Skocz do zawartości

[Propozycje] "Uginacz" do 499 zł


goldenrc

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, goldenrc napisał:

Standardowe mocowanie koła, bez sztywnej osi. Jednak dowiedziałem się że ma karbridż z Raidona i będzie jeszcze dużo cięższy przez stalowe rury... Także zostaje Raidon. Jego mogę mieć za 600zl z blokadą na goleniu. Warto czy poszukać gdzieś taniej?

Standardowa cena w sumie jesli to nowy amor to warto. Pisząc o stalowych rurach chyba miałeś na myśli stalową rurę sterową, w raidonie też raczej będzie stalowa ( czasem zdarzały się aluminiowe)

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, goldenrc napisał:

Jednak okazało się że ma wkład od Raidona + jest od niego cięższy o 0,5kg przez co traci on sens.

bardzo dziwne by epixon z aluminiową sterówką był 0,5 kg cięższy od raidona ( nawet z wkładem od raidona) coś tu nie gra

Odnośnik do komentarza

Sprężyna jak sprężyna. To zależy w której wersji byś go chciał. Nie lepiej by było dozbierać jeszcze i zainwestować w powietrzny?

Dla przykładu:

1. https://www.centrumrowerowe.pl/czesci/amortyzatory-rowerowe/widelce-amortyzowane/p,amortyzator-recon-silver-tk-solo-air-100mm-26-9mm-z-piwotami-czarny-rock-shox,658290.html

Tu masz wszystko co w typowych amorach powietrznych. Regulowane ugięcie wstępne, tłumienie kompresji i odbicia.

2. http://allegro.pl/rst-aerial-tnl-26-amortyzator-disc-v-brake-100mm-i6797406665.html

3. https://ctbike.pl/rst-aerial-amortyzator-rowerowy-100-mm-czarny.html

Tu z kolei brak tłumienia odbicia. Link nr 2 golenie górne średnicy 32 mm (amor zatem sztywniejszy) a link nr 3 golenie 30 mm. Ponad to waga około 2,5 kg i rozstaw lagów 130 mm. Tu musiał byś sprawdzić czy piasta będzie pasować.

 

Wiem, że ponad budżet który zaplanowałeś ale przy wymianie amora warto pomyśleć nad czymś lepszym. Chyba, że stalowa sprężyna w pełni spełnia Twoje oczekiwania.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Może tez nie musi być nowy prawda! dla przykładu można już jakiegoś rock-shox recon sl sprężyna  bardzo dobrze działający no i nie jest drogi w utrzymaniu  i można kupić w przyzwoitych pieniążkach ale jeśli chciał być powietrzny to wiadomo trzeba dbać i serwisować ale tez np rock shox xc 32 solo air lub tez trafiają się suntour epicon powietrzne 

Odnośnik do komentarza

Raidon tańszy od RS a nie będzie jakoś odczuwalnie "gorszy" dla przeciętnego cyklisty a wszystkie dziś oczywiste tłumiki mieć będzie.  Wystarczy poszukać odpowiedniej wersji :)

55 minut temu, specialized34 napisał:

jeśli chciał być powietrzny to wiadomo trzeba dbać i serwisować

Wymiana oleju raz na rok. Koszta duże nie są. Na co dzień np. Brunox na uszczelki ot cała filozofia a komfort jazdy zupełnie inny :)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Witam, poszukuję powietrznego amortyzatora ze skokiem około 100 mm (do roweru "rockrider 520") , jestem zielony w tym temacie i nie wiem, która z firm robi dosyć budżetowe i wytrzymałe amortyzatory

(jeżeli posiadały by blokadę skoku mocowaną do kierownicy to było by super!)

Odnośnik do komentarza

Polecam sklep ACTIVIA, ale zanim zamówisz amortyzator to zadzwoń i zapytaj o dostępność. Ja tak zamówiłem wspomnianego raidona okazało się że jest nie dostępny i dzięki uprzejmości Piotra ze sklepu dopłaciłem nie wiele (dostałem bardzo dobry rabat) i teraz jestem właścicielem epixona.

 

Odnośnik do komentarza
19 minut temu, PrzeLuka napisał:

Prawda. Facet naprawdę konkretny. Mi amora poskładał dokładnie pode mnie gdyż takowego na stanie nie miał. Nie dopłaciłem ani grosza.

No ja dopłaciłem bo jednak model wyżej :D ale za to miałem darmową przesyłkę i pierwszy serwis z wymianą tulei ślizgowych na lepsze i oleju na lepszy.

Odnośnik do komentarza

Witajcie. Za jakieś dwa trzy miesiące(wszystko zależy od funduszy) będę chciał kupić amortyzator. Budżet 500 zł, z wysyłką może troszkę więcej.

Średnica rury sterowej 1 1/8

Oś9

Mocowanie na hamulec tarczowy

Skok. Najlepiej jakby był 120mm lub więcej, ale wiem ze może być ciężko.

Obecnie jeżdżę na starym xcr, który już się do niczego nie nadaje. Na nowym amorze chciałbym trochę pojeździć w lekkim terenie. Ale przeważnie jeżdżę po mieście. Wiem, że na oś 9 mm ciężko coś znaleźć albo to ja słabo szukam. Pozdrawiam.

DSC_0091.JPG
Odnośnik do komentarza

Lenistwo czy chwilowe zaćmienie umysłu :) Tu poszukaj - Zerknij na raidony, może troszkę droższe jak zakładany Twój budrzet ale warto dołożyć. Skok 120 spokojnie raidon ogarnie tylko nie wiadomo czy rama da radę.

Odnośnik do komentarza
16 minut temu, martines80 napisał:

Lenistwo czy chwilowe zaćmienie umysłu :) Tu poszukaj - Zerknij na raidony, może troszkę droższe jak zakładany Twój budrzet ale warto dołożyć. Skok 120 spokojnie raidon ogarnie tylko nie wiadomo czy rama da radę.

Activie ogarniałem jak szukałem części do mojego xcr xD , jak coś nie zależy mi na nowym amorze, a rama to wytrzyma chyba wszystko oczywiście nie dosłownie. Ale dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...