Skocz do zawartości

Co pijecie podczas treningu???

Smakosz

Rekomendowane odpowiedzi

Najczęściej po prostu wodę, czasami dodaję do niej sok. Raczej nie kupuję napoi energetycznych bo mają w sobie cukier, wolę sobie coś zawsze po treningu czy w trakcie dłuższego - zjeść normalnego. 

Nie ma w sumie takiego znaczenia co się je, najwazniejsze jest  po prostu aby się nawadniać. 

https://www.intime20.pl/blog/czy-nawodnienie-organizmu-przed-treningiem-ems-jest-wazne/

Edytowane przez annastaw
59 minut temu, annastaw napisał:

Najczęściej po prostu wodę, czasami dodaję do niej sok. Raczej nie kupuję napoi energetycznych bo mają w sobie cukier, wolę sobie coś zawsze po treningu czy w trakcie dłuższego - zjeść normalnego. 

Nie ma w sumie takiego znaczenia co się je, najwazniejsze jest  po prostu aby się nawadniać. 

Absolutnie nie prawda, że nie ma znaczenia co się je! Węgle/cukry z tego jest energia i uzupełniany zapas glikogenu w mięśniach i wątrobie. 

Napoje energetyczne na rower to raczej pomyłka. Chyba, że masz na myśli izotoniczne bądź hipotoniczne - te jak najbardziej wskazane zwłaszcza przy upałach.

Osobiście polecam ale race:

https://alenergy.eu/product-pol-87-ALE-Race-Raspberry-w-proszku.html#close_popup

Świetnie nawadnia.

Przy ciężkich treningach bądź długich wyjazdach uzupełnianie cukru jest wręcz niezbędne. Trzeba mieć ze sobą jakieś węgle.

Po kilku dłuższych wypadach (100-150 km) przekonałem się, że czysta woda, nawet wysoko zmineralizowana, nie wystarczy. Słabo nawadnia organizm - jak szybko wchodzi, tak wychodzi. Ostatnio u mnie zwiększyło się zużycie wody na treningach. Dużo też muszę pić kilka godzin po treningu - nie wiem, czy to normalne, czy coś u mnie nie tak.

Dobrym izotonikiem jest piwo bezalkoholowe, co ostatnio sprawdziłem. Potem drugą połowę drogi przejechałem z 1 bidonem wody, nie czując odwodnienia.

Mając nawet 2 bidony wody mineralnej i tak trzeba je będzie po drodze uzupełniać. Nie wiem, jak sprawa wygląda z izotonikami.

W każdym razie chcę przejść na izotonik, ale nie bardzo przekonują mnie te sklepowe. Jeśli znacie takie, które nie zawierają niebezpiecznych składników (najlepiej do rozpuszczania), to podajcie nazwy.

Mam 2 sposoby nawadniania.

pierwszy to izotonik IONTO. Z Butli 1200ml robię około 200 bidonów.

drugi to elektrolity w tabletkach do rozpuszczania w wodzie np. Electrovit. taka tubka zawsze wejdzie do kieszeni i w dłuższej trasie można kupić wodę mineralną i wrzucić tabletkę. 

Te opcje dużo lepiej nawadniają niż zwykła woda, a zauważyłem, że nawodnienie to podstawa.

Dodatkowa ciekawostka: warto się zacząć nawadniać na długo przed treningiem. jak wyjeżdżam popołudniu na trasę to już od rana piję sporo wody. To powoduje, że kiedy siadam na rower to już jestem nawodniony i nie muszę doić na początek połowy bidonu.

Edytowane przez Genzo
Teraz, Stryjek napisał:

Sprawdziłem wiele izotoników i najbardziej pasuje mi skład i smak tego, do tego cena z bidinem w promocji jest bardzo dobra:)
https://www.sportfuel.pl/?1797,namedsport-hydrafit-napoj-hipotoniczny-(czerwona-pomarancza)-400g

Właśnie wczoraj nabyłem w sklepie stacjonarnym i dzisiaj idzie na testy. Bidon trochę straszy ale w końcu nie o niego tu chodzi ;).

1 godzinę temu, Zigfir napisał:

Właśnie wczoraj nabyłem w sklepie stacjonarnym i dzisiaj idzie na testy. Bidon trochę straszy ale w końcu nie o niego tu chodzi ;).

Bidon jest dobry i nie cieknie, miesiąc wytrzymuje potem go wywalam i kupuję kolejny w zestawie :) 

• Lubię to! 1

Jeśli kupny izotonik to tylko Isostar. Jak czytam wszelkie testy to właśnie Isostar jest na pierwszym miejscu. A Izotonik można zrobić samemu. Wystarczy dwie łyżki miodu, sok z jednej cytryny, pomarańczy lub innego cytrusa, szczypta soli i woda. Ja taki napój zawsze robię w bidonie 650ml i jest super. 

W dniu 6.06.2019 o 10:45, Stryjek napisał:

Sprawdziłem wiele izotoników i najbardziej pasuje mi skład i smak tego, do tego cena z bidinem w promocji jest bardzo dobra:)
https://www.sportfuel.pl/?1797,namedsport-hydrafit-napoj-hipotoniczny-(czerwona-pomarancza)-400g

W dniu 6.06.2019 o 10:47, Zigfir napisał:

Cz w waszych opakowaniach też nie było miarki do odmierzania izotonika? Jeżeli tak, to ile łyżek, łyżeczek (płaskich czy z górką) wrzucacie na 500ml wody?

U mnie była, ale mix jest uzależniony od samego specyfiku i tego czy robimy napój izotoniczny czy hipotoniczny. Ja nie lubię zbyt słodkich, daję mniej niż zaleca producent bo inaczej zasycha mi w gardle i chce mi się pić jeszcze bardziej - w drugim bidonie koniecznie sama woda wtedy.

Hipotonik czyli taki bardziej rozcieńczony lepiej też nawadnia. U mnie to będą 2 łyżeczki czubate na bidon 750.

W dniu 14.06.2019 o 17:39, Yarooo napisał:

Cz w waszych opakowaniach też nie było miarki do odmierzania izotonika? Jeżeli tak, to ile łyżek, łyżeczek (płaskich czy z górką) wrzucacie na 500ml wody?

Albo nie było albo jest zakopana ale akurat miarek to ja mam pod dostatkiem po innych izotonikach a i tak dosypuję na wadze kuchennej na wagę 20g na 50ml choć też zastanawiam się czy nie lepiej dać 20g na 610ml.

Edytowane przez Zigfir
Pomyślałem nad zrobieniem izotoniku na bazie: Woda 750ml, minerały w tabletce musującej i cukier. Co myślicie o takim zestawie? Sprawdzi się na długich dystansach? 
Nie wiem czy ten cukier potrzebny. Ja ostatnio przed trasą 140km przy 35 stopniach zrobilem izotonik Ionic, a do kieszeni wpakowałem paczkę elektrolitow wlasnie w tabletkach musujących. Jak wypiłem iso to tabletka do bidonu i woda mineralna ze sklepu.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

21 minut temu, Bananek napisał:

Pomyślałem nad zrobieniem izotoniku na bazie: Woda 750ml, minerały w tabletce musującej i cukier. Co myślicie o takim zestawie? Sprawdzi się na długich dystansach? 

Cukru bym nie dodawał. Dzisiaj na 137km zabrałem dodatkowo porcję Hydrafitu (w woreczku zawiązanym i do kieszonki). W sumie poszło 4,32l, przy czym trochę mieszałem i robiłem słabsze - łącznie wyszło jakieś 60g. Trzeba przyznać że nawet się sprawdza i i nie lepi się jak ALE Race (choć malinowy jest bombowy ;)).

2 godziny temu, Zigfir napisał:

Cukru bym nie dodawał. Dzisiaj na 137km zabrałem dodatkowo porcję Hydrafitu (w woreczku zawiązanym i do kieszonki). W sumie poszło 4,32l, przy czym trochę mieszałem i robiłem słabsze - łącznie wyszło jakieś 60g. Trzeba przyznać że nawet się sprawdza i i nie lepi się jak ALE Race (choć malinowy jest bombowy ;)).

Czyli sama woda + minerały w tabletce musującej wystarczą? 

Czyli sama woda + minerały w tabletce musującej wystarczą? 
Do nawadniania wystarczy. Domyślam się że cukier miał być dla energii. To zamień go na proste ciasteczka owsiane. Ja przed trasą sobie piekę takie. 25 minut roboty z pieczeniem. Jak dodasz rodzynki to masz minimum 6 godzin jazdy bez obaw o brak mocy.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

• Lubię to! 1

Do bidonu wlewam wodę oligoceńską z Lichenia zaczerpniętą podczas pełni księżyca, za przyzwoleniem wielebnego. 

A tak na poważnie to woda mineralna, do której można dodać np. syrop malinowy (tylko taki prawdziwy, bez dodatku cukru), kilka plastrów cytryny i limonki oraz miętę. Osobiście piję Muszyniankę, bo w mojej okolicy ciężko o bardziej zmineralizowaną wodę. Woda z dodatkiem syropu jest dłużej trawiona przez organizm i wolniej z nas ”odparowuje”. 

Zdarzało mi się również kupować wodę OSHEE vitamin water bez cukru, a w upalne dni po ciężkim treningu coca-cola zero w małej puszce. 

Ważne jest aby w napojach unikać aspartamu, po którym chce się bardziej pić.

Jako ciekawostkę wrzucam filmik:

1 godzinę temu, Dany napisał:

Woda z dodatkiem syropu jest dłużej trawiona przez organizm i wolniej z nas ”odparowuje”.

Woda mineralna z syropem wykazuje wyższą osmatyczność niż czysta woda mineralna. 

1 godzinę temu, Dany napisał:

Zdarzało mi się również kupować wodę OSHEE vitamin water bez cukru,

Ja bojkotuje tą firmę odkąd wprowadziła na rynek "naturalny izotonik", który można sporządzić samemu. Niedługo zaczną nam sprzedawć powietrze. 

Osobiście na proste przejazdy (W stylu "dojazd do pracy") zabieram dwa bidony 550ml prostej zwykłej wody (Oaza° lub Z filtra). Na treningi woda (często Muszynianka°) + Izotonik w proszku (Isoactive°). Na dłuższe wyprawy rowerowe (30+ km) koniecznie woda wysokomineralna + Izotonik. Muszę jeszcze przetestować wodę z miodem i cytryną.