Skocz do zawartości

Wisła 1200 [2019]

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 17.04.2020 o 20:29, pinnacle_rider napisał:

Dzięki chłopaki za odpowiedz. Właśnie śledzę od dłuższego czasu temat Wisły1200. Obejrzałem kilka wideorelacji i byłem ciekaw właśnie dotarcia do promu. Ostatni kurs tego co się orientuje byl o 22. Walka z czasem jednym słowem, bo pierwsza osoba dopiero dotarła pod wieczór 🤔 jadąc w wysokiej trawie ciężko chyba podgonić czas.

Pierwsi przejeżdżali w okolicach 18-19.

Jazda w terenie to kwestia wytrenowania co samego sprzętu. Mnie np na zalewie Goczałkowickim haltowali goście co dygali się ciąć po tym granatowisku.

Podobnie wygląda sytuacja z kimaniem i całą resztą.

Jak w wielu przypadkach -kima na dworze choć agro też 2 razy było i jazda ciągiem po 36h. Teraz jak pojadę to nastawienie jest na kimanie gdzie popadnie, no i wyposażenie jeszcze bardziej minimalizowane.

20 minut temu, kaido2 napisał:

Pierwsi przejeżdżali w okolicach 18-19.

Jazda w terenie to kwestia wytrenowania co samego sprzętu. Mnie np na zalewie Goczałkowickim haltowali goście co dygali się ciąć po tym granatowisku.

Podobnie wygląda sytuacja z kimaniem i całą resztą.

Jak w wielu przypadkach -kima na dworze choć agro też 2 razy było i jazda ciągiem po 36h. Teraz jak pojadę to nastawienie jest na kimanie gdzie popadnie, no i wyposażenie jeszcze bardziej minimalizowane.

O ktorym granatowisku mowisz?

12 godzin temu, pinnacle_rider napisał:

Kilka dni temu Marcin Buschcraftwy wstawił swoją dłuższą relacje z Wisly1200. Polecam :) 

Dobrze, że jechałem w tamtym roku bo w tym nic z tego nie będzie. Fajnie sobie przypomnieć miejscówki.

2 godziny temu, Fimala napisał:

Dobrze, że jechałem w tamtym roku bo w tym nic z tego nie będzie. Fajnie sobie przypomnieć miejscówki.

Oficialnie nie ale forumowo możnaby sie skrzyknąć na termin i turystycznie przeturlać w bezpiecznych odstępach... ;) Ja planuję zrobić w tym roku.

3 minuty temu, leszcz napisał:

Oficialnie nie ale forumowo możnaby sie skrzyknąć na termin i turystycznie przeturlać w bezpiecznych odstępach... ;) Ja planuję zrobić w tym roku.

Turystycznie juz jechalem. Teraz jednak wolałbym na sportowo i samodzielnie. W taki sposób jednak najlepiej się jeździ takie eventy.

18 minut temu, Fimala napisał:

Turystycznie juz jechalem. Teraz jednak wolałbym na sportowo i samodzielnie. W taki sposób jednak najlepiej się jeździ takie eventy.

Wydaje mi się, że sportowo i samodzielnie to możesz zawsze #soloride. Nie wydaje mi się, żeby wynik znacząco się różnił w zależności od warunków, które są tylko teoretycznie identyczne w trakcie rajdu. Bo ktoś i tak może dostać gradem 20km przed tobą, itp... Co innego w przypadku Carpatii, gdzie np mokre 3 dni mogą całkowicie pozamiatać.

24 minuty temu, leszcz napisał:

Wydaje mi się, że sportowo i samodzielnie to możesz zawsze #soloride. Nie wydaje mi się, żeby wynik znacząco się różnił w zależności od warunków, które są tylko teoretycznie identyczne w trakcie rajdu. Bo ktoś i tak może dostać gradem 20km przed tobą, itp... Co innego w przypadku Carpatii, gdzie np mokre 3 dni mogą całkowicie pozamiatać.

Oj mylisz się bardzo i nie tylko o same warunki tu chodzi. Jechałem we dwójkę i po przejechaniu całego rajdu twierdze, że lepiej jest jechać coś takiego samemu bez oglądania się na inne osoby. No ale każdy jest inny i woli co innego.

4 godziny temu, Fimala napisał:

Czyli uważasz że z Pomorska 500 i Wisła1200 w tym roku nie odbędą się?

8 minut temu, Yarooo napisał:

Czyli uważasz że z Pomorska 500 i Wisła1200 w tym roku nie odbędą się?

Pewnie, że nie. Jeśli coś wystartuje w sierpniu to będzie baaaardzo dobrze. Wystarczy zobaczyć na plan "odmrażania" w etapach. Wszystko bez jakichkolwiek dat a do tego Wisła to wydarzenie sportowe powyżej 50 osób więc nikt nie wyda na to zgody.

Edytowane przez Fimala
11 godzin temu, Fimala napisał:

Aj tam, ludzie już się skrzykują na 4-go. Nie będzie oficjalnie to pojedzie nieoficjalnie, no i raczej jako event turystyczny.

8 godzin temu, leszcz napisał:

Wszystko zależy z kim się dobierzesz, a już na drugi dzień ludzie jechali dobrani pod kątem tego samego poziomu. Jazda we dwoje ma ten plus, że jeden drugiego pilnuje, a były miejsca, że w nocy można było się nieźle wpierdzielić. Zawsze jest ktoś kto chociażby w razie czego ostatecznie wezwie pomoc. Warunki pogodowe można pominąć, bo ci co mają pojechać pojadą.

• Lubię to! 1
7 godzin temu, kaido2 napisał:

Aj tam, ludzie już się skrzykują na 4-go. Nie będzie oficjalnie to pojedzie nieoficjalnie, no i raczej jako event turystyczny.

Mowie tylko o oficjalce że nie bedzie na to szans. To, że napalency sie skrzykuja aby jechać to już co innego. Każdy ma swój rozum i jest odpowiedzialny za siebie.

Dlatego Filip #zostańwdomu :D

Dokładnie tak jak piszesz, trzeba podejść do tego trzeźwo. Jeżeli będą jakieś krzywe akcje ( w postaci pewnych obostrzeń) to na bank nie pojadę, a solo nieoficjalnie nie mam potrzeby.

1 minutę temu, kaido2 napisał:

Dlatego Filip #zostańwdomu :D

Dokładnie tak jak piszesz, trzeba podejść do tego trzeźwo. Jeżeli będą jakieś krzywe akcje ( w postaci pewnych obostrzeń) to na bank nie pojadę, a solo nieoficjalnie nie mam potrzeby.

Raz juz to przejechałem wiec tez parcia nie mam. Szkoda mi tylko Pomorskiej w tej sytuacji bo to start z moich rodzinnych stron. Moze turystycznie solo sie wybiore w lipcu czy cos. 

Wisła jest spoko jako wakacyjna zabawa. Jest fajny klimat i dlatego chciałem pyknąć drugi raz w tym roku z nastawieniem na minimalizm i solo, chyba że ktoś by się dokoptował na takim samym poziomie.

Jak zostanie przełożone na 2021 to już raczej odpuszczę.

Edytowane przez kaido2
Godzinę temu, Fimala napisał:

Szkoda mi tylko Pomorskiej w tej sytuacji bo to start z moich rodzinnych stron. Moze turystycznie solo sie wybiore w lipcu czy cos. 

O! A mógłbyś ocenić przebieg trasy (https://www.strava.com/routes/22425690)? Bo ja się napaliłem ale potem przyjrzałem się końcówce (moje terenery) i mina mi zrzedła bo strasznymi, wręcz wybitnymi "habziami" to leci jakby ktoś w nocy, po pijaku to wytyczał z wielkim pragnieniem ominięcia najciekawszych odcinków/widoków...

Edytowane przez leszcz
2 godziny temu, leszcz napisał:

O! A mógłbyś ocenić przebieg trasy (https://www.strava.com/routes/22425690)? Bo ja się napaliłem ale potem przyjrzałem się końcówce (moje terenery) i mina mi zrzedła bo strasznymi, wręcz wybitnymi "habziami" to leci jakby ktoś w nocy, po pijaku to wytyczał z wielkim pragnieniem ominięcia najciekawszych odcinków/widoków...

Ja akurat jestem z początku trasy. To, że trasa idzie tak jak idzie to nie przypadek. "Sztuczne" podnoszenie trudności eventów jest na porządku dziennym. Na Wiśle też było sporo takich odcinków. Nie zawsze chodziło o widoki.

26 minut temu, Fimala napisał:

Ja akurat jestem z początku trasy. To, że trasa idzie tak jak idzie to nie przypadek. "Sztuczne" podnoszenie trudności eventów jest na porządku dziennym. Na Wiśle też było sporo takich odcinków. Nie zawsze chodziło o widoki.

To lipa. Dla mnie odpada... Łączę przyjemne (atrakcje regionalne) z pożytecznym (wyzwania, forma...). Katować to się mogę na górkach w koło komina.

8 minut temu, leszcz napisał:

To lipa. Dla mnie odpada... Łączę przyjemne (atrakcje regionalne) z pożytecznym (wyzwania, forma...). Katować to się mogę na górkach w koło komina.

Mimo wszystko wydaje mi sie, że warto. Wszak liczy się przygoda. Fajnie sie wspomina te przesrane etapy :D Jak to mawiał filmowy klasyk: " Trzeba kolekcjonować mocne wrażenia" :P

8 godzin temu, leszcz napisał:

Katować to się mogę na górkach w koło komina.

Na takich sektorach wychodzi wyszkolenie, a dokładnie technika. Człowiek nabiera pokory kiedy wstępuje na wyższy poziom,  a potem jak masz to ogarnięte to tylko procentuje ( właśnie ta forma, bo forma nie oznacza tylko i wyłącznie formy fizycznej) i jest tylko lekko.

Edytowane przez kaido2
1 minutę temu, kaido2 napisał:

Na takich sektorach wychodzi wyszkolenie, a dokładnie technika. Człowiek nabiera pokory kiedy wstępuje na wyższy poziom,  a potem jak masz to ogarnięte to tylko procentuje ( właśnie ta forma, bo forma nie oznacza tylko i wyłącznie formy fizycznej) i jest tylko lekko.

Chcialbym zobaczyc w jaki sposob najlepsi pokonują wlasnie te najgorsze etapy. Sprawdzic co robię źle i co mnie spowalnia.

Ze swoich doświadczeń:

Pierwsze co spowalnia to psychika.

Jak miałeś styczność ze sportami ekstremalnymi, nie boisz się bólu i konsekwencji gleb to masz ułatwione zadanie.

Ułatwia też zmiana pedałów na platformy, masz większy komfort psychiczny, jak i reakcja jest szybsza gdy grunt ucieka spod nóg.

Przejście na platformy nie musi oznaczać jakiś tam strat mocy i innych dupereli.

Jak już opanujesz aspekty techniczne na platformach, zakładasz wąskie wyścigowe laczki i ew. wracasz do zatrzasków i od razu jesteś szybszy.

Bunny hopy i takie tam masz poogarniane? Nie boisz się latać?

Edytowane przez kaido2
11 godzin temu, kaido2 napisał:

Ze swoich doświadczeń:

Pierwsze co spowalnia to psychika.

Jak miałeś styczność ze sportami ekstremalnymi, nie boisz się bólu i konsekwencji gleb to masz ułatwione zadanie.

Ułatwia też zmiana pedałów na platformy, masz większy komfort psychiczny, jak i reakcja jest szybsza gdy grunt ucieka spod nóg.

Przejście na platformy nie musi oznaczać jakiś tam strat mocy i innych dupereli.

Jak już opanujesz aspekty techniczne na platformach, zakładasz wąskie wyścigowe laczki i ew. wracasz do zatrzasków i od razu jesteś szybszy.

Bunny hopy i takie tam masz poogarniane? Nie boisz się latać?

Bunny hopów nie ogarniałem nawet. Tylko zastanawiam sie w jaki sposob bunny hopy maja mi pomoc na załadowanym rowerze na odcinku 15 km typu Goczałkowice. Przeciez nie bede tam bunny hopow skakał. Chciałbym po prostu zobaczy w jaki sposób można tam jechać szybciej na Gravelu bo tam przeciez była dziura na dziurze.