Skocz do zawartości

Spinning/Indoor Cycling

cieq

Rekomendowane odpowiedzi

Ja byłem do tej pory na 2 zajęciach i muszę powiedzieć, że fajna sprawa. Trening trwa godzinę, przez 90% tego czasu kręcisz na rowerku stojąc na pedałach jednocześnie ćwicząc górne partie (z obciążeniem lub bez). Instruktor narzuca tempo i zestaw ćwiczeń, wszystko dzieje się przy dynamicznej muzyce. Przypomina to trochę zajęcia typu aerobik :) ale uwierz mi, że można się solidnie styrać. No i nie tracisz przez zimę kontaktu z rowerem.

Edytowane przez cieq

Jestem instruktorem programu Spinning i prowadzę zajęcia bardziej odzwierciedlające jazdę na rowerze w różnym terenie niż aerobik :)

Według mnie jest to świetna alternatywa dla trenażera. Wszystko jednak zależy od instruktora. Od razu można poznać czy instruktor ma jakiekolwiek pojęcie o kolarstwie czy tylko prowadzi zajęcia jako jedne z wielu...

O tym też chciałem napisać, ale mnie uprzedziłeś :) Tym bardziej fajnie jak instruktor ma pojęcie o kolarstwie oraz przekazuje "powera" podczas wspólnej jazdy. Jak pisałem wcześniej, jestem nowy w temacie i szukam najciekawszej opcji na tego typu treningi. Na ćwiczeniach na górne partie właściwie mi nie zależy bo od tego jest trening siłowy.

Edytowane przez cieq

Fajna sprawa. Pozwala wyrwać się od rutyny rowerowej lub utrzymać, poprawić formę w okresie zimowym.

Rytm jest ustalany przez prowadzącego, co może być na początku problemem (dobór obciążenia). Miałem np zajęcia u czterech różnych instruktorów , co nie pozwala się nudzić i przyzwyczajać. Ale i tak trzeba szybko poznać swoje możliwości, by nie szarpać się podczas intensywnego kręcenia. Licznik mocy oraz możliwość sprawdzenia tętna, pokaże nam właściwy kierunek. Krótka konsultacja z instruktorem daje cenne wskazówki. Mi wystarczą 3 intensywne 30min zajęcia w tygodniu. 

Edytowane przez piotr.solek