkę przerzutki na zewnątrz więc też łatwiej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Fimala

@norenHej, rozważam również te klamki. Jak z perspektywy czasu sie sprawują? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Heady1991

Oglądam te szosy i zaczynam żałować, że kupiłem mtb :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Andrzej Sawicki

Nie żałuj. Pamiętaj, że prawidłowa liczba rowerów to N+1, gdzie N to obecna liczba rowerów.

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Heady1991

No mam plan.. Jeżeli w tym roku zrobię 1000km na mtb (nie jeździłem kilka lat), to kupuję szosę :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
SpiderMAN
1 godzinę temu, Heady1991 napisał:

No mam plan.. Jeżeli w tym roku zrobię 1000km na mtb (nie jeździłem kilka lat), to kupuję szosę :P

hmmm... łatwe do zrealizowania...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Heady1991
Teraz, SpiderMAN napisał:

hmmm... łatwe do zrealizowania...

Dla kogoś z nadwagą i fajkami... po 20km sapię, jakbym miał umierać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
SpiderMAN
W dniu 27.04.2018 o 21:08, Heady1991 napisał:

Dla kogoś z nadwagą i fajkami... po 20km sapię, jakbym miał umierać.

Stary ja ważę 96kg. Jeden plus duży, nie palę, nie paliłem i palił nie będę.

Pracuj nad sobą, zrzucaj wagę, jeździj, ogranicz fajki.

I będzie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Heady1991

Zobaczymy, jak szosa podejdzie, to mtb pójdzie do sprzedania hehe

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
noren
[mention=3609]noren[/mention]Hej, rozważam również te klamki. Jak z perspektywy czasu sie sprawują? 
Klamki super, nie mam do nich żadnych zastrzeżeń. Widziałem na Ali że dają opcje 'short reach' i żałuję że tego nie wziąłem tylko, bo mam krótkie palce i hamowanie z chwytu górnego na łapach nie jest tak pewne jak z dolnego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
de Villars
W dniu 27.04.2018 o 19:30, Heady1991 napisał:

No to witamy w klubie szosowców w przyszłym (a może jeszcze tym?) roku :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Heady1991

Się okaże, póki co 156km zrobione w ciągu dwóch weekendów. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
noren
Napisano (edytowane)

Kurcze, niestety problem który przez zmianę suportu i korby myślałem że wyeliminuje dalej występuje.

Przy dużym nacisku na korbę (przyspieszanie, jazda pod górę) i dość niskiej kadencji, pojawia się taki metaliczny stukot, z echem, jakby był przenoszony przez ramę. Regularne 2 stuki, jeden głośniejszy, drugi cichszy, przy pedałowaniu. Przestanę pedałować - znika. Nie jest to 1 do 1 tak jak obracam korbą - mam wrażenie że bardziej jak się koła toczą. Miałem to w fabrycznej konfiguracji, dlatego myślałem że to suport, i jak zmienię to minie. Nie da się tego odtworzyć na stojaku, tylko jadąc. Mogę to zasymulować na stojaku pedałując takimi zrywami, chociaż wtedy bardziej słyszę łańcuch napinający.

Ktoś mi powiedział że to może być wolnobieg, przy takim siłowym pedałowaniu, nierównym, i niskiej kadencji. Co myślicie? 

Edytowane przez noren

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
hanus
Napisano (edytowane)

Możliwe, że wolnobieg. Miałem kiedyś podobne dźwięki w moim starym grandzie. Rozebrałem cały wolnobieg na części pierwsze, wyczyściłem i nasmarowałem na nowo. Wszystko złożyłem do kupy i takiego styku już nie było. Co było powodem? Nie mam pojęcia...

Czy u Ciebie będzie podobnie nie mam pojecia... Ale może warto spróbować. Ewentualnie, tylne koło nie ma nawet minimalnego luzu? Jak chwycisz je i zaczniesz dość mocno "targać" na boki czujesz jakiekolwiek bicie? Najpierw takie lekkie szybkie ruchy, później szrpnij dość mocno parę razy.

Edytowane przez hanus

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
zibi_j1

postaw rower na jakimś stojaku zdejmij łańcuch z korby i popedałuj. zobaczysz czy coś się pojawi. Wtedy będziesz wiedział że suport.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
noren

Na stojaku tego nie będzie. Musiałbym trenażer.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
JakubP
Napisano (edytowane)

Dołączę się to tematu :P Niedawno do głowy wpadła myśl kupić tego tribana. Z tego względu, że sprzedaję MTB, zostaję tylko z szosówką doszedłem do wniosku, że nie mam roweru dojazdowego, miejskiego, na zakupy i ogólnie takiego "gorszego", który by wszędzie wjechał. No i tak pomyślałem o tym rowerku. Głównym jego zadaniem byłaby jazda do- i po mieście, po ścieżkach rowerowych, no i może czasami, sporadycznie na jakiś lekki trening na zasadzie przejażdżki, rozjazd. Da ten rowerek radę?

Edytowane przez JakubP

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
noren

Jak na miasto to ja polecam Triban 100 ale flat bar, pojawił się na stronie. Baranek i miasto nie są sobie przeznaczone. Ale to moja opinia :) flat bar ma też zmieniarkę pod palcem zawsze dostępna. Poza tym, to za 999 nie mogę narzekać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
de Villars
3 godziny temu, JakubP napisał:

Dołączę się to tematu :P Niedawno do głowy wpadła myśl kupić tego tribana. Z tego względu, że sprzedaję MTB, zostaję tylko z szosówką doszedłem do wniosku, że nie mam roweru dojazdowego, miejskiego, na zakupy i ogólnie takiego "gorszego", który by wszędzie wjechał. No i tak pomyślałem o tym rowerku. Głównym jego zadaniem byłaby jazda do- i po mieście, po ścieżkach rowerowych, no i może czasami, sporadycznie na jakiś lekki trening na zasadzie przejażdżki, rozjazd. Da ten rowerek radę?

Myślę, że da radę. Ja tak właśnie wykorzystuję T100 i do takich zastosowań się nadaje. Nie boję się krawężników, dziur, DDR-ów, szutrów itp. Żadnych gum czy innych problemów technicznych, w tym rowerze nie ma się co zepsuć. No i nie strach go przypiąć i zostawić ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi