Skocz do zawartości

MTB do około 3000 - 3999zł


damian8178
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez WSPARCIE,

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
44 minuty temu, Krzysno napisał:

Na pewno trzeba będzie wymienić przednią przerzutkę

Bez jaj. O przerzutkę pytasz w dziale porad zakupowych? 😮

Opublikowano (edytowane)
35 minut temu, Accent_Szaj napisał:

Bez jaj. O przerzutkę pytasz w dziale porad zakupowych? 😮

Przepraszam, poprawiłem

Chciałbym kupić rower do jazdy po szlakach Beskidu , zależy mi na wygodnej dosyć wyprostowanej pozycji i nie najgorszym osprzęcie

Znalazłem Kross Level 6.0 29er 2020 rozmiar S, Mój wzrost 178, długość nogi 84 waga 75kl.

czy przełożenie 26-36 nie jest zbyt twarde w góry dla początkującego?

Czy warto za 3300zł? 

Mój budżet max 3500 z FV

Edytowane przez Krzysno
Opublikowano
5 godzin temu, Krzysno napisał:

czy przełożenie 26-36 nie jest zbyt twarde w góry dla początkującego?

15 lat bez roweru i spokojnie daje rady na górkach z kasetą 11-42T.

Opublikowano
2 godziny temu, Krzysno napisał:

Indiana x8?

Nawet nie ma co porównywać.

X8 lepszy pod każdym aspektem.

Zalety X8

Sztywne osie przód i tył 

Recon vs judy 

2x11 v 2x10(11-42 -słabe stopniowanie)

SLX vs Deore

Itp itd

Opublikowano
11 minut temu, Krzysno napisał:

porównywalny z X7

Napęd porównywalny,reszta nie

Opublikowano
1 godzinę temu, Krzysno napisał:

Czyli porównywalny z X7?

Tylko napędem kolego :) reszta na korzyść x7

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Który byłby lepszy:
1) Ghost Kato x4.9 al z marketu na M za 3800zł
czy
2) Rockrider MTB XC 100 z marketu na D za 4100zł?

Dalej nie wiem co kupić. Może macie jakieś inne propozycje? Gdyby tylko Indiana x10 miała rozmiar 17" lub 18" to już dawno byłoby po temacie. Albo, żebym miał więcej niż 173cm. Znajomy podpowiedział, żebym na zimę kupił jakąś tanią używkę, a na wiosnę dopiero nowy.


Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano
24 minuty temu, baranek8614 napisał:

Który byłby lepszy:
1) Ghost Kato x4.9 al z marketu na M za 3800zł
czy
2) Rockrider MTB XC 100 z marketu na D za 4100zł?

Dalej nie wiem co kupić. Może macie jakieś inne propozycje? Gdyby tylko Indiana x10 miała rozmiar 17" lub 18" to już dawno byłoby po temacie. Albo, żebym miał więcej niż 173cm. Znajomy podpowiedział, żebym na zimę kupił jakąś tanią używkę, a na wiosnę dopiero nowy.


Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

To nie ma znaczenia czy teraz czy na wiosnę bo rowerów nie będzie a jak będą to każda marka wystrzeli wiosenne ceny do poziomu absurdu a jeśli sytuacja się utrzyma to po prostu księgowi będą mogli rzucać cenami jak asami z rękawa a część marek w ogóle zrezygnowało z kolekcji na 2021 więc dywagację zostawiam tobie :)

Opublikowano (edytowane)

cześć,

wczoraj oglądałem Rockrider MTB XC 100. Pozycja dość agresywna. Zastanawialiśmy się nad m-ką. Żona ma 175cm, dla niej m-ka była by dobra.

Edytowane przez Mr_Sq
Opublikowano
3 minuty temu, Mr_Sq napisał:

cześć,

wczoraj oglądałem Rockrider MTB XC 100. Pozycja dość agresywna. Zastanawialiśmy się nad m-ką. Żona ma 175cm, dla niej m-ka była by dobra.

Jeśli wam się podoba i żonie odpowiada męska rama no chyba że xc też są w damskich rozmiarach to nic tylko brać :)

Opublikowano (edytowane)
34 minuty temu, pawellabedz napisał:

Jeśli wam się podoba ... :)

No właśnie nie możemy kupić tego roweru - to typowe xc, agresywna pozycja, a to nie dla nas. Szukając roweru w internecie porównywałem komponenty, aż znalazłem najbardziej wypasione (na papierze) rowery w tym segmencie cenowym, czyli xc100, Indiany oraz Ghosty. Dobrze, że na serwisie przypadkiem mieli ten xc 100 i mogłem na niego usiąść. Do ścigania się, jest na pewno super.

My szukamy rekreacyjnego MTB w rozmiarze M a precyzyjnie 18,5 cala. Drugi tydzień zgłębiam internety, bania mała 0_o

Szukamy rower dla dwóch osób 175cm i 180cm. Długość nogi 83cm i 84cm. Waga 70 i 100kg.

Póki co, do naszych potrzeb, najbardziej odpowiedni wydaje się rower crossowy giant roam 1. Tylko, że to taki rower do wszystkiego i do niczego.
Ideałem byłby, rower z kategorii określanej jako rekreacyjne mtb. W celach wycieczkowych, dojazd do pracy - asfalt / utwardzone ścieżki leśne, teren wokoło mamy raczej płaski, regularna jazda z psem husky po lesie i okazjonalnie zawody bikejoringowe. To ostatnie popycha nas do szukania roweru z amortyzatorem o skoku 100mm i komponentami na poziomie minimum alivio.

- amortyzator wyłącznie przedni, powietrzny (taki wyregulujemy sobie do potrzeb, ze sprężyną będzie trudniej)

- pozycja na rowerze bardziej rekreacyjna niż sportowa

- napęd, najlepiej 2x

- mile widziane otwory montażowe pod bagażnik

- do 4k pln

Przymierzaliśmy się do Treka x-caliber 7 w rozmiarze 18,5 (M/L) TT = 61,8 REACH = 43,4 STACK = 60,2. Jest ok, ale to maksymalny akceptowalny rach. Jak wspominałem, siedzieliśmy również na Rockrider xc 100 rozmiar L (reach 45). Komponenty ma świetne, ale jest po prostu za duży, w każdym razie pozycja jest zbyt agresywna. Siedzieliśmy również na Kross Level 3 albo 4, i tu był ten sam problem jak w Rockriderze, czyli daleko do kierownicy.
Ten x-caliber 7 byłby przyjemny, ale za tą cenę to komponenty są słabe. Do tego nie odpowiada mi 30 ząbków na przednim pojedynczym blacie. Nie będę się oszukiwać, w 70% będzie to jazda na asfalcie. Tak więc dwa blaty będą dla nas lepsze - 28 ząbków zastosujemy w terenie a 36 na asfalcie.

Rozważałem Meridę Big.Nine 300, na papierze wymiary wyglądają ok. Niestety piasty słabe. Nie wiem, czy ten rower jest wart tych pieniędzy i czy pozycja jest taka jaką oczekuję.

Moje pytanie, które rowery mtb są najbardziej zbliżone do rowerów crossowych? Pozycja rekreacyjna, amor powietrzny 100mm.

Edytowane przez Mr_Sq
Opublikowano
Godzinę temu, Mr_Sq napisał:

No właśnie nie możemy kupić tego roweru - to typowe xc, agresywna pozycja, a to nie dla nas. Szukając roweru w internecie porównywałem komponenty, aż znalazłem najbardziej wypasione (na papierze) rowery w tym segmencie cenowym, czyli xc100, Indiany oraz Ghosty. Dobrze, że na serwisie przypadkiem mieli ten xc 100 i mogłem na niego usiąść. Do ścigania się, jest na pewno super.

My szukamy rekreacyjnego MTB w rozmiarze M a precyzyjnie 18,5 cala. Drugi tydzień zgłębiam internety, bania mała 0_o

Szukamy rower dla dwóch osób 175cm i 180cm. Długość nogi 83cm i 84cm. Waga 70 i 100kg.

Póki co, do naszych potrzeb, najbardziej odpowiedni wydaje się rower crossowy giant roam 1. Tylko, że to taki rower do wszystkiego i do niczego.
Ideałem byłby, rower z kategorii określanej jako rekreacyjne mtb. W celach wycieczkowych, dojazd do pracy - asfalt / utwardzone ścieżki leśne, teren wokoło mamy raczej płaski, regularna jazda z psem husky po lesie i okazjonalnie zawody bikejoringowe. To ostatnie popycha nas do szukania roweru z amortyzatorem o skoku 100mm i komponentami na poziomie minimum alivio.

- amortyzator wyłącznie przedni, powietrzny (taki wyregulujemy sobie do potrzeb, ze sprężyną będzie trudniej)

- pozycja na rowerze bardziej rekreacyjna niż sportowa

- napęd, najlepiej 2x

- mile widziane otwory montażowe pod bagażnik

- do 4k pln

Przymierzaliśmy się do Treka x-caliber 7 w rozmiarze 18,5 (M/L) TT = 61,8 REACH = 43,4 STACK = 60,2. Jest ok, ale to maksymalny akceptowalny rach. Jak wspominałem, siedzieliśmy również na Rockrider xc 100 rozmiar L (reach 45). Komponenty ma świetne, ale jest po prostu za duży, w każdym razie pozycja jest zbyt agresywna. Siedzieliśmy również na Kross Level 3 albo 4, i tu był ten sam problem jak w Rockriderze, czyli daleko do kierownicy.
Ten x-caliber 7 byłby przyjemny, ale za tą cenę to komponenty są słabe. Do tego nie odpowiada mi 30 ząbków na przednim pojedynczym blacie. Nie będę się oszukiwać, w 70% będzie to jazda na asfalcie. Tak więc dwa blaty będą dla nas lepsze - 28 ząbków zastosujemy w terenie a 36 na asfalcie.

Rozważałem Meridę Big.Nine 300, na papierze wymiary wyglądają ok. Niestety piasty słabe. Nie wiem, czy ten rower jest wart tych pieniędzy i czy pozycja jest taka jaką oczekuję.

Moje pytanie, które rowery mtb są najbardziej zbliżone do rowerów crossowych? Pozycja rekreacyjna, amor powietrzny 100mm.

Myślę że unibike albo kellys coś się znajdzie o ile są na stanie ale może mi się wydawać :) kellys raczej na pewno bo ma obniżoną rozmiarówkę :)

Opublikowano
Który byłby lepszy:
1) Ghost Kato x4.9 al z marketu na M za 3800zł
czy
2) Rockrider MTB XC 100 z marketu na D za 4100zł?

Dalej nie wiem co kupić. Może macie jakieś inne propozycje? Gdyby tylko Indiana x10 miała rozmiar 17" lub 18" to już dawno byłoby po temacie. Albo, żebym miał więcej niż 173cm. Znajomy podpowiedział, żebym na zimę kupił jakąś tanią używkę, a na wiosnę dopiero nowy.


Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka


Mógłby ktoś zerknąć i porównać te dwa rowery, który lepszy?
https://rower.com.pl/ghost-kato-x-4-9-al-2087774
https://www.decathlon.pl/p/rower-gorski-mtb-xc-100-29/_/R-p-300831
Nie było odpowiedzi więc ponawiam, z linkami dla wygody

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano
50 minut temu, baranek8614 napisał:

porównać

Ghost jest ładniejszy,to rower AM skok Amora 120mm i golenie 34,wiec pojedziesz nim w trudniejszy teren. Napęd 1x11 11-46.

RR to typowe XC, bardziej leżąca pozycja. 100mm skoku i golenie o mniejszej średnicy 32. Za to napęd już 1x12 11-50.Oczywiście nie był bym sobą gdybym nie napisał o gwarancji na najwyższym poziomie Deca.W razie gdyby cokolwiek Ci się działo z rowerem nie zostawią Cię samego.

Dodatkowo wybierasz pomiędzy kołem 27,5" RR ,a 29" Ghost

Ja mimo wszystko wybrał bym Ghost.

Opublikowano




Dodatkowo wybierasz pomiędzy kołem 27,5" RR ,a 29" Ghost


RR też jest na 29" z możliwością zamontowania innych rozmiarów

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano
8 godzin temu, Mr_Sq napisał:

Tak więc dwa blaty będą dla nas lepsze - 28 ząbków zastosujemy w terenie a 36 na asfalcie.

Zobacz sobie

Kross Lvl 9.0 z tym że gwarancja fatalna

Kellys Gate 50 2019

Lub teraz @Gophfer kupił w takich pieniądzach Gate 70.

Poczytaj sobie również ten wątek parę stron wstecz,może wpadnie wam coś w oko

11 minut temu, baranek8614 napisał:

RR też jest na 29"

Tak,opis amora mnie zmylił.

Ty ku któremu się skłaniasz?

Opublikowano
4 godziny temu, Accent_Szaj napisał:

Ty ku któremu się skłaniasz?

Ja nie mam faworyta.

Chciałbym rower z powietrznym amorkiem najlepiej z blokadą na kierownicy , sztywnymi osiami, suportem nie na kwadrat czy octalink, przerzutkami z grup od Deore włącznie z kasetą z  jedenastoma rzędami z tyłu i najlepiej z dwoma tarczami z przodu. Chociaż wiem że o to coraz ciężej i nie jest to mój priorytet. No i wiadomo, cena, jak najniższa.

Z drugiej strony, nie zależy mi zbyt na wadze, bo najpierw chcę zawalczyć ze swoją wagą (92kg/173cm).

Jest tyle tego wszystkiego, że gdy zaczynam szukać, za chwilę się gubię. Gdy coś znajdę, to albo nie ma rozmiaru, albo już nie dostępne w ogóle. Tak było w przypadku Indiany x10/x7, kiedy przejechałem ponad 200 km żeby usiąść na x10 19" i była za duża. Rockrider ze względu na duży market i serwis obok wydaje mi się lepszą opcją niż Ghost sprzedawany w Martesie z jego gwarancjami, promocjami i różnymi cenami na stronie i stacjonarnie.

Używanych boję się kupić, bo się nie za bardzo znam.

Opublikowano

baranek8614 niemal kropka w kropkę jestem w podobnej sytuacji. Niby wszystko wiadomo co by się chciało a roweru albo nie ma, albo zły rozmiar, albo ma jakiś feler, który go skreśla z listy. Kiedyś się jeździło na byle czym i było ok. Dziś z forów wynika, że wszystko poniżej deore to się rozpadnie.

Z xc 100 to ta sama sytuacja. Rower ma wszystko. Jeżeli pozycja jak na wyścigach Ci odpowiada, to śmiało. Serwis to duży plus. Dla nas ta pozycja się okazała po prostu niewygodna.

Do Indiany oraz do Ghosta nie mam jak się przymierzyć.

Moja, że jest wzrostu 175cm. Szukamy czegoś uniwersalnego, żeby kręgosłup nie bolał po wycieczce. Nie będziemy urywać sekund na zawodach xc. Nie wiem czy masz w planie tego typu jazdę, czy podobnie szukasz best value for money.

Może po prostu trzeba olać te sztywne ośki. Ważne, żeby był amor powietrzny i dobrze dobrany rozmiar, wygodny, dopasowany.

W załączniku link do pliku gdzie zestawiłem wymiary. Trochę tam namieszałem w przypadku indiany i Krossa, ale reszta wymiarów powinna się zgadzać. Trek wymiarami nam pasował. Merida też powinna być ok.

W pliku można wprowadzać komentarze, jeżeli ktoś by chciał coś poprawić.

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1cnWCkODh87Gnz8nJu6V5ocCYpEm2_e9HNaABZVL6fRM/edit?usp=sharing

Jutro jedziemy mierzyć się do meridy big nine 100. A w przyszłym tygodniu do firmy co nam złoży rower na życzenie. pomierzą, doradzą, dopasują. Rozmawiałem z nimi, spokojnie w 4k wszystko na deore, amor powietrzny, ramę jakąś zaproponował 1700g, ale nawet nie kojarzyłem nazwy (żaden ze znanych producentów rowerów, widać same ramy robią). Tak więc, bardzo ciekawa propozycja.

Opublikowano
9 minut temu, Mr_Sq napisał:

baranek8614 niemal kropka w kropkę jestem w podobnej sytuacji. Niby wszystko wiadomo co by się chciało a roweru albo nie ma, albo zły rozmiar, albo ma jakiś feler, który go skreśla z listy. Kiedyś się jeździło na byle czym i było ok. Dziś z forów wynika, że wszystko poniżej deore to się rozpadnie.

Z xc 100 to ta sama sytuacja. Rower ma wszystko. Jeżeli pozycja jak na wyścigach Ci odpowiada, to śmiało. Serwis to duży plus. Dla nas ta pozycja się okazała po prostu niewygodna.

Do Indiany oraz do Ghosta nie mam jak się przymierzyć.

Moja, że jest wzrostu 175cm. Szukamy czegoś uniwersalnego, żeby kręgosłup nie bolał po wycieczce. Nie będziemy urywać sekund na zawodach xc. Nie wiem czy masz w planie tego typu jazdę, czy podobnie szukasz best value for money.

Może po prostu trzeba olać te sztywne ośki. Ważne, żeby był amor powietrzny i dobrze dobrany rozmiar, wygodny, dopasowany.

W załączniku link do pliku gdzie zestawiłem wymiary. Trochę tam namieszałem w przypadku indiany i Krossa, ale reszta wymiarów powinna się zgadzać. Trek wymiarami nam pasował. Merida też powinna być ok.

W pliku można wprowadzać komentarze, jeżeli ktoś by chciał coś poprawić.

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1cnWCkODh87Gnz8nJu6V5ocCYpEm2_e9HNaABZVL6fRM/edit?usp=sharing

Jutro jedziemy mierzyć się do meridy big nine 100. A w przyszłym tygodniu do firmy co nam złoży rower na życzenie. pomierzą, doradzą, dopasują. Rozmawiałem z nimi, spokojnie w 4k wszystko na deore, amor powietrzny, ramę jakąś zaproponował 1700g, ale nawet nie kojarzyłem nazwy (żaden ze znanych producentów rowerów, widać same ramy robią). Tak więc, bardzo ciekawa propozycja.

1700 gramów samej ramy to bardzo dużo z tego co mi się wydaje jak na rower rekreacyjny sobie uświadom że to jest prawie 15 procent masy przeciętnego górala z tego co wierzyć Meridzie to mój waży 12 kg 😛 dolicz sobie że koła albo będą plasteliną albo będą Turbo ciężkie także dolicz 2 kg na koła widelec swoje waży ale jeśli nie liczysz każdego grama to wiadomo że jeśli nie będziesz musiał czekać pół roku na gotowy rower to spoko opcja :)

2 godziny temu, baranek8614 napisał:

Ja nie mam faworyta.

Chciałbym rower z powietrznym amorkiem najlepiej z blokadą na kierownicy , sztywnymi osiami, suportem nie na kwadrat czy octalink, przerzutkami z grup od Deore włącznie z kasetą z  jedenastoma rzędami z tyłu i najlepiej z dwoma tarczami z przodu. Chociaż wiem że o to coraz ciężej i nie jest to mój priorytet. No i wiadomo, cena, jak najniższa.

Z drugiej strony, nie zależy mi zbyt na wadze, bo najpierw chcę zawalczyć ze swoją wagą (92kg/173cm).

Jest tyle tego wszystkiego, że gdy zaczynam szukać, za chwilę się gubię. Gdy coś znajdę, to albo nie ma rozmiaru, albo już nie dostępne w ogóle. Tak było w przypadku Indiany x10/x7, kiedy przejechałem ponad 200 km żeby usiąść na x10 19" i była za duża. Rockrider ze względu na duży market i serwis obok wydaje mi się lepszą opcją niż Ghost sprzedawany w Martesie z jego gwarancjami, promocjami i różnymi cenami na stronie i stacjonarnie.

Używanych boję się kupić, bo się nie za bardzo znam.

Jeśli w deca mają rowery na stanie a masz blisko to lepiej przejechać parę kilometrów i 50/50 niż 200 km i mieć 50/50

Opublikowano
Godzinę temu, pawellabedz napisał:

1700 gramów samej ramy to bardzo dużo z tego co mi się wydaje jak na rower rekreacyjny

Serio? waga ramy xc 100 w rozmiarze S to 1500g. Googlowałem, Big nine lite, znalazłem L- kę, podana waga to aż 2,275 kg  (tu jestem zaskoczony, spodziewałem się mniej). W tym zakresie cenowym 1700g to wcale nie wydaje się dużo.
Inną kwestią jest jakość wykonania tej ramy, nie widziałem, nazwy niestety nie zapamiętałem, muszę zobaczyć a wtedy wrócę z tematem tej ramy.

1 godzinę temu, pawellabedz napisał:

jeśli nie liczysz każdego grama to wiadomo że jeśli nie będziesz musiał czekać pół roku na gotowy rower to spoko opcja :)

W tym zakresie cenowym, te modele mtb które oglądałem ważą od 12,5 kg do 14,5 kg. Trek x-caliber 13,4kg. Większego znaczenia to dla nas nie ma, ale za te pieniążki to będę oczekiwał czegoś do 14 kg.

Czas wykonania dwa tygodnie. Firma działa na rynku od 20 lat. Sprzedawca powiedział dwa zdania, które na mnie podziałały "w tym zakresie cenowym to się zmieścimy względem oczekiwań" oraz "z doświadczenia wiemy co działa dobrze a co nie działa", oraz "poniżej deore nie schodzimy". No to jestem ciekaw jaką konfigurację nam zaproponuje :)

.... aha, wybił mi pomysł z głowy o dwóch blatach. Za to założyć 1x12 z średnim blatem. Coś jak w xc 100 jest zamontowane.

To była tylko krótka rozmowa telefoniczna, ale mam już spore oczekiwania :) Wiem, że w tym zakresie cenowym trzeba znaleźć kompromis na przykład w stylu - piasty nie sztywne ale też i nie tourney, a coś pomiędzy i będzie git. Ergonomia ponad bajery.

Opublikowano (edytowane)
6 minut temu, Mr_Sq napisał:

Serio? waga ramy xc 100 w rozmiarze S to 1500g. Googlowałem, Big nine lite, znalazłem L- kę, podana waga to aż 2,275 kg  (tu jestem zaskoczony, spodziewałem się mniej). W tym zakresie cenowym 1700g to wcale nie wydaje się dużo.
Inną kwestią jest jakość wykonania tej ramy, nie widziałem, nazwy niestety nie zapamiętałem, muszę zobaczyć a wtedy wrócę z tematem tej ramy.

W tym zakresie cenowym, te modele mtb które oglądałem ważą od 12,5 kg do 14,5 kg. Trek x-caliber 13,4kg. Większego znaczenia to dla nas nie ma, ale za te pieniążki to będę oczekiwał czegoś do 14 kg.

Czas wykonania dwa tygodnie. Firma działa na rynku od 20 lat. Sprzedawca powiedział dwa zdania, które na mnie podziałały "w tym zakresie cenowym to się zmieścimy względem oczekiwań" oraz "z doświadczenia wiemy co działa dobrze a co nie działa", oraz "poniżej deore nie schodzimy". No to jestem ciekaw jaką konfigurację nam zaproponuje :)

.... aha, wybił mi pomysł z głowy o dwóch blatach. Za to założyć 1x12 z średnim blatem. Coś jak w xc 100 jest zamontowane.

To była tylko krótka rozmowa telefoniczna, ale mam już spore oczekiwania :) Wiem, że w tym zakresie cenowym trzeba znaleźć kompromis na przykład w stylu - piasty nie sztywne ale też i nie tourney, a coś pomiędzy i będzie git. Ergonomia ponad bajery.

Mogę wiedzieć czemu wybił dwa blaty ? No ja się nie mogę przekonać do tego żeby ekstremalnie wyginać linię łańcucha 😛 jak dla mnie 4-5 biegów maksymalnie powinien jeden blat znosić żeby nie niszczyć linii łańcucha ale to jest tylko mój punkt widzenia

Ja po prostu jestem staroświecki dla mnie nawet dwa blaty wyglądają nieestetycznie gdy większy blat to jakieś 30 zębów 😛 akurat jestem bardziej siłowy więc wymieniam korbę octalink 42-32-22 na alivio 48-36-26

Edytowane przez pawellabedz
Opublikowano (edytowane)
37 minut temu, pawellabedz napisał:

Mogę wiedzieć czemu wybił dwa blaty ? 😛

Pewno dlatego, że kaseta czy łańcuch jest sporo droższy jak do dwublata i szybciej się zużyje ;). Ale panie to jest trendy...

41 minut temu, Mr_Sq napisał:

Serio? waga ramy xc 100 w rozmiarze S to 1500g. Googlowałem, Big nine lite, znalazłem L- kę, podana waga to aż 2,275 kg

Jakieś źródło do tych informacji? Jaka to dokładnie rama tej Meridy?

Między S a L jest też pewno jakaś różnica w wadze, jak się nie mylę.

Po za tym. rozmiar L Meridy jest większy niż Rockrider  483mm vs 450 w tym ostatnim. Jedynie rozmiar ram S jest zbliżony w obu ramach. ile waży rama xc100 w rozmiarze XXL ?

Edytowane przez Nela
Opublikowano
1 godzinę temu, pawellabedz napisał:

Mogę wiedzieć czemu wybił dwa blaty ?

Znam argumenty za i przeciw rozwiązaniom 2x i 1x. Sprzedawca wyraził swoje zdanie argumentując, że montując 2x10 nie zyskam więcej niż przy 1x12 (11-51). Mowa byłą wyłącznie o prędkości na asfalcie czy w lesie. Rzeczywiście w obu przypadkach duży blat to będzie 36 więc szybciej nie pojedzie, a na podjazdach to kaseta do 51 też załatwia sprawę. Kwestii kultury pracy, ergonomii, eksploatacji nie poruszaliśmy, za krótka rozmowa. Mogłem spodziewać się takiej odpowiedzi, bo czytałem podobne opinie na tym forum. Każdy ma jakieś swoje indywidualne preferencje w tym temacie. On mi oczywiście zamontuje co będę chciał.

Firma, rzeczywiście ma opinie bardzo dobre. Stworzona przez pasjonatów. Myślałem, że nie będzie mnie stać na indywidualne zamówienie, ale poradzimy sobie.

Cytat

Jakieś źródło do tych informacji? Jaka to dokładnie rama tej Meridy?

o tutaj rama merida lite. Nie wiem na który to rok, ale w lutym jeszcze były w sprzedaży. Nie wiem ile waży S-ka.
 

Cytat

Między S a L jest też pewno jakaś różnica w wadze, jak się nie mylę.

Na stronie decathlona jest podana waga tylko do S-ki.

Wnioskuję, że w przedziale cenowym za rower 3-4k, mogę spodziewać się ram o wadze powyżej 1500 gram. Więc myślę, że 1700 to nie jest źle.

Cytat

Ale panie to jest trendy...

Kurcze, mieć jedną manetkę to rzeczywiście fajna sprawa. Pytanie czy się akceptuje idące za tym konsekwencje i kompromis. Coś za coś. Każdy może mieć to co lubi. Nie koniecznie kasa kasa kasa

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...