Skocz do zawartości

Rockrider XC 100

wqw

Rekomendowane odpowiedzi

Siema siema ;)

Przedstawiam Wam swój nowy nabytek, rockrider XC 100 z Decathlonu. To jest chyba już model na ten rok, ale nie jestem pewny, może odezwie się w wątku posiadacz takiego roweru?

Z tego co się orientuję i jest nawet napisane na stronie Decathlon to rowery te do tej pory były sprzedawane na oponach Toro 2, w moim były założone hutchinson Kraken tubeless ready.

Na razie rower jest w standardzie i chyba nie zamierzam nic na dzień dzisiejszy zmieniać.  Poza tym że chce wywalić dętki z opon i zalać mlekiem.

W tej kwestii chętnie bym się doradził kolegów, więc jeżeli ktoś ma jakąś poradę jakie mleko wybrać czy wentyle to słucham rady :)

IMG_20210228_092831.jpg

• Lubię to! 3
Odnośnik do odpowiedzi
TomekCorsa

Dobry wybór. Ciekawe czy coś więcej zmienisz oprócz usunięcia dętek. Jest jeden element który wszyscy zmieniają i kilka już nie powtarzających się. Jak pojeździsz i będzie coś nie pasowało to napisz. Oczywiście nie są to wady roweru i nie myślę o regulacjach. Pozdro.

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżdżę w sumie codziennie po te 10-15km

Na razie nic mi nie przeszkadza, może też nie jestem zbyt wymagający? 

Ludzie narzekali na hamulce ale te naprawdę hamują, nie wiem czy jakaś zmiana była względem poprzednich w wersji roweru. Możliwe też że ja po prostu nie mam porównania z czymś lepszy :)

poprzednio jeździłem na indiana x pulser 5.9

sprzedałem po miesiącu używania ... Bałem się tym jeździć byle zakręt i czułem jak by miały mi się złamać koła, obręcze chyba były bardzo miękkie czułem tak jak by uginanie się ich.

Odnośnik do odpowiedzi
TomekCorsa

Hamulce do jeżdżenia po parku, ścieżce są ok ale gdybyś jechał traską zjazdową to by przestały hamować.

To że ja napisałem że wszyscy coś tam zmieniają w żaden sposób Ciebie nie zobowiązuje do tego. Bardzo dobrze że rower pasuje, myślę tu o pozycji typowej XC. 

Fajnie że dostałeś dobre opony. Usuń dętki a użyj zestawu z Decathlon. Chyba stówka za komplet. 

Nie wiem ale w jakimś sensie cieszę się że kupiłeś ten rower. Jak czytam że ludzie wydają nawet trochę więcej a dostają mniej w rowerze to irytuje się.

Odnośnik do odpowiedzi
Bernard.Fizjo

Cześć cześć, również rozglądam się od dłuższego czasu nad czymś w rodzaju XC 100. Pytanie czy warto dopłacać względem XC50? Pokierujecie na posty które warto przejrzeć by usystematyzować sobie wiedzę w kwestii jakości, półek, rodzajów osprzętu? Jestem mocno zielony w tym i  prócz filmów Szaja to nie za bardzo wiem czy różnią się miedzy sobą poszczególne przerzutki, widelce itd. 

Odnośnik do odpowiedzi
TomekCorsa

Różnica jest "znacząca". Dla Ciebie, bez obrazy, wystarczy xc50 a dla osoby bardziej w temacie pewnie xc100 to będzie minimum od którego można jeździć. 

Zmieniarka jest słabsza, hamulce są słabsze. To oczywiście nie oznacza że trzeba te części wymienić. Kupisz klocki lepsze a o przerzutkę będziesz bardziej dbał. Czyścić i smarować łańcuch.

Jeżeli liczysz się z każdą setką wydaną na rower kup ten tańszy. Jeżeli lubisz mieć nawet jeżeli nie wykorzystasz tego kup ten droższy.

Wszystkie Rockrider są lepsze od konkurencji, tak całościowo. 

Odnośnik do odpowiedzi
Bernard.Fizjo

Aktualnie jeżdżę na NS  Metropolis 2 2012 i.... na wycieczki do 15-20km starcza :) więc domyślam się ze xc50 będzie w zupełności spełniał swoje zadanie. Aczkolwiek nie miał bym problemu dołożyć 300-400 zł jeśli zmiany w podzespołach są tego warte pod względem jakości, wytrzymałości i komfortu z jazdy. W zawodach jeździć nie będę, byłe starczyło na długo. 
Kwestia firmy to " tylko " rama prawda? Bo podzespoły to i tak jak klocki lego, można zmieniać kombinować. Na prestiżu marki kompletnie mi nie zależy więc nie mam z tym problemu czy to giant czy rockrider. 

Jak z gwarancją decathlonu? Sprawdza się? Warto dobrać jakieś dodatkowe usługi ( jeśli wgl są takie dostępne )? 

Odnośnik do odpowiedzi
puchatek

300 zł za napęd NX zamiast SX i Markhor zamiast Judy - zdecydowanie warto! Gwarancja jedna z lepszych, o ile nie najlepsza.

Odnośnik do odpowiedzi
Cunpollino

Cieszę się, że jakimś cudem dzisiaj wszedłem na strone decathlonu i cyk 1 dostępna sztuka od razu zamówiłem 😝 A pisałem z nimi mówili, że nie ma w magazynach to troszkę dziwne :D

Odnośnik do odpowiedzi
Oktopus
2 godziny temu, Cunpollino napisał:

Cieszę się, że jakimś cudem dzisiaj wszedłem na strone decathlonu i cyk 1 dostępna sztuka od razu zamówiłem 😝 A pisałem z nimi mówili, że nie ma w magazynach to troszkę dziwne :D

życzę Ci aby faktycznie twoje zamowienie zostało zrealizowane - u mnie w skrócie po 11 dnia stwierdzili, że stany (jak zamawiałem 50 szt.) to błąd systemowy i zamówienie niezrealizowane.

Odnośnik do odpowiedzi

Na stronie są niedostępne bo od kwietnia wchodzą nowe modele z rocznika 2021 i xc 100 będzie na jednoblatowym deore 899euro zostanie wyceniony 

Wejdzie też xc 120 na nx i amor rockshox recon

Ja się pospieszyłem z kupnem bo nowe malowania mi osobiście nie podchodzą :)

Odnośnik do odpowiedzi
Cunpollino
8 godzin temu, Oktopus napisał:

życzę Ci aby faktycznie twoje zamowienie zostało zrealizowane - u mnie w skrócie po 11 dnia stwierdzili, że stany (jak zamawiałem 50 szt.) to błąd systemowy i zamówienie niezrealizowane.

A miałeś status kompletowanie? 

Odnośnik do odpowiedzi
Oktopus

W moim przypadku chodziło o AM 100S - uczulam, że maja totalny burdel i otrzymywane informacje są bezużyteczne. Może zrobię jeszcze jedno podejście jak nie znajdę nic ciekawego.

Odnośnik do odpowiedzi
TomekCorsa

Płaciliście z góry czy w sklepie przy odbiorze ?

Może te zamówienia nie opłacone są tak źle traktowane, np odwoływane.

Tylko pytam, nie namawiam do płacenia ...

Odnośnik do odpowiedzi
Cunpollino
3 godziny temu, TomekCorsa napisał:

Płaciliście z góry czy w sklepie przy odbiorze ?

Może te zamówienia nie opłacone są tak źle traktowane, np odwoływane.

Tylko pytam, nie namawiam do płacenia ...

Ja z góry zapłaciłem mam nadzieję, że nie był to żaden błąd :)

Odnośnik do odpowiedzi
TomekCorsa

Co prawda nie w czasie epidemi ale w sumie kupowałem już pięć rowerów w Decathlon i było zawsze ok. 

Właśnie może te opłacone zakupy mają większą szansę na realizację.

Odnośnik do odpowiedzi
Cunpollino
3 godziny temu, TomekCorsa napisał:

Co prawda nie w czasie epidemi ale w sumie kupowałem już pięć rowerów w Decathlon i było zawsze ok. 

Napisałem do Decathlonu niby na magazynie ale może się opóźnić o 2 dni + w moim mają być niby Toro 2 nie krakeny 

Odnośnik do odpowiedzi

Jak się opóźni to tylko na Twoją korzyść dostaniesz voucher do wykorzystania 😂 u mnie się spóźnili jeden dzień  i dostałem 120pln rabatu :) takze spoko opcja dla mnie 

Odnośnik do odpowiedzi
Cunpollino
26 minut temu, wqw napisał:

Jak się opóźni to tylko na Twoją korzyść dostaniesz voucher do wykorzystania 😂 u mnie się spóźnili jeden dzień  i dostałem 120pln rabatu :) takze spoko opcja dla mnie 

A sami z siebie ci dali czy coś mówiłeś? 😆 Szkoda że Toro będą wolę grubsze opony jednak i byłem nastawiony na krakeny

Odnośnik do odpowiedzi

Sami dali, a skąd wiesz że toro będą? Ja dostałem na krakenach :) w opisie jest Toro, ale rower przyjechał na tych drugich

Odnośnik do odpowiedzi
Oktopus
6 godzin temu, TomekCorsa napisał:

Wszystko było zapłacone - z tego co wiem to zawsze przy zamówieniu towar musi być zapłacony.

Odnośnik do odpowiedzi
Cunpollino
2 godziny temu, wqw napisał:

Sami dali, a skąd wiesz że toro będą? Ja dostałem na krakenach :) w opisie jest Toro, ale rower przyjechał na tych drugich

Bo pisałem do Decathlon czy wszystko git z zamówieniem i czy to nie był żaden błąd strony :P przy okazji zapytałem o opony to mi napisała, że są Toro 2.1 może wzięła z opisu po prostu idk 

Odnośnik do odpowiedzi
puchatek
4 godziny temu, wqw napisał:

u mnie się spóźnili jeden dzień  i dostałem 120pln rabatu

Masz status platynowego klienta? 🤔

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
6 minut temu, Cunpollino napisał:

Bo pisałem do Decathlon czy wszystko git z zamówieniem i czy to nie był żaden błąd strony :P przy okazji zapytałem o opony to mi napisała, że są Toro 2.1 może wzięła z opisu po prostu idk 

Na pewno wzięła z opisu ;) ewentualnie ja miałem to szczęście że może ktoś kupił rower pojeździł i zmienili opony na nowe? 😂

Sam rower zacny naprawdę nie żałuję nawet złotówki a trochę już pokręciłem, nie wiem ale dla mnie sylwetka jest idealna plecy nie bolą, ale ja prostowniki to mam dość mocne :) 40km kręcone dwa, trzy razy w tygodniu i nic nie boli.

4 minuty temu, puchatek napisał:

Masz status platynowego klienta? 🤔

Absolutnie, pierwsze moje zakupy w Decathlon :)

//Edit szczerze to dziś bym się dużo krócej zastanawiał nad zakupem tego roweru, a już na pewno gdyby xc500 byłby w starej cenie czyli ok 5000zl to wziąłbym jego, ale dopłacać 1700 to już przesada moim zdaniem. Na moją każde xc100 i tak jest przesada :)

jednak różnica w cenie między xc050 a XC100  jest na tyle mała, że ja osobiście w ogóle nie widzę sensu kupowania xc050

Edytowane przez wqw
Odnośnik do odpowiedzi
Cunpollino
43 minuty temu, wqw napisał:

Na pewno wzięła z opisu ;) ewentualnie ja miałem to szczęście że może ktoś kupił rower pojeździł i zmienili opony na nowe? 😂

Sam rower zacny naprawdę nie żałuję nawet złotówki a trochę już pokręciłem, nie wiem ale dla mnie sylwetka jest idealna plecy nie bolą, ale ja prostowniki to mam dość mocne :) 40km kręcone dwa, trzy razy w tygodniu i nic nie boli.

Absolutnie, pierwsze moje zakupy w Decathlon :)

//Edit szczerze to dziś bym się dużo krócej zastanawiał nad zakupem tego roweru, a już na pewno gdyby xc500 byłby w starej cenie czyli ok 5000zl to wziąłbym jego, ale dopłacać 1700 to już przesada moim zdaniem. Na moją każde xc100 i tak jest przesada :)

jednak różnica w cenie między xc050 a XC100  jest na tyle mała, że ja osobiście w ogóle nie widzę sensu kupowania xc050

Z tego co wiem teraz wszystkie rockridery są na krakenach bo ktoś w xc500 też dostał :D

Odnośnik do odpowiedzi