Skocz do zawartości

Wisła 1200 [2019]

Rekomendowane odpowiedzi

34 minuty temu, Jarosław Okonkowski napisał:

Opony Panaracer GravelKing 43C zakupione i sprawdzone.

Zmieściły się!!! :)

To teraz jeszcze je zamlecz. U mnie WTBeki już zamleczone czekają na test :)

Jarosław Okonkowski

Hmmm wypowiedż moja wyskakuje mi jako ukryta po 2 cytatach. Nie wiem dlaczego.

Spróbuję podzielić na 2 odpowiedzi, zobaczę co wyjdzie

49 minut temu, nctrns napisał:

Wrzuć jakieś zdjęcia w temacie swojego roweru. Ja przy oponach 33 i błotnikach nie widzę za dużo wolnego miejsca ;)

Heh tylko założyłem na próbę i od razu zdjąłem, więc fotki nie mam.

O dziwo błotniki mają więcej miejsca niż przy tych CX COMP 38C co teraz mam, ze względu na brak tych pobocznych klocków.

Przed zakupem mierzyłem suwmiarką ile mam jeszcze miejsca ;), oczywiście największy strach był w donym tylnym trójkącie, ale weszły i jeszcze jest z każdej strony po około1,5-2mm

39 minut temu, Fimala napisał:

To teraz jeszcze je zamlecz. U mnie WTBeki już zamleczone czekają na test :)

No i tu mam rozterkę...

Czy iść w oponę czy kupić taśmę i mleczko i iść w bezdętkę.... Nigdy nie jeździłem na bezdętce i jakoś tak coś wewnętrznie mnie blokuje przed tym ruchem.

Jeszcze trochę czasu na decyzję na szczęście zostało.

Muszę przejrzeć filmiki odnośnie systemów bezdętkowych, poczytać opinie....

Magia...

Edytowane przez Jarosław Okonkowski
W dniu 26.12.2018 o 22:02, Jarosław Okonkowski napisał:

UUUUU dobrze, że ten temat się rozwija.

To będzie mój pierwszy ultramaraton, mam nadzieję, że nie ostatni ;) .Na ten rok jeszcze MRDP góry w planach, a w 2021 MRDP. Rower przełaj - merida cyclocross 500.

Planuje zapakować go dość lekko - torba podsiodłowa 14L jako główny pojemnik. Lekki namiocik, karimata i  śpiwór pod lemondkę, torebka na ramę na drobny sprzęt i plecak rowerowy na ciuchy i lekkie rzeczy. Odnośnie pakowania jeszcze muszę sporo poczytać, co i jak - mam już jakieś wstępne pojęcie ale niestety nie poparte dużym doświadczeniem. Wiem, że duża część rowerzystów nie lubi plecaków, jak na razie sporo jeździłem z plecakiem (trasy jednodniowe od 70 do 340km) i nie miałem złych doświadczeń. 

Myślałem o oponach 38, na których zazwyczaj robię swoje trasy, ale po komentarzach zastanawiam się czy szerzej nie iść... -żeby nie iść   ;)

Jak macie jakieś rady dla nowicjusza, szczególnie odnośnie pakowania w szerokim ujęciu tego tematu (od tego co zabrać, co jest niezbędne, jakieś propozycje sprawdzonych i dobrych  namiotów, śpiworów ). Czy może iść w jakieś noclegi w motelach? hotelach? agroturystykach? Taktyka jazdy (częste i krótsze odpoczynki, czy dłuższe jazdy i dłuższe odpoczynki?)

Pozdrawiam serdecznie.

nie bierz namiotu, szkoda kilogramów na ten maraton, co najwyżej awaryjnie hamak i tarp
Dla mnie to był też pierwszy Ultra w zeszłym roku. Udało się w limicie, chociaż dwa dni kryzysowe mocno. A najwięcej co w życiu przejchałem to 74km w dzień ;)
Opony 33 wydają mi się idealne na to. Nie ma co przesadzać. 

NO i zdecydowanie MLEKO na trasę, dolewka w torbę i awaryjnie dętka. dobra pompka do tego.

• Pomógł 2
W dniu 17.04.2019 o 21:27, foxy napisał:

jakie macie średnie tętno i kadencje  na ultramaratonie takim powiedzmy powyżej 500km ? powiedzmy w pierwsze 24h jazdy . Ktoś mierzył ? 
Jak to sie przedstawia na pierwszych godzinach a jak po np. 18 godzinach pedałowania ?

to bedzie moj pierwszy raz wiec kompletnie nie wiem ja kto bedzie

No panowie do startu jeszcze tydzień. Jak przygotowania? Maszyny gotowe? U mnie jeszcze kilka dylematów pozostało do rozwiązania, a główny tyczy się ogumienia. Jakie maszyny wybraliście do startu?

Godzinę temu, Yarooo napisał:

Ostatnio przejechałem fragment między Górą Kalwarią a Warszawą i hak przerzutki szlag trafił. Zabierajcie zapasowy hak przerzutki.

Hak już zakupiony i czeka na pakowanie :D

Jarosław Okonkowski

Nigdy jeszcze nie urwałem haka, ale tyle się o tym naczytałem, że zabieram 2 :D

Ja jadę na przełaju z lemondką, opony 43C takie cudo wymyśliłem.

Niestety tydzień temu znacznie przeciążyłem kolano i obawiam się o jego wytrzymałość na tym dystansie.

Nr startowy 60.

Pozdrawiam i życzę nam startującym świetnej zabawy :)

16 godzin temu, Jarosław Okonkowski napisał:

Niestety tydzień temu znacznie przeciążyłem kolano i obawiam się o jego wytrzymałość na tym dystansie.

Coś tak intuicja mi podpowiada, że było jechane z kierata. Kolano wytrzyma spokojnie pod warunkiem, że jazda będzie odbywać się w rytmie.

• Lubię to! 1
Jarosław Okonkowski
5 godzin temu, kaido2 napisał:

Coś tak intuicja mi podpowiada, że było jechane z kierata. Kolano wytrzyma spokojnie pod warunkiem, że jazda będzie odbywać się w rytmie.

Zepsuł się miernik mocy w moim przełaju, oddałem do naprawy.

Nie mam zapasowego ramienia korby, więc przełaj na cegły.

Porwałem się na zrobienie kwalifikacji do MRDP Góry (600km w 48h) moim starym trekingiem 18 kilogramowym z dawno zapomnianą pozycją na rowerze....

Na 540 km i 3km przewyższenia musiałem zakończyć zmagania z bólem kolana.

Jak to mówią głupich nie sieją, sami się rodzą :(

Edytowane przez Jarosław Okonkowski

A to nie da się jechać bez miernika mocy?

W wielu rowerach nie mam nawet licznika bo po co?

A miernika mocy pomimo że mam np z garminem nie używałem, nie używam i nie będę nigdy używał bo po co.

Jak masz głowę na karku to można się bez niego obejść jak i bez wielu innych rzeczy.

1 minutę temu, kaido2 napisał:

A to nie da się jechać bez miernika mocy?

W wielu rowerach nie mam nawet licznika bo po co?

A miernika mocy pomimo że mam np z garminem nie używałem, nie używam i nie będę nigdy używał bo po co.

Jak masz głowę na karku to można się bez niego obejść jak i bez wielu innych rzeczy.

U mnie z czujników to jedynie będzie czujnik prędkości i kadencji. Mam pas HR ale jakoś nie nauczyłem się z niego korzystać :)

Mój sprzęt to tak po części już zajechany jest no i pękła jedna z toreb na kamieniach :)

Wystarczy , że skasuje luzy, zmienię łańcuch. A w większości spakowany jeżdżę już tak chyba od miecha.

Bikepack sobie darowałem, jednak wolę plecak też już roztrzaskany po części zresztą, od wożenia browarów z Czech.

Powodzenia wszystkim życzę :) I podziwiam Was bardzo - ja po zrobieniu 120km w ciągu musiałem się sporo regenerować aby chcieć wsiąść ponownie :D Moje cztery litery jakoś tego nie widzą - mad respect dla Was :)