SzajBajk

Jak zarobić pieniądze na nowy rower.

Rekomendowane odpowiedzi

Miszel

Od wielu lat sprzedaję rzeczy , których w domu nie potrzebuję. Od roku albo półtora zacząłem pieniądze z takiej sprzedaży odkładać. Byłby z tego już bardzo dobry rower. Zawsze planuję na co zbieram i w końcu cel realizuję. Trzeba się przełamać, czasem sprzedaje się coś za 200 zł  a czasem trafi się sprzedać za 1 zł. Grosz do grosza a się uzbiera. Zawsze przy okazji świątecznych porządków znajduje się dużo niepotrzebnych rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Frost

Ludzie mają tendencje do kupowania nawet śmieci - to co wg nas nadaje się już zupełnie na śmietnik, można opchnąć na OLXie lub Allegro. W szczególności starocie ze strychu, rupiecie - ksiązki, stare sprzęty elektryczne, radia, tv, zegary etc.

Jeżeli ktoś ma czas to może przewietrzyć strychy i piwnice sobie i najbliższej rodzinie i dobrze na tym wyjść.

Do czynnej sprzedaży przez OLX często jednak wymagany jest wspomagacz w stylu Valium lub Jacka Danielsa aby móc psychicznie znieść kontakt z tymi niby ludźmi, którzy tam urzędują.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Miszel
56 minut temu, Frost napisał:

Ludzie mają tendencje do kupowania nawet śmieci - to co wg nas nadaje się już zupełnie na śmietnik, można opchnąć na OLXie lub Allegro. W szczególności starocie ze strychu, rupiecie - ksiązki, stare sprzęty elektryczne, radia, tv, zegary etc.

Jeżeli ktoś ma czas to może przewietrzyć strychy i piwnice sobie i najbliższej rodzinie i dobrze na tym wyjść.

Do czynnej sprzedaży przez OLX często jednak wymagany jest wspomagacz w stylu Valium lub Jacka Danielsa aby móc psychicznie znieść kontakt z tymi niby ludźmi, którzy tam urzędują. 

Czasem zastanawiam się po co niektórzy wystawiają oferty na OLX, bo spotkałem się z przypadkami, że nikt nie odpisuje, nikt nie odbiera telefonu. Wiele jest ofert, z których nic nie wiadomo - kiepskie zdjęcie, brak opisu a po zapytaniu sprzedający nie potrafi wyjaśnić co jest w środku komputera, którego zdjęcie umieścił.

Często rzeczy, które dla nas mają wartość śmieciową, w rzeczywistości są dość sporo warte. Nie każdy przecież interesuje się daną tematyką. Książka którą przeczytaliśmy może jest rzadko spotykana a więc i wartość jest wyższa, sprzęt który nam się popsuł i leży w kącie może być poszukiwany przez kolekcjonerów itd. Nie raz nasi znajomi i sąsiedzi wyrzucają coś, a wystarczy się tym zainteresować, przeglądnąć, wyczyścić i uratować wartościowy sprzęt od zniszczenia na śmietniku. Trochę naszej pracy i już parę groszy w kieszeni.

W dniu 21.02.2019 o 23:39, Adam205 napisał:

Uważam niezmiennie że lepiej iść do normalnej pracy i przestać się oszukiwać. Dla większości z  nas rower jest przecież hobby. A hobby jako takie raczej na siebie nie zarabia. 

Dlatego warto zająć się swoim hobby. Jeśli spędzisz czas nad swoim hobby i trochę na tym zarobisz to chyba dobry interes. Owszem nie zarobisz tyle co w pracy (chociaż mogą być wyjątki) ale robisz to co lubisz i jeszcze ktoś ci trochę zapłaci.  Ja sam zacząłem więcej czasu poświęcać na swoje hobby i widzę jak kolekcja rośnie i sama na siebie zarabia (oczywiście muszę poświęcić czas).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Bartosz_
Napisano (edytowane)
8 godzin temu, Miszel napisał:

Nie raz nasi znajomi i sąsiedzi wyrzucają coś, a wystarczy się tym zainteresować, przeglądnąć, wyczyścić i uratować wartościowy sprzęt od zniszczenia na śmietniku.

@Miszel czyżbyś proponował nam lub zachęcał nas do grzebania po śmietnikach ? Albo po rzeczach typu meble stare, radia, telewizory stare czy muszle klozetowe zostawiane pod blokiem przez różnych ludzi na złom ? - Trochę tak to zabrzmiało. - Tak zapytałem z ciekawości tylko. :-)

Edytowane przez Bartosz_

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Miszel
44 minuty temu, Bartosz_ napisał:

@Miszel czyżbyś proponował nam lub zachęcał nas do grzebania po śmietnikach ? Albo po rzeczach typu meble stare, radia, telewizory stare czy muszle klozetowe zostawiane pod blokiem przez różnych ludzi na złom ? - Trochę tak to zabrzmiało. - Tak zapytałem z ciekawości tylko. 🙂

Nie proponuję nikomu grzebać w śmietniku, bo nie to miałem na myśli. Z drugiej strony szanuję tych co to robią, bo odwalają kawał dobrej roboty - dla wielu z nas zwykły śmieć jest czymś wartościowym dla innej osoby. Zauważ, że pod śmietnikiem nie spotkasz złomu czekającego na służby oczyszczania. Nie zabierają tego też krasnoludki.

Nie miałeś sytuacji w rodzinie, że ktoś chciał się pozbyć jakiegoś często jeszcze sprawnego sprzętu na śmietnik ? To chyba nie problem poprosić rodzinę że w ramach pomocy weźmiesz taki sprzęt ? Zamiast wyrzucać możesz go zezłomować albo sprzedać, zależnie co lepiej wyjdzie finansowo. U mnie w rodzinie tak się zdarzało, że miałem telefon czy nie chcę sobie wziąć jakiegoś uszkodzonego sprzętu, a potem po naprawie wiele lat u mnie służył.

PS. Byłeś kiedyś na targu rupieci ? Zastanawiałeś się kiedyś skąd, często bardzo biedni ludzie mają to co sprzedają ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Frost

Marna prowokacja, funkcja czytania ze zrozumieniem nie zadziałała, bez sensu się takiemu w ogóle tłumaczyć. Nic to nie da. To jest po prostu taki stan umysłu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
edmundo
W dniu 14.04.2019 o 11:52, Miszel napisał:

Dlatego warto zająć się swoim hobby. Jeśli spędzisz czas nad swoim hobby i trochę na tym zarobisz to chyba dobry interes. Owszem nie zarobisz tyle co w pracy (chociaż mogą być wyjątki) ale robisz to co lubisz i jeszcze ktoś ci trochę zapłaci.  Ja sam zacząłem więcej czasu poświęcać na swoje hobby i widzę jak kolekcja rośnie i sama na siebie zarabia (oczywiście muszę poświęcić czas).

To zależy co jest czyim hobby. Czytając ten wątek zakładałem raczej, ze tym hobby jest raczej jazda na rowerze niż prowadzenie pchlego targu :) Jeśli ktoś pasjonuje się handlem w internecie to jak najbardziej może się w tym realizować. Cała reszta uzna to zapewne za przykry obowiązek. Sam trochę sprzedawałem na OLX-ie i naprawdę wolałem wystawić część rzeczy na zbiórkę elektrośmieci niż sprzedawać je za marne grosze (oczywiście ponosząc koszty wysyłki bo kupujący za punkt honoru postawił sobie zaoszczędzić 10 zł). 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Miszel

@edmundo Jeżeli twoim hobby jest tylko rower to zawsze możesz spróbować bycia kurierem w dużym mieście czy wozić pizzę (jeśli nie koliduje to z twoją pracą). Sądzę, że nawet na forum rowerowym wiele osób ma więcej niż jedno hobby. Wcale nie musisz zajmować się handlem, bo przecież taki handel na dłuższą metę będzie wymagał albo działalności gospodarczej albo przynajmniej odprowadzania podatku (jeśli ma być w pełni legalne). Jak dla mnie sprzedawania zalegających gratów to nie hobby, a sposób na zbieranie pieniędzy na moje hobby (a mam ich kilka). Szajbajk zaproponował sprzedaż tego co leży w domu i jest niepotrzebne. Do tego nie trzeba ani wiedzy ani żyłki do handlu.

Ja pisząc o hobby nie mam na myśli od razu handlu czymś. Różne hobby ludzie mają. Znam osobę, która hobbystycznie maluje obrazy. Gdy miejsce na ścianach się skończyło, zaczęła się pozbywać obrazów. Część rozdała, część sprzedała i już są pieniądze na hobby. Ta osoba niezależnie czy obrazy by wyrzuciła czy sprzedała i tak malowałaby kolejne. Co ciekawe ta osoba nie wierzyła, że uda się jej te obrazy sprzedać. Czemu nie spróbować ? Jednak się udało.

Jeśli ktoś nie ma żadnego hobby to zawsze można pracować w nadgodzinach i odkładać pieniądze (jeśli ma takie możliwości). Ja nie masz możliwości pracować po godzinach to może warto się zatrudnić na weekend czy w jakiś inny dogodny dla ciebie sposób. Zawsze są jakieś możliwości, trzeba spróbować je znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi