Skocz do zawartości

Za niska kadencja ?

Grzes4510

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Właśnie mija trzeci rok jak zdecydowałem się ruszyć cztery litery. Obecnie posiadam rower Kross evado 7.0 z 2019 roku i zegarek polar VM. No i skoro zegarek obsługuje czujnik kadencji takowy został zakupiony. Dopiero trzeci raz jechałem z czujnikiem dwie pierwsze jazdy średnia kadencja to 79 i 81. Z racji tego że wszędzie mówią że najzdrowsza kadencja dla kolan to około 90 więc dziś zamiast sugerować się pulsem większy nacisk położyłem na kadencje. Ciepło więc i było krótko. Dystans 30,48 km czas 1 godzina 2 minut 39 sekund , średnia 29,2 km/h. O ile średnia kadencja to 86 max 112 to puls wysoki średni 152 no i ujechany. Czy mimo że lżej się kreci zwiększenie kadencji mogło mieć wpływ na puls ? Wiadomo dzień dniu nie równy ale ....

8 minut temu, nctrns napisał:

Tak. Jeśli nie jesteś przyzwyczajony do szybszego kręcenia, to organizm będzie reagował zwiększonym pulsem.

Ale to starać się jeździć z wyższą kadencją ? Czy jako typowy amator nie zawracać sobie tym głowy.

Średnia kadencja 81 nie jest zła, zależnie od tego jak licznik liczy kadencję (z zerami czy nie). Ogólnie przyjęło się, że wyższa kadencja jest lepsza dla kolan, oraz w pewnym zakresie pozwala wydajniej jechać. Ale jak powiedziałem twoja nie jest zła, więc nie musisz jej podnosić jeśli dobrze ci się jeździ tak jak dotychczas. Ewentualnie możesz zwracać uwagę na podjazdach, czy nie spadasz poniżej 60 obrotów, o ile to nie są najgorsze ścianki.

• Lubię to! 1

Hm bardzo dziwnie to u mnie wygląda. A mianowicie po segmentach ze stravy i po podzieleniu na pół kilometrowe odcinki na polarze wygląda na to że wyższą kadencje mam pod górkę niż na prostej a nawet z górki. Z górki jadę z przodu na blacie 48 i z kadencją około 70 - 75 tak jak bym odpoczywał a pod górkę tak około 85 - 90. Czy to normalne ? Może zamiast nad kadencją trzeba popracować nad siłą he he. Co prawda po mocnych podjazdach nie jadę. Najdłuższy podjazd jak można to nazwać podjazdem ma 9,48 km średnio 1,1 % , inny np: 0,48 km średnio 3%. , zysk elewacji z tras około 50 km to około 290 metrów więc raczej wszędzie płasko. Okolice trzech powiatów konecki , opoczyński i przysuski (świętokrzyskie , łódzkie i mazowieckie ). Pozdrawiam