Skocz do zawartości

Rower elektryczny MTB.

wesoly0209

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Planuję kupic jeden z dwóch wymienionych rowerów:

1) Kross boost 2.0 https://www.kross.pl/pl/2018/ebike-mtb/level-boost-2-0-2019 dostępny w cenie 8799 PLN ( w innym sklepie)

2) E-ST 900 Rockrider  https://www.decathlon.pl/rower-mtb-e-st-900-275-id_8487240.html#  w cenie 7999 PLN

Proszę o pomoc w wyborze uwzględniające zastosowane kompnenty,  stosunek cena do jakości oraz ewentualnie inne uwagi i spostrzeżenia

Pozdrawiam

Damian

W obu brakuje tylnego amora. Na elektryku rośnie średnia prędkość i to pierwsza rzecz jaka dokucza kiedy zaczniesz śmigać po trasach/lasach/górkach, gdzie wcześniej jeździłeś 10km/h.

Zaczynają boleć plecy, tyłek, ramiona.

Rama 27,5+ umożliwi ci w tym momencie ratowanie się nieco przez zastosowanie grubszej opony, 2,6-2,8.

Czyli ja +1 dla Dekiel.

Cześć, odrazu zaznaczę, że jestem tu nowy i usiłuje kupić jakiś pierwszy rower elektryczny ale używany.

Trafiłem na taką ofertę: https://www.olx.pl/oferta/haibike-sduro-fullnine-rx-rozm-l-CID767-IDE589L.html

Niepokoi mnie tylko przebieg: 10500 km. I w zasadzie po to zalożyłem ten post. Czy dla silników i baterii yamahy to dużo czy nie? Kiedy mogę spodziewać się wymiany baterii przy takim przebiegu? 

I co sądzicie o tej ofercie?

Z góry dziękuje za pomoc i przepraszam jeśli to zły dział. 

2 minuty temu, Lewar87 napisał:

Lepszy do lekkiego terenu i wypraw z rodzina na dluzsze wypady

Poczytaj artykuły na 1enduro o geometriach ram. Te 2 to są trailówki bardziej na zjazdy/podjazdy. Zapłacisz za amora, z którego możliwości nie skorzystasz. W tej cenie możesz mieć fulla, który w elektryku moim zdaniem jest absolutną koniecznością (z wyjątkiem rowerów 100% na miasto).

Brałbym z silnikiem w kole. Nie strzela łańcuch. Nie zużywa się napęd. Silniki robią bezobsługowo 30tys km. 

Full za 7tys. https://pojazdyelektryczne.org/viewtopic.php?f=33&t=4553

lski@interia.pl

A czy z rowerami Falcon z Wegierskiej Górki,lub montowanymi na ich ramach,miał ktoś do czynienia osobiście i mógłby się wypowiedzieć na ich temat?Tam są jakieś kosmiczne parametry...

Witam,

Jestem nowym użytkownikiem forum, trafiłem tutaj z pewnego kanału na YT ;)

Planuję obecnie zakup roweru elektrycznego w kwocie do 8000zł. Interesują mnie tylko nowe maszyny. Poważnie zastanawiam się nad hardtail’em od Haibike, a dokładnie model hardnine 1.0.

Ogólnie od ~10 lat jeżdżę wysłużonym hexagonem V4, rama 17”, koło 26”. Mieszkam na południu Polski w górzystym terenie. Przeznaczeniem nowego roweru byłyby wypady za miasto - las, wsie, drogi szutrowe/polne, może i dalsze wycieczki. Bez szaleństw. Biorę pod uwagę również codzienny dojazd do pracy w okresie letnim.  Mam 188cm wzrostu więc celowałbym w ramę "L" (wiem, sporo większa niż w moim dotychczasowym rowerze).

Przejrzałem forum, ogólnie zauważyłem pozytywne opinie na temat firmy haibike i ich rowerów elektrycznych. Czytałem również Wasze opinie na temat zamocowania silnika w korbie, ale jednak geometria hardnine bardzo do mnie przemawia. Czy w tej cenie jest to dobry wybór – firma, sam model? Nie chciałbym wydawać więcej na rower, stąd ograniczenie finansowe jest raczej nie do ruszenia.

Pozdrawiam,
Tony

Witajcie,

Jakiś czas temu pytałem czy przerabiać Krossa czy kupować elektryka w całości.

Padło na 'nowy' rower - głównie z powodów praktycznych - teraz zrobiłbym ulepa pewnie troszkę taniej, ale później z odsprzedażą problem...

No i mam 3 kandydatów:

Cube Reaction Hybrid Race 29" - rower z 2016 roku, po wymianie baterii w poprzednim sezonie. Osprzęt XT 10rz / SLX widły RockShocks silver, silnik wiadomo - bosch cx

Haibike sduro 1.0 Hardnine 29" - rocznik 2018, silnik yamacha, ale osprzęt altus 9s / Tekktro , widły na sprężynie

Giant Dirt-E 27.5 - rocznik 2018, widły Suntour powietrzny z blokadą, osprzęt Deore 10s, silnik Giant sync (czyli yamacha),

No i nie wiem... cenowo podobnie (pare stówek więcej chcą za Haibika - zapewne w związku z popularnością marki jeśli o elektryki chodzi)...

W Giancie nie jestem pewny po 1 mniejszych kółek, po drugie silnika z dwoma blatami...nie widziałem innych elektryków z innymi przełożeniami niż 1-x (za wyjątkiem samoróbek) :)

Haibike, niby marka typowo elektryczna, ale osprzęt najsłabszy... Pytanie czy warto się bić wyższy osprzęt...

W Cube wszystko fajnie ale jednak kilka lat ma... Niby bateria wymieniona ale... no sam nie wiem :)

Co Wy byście wybrali ?

Transakcja ze względu na odległości i aktualne ograniczenia będzie na odległość - z możliwością odesłania - nie będę mieć możliwości objechania sprzętu przed zakupem...

Marcingolebiowski666@gmail

Witam 

Poszukuję E-bike MTB Fulla kwota do 20 tys zł, bateria minimum 625wh.  Co sądzicie o  kellys Theos I70/trek Rail 5 / Lapierre overvolt am 7,6 ( oczywiście chętnie poznam inne typy )  ? Proszę o pomoc, ew co innego wybrać. I jaki napęd? , bo ile osób tyle opinii :)

Edytowane przez Marcingolebiowski666@gmail
PiotrRockrider
W dniu 30.07.2020 o 11:59, Marcingolebiowski666@gmail napisał:

Witam 

Poszukuję E-bike MTB Fulla kwota do 20 tys zł, bateria minimum 625wh.  Co sądzicie o  kellys Theos I70/trek Rail 5 / Lapierre overvolt am 7,6 ( oczywiście chętnie poznam inne typy )  ? Proszę o pomoc, ew co innego wybrać. I jaki napęd? , bo ile osób tyle opinii :)

Trek to droga marka, moim zdaniem. Kellys tansza. Nie taki drogi jest tez Radon. 

W Sumie to masz sporo roboty do odwalenia. Najpierw wybierz czy chcesz rower enduro, czy inny typ, potem przeanalizuj co poszczegolne marki w danej cenie oferuja. Ja za Ciebie tego nie zrobie.  :) Moge jedynie podpowiedziec, zeby napisem na ramie sie nie dugerowac oraz ze warto udac sie do lokalnych sklepow, zeby przejechac sie na napedzie shimano, yamaha, bosch, brose i porownac, co nam lepiej podchodzi.  

Witam wszystkich,

Po obejrzeniu wielu filmikow SzajBajk na YT, postanowilem zarejestrowac sie na forum, z nadzieja na pomoc w rozwiazaniu dwoch problemow. Jednym z nich jest zakup e-bike´a.

Jezdze na tradycyjnym rowerze MTB (Cube Race One) i mam 183cm wzrostu. Jako ze z zona (176 cm wzrostu) planujemy wyjazd w gory, pojawil sie pomysl zabrania ze soba rowerow, ale ze Ona kondycyjnie raczej slabo wyglada, pomyslalem, zeby kupic jej rower elektryczny. Tylko zeby bardziej pasowal do mnie niz do niej. Tzn po wyprawie w gory, ja bym na nim dalej jezdzil.Wiec chcialbym sie dowiedziec, czy jest mozliwosc i sens kupowania roweru, ktorym ona od czasu do czasu moglaby jezdzic (w trudniejsze tereny) ale zeby rower byl z grubsza pode mnie. Budzet to 10-12 tysiecy zlotych i z racji przywiazania do marki, dobrze gdyby byl to Cube:)

Wg mnie spokojnie znajdziesz z oferty Cube coś , np stereo 120 hybryd, za ok 13-14tys na 29”. Nie jest To szał, bo kiepski SX na pokładzie, brak droppera... ale baza jest niezła do niezbyt wymagającej jazdy, skok 120 Recon powietrzny  Problem taki, ze trzeba taki rower namierzyć ... musisz przymierzyć np M i zobaczysz czy dla Ciebie będzie ok, lub na odwrót brać L i przymierzyć czy żona ogarnie

Stereo 120 to wydatek zbyt duży ale przede wszystkim sprzęt mi niepotrzebny do moich szarży. Myślałem bardziej o np Reaction Hybrid SL 625. Ciekawi mnie tylko, czy motor można odblokować, żeby wspomagał powyżej 25kmh.
Swoją drogą, straszne pustki na forum...

Oo, prośba o radę w wyborze roweru skutkowała jedną podpowiedzą w ciągu niemal trzech tygodni, ale żeby wskazać jak nalezy jeździć (albo jak nie należy) wystarczyło kilka godzin:)
Ale spokojnie, nie chcę jeździć 40kmh rowerem i gardzę takimi ptasimi móżdżkami, natomiast na moim lekkim offroadzie jeżdżę bliżej 30kmh niz 25, stąd moje pytanie było.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

9 godzin temu, BlueBlazer napisał:

Oo, prośba o radę w wyborze roweru skutkowała jedną podpowiedzą w ciągu niemal trzech tygodni, ale żeby wskazać jak nalezy jeździć (albo jak nie należy) wystarczyło kilka godzin:

No widzisz, nie każdy doradzi Ci w e-bike ;). Tu nie wystarczy znać się na osprzecie rowerowym,ale również na e-silnikach,jak i cenach. 

nie chcę jeździć 40kmh rowerem i gardzę takimi ptasimi móżdżkami,

Sam widzisz jak jest. Dlatego spotkałeś się z błyskawiczną reakcją ;)

jeżdżę bliżej 30kmh niz 25,

Z tego co wiem,to do 25Km/h masz wspomaganie,ale później możesz dokręcić siłą mięśni.

Tak jak pisałem wcześniej, nie jestem wymagającym rowerzystą więc osprzęt nie musi a nawet nie może być z najwyższej półki. Silnik wystarczy wybrać najnowszej generacji, bez wdawania się w szczegóły.
Co do wspomagania to ciekawi mnie, czy powyżej 25kmh silnik zupełnie się wyłącza? Bo jeśli tak, to dość trudne będzie utrzymywać prędkość 30kmh takim 25kg klocem:)

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka