Skocz do zawartości

[Propozycje] Amortyzator 500 do 999 zł


Marek Horoś
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez SzajBajk,

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko,

Jestem głupi szosowiec wiec w znajomości amorków nie jestem aż tak dobry. Szukam czegoś przyzwoitego do 1000 zł. Może być to amor nowy lub używki w dobrym stanie chodzące gdzieś po internecie właśnie do tego pułapu cenowego. Na co polować ? Fajnie by było żeby miał możliwość dołączenia do niego manetki na kierke. 

Za tą kasę cudów się nie spodziewam grunt żeby jakoś znośnie pracował i nie był problematyczny. Chodzi mi tu o spasowanie elementów, ogólne działanie jak i usterki.

Koło 29 cali

 

Pozdrawiam :) 

Odnośnik do komentarza

Do 1000 PLN można w naszym kraju kupić nowy Epixon XC RL-R 29 na osi 9 mm i blokadą skoku na kierownicy ale za 1300 PLN są nowe 2017 rok Epixon TR RL-RC 29 na osi 15mm z regulacją kompresji oraz blokadą skoku na kierownicy i to jest już co śmiało mogę polecić w przedziale cena jakość o ile w rowerku masz główkę taper ;) 

TR.jpg

Edytowane przez alfine-11
Odnośnik do komentarza
22 minuty temu, alfine-11 napisał:

Do 1000 PLN można w naszym kraju kupić nowy Epixon XC RL-R 29 na osi 9 mm i blokadą skoku na kierownicy ale za 1300 PLN są nowe 2017 rok Epixon TR RL-RC 29 na osi 15mm z regulacją kompresji oraz blokadą skoku na kierownicy i to jest już co śmiało mogę polecić w przedziale cena jakość o ile w rowerku masz główkę taper ;) 

TR.jpg

No właśnie zapomniałem dodać ze mam zwykłą prostą niestety a nie tappered

Odnośnik do komentarza

Bardzo prosie nie mniej osobiście uważam , że lepiej jest kupić wersję ze sztywną osią 15 mm nawet bez zdalnej manetki , a w razie co wymienić sterówkę z taper na 1-1/8''

epicon-tr.jpg

Edytowane przez alfine-11
Odnośnik do komentarza

a jak byś jednak chciał zaoszczędzić polecam Ci Radion XC RL-R 29" 100mm z możliwością w razie potrzeby przebicia nitów i zrobienia ponad 120mm :D Ten amorek sam posiadam używam go do enduro mam ponad 120mm skoku i naprawdę daje to radę przy takiej jedzie jak ja preferuje. Nowy taki amorek to koszt ok 750 zł !!! Tak że naprawdę spoko sprzęt za fajną cenę.

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkich rowerowych uzytkownikow forum

Serdecznie witam ich bo jest to moj pierwszy post tutaj

Moje pytanie posiadam rower genesis impact 2.5 kupilem go 2i pol roku temu do tej pory jestem bardzo zadowolony jedyne co od początku mnie trochę irytowało to przedni amortyzator marki suntour nigdy nie dzialal tak jak bym sobie tego zyczy pewnie kwestia duzego i ciezkiego kolo duzych tarczy 180mm itd dodatkowo moja dosc agresywna jazda szybko go wykonczyla teraz juz widze ze ledwo zipie.

chcialbym kupic cos nowego za rozsadna cene do 700 zl ale kompletnie sie nie orietuje zreszta przegladaja oferty polskich sklepow internetowych wybor jest dosc ograniczony malo kto ma w ofercie np rock shox

znalazlem takie cos co sadzicie i czy mozecie polecic cos lepszego w tej cenie serdecznie dziekuje z gory za podpowiedzi

https://www.centrumrowerowe.pl/czesci/amortyzatory-rowerowe/widelce-amortyzowane/p,amortyzator-raidon-xc-rl-r-29-100mm-manetka-czarny-sr-suntour,515599.html

Odnośnik do komentarza

W tej cenie można znaleźć okazyjnie amortyzatory pokroju RS Recon o ile nie szukasz na początku sezonu.

Istotna przy wyborze amortyzatora jest szerokość goleni. Do agresywnej jazdy nie polecam mniejszej niż Ø 32mm

Odnośnik do komentarza

Siema, użytkowałem amortyzator SR Suntour Raidon w wersji pod koło 26" ale raczej to nie ma znaczenia w tym temacie. Kupiłem nowy i chyba nawet w Centrumrowerowe.pl z tego co sobie przypominam :) Ogólnie to dobry amortyzator na leśne ścieżki, średnie wertepy, ubite kamienie i jazdę po asfalcie... bez szaleństw ten amortyzator ustawiony "pod siebie" na pewno spełni oczekiwania. Warto zaznaczyć że zmianę skoku w przedziale 80-140mm można wykonać samodzielnie bez najmniejszego problemu zmieniając tylko położenie zawleczki. Na wyjściowo chyba w każdym jest skok 100mm. Posiada komorę powietrzną więc można go z czystym sumieniem nazwać "amortyzatorem". Blokada skoku (mój miał z manetki przy kierownicy) przydaje się na stromych podjazdach i trasach asfaltowych. Apropo manetki SR Suntour bo to dosyć istotne...można spotkać opinie o duzo lepszej jakości w porównaniu do tych "wciskanych" RockShox które się lubią przycinać! Taki niuans ale warto o tym wspomnieć bo czemu nie. Cenowo nie wygląda źle na tle konkurencji, wiadomo napis RockShox na goleni to + kilkaset pln tylko ze czasami nie ma sensu wydawać drugie tyle. Tzn jeżeli wykorzysta się możliwości takiej Reby np to owszem jak najbardziej polecam (aktualnie mam i sobie bardzo chwalę) nie mniej jednak Raidon również dał radę w poprzedniej ramie i mogę go polecic z czystym sumieniem do zaznaczam raz jeszcze "normalnego użytkowania" B|

RS Reba obsługuje mi aktualnie 2 kpl zupełnie różnych kół (typowe w teren i typowe na szutry/asfalt) w jednej ramie. Wcześniej na Raidon-ie miałem podobną sytuację więc na tym amorze można na luzie pojechać w każdych warunkach. Nie będę porównywał SR do RS bo nie ma to sensu zupełnie inny przedział cenowy i zupełnie inne amortyzatory choć by nawet pod kątem charakterystyki, kultury pracy, budowy czy obsługi.

Może tak, wszystko co poniżej w hierarchii SR Suntour to przepaść w porównaniu do Raidon-a :)

Edytowane przez Eldo
  • Pomógł 1
Odnośnik do komentarza

Cześć :D Posiadam Krossa levela r6 i w którym jest amortyzator zwykły olejowy, który przy jeździe po trudniejszym terenie potrafi nieźle poturbować tyłek...

Chciałbym wiedzieć czy do 600zł jestem w stanie kupić coś chociażby używanego tak bo można go było dokładnie wyregulować to moich potrzeb?

Nie wiem jeszcze czy on będzie pasować do moich sterów, ponieważ w tym temacie jestem lekko zielonkawy :) 

Mój amor to: Suntour XCR 32 RL Coil 100mm

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...