mereszyciel

Amortyzator - przerobka Unibike Zethos

Rekomendowane odpowiedzi

mereszyciel

Witam,

Ostatnio bardzo mi pomogliście więc Wam ufam ! Wpadłem na pomysł stworzenia roweru typowo pod siebie i potrzebuje rady.

Mam zamiar przerobić Unibike Zethosa z 2012 roku i zacząłem od kół teraz czas na widelec. Więc pomysły mam dwa - albo widelec sztywny karbonowy z miejscem na grubszą opone albo widelec amortyzowany. I tu rodzi się pytanie. Czy zamontowanie widelca który naprawde działa i ma np 100mm skoku miało by sens ? Czy nie zrujnowało by to geometri ?

Także, jeśli chodzi o montaż części to nie bardzo się znam. Prosiłbym o uświadomienie mnie na co powinienem zwrócic uwage przy wybieraniu widelca (mam na myśli kompatybilność z ramą, jeśli chodzi o jakość/efektywność widelca to wiem co czym jest).

Z góry dziękuje !

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

PrzeLuka

Uwagę musisz zwrócić na rozmiar koła oraz typ osi pod jakie ma być widelec lub amor. Rozmiar rury sterowej. Ot wsio. 

W kwestii co wybrać to wszystko zależy od tego jaka jazdę preferujesz.

Skok zależnie od modelu amortyzatora można dowolnie regulować, wiec tym bym się specjalnie nie przejmował niemniej amortyzatory do trekingów 100 mm skoku zwykle nie maja. Amor do MTBka w tym zestawieniu będzie raczej kiepskim pomysłem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mereszyciel

Właśnie o tym myślałem że taki amor może nie być najlepszym pomysłem w tego typu rowerze. Z drugiej strony, Rama zethosa to jest ta sama rama jak w odpowiednikach MTB Unibika.

Polecilby mi ktos w takim razie amor o mniejszym skoku ale ktory jest amorem a nie go udaje i nie waży tony ? Ja znalazłem coś takiego https://www.chainreactioncycles.com/rockshox-paragon-rl-solo-air-forks-9mmqr-2018/rp-prod151089 Z tym że jest to troche drogie. Na tej stronie na ten moment droższe niż Reba na promocji

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ACTIVIA

Co do Suntoura to każdy amor powietrzny jestem ci w stanie przerobić na potrzebny ci skok

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Andrzej Sawicki
W dniu 26.10.2018 o 07:28, mereszyciel napisał:

Ja znalazłem coś takiego https://www.chainreactioncycles.com/rockshox-paragon-rl-solo-air-forks-9mmqr-2018/rp-prod151089 Z tym że jest to troche drogie.

Rockshox Paragon to najlepszy amortyzator do trekkingów na rynku, stąd cena. Taniej może wyjść Judy RL albo Recon RL ze skokiem 100 mm. Jeszcze taniej używany Recon RL (doliczając nawet ~100 zł za przegląd). Dodatkowe 2 cm nie zmieni bardzo geometrii roweru -- nie trzeba się martwić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi