Skocz do zawartości

Czy rower Kross to dobry wybór?


Dawid Chołuj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów. Jestem tu nowy i chciałbym kupić rowerek Kross Level 10.0 29" 2018

mam 186cm wzrostu i 105kg. Co powiecie o tym modelu na Carbonie?  Chcę kupić na ramie rozm. 19 i koła rozm 29. Czy to dobry wybór? Utargowałem na 5000tys.zł

link do roweru:

https://www.domenasportowa.pl/product-pol-185790-Rower-gorski-Kross-Level-10-0-29-2018.html

Odnośnik do komentarza
42 minuty temu, szookrower napisał:

Cena jest w miarę dobra.

Ja ostatnio kupiłem fajnego Krossa u kolegi który zajmuje się też naprawa rowerów w Poznaniu

Może znajdziesz tam coś i dla siebie łap link do strony

Strona  - https://www.szookrower.com.pl/

Dzieki za linka ale interesuje mnie tylko ten konkretny model Kross Level 10.0 29" 2018.

Proszę o opinie kogoś doświadczonego w bojach marki Kross :)

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, dawidboy napisał:

Witam kolegów. Jestem tu nowy i chciałbym kupić rowerek Kross Level 10.0 29" 2018

mam 186cm wzrostu i 105kg. Co powiecie o tym modelu na Carbonie?  Chcę kupić na ramie rozm. 19 i koła rozm 29. Czy to dobry wybór? Utargowałem na 5000tys.zł

Dość fajny rowerek w dobrych pieniądzach jak na karbon. 

Odnośnik do komentarza

Nie polecam !Reklamuje rower córki .Nikt mnie nie poinformował , że mam zrobić przegląd zero u nich  .Byłam w innym serwisie .Byłam u rzecznik praw konsumenta i to oni powinni wysłać mi smsa o takiej konieczności .Pan w Martesie kazał przeczytać sobie regulamin reklamacji Kross , a tam pisze , że producent zaleca Ale nie nakazuje .!Chce wystąpić na drogę sondową.Co dalej mam począć co jeszcze mogę zrobić przed tym .Sklep nawet nie wysłał reklamacji do serwisu ani do producenta.Czy teraz mogę jeszcze żądać oceny rzeczoznawcy.?>:(

Nie polecam !Reklamuje rower córki .Nikt mnie nie poinformował , że mam zrobić przegląd zero u nich  .Byłam w innym serwisie .Byłam u rzecznik praw konsumenta i to oni powinni wysłać mi smsa o takiej konieczności .Pan w Martesie kazał przeczytać sobie regulamin reklamacji Kross , a tam pisze , że producent zaleca Ale nie nakazuje .!Chce wystąpić na drogę sondową.Co dalej mam począć co jeszcze mogę zrobić przed tym .Sklep nawet nie wysłał reklamacji do serwisu ani do producenta.Czy teraz mogę jeszcze żądać oceny rzeczoznawcy.?

7 minut temu, Beata35 napisał:

Nie polecam !Reklamuje rower córki .Nikt mnie nie poinformował , że mam zrobić przegląd zero u nich  .Byłam w innym serwisie .Byłam u rzecznik praw konsumenta i to oni powinni wysłać mi smsa o takiej konieczności .Pan w Martesie kazał przeczytać sobie regulamin reklamacji Kross , a tam pisze , że producent zaleca Ale nie nakazuje .!Chce wystąpić na drogę sondową.Co dalej mam począć co jeszcze mogę zrobić przed tym .Sklep nawet nie wysłał reklamacji do serwisu ani do producenta.Czy teraz mogę jeszcze żądać oceny rzeczoznawcy.?>:(

Nie polecam !Reklamuje rower córki .Nikt mnie nie poinformował , że mam zrobić przegląd zero u nich  .Byłam w innym serwisie .Byłam u rzecznik praw konsumenta i to oni powinni wysłać mi smsa o takiej konieczności .Pan w Martesie kazał przeczytać sobie regulamin reklamacji Kross , a tam pisze , że producent zaleca Ale nie nakazuje .!Chce wystąpić na drogę sondową.Co dalej mam począć co jeszcze mogę zrobić przed tym .Sklep nawet nie wysłał reklamacji do serwisu ani do producenta.Czy teraz mogę jeszcze żądać oceny rzeczoznawcy.?

Nikt nawet mi nie powiedział , że trzeba zrobić .Potraktowano mnie tak po chamsku Martes .

Odnośnik do komentarza

Nie znam producenta, który zaleca a nie wymaga zrobienia przeglądu krótko po zakupie. W gruncie rzeczy to wymóg konieczny do dalszej eksploatacji i pisze jak byk, że trzeba wykonać płatne przeglądy a autoryzowanych punktach. Pomysłu z tym sms-em nawet nie komentuję. Klient ma prawa ale i obowiązki. Moim zdaniem prawidłowo odstępują od roszczeń gwarancyjnych. 

Odnośnik do komentarza

@Beata35, a tak po polsku i nie 4 razy, to jakby to szło?

Z tym smsem to zupełnie nie wiem o co chodzi. To serwis ma za Tobą chodzić i pilnować czy jak? 

Skoro poszłaś do innego serwisu, to poszłaś tam w ramach zerowego przeglądu czy w jakim celu? I taki serwis bez wahania Ci ten przegląd zrobił i podbił się w książce gwarancyjnej? U mnie w warunkach gwarancyjnych Krossa, jak wół mam napisane po jakim czasie mam pójść do autoryzowanego serwisu i zrobić przegląd oraz jakie konsekwencje mi grożą, jeśli tego nie zrobię.

A reklamujesz rower z jakiego powodu?

 

Odnośnik do komentarza

Ja chciałem zapytać - co ma piernik do wiatraka? Temat jest o marce Kross a tutaj jest problem z sklepem/serwisem. Na forum był niedawno opisywany problem z sklepem który handlował Giantem. 

Przy zakupie powinni poinformować (pewnie informowali) o przeglądzie gwarancyjnym. Ocb z SMS nie wiem - jak ja kupowałem Treki to mi powiedzieli, że po 300-500km mam zrobić przegląd. To ode mnie zależy czy będzie to następnego dnia czy po pół roku

Odnośnik do komentarza
Moderowany przez PrzeLuka:

A ja zaproponuje powalczyć z wtórnym analfabetyzmem.

Uciekać z daleka od Kross rowerów ja kupiłem synowi 14 letniemu w 2019 roku w kwietniu  Kross level za kwotę 2300 po trzech miesiącach już był serwis i dokładka do roweru 500 zł po.roku zawiozłem do serwisu i wyliczyli naprawę roweru na kwotę 1444 zł twierdząc że zużyciu uległy części mechaniczne popękane pancerze linek itd pisałem do producenta bez efektu mało tego jak się do nich dzwoni to na wstępie jest głos kolarki górskiej włoszczowska.i dziwię się że reklamuje taki syf odradzam zakup

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, panda99@op.pl napisał:

Uciekać z daleka od Kross rowerów ja kupiłem synowi 14 letniemu w 2019 roku w kwietniu  Kross level za kwotę 2300 po trzech miesiącach już był serwis i dokładka do roweru 500 zł po.roku zawiozłem do serwisu i wyliczyli naprawę roweru na kwotę 1444 zł twierdząc że zużyciu uległy części mechaniczne popękane pancerze linek itd pisałem do producenta bez efektu mało tego jak się do nich dzwoni to na wstępie jest głos kolarki górskiej włoszczowska.i dziwię się że reklamuje taki syf odradzam zakup

Wszystko co wymieniłeś to części eksploatacyjne i to jest normalne, że się je wymienia. Za 2300 też nie ma co oczekiwać, że producent wsadzi tam pancerze z górnej półki.

Odnośnik do komentarza
zjacek1972@gmail.com

Kupiłem kross a zrobiłem 18 kilometrów i rower się zepsuładnie. Mam go 3 tygodnie i 2 z tego rower stoi zepsuty. Zero odzewu brakserwisu. Decathlon karze czekać. Na gwarancję go nie przyjęli bo czekają na części. 

Odnośnik do komentarza

Bez urazy stary,ale nie używasz przecinków,a czasem nawet spacji i powstają jakieś nieznane słowa:

9 minut temu, zjacek1972@gmail.com napisał:

zepsuładnie

Przez to ciężko zrozumieć co chcesz napisać.

8 minut temu, zjacek1972@gmail.com napisał:

Decathlon karze czekać. Na gwarancję go nie przyjęli bo czekają na części. 

Kupiłeś Krossa w Decatlonie :o ???

Odnośnik do komentarza

3 sezon latam na B8 2017 (w stopce link). rama o świetnej geometrii, bardzo dobrze wykonana. 2017 to byl chyba najlepszy rok jesli chodzi o stosunek cena/jakosc. napęd w całości na SLX, taperowana główka, obie osie sztywne. rower rewelacja.

 

742d8d9a-eb61-405e-9711-e1fe758a6c36.jpg
Odnośnik do komentarza

Kupiłem KROSS INZAI model 2020 w sklepie we wtorek a w środę już oddałem na gwarancję. Odkształciła się tylna obręcz w miejscu otworu na wentyl po kilku kilometrach jazdy. Ewidentnie konstrukcja obręczy została naturalnie osłabiona otworem, ale pierwszy raz mi się zdarzyło coś takiego a jeżdżę na rowerach od lat 80. Sprzedawca próbował mi wmówić że wjechałem "z impetem w krawężnik". Nie wiem, jeżdżę normalnie, na co dzień Trekiem Dual Sport i nigdy mi się nic nie popsuło od uderzenia w krawężnik czy dziurę. Z czego oni te obręcze robią?  

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, mareq napisał:

Na jakim ciśnieniu jeździsz i ile ważysz? Możesz wrzucić zdjęcie?

Fotki nie mam, ciśnienie 5bar, ważę Ok 100kg. Wgiecie obręczy jest ledwo widoczne, ale wyczuwalne palcem bo wypchnęło na zewnątrz trochę boczna ściankę. Na takiej samej obręczy (wymiary) i ciśnieniu jeżdżę od przed wojny.

Odnośnik do komentarza

No to chyba faktycznie coś nie tak jeśli nie dobiłeś na jakimś krawężniku. Jak miałem 80kg to opony 40mm pompowałem do 3,5-4 bar i nigdy nie miałem takiej niespodzianki.

Przed wojną to się jeździło na stalowych obręczach, nie ma co porównywać :) . Swoją drogą to moja mama miała rower z drewnianymi obręczami.

Edytowane przez mareq
  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, mareq napisał:

No to chyba faktycznie coś nie tak jeśli nie dobiłeś na jakimś krawężniku. Jak miałem 80kg to opony 40mm pompowałem do 3,5-4 bar i nigdy nie miałem takiej niespodzianki.

Przed wojną to się jeździło na stalowych obręczach, nie ma co porównywać :) . Swoją drogą to moja mama miała rower z drewnianymi obręczami.

Miałem kiedyś takiego „górala” z marketu w latach 90. Miał chromowane obręcze, nie do zniszczenia, skakałem z murków i udało mi się nawet kiedyś wystrzelić szprychę przy takim skoku ale obręcz nigdy się nie odkształciła.

Odnośnik do komentarza
W dniu 26.06.2020 o 10:53, konradko napisał:

Kupiłem KROSS INZAI model 2020 w sklepie we wtorek a w środę już oddałem na gwarancję. Odkształciła się tylna obręcz w miejscu otworu na wentyl po kilku kilometrach jazdy. Ewidentnie konstrukcja obręczy została naturalnie osłabiona otworem, ale pierwszy raz mi się zdarzyło coś takiego a jeżdżę na rowerach od lat 80. Sprzedawca próbował mi wmówić że wjechałem "z impetem w krawężnik". Nie wiem, jeżdżę normalnie, na co dzień Trekiem Dual Sport i nigdy mi się nic nie popsuło od uderzenia w krawężnik czy dziurę. Z czego oni te obręcze robią?  


Reklamacja została przyjęta, wymieniono mi obręcz na nową. Jedyna rzecz która pozostała do ogarnięcia to okrutnie skrzypiące hamulce - wibracje przenoszą się na ramę czego efektem jest głośny dźwięk. Być może to wina klocków?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...