Skocz do zawartości

Chwyty MTB które polecacie

alfine-11

Rekomendowane odpowiedzi

Od ponad dwóch lat w raz z moją lepszą połową używamy w rowerach chwytów ESI FIT XC i jak dotychczas mamy same pozytywne wrażenia , przez większą część roku jeździmy bez rękawiczek i wtedy najlepiej odczuwamy ich komfort ale i zimą w grubych rękawicach też jest zachowana świetna ergonomia jedyną ich wadą jest dość wysoka cena , jeśli masz jakieś spostrzeżenia odnośnie chwytów ESI to podziel się nimi z nami

esi fit xc.jpg

• Pomógł 1

Od kilku sezonów używam chwytów ESI Racer's Edge, a żonie kupiłem najgrubszą wersję czyli Extra Chunky. Moje już trochę zaczynają się łuszczyć, ale potwierdzam, że komfort i trzymanie w każdych warunkach mają znakomite. Jeden z lepszych upgrade'ów roweru jaki sobie zafundowałem. :)

• Pomógł 2

Też używam Esi Chunky, gripy są super, ale do wad należy dopisać ich niską wytrzymałość na różnego rodzaju otarcia, uderzenia itp. Po większej glebie gripy potrafią się porwać :)

Gripów ESI Chunky używam od 2012 roku. W między czasie zajechałem 3 pary i dalej uważam je za najlepszy wybór. Gdy je pierwszy raz kupiłem nie wiedziałem czego się po nich spodziewać. Powód zakupu był prosty, nie lubię jeździć w rękawiczkach i bez nich jeździ się na nich bardzo fajnie. Są bardzo miękkie i dobrze leżą w dłoni. Już nigdy innych nie kupie.

Co do ceny to 70zł za gripy to chyba taka normalna cena jak za tak dobry produkt. Patrząc na inne duzo droższe i mniej wytrzymałe (trochę się drą ale zawsze można je trochę dociąć bo są długie)

Podzielę się doświadczeniem nt. czystości gripów ;) 

Z czasem mogą one się zrobić śliskie i nie trzymać tak dobrze jak na początku (dodatkowo brudne). Napisałem pytanie do ESI - polecają czyszczenie: 

- acetonem

- lub płynem do naczyń

- lub płynem do mycia szyb

Naprawdę działa! Gripy są czyste i dobrze trzymają.

• Pomógł 1

Całe zeszły sezon jeździłem na tych gripach było to raptem około 3000km . Zanim je kupiłem nasłuchałem się och, ach jakie to one wspaniałe i takie tam. Jak dla mnie to szału nie ma jeśli chodzi o komfort. Co do przyczepności to tu plus, łapska nie nie ślizgają. Po tym sezonie już widać ślady użytkowania, widać wytarcia. Myślę nad modelem  Extra Chunky . Jak te obecne gripy padną kupie te grubsze-zobaczymy. I należny dodać albo może i nie ,ale napisać nie wadzi , że 90 % wypadów to bez rękawiczek.

• Pomógł 1

Toś mi zadał  trudne pytanie.Ze starości zapomniałem, który mam model ,ale poszperałem i wiem co mam :P  Mój model to Chunky .Może to ,że jeżdżę bez rękawiczek miało wpływ na to, że już widać ślady wytarcia-naprawdę nie wiem. Chyba ,że...... nie tylko mi po takim okresie się wytarły. A za serduszko - Bóg zapłać ;)

Posiadam, używam 3 sezon (caly czas jeden komplet) wg mnie warte swojej ceny!  Przy demontażu / montażu strzykawka napelniona woda z mydlem i schodza / zakladaja sie jak po masełku z karbonowej kierownicy. Po wyschnieciu trzymaja jak przyspawane. 

Pasuja bez rogow :

1885b5fb8a027be8gen.jpg

I z rogami BBB inter sticks

444ff3e9cdbdd4ccgen.jpg

Edytowane przez Eldo
Dnia 12.04.2017 o 22:51, ludojad napisał:

True, ESI są spoko i są bardzo wygodne ... Jak już ci zejdą odciski od zakładania :D

Pozdrower!

ESI ładnie wchodzą na płynie do naczyń ? a w sklepie zakładali mi przy pomocy sprężarki.

1 godzinę temu, Evelyn napisał:

True, ESI są spoko i są bardzo wygodne ... Jak już ci zejdą odciski od zakładania :D

Pozdrower!

Tak się kiedyś naczytałem o problematycznym zakładaniu chwytów ESI sprężarkach itp. że zakładając pierwszą parę nadziwić się nie mogłem jak łatwo się zakłada i nie potrzebna jest do tego sprężarka ani duża siła wystarcza płyn do szyb na spirytusie (np. Clin) i trzeźwa głowa ;) Spryskać tym płynem wnętrze chwytu powygniatać chwyt i ponownie spryskać wnętrze chwytu oraz kierownicę następnie  nasunąć chwyty :) Gotowe :) 

Zakładałem już kilkanaście razy różnego rodzaju chwyty ESI na różne kierownice robiłem to też już tylko na pokaz aby udowodnić  , że nie potrzeba używać dużo siły ani sprężarki :) To jeden z takich z chińską kierownicą ;) 

00000000000000000000bukbaj.jpg

Edytowane przez alfine-11

No właśnie, jak tego dokonać, żeby było w zgodzie ze sztuką? Ściągnąć stare to tam jeszcze pół biedy, ale jak dobrze założyć nowe - tak, żeby się nie obracały potem, nie ześlizgiwały, ale żeby jeszcze kiedyś dało się je ściągnąć bez używania noża. :) Macie jakieś patenty, triki, sekrety? Metoda "na klej Kropelka" przeraża mnie na samą myśl, ale na płyn do naczyń czy na wodę nie brzmi tak źle, choć nie wyobrażam sobie, że po płynie nie tańczą te gripy na kierownicy jak tancerka go-go na rurze... Znalazłem u Szajbajka filmik o ściąganiu starych, ale o zakładaniu nowych nie. ;)