Skocz do zawartości

okulary korekcyjne


warmen

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc, zaczynam przygode z kolarstwem szosowym, nosze okulary korekcyjne.

Moje pytanie to czy warto zainwestowac w soczewki + okulary przeciwsloneczne, czy moge sobie jezdzic w moich korekcyjnych?

Podczas kolizji moze mnie to troche kosztowac ale ogolnie czy jest to jakos zakazane np. przez uci ?

Odnośnik do komentarza

Polecam Ci okulary rowerowe ze specjalną wkładką korekcyjną wewnątrz, gdzie mocujesz np. najtańsze soczewki odpowiadające Twojej wadzie wzroku. Ja tak robię i jestem zadowolony. Nigdy nie dam sobie nic do oka wsadzić :D

Przykład tego typu okularów masz na obrazku. Szukasz jako okulary rowerowe korekcyjne.

W przypadku droższych marek jak np. Oakley czy Rudy Project, tego typu wkładki możesz dokupić do większości modeli.

b2fdf2b74d0d9544f978b2c1001b.jpg
Odnośnik do komentarza

Hmm, okulary korekcyjne kupowalem " na recepte " czy to nie ma znaczenia ? Rozumiem ze np. tutaj wybieram sobie okulary <oprawki> https://www.optishop.pl/goggle-okulary-sportowe-korekcyjne-3-kolory-soczewek-e-604-2r-thore.html + soczewki ? <podajac wade >

Ps; ta soczewka chyba nie da mi "pelnego " widoku, wyglada to na bardzo maly kąt.

Edytowane przez warmen
Odnośnik do komentarza

Szkła korekcyjne (w zależności od wady) podstawowe to tego typu oprawek to koszt ok 25-35 złotych za sztukę. Ja zamawiałem okulary z Vision Optic Express i od razu dorobiono mi i zamontowano odpowiednia szkła do tej wkładki. Koszt jaki mam w historii to 30 zł za sztukę za szkło cylindryczne. Wszystkie szczegóły wady każdego oka podajesz po złożeniu zamówienia. W tym wypadku było jedno ograniczenie, a konkretnie zakres mocy dla Sfer od 0.00 do +-6.00, natomiast dla cylindrów +-0.25 do +-2.00.

Odnośnik do komentarza

Ja za to jeżdżę w soczewkach i sportowych okularach przeciwsłonecznych. Zresztą, w soczewkach chodzę na co dzień i gdy mam nawet na kilka dni ubrać okulary, to jest to dla mnie męka.

Możesz próbnie kupić parę soczewek i wypróbować na sobie czy Ci to odpowiada czy wolisz jednak okulary korekcyjne.

Jazda w samych korekcyjnych okularach jednak może nie być dobrym pomysłem. Nie wiem jakie masz oprawki, ale mogą one niedostatecznie chronić oko przed wiatrem czy też opływającym powietrzem przy większych prędkościach. No i w razie upadku możesz zostać bez żadnych okularów, gdyby korekcyjne się potłukły.

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, warmen napisał:

Astygmatyzm krotkowzroczny. O ile to ma jakies znaczenie.

Idziesz do swojego okulisty i Ci dorobi. Nie powinno być problemu. Tylko nie polecam tych wkładek korekcyjnych co są w okularach z AliExpress. Tam wystarczy mocniej ścisnąć i plastik fantastik pęka :)

Odnośnik do komentarza

Soczewki i zwykłe okulary przeciwsłoneczne to najtańsza i najmniej problematyczna opcja. Skąd wiem? bo sam tak jeżdżę. Drobny problem jest podczas dłuższych wypraw, bo trzeba szkła ściągać i uważać, aby nie uszkodzić ale da się przyzwyczaić. Tak na marginesie to w razie większego deszczu jak musisz jechać, zawsze możesz okulary przeciwsłoneczne (lub żółte, białe) ściągnąć i jechać dalej. Jak ściągniesz okulary korekcyjne, to nic nie będziesz widział :]. Raczej nie polecam na ślepo jechać. Kiedy możesz musieć jechać? a no jak mocno pada i nie ma się gdzie schować od deszczu.

Edytowane przez gielo
Odnośnik do komentarza

Dzieki za odpowiedzi. Po analizie wychodzie, ze zwykle soczewki kontaktowe + okulary sloneczne to najlepsza opcja dla amatora. Zawsze bede mogl uzyc do czegos innego noi ta opcja z deszczem.

Edytowane przez warmen
Odnośnik do komentarza

Jeśli dasz rade je sobie wsadzić w oko to pewnie że tak. Ja nie jestem i poszedłem w okulary z wkładką. Są świetne, jednak czasami trzeba iść na ustępstwa. Jak już zaparują nie da sie ich wytrzeć bo paruje i wkładka i okulary. Najszybciej oblać je wtedy wodą.

Odnośnik do komentarza

Jak robiłem u optyka badanie pod soczewki to w cenie 150zł dostałem zestaw soczewek jednodniowych (po 5 szt. na oko) oraz dwa razy dwutygodniowe, czyli zapas na ponad miesiąc. To wszystko po to aby sprawdzić czy się przekonasz do noszenia soczewek czy nie.

W między czasie zakupiłem okulary arctica (s148 chyba) z wkładką na szkła, optyk dorobił je w cenie 30zł sztuka razem z osadzeniem w ramce.

Soczewki tak mi podpasowały (także przez specyficzny charakter pracy zacząłem nosić na co dzień) że ramki nie użyłem ani razu.

Co do samych okularów Arctica - moje mają jakieś gumowanie na zausznikach, zaczęło się to właśnie strzępić, roztapiać i mazać - po roku używania, więc odradzam stanowczo tego typu modele. Ogólnie okulary bardzo wygodne i dobrze mi leżą, co nie zmienia faktu, że lecą niedługo do śmieci 😛

Odnośnik do komentarza

Najlepsza opcja to poszukać optyka który zrobi nam profesjonalne okulary sportowe.
Wsadzi w oprawkę sportowych wyczynowych okularów szkła korekcyjne.
Koszt ok 500zł.
Póki co się waham.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, zibi_j1 napisał:

Jeśli dasz rade je sobie wsadzić w oko to pewnie że tak.

Co Wy wszyscy tacy delikatni jesteście? Soczewek na oku praktycznie nie czuć. Dwa machnięcia powieką i wszystko siedzi jak trzeba.

No i jeśli tylko budżet pozwala, to polecam jednak jednodniowe soczewki. Zakładamy, chodzimy, zdejmujemy i do kosza. Soczewki są cieńsze, lżejsze, lepiej oddychające, nie trzeba się babrać w płynach itp. 

Odnośnik do komentarza

Ja na co dzień noszę okulary fotochromatyczne, a raz na jakiś czas nakładam jednodniowe soczewki (np. do kina na film 3D by nie mieć okularów na okularach).

Zwykłe okulary na rowerze - co się napłakałem to moje. Co zjazd to oczy załzawione a od pędu powietrza to łzy prawie po plecach spływały ;)

Soczewki i okulary rowerowe - dobrze widzę, szeroki kąt widzenia, żadnego łzawienia. Ja używam soczewek jednodniowych więc na rower musiałem je specjalnie zakładać. Na dłuższą metę to trochę droga zabawa, szczególnie przy codziennej jeździe.

Okulary rowerowe z wkładką korekcyjną - kupiłem takie okularki z wymiennymi szkłami przeciwsłoneczne/żółte/przezroczyste, udałem się z nimi do optyka, badanie wzroku by dobrać szkła, poprosiłem o takie wycieniowane by nie mieć cegły na nosie. Efekt jest taki, że nie muszę już wkładać w oczy soczewek. Szybko zmieniam okulary codzienne na rowerowe i odwrotnie. Dzięki temu mam zapasowe okulary. Problemem jest to, że jest mniejsze pole wyraźnego widzenia bo wkładki na szkła korekcyjne w okularach sportowych są wielkości małych okularów. Warto przymierzając tego typu okulary zwrócić uwagę na to, czy i jak bardzo rzęsy ocierają o ramki wkładek korekcyjnych, najlepiej jakby w ogóle nie ocierały.

 

Odnośnik do komentarza
marekmarecki33

Niedawno sobie wyrabiałem okulary i całe zamówienie złozyłem w Oko Design przy Krowoderskiej. Polecam miejsce. Mają niezłe ceny, duży wybór opraw, można sobie też było tutaj badanie wzroku w cenie okularów, więc już nic nie musiałem dodatkowo płacić. Trzeba się na takie badanie wcześniej umówić, z terminem nie robili mi problemów.

Odnośnik do komentarza

Jakby kogoś jeszcze interesował temat okularów z korekcją to ja osobiście kupiłem Solano SP 60013B. Koszt razem z soczewkami 340 zł. Ktoś powie, że sporo, ale ja o swoje paczałki lubię dbać, a same okulary warte swojej ceny, dobrze leżą, nie spadają oraz są leciutkie. W zestawie otrzymujemy 3 pary wymiennych szkieł w zależności od natężenia światła, ściereczkę oraz etui. W komplecie jest jeszcze etui na szkła, ale jest źle wykonane i prędzej je sobie w nim połamiemy i porysujemy niż ochronimy. 

 

 

Odnośnik do komentarza

Część,

W temacie, kupiłem okulary sportowe z wkładką korekcyjna Goggle ER E865. Poszedłem do optyka, żeby dorobić szkła korekcyjne do ramki i dowiedziałem się, że nie będzie to możliwe bo nie mam demo leśna. Są to wzorniki dla soczewek na ich podstawie dopasowuje się rozmiar i kat wygięcia soczewki w ramce. Spotkaliście się z takim problemem przy sportowych okularach? Rzeczywiście Goggle potwierdza, że nie sprzedają swoich produktów z tymi wzornikami a mój optyk powiedział, że nie ma w takim razie możliwość dopasowania szkieł. Pytałem w dwóch zakladach i każdy z nich to potwierdził.

Odnośnik do komentarza
32 minuty temu, Morgens napisał:

Część,

W temacie, kupiłem okulary sportowe z wkładką korekcyjna Goggle ER E865. Poszedłem do optyka, żeby dorobić szkła korekcyjne do ramki i dowiedziałem się, że nie będzie to możliwe bo nie mam demo leśna. Są to wzorniki dla soczewek na ich podstawie dopasowuje się rozmiar i kat wygięcia soczewki w ramce. Spotkaliście się z takim problemem przy sportowych okularach? Rzeczywiście Goggle potwierdza, że nie sprzedają swoich produktów z tymi wzornikami a mój optyk powiedział, że nie ma w takim razie możliwość dopasowania szkieł. Pytałem w dwóch zakladach i każdy z nich to potwierdził.

Spotkałem się z takim problem przy optyku który myślał że znalazł frajera/ nie chciało mu się pracować. Kupiłem okulary z wkładką. Za całe 35 zł na Alliexpress. Poszedłem do optyka dorobić szkła do wkładki i się zaczęło. Że nie wiadomo z czego są oprawki, że mogą pęknąć że krzywizna że zakrzywienie obrazu że on nie wie czy się uda... ze to nietypowa robota i że może spróbować. za 250 zł. Podziękowałem grzecznie. Znalazłem w Warszawie pierwszego lepszego optyka w internecie. Pojechałem. Popatrzył i powiedział że to standardowa robota. Szkła wstawił w jeden dzień. Zapłaciłem 60 zł. Śmigam w nic juz ponad rok dzień w dzień. Jedyny problem jaki masz to Twój optyk. Zmień go ;) 

Odnośnik do komentarza

Kurde muszę w takim razie poszukać po optkach. Jak robię szkła normalne, to mam demo lens ale jak producent mi potwierdza, że nie mają, to wydaje mi się, że właśnie to jakaś standardowa sprawa jest. Goggle napisalo mi, że nie mają takich wkładek, Arctica tak samo. Myślę, że we Wrocławiu znajdę jakiegoś ogarniętego optyka co to zrobi w dobrych pieniądzach.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...