Skocz do zawartości

Rockrider XC 100

Siwiec

Rekomendowane odpowiedzi

Według mnie ten rower ma fajny osprzęt jak na tą cenę, ale osobiście bym nie kupił roweru z Decathlonu. Wolałbym kupić coś z pewniejszej marki jak np. Trek, czy Spec gdzie może będzie trochę gorszy osprzęt, ale miałbym pewność, że rama mi nie pęknie na pierwszej lepszej dziurze. xDD

Edytowane przez ExzziTt

Ja już nie raz widziałem że Decathlon daje najlepsze oferty w stosunku CENA=JAKOŚĆ KOMPONENTÓW. nie mniej kompletnie nie wiem jak rama się sprawuje ale fakt że powietrzny manitou plus NX robi swoje

29 minut temu, ExzziTt napisał:

Wolałbym kupić coś z pewniejszej marki jak np. Trek, czy Spec gdzie może będzie trochę gorszy osprzęt, ale miałbym pewność, że rama mi nie pęknie na pierwszej lepszej dziurze. xDD

Co za bzdury tym bardziej w kontekście podlinkowanego roweru. Trek czy Spec jest bardziej "chiński" od tego z Deca i śmiem twierdzić a nawet jestem pewny, że ramy tego Rockridera są pewniejsze od takiej samej masówki wymienionych marek. 

Wolałbym kupić coś z pewniejszej marki jak np. Trek, czy Spec gdzie może będzie trochę gorszy osprzęt, ale miałbym pewność, że rama mi nie pęknie

Nie ma pewniejszej marki niż Decathlon.

1. Na ramę z Decathlonu masz wieczystą gwarancję.

2. Lepszej obsługi klienta nie ma nigdzie indziej - jak zareklamowałem w rowerze tylne koło po roku używania to zaproponowali mi, że mi zwrócą pieniądze za cały rower. Żadnego innego sklepu nie stać na taki gest.

22 godziny temu, Bujak napisał:

Nie ma pewniejszej marki niż Decathlon.

1. Na ramę z Decathlonu masz wieczystą gwarancję.

2. Lepszej obsługi klienta nie ma nigdzie indziej - jak zareklamowałem w rowerze tylne koło po roku używania to zaproponowali mi, że mi zwrócą pieniądze za cały rower. Żadnego innego sklepu nie stać na taki gest.

Śmiem wątpić.

Nie chodzi mi o ich gwarancje bo to trzeba przyznać że mają bardzo dobrą formę gwarancji, ale jak chodzi o jakość stricte Ram rowerowych ( bo reszta to i tak osprzęt innych firm) to nie byłbym taki pewny ich "najlepszości". Wiele z tym ram odbiega od ogólnie już panującym trendom, czy to cieniowanie ram aluminiowych, czy jakiejś bardziej wymyślne kształty ram. 

Nie zrozum mnie źle, ja nie twierdzę że to zła marka, sam koledze poleciłem Rock Rider'a 540 i super mu się jeździ, raczej uderzam w małą różnorodność ram, technologii w nich zastosowanych czy ich wyglądzie, inne firmy biją tutaj na głowę ramy Decathlonowe ale fakt są droższe. Mają 1 czy 2 modle droższych maszyn ale jednak nie widziałem aby ktoś tak na nich jeździł, nie twierdzę że są złe po raz drugi. Ale z drugiej strony skoro firma jaką w tym przypadku jest Decathlon oferuje nam Rower w tym przypadku na Powietrznym amorze z NX za niecałe 4000 złotych to gdzieś musiała zaoszczędzić a jak nie na osprzęcie to musiała na ramie zaoszczędzić, sorry to jest biznes nikt nic nie da za darmo w biznesie.

Dla mnie rowery z decathlonu powyżej kwoty 1400 złotych są dobrym wyborem dla ludzi którzy chcą pojeździć ale nie za bardzo chcą lub potrafią się bawić przy rowerze w serwisowanie. Może jakby mieli więcej modeli z różnymi ramami w tym w karbonie różnym to może by lepszą renomę mieli? Mnie Decathlon ani grzeje ani chłodzi, tylko raz widziałem jak rama chyba 520 walnęła ale to z powodu szarżowania dzieciaka i zjeżdżania z rampy.

Do najlepszych rowerów to im daleko, pewnie każdy ma swojego pretendenta na ten tytuł, ale porównajmy Santa Cruz czy Cannondale z Btwinem...to tak odnośnie najlepszych

Edytowane przez Kruk

Śmiem wątpić.

Najpierw napisałeś, że się połamie. Później, że na pewno gorszy od konkurencji...
Roweru za 4000 nie ma co porównywać z rowerem za 8000, ani z innym za 1500, a zanim się coś oceni warto to najpierw samemu zobaczyć.

Miałem styczność nie raz czy dwa z Btwinami, fakt nie ma co porównywać rozbieżności cenowych nie mniej jak porównać dwa rowery jedn Btwin np za 5000 złotych i np nawet Meridę za 5000 złotych, to jakoś dziwnie zawsze Btwin ma lepszy osprzęt, ale za to rama jest w gorszym wykonaniu od Meridy. To tylko przykład, żaden producent nie da nic za darmo, jak daje mocny osprzęt to gdzieś ucina.Rama to dusza roweru i lepiej mieć lepszą ramę niż osprzęt bo ramy się rzadziej zmienia.

Nie twierdzę że te ramy są gorsze ale na pewno prostsze, a w dzisiejszych czasach kolarze szukają dobrych sprzętów, moim zdaniem Btwin nie jest konkurencyjny z nimi, fakt mają 1 model na karbonie za pond 6000 złotych ale tylko jeden, to za mało.

Moja opinia to tylko moja opinia, ale tak górnolotnie zachwalać Btwina w życiu bym się nie ośmielił że jest taka najpewniejsza, to nie Santacruz czy Yeti o których można mówić że są naj, choć i pewnie też ktoś je połamał :D 

Nie są to złe rowery ale nie są Naj ot co :)

2 godziny temu, Kruk napisał:

Wiele z tym ram odbiega od ogólnie już panującym trendom, czy to cieniowanie ram aluminiowych, czy jakiejś bardziej wymyślne kształty ram. 

Ale z drugiej strony skoro firma jaką w tym przypadku jest Decathlon oferuje nam Rower w tym przypadku na Powietrznym amorze z NX za niecałe 4000 złotych to gdzieś musiała zaoszczędzić a jak nie na osprzęcie to musiała na ramie zaoszczędzić, sorry to jest biznes nikt nic nie da za darmo w biznesie.

Tak się akurat składa, że przez kilka lat do tyłu Deca miał pod względem geo swoich ram produkt jeden z lepszych. W temacie dalszym to lepiej się doinformować kto robi te ramy, jako to skala i w związku z tym z czego wynika cena bo na pewno nie z gorszej jakości. Tym bardziej, że sprzedaje je market sportowy gdzie w przypadku wady produktu jest sporo większa lipa niż w przypadku wad u takiego Treka czy innej Meridy gdzie często na klienta zwyczajnie wypina się 4 litery. 

• Lubię to! 2

Sam pisałem że serwis mają chyba najlepszy jak chodzi o gwarancyjne naprawy.

Coś tam czytałem że na ich dobrą cenę ma wpływ choćby na to że nie startują w zawodach i nie mają na utrzymaniu swojego zespoły w pucharach świata czy coś w ten deseń. Nie mniej mnie ciekawi skąd tak dobra cena, zwłaszcza że to nie fundacja a firma która musi zarabiać i generować zysk.

Zarabiają nie tylko na rowerach. To prężne przedsiębiorstwo gdzie moim zdaniem maksymalizuje się zysk sprzedając sporo barachła typu MTB za 1K. Coś na wzór naszego Rometa tylko z tą różnicą, że mają ogromny potencjał projektowo-rozwojowo-produkcyjny nie zlecając tego na zewnątrz. Dlatego też takie a nie inne podejście do klienta. Kupisz nawet buty Shimano i się rozkleją. Mamy na to wyrąbane. Proszę z półki zabrać nowe... Gdyby wychodzili na minus to by tak nie robili. Nie muszą też maksymalizować zysków i zwyczajnie nas robić z jajo windując ceny jak inne typowo rowerowe marki. Jestem przekonany, że nie jednemu opadła by szczena gdyby się dowiedział ile faktycznie płacą takiemu Sramowi za Eagla czy Rebę. 

• Lubię to! 1
  • Pomógł 1

Zacznę od tego że na sto procent ceny podzespołów mają w takich cenach że nam się nie śni. Wiesz, sam popatrzałem na tą karbonową ramę od MTB noo i całkiem fajna jest, tylko logo mają kijowe :P Może kto wie jak się bardziej rozkręcą to może będą więcej modeli, a jakby jeszcze mieli same ramy na sprzedaż ooo to by było coś :) Ja nie neguje Btwina tylko neguje taki zachwyt tą firmą. Jeszcze im trochę brakuje do czołowych firm ale gwarancje mają chyba najlepszą aktualnie. Druga sprawa to jednak marketing. Przez to że sprzedają tylko dziadostwa za 1000 złotych mają opinie byle jakich rowerów bo faktycznie te rowery a dokładnie ramy w rowerach za 1000 złotych około to jednak noo taniocha.

Gdyby mieli serie większą karbonowych ram w ofercie dla zaawansowanych kolaży to by może zyskali w oczach konsumentów. A i mi się nie podoba że tak rowery są wystawione i każdy może je sobie "macać" i co nie raz widziałem rysować czy uszkadzać przez choćby dzieciaki które latają jak bydło po sklepie. Powinny być po 2/3 z jednego modelu w różnych rozmiarach do wglądu, a reszta w magazynie, takie mam zdanie.

Niektóre ramy też można kupić, choć nie ma ich w katalogu sprzedaży. Trzeba o nie zapytać w serwisie (jako części zamienne). To samo z innymi podzespołami sprzedawanych rowerów.

Ja jeżdżę na Rockriderze 540 już ponad dwa lata i jestem zadowolony. W prawdzie został małymi kroczkami trochę doinwestowany. Biorąc pod uwagę, że był kupiony za 1900 to moim zdaniem jest spoko bazą od której można coś zacząć jeśli nie ma się dużego budżetu.

Komponenty akurat mnie nie interesują, już widziałem ich ofertę hamulców chyba M315 za 200 parę złotych :D  ale jakby mieli taką karbonową ramę MTB osobno w dobrej cenie to kto wie :)

Enduro123,  u mnie w miejscowości to prawda, btwiny to tylko młodzi mają i z ławek czy klatek schodowych skaczą na nich, już pisałem jak jednemu walnęła 540 rama.

Edytowane przez Kruk
W dniu 27.01.2019 o 14:22, ExzziTt napisał:

Według mnie ten rower ma fajny osprzęt jak na tą cenę, ale osobiście bym nie kupił roweru z Decathlonu. Wolałbym kupić coś z pewniejszej marki jak np. Trek, czy Spec gdzie może będzie trochę gorszy osprzęt, ale miałbym pewność, że rama mi nie pęknie na pierwszej lepszej dziurze. xDD

A to czytałeś?

https://portal.bikeworld.pl/artykul/testy_i_nowosci/nowosci_sprzetowe/17744/oboz_prasowy_decathlon_rockrider_xc_2019

Franz Mauer

Jednak widzę tu trochę niekonsekwencji. Dla mnie ten rower jest trochę "przesterydowany". Pisza o lekkiej ramie i niektórymi elementami osprzetu nadają mu charakter ścigacki, po czym ładują koła z obręczą 30mm i hamulce czterotłoczkowe.

Nie rozumiem tego sloganu "Sztywna i lekka rama ROCKRIDER XC, o geometrii zoptymalizowanej pod kątem osiągów". Czyli czego?

Lekka rama? Jak na potrójne cieniowanie 1,5 kg w rozm S to nie jest żadne osiągnięcie. 

Jednak przyznać muszę, że z roku na rok wygląd ogólny rowerów z Decathlona jest milszy dla oka i cena jest bardzo atrakcyjna.