Skocz do zawartości

Sigma ROX 7.0 / 11.0 GPS recenzja porównanie


Eldo

Rekomendowane odpowiedzi

lukasz.przechodzen
47 minut temu, Jakub88 napisał:

Z 30 segmentów jakie wgrałem na roxa 11 poka0zuje mi 24. Wszystkie 6 segmenty, które się nie wczytały na roxa to te w których nie można ustawić opcji "set a goal" na stronie stravy w My Segments. Też tak macie? 

No to już wiem, czemu u mnie nie wszystkie segmenty się wgrywały na licznik.

Problem tkwi w tym, że od niedawna Strava nie pozwala na obserwowanie Segmentów Live, z dużymi zjazdami. Opisują je jako "Downhill segments are not eligible for segment goals".

Ale z rozpędu cała masa segmentów została oznaczona jako "downhill", choć znajdują się na płaskiej jak stół drodze.

Ktoś pisał na ten temat np. tutaj: https://support.strava.com/hc/en-us/community/posts/360040073012-Strava-Live-Segments

Odnośnik do komentarza

Kupiłem parę dni temu Sigmę Rox 11 i jestem naprawdę zadowolony. Zastanawiałem się nad Boltem czy Garminem, ale nadchodzi powoli czas komputerów rowerowych opartych na Androidzie więc szkoda wywalać dużą ilość gotówki na tego typu produkty. Szczególnie, że mam też etrexa 20 więc z perspektywy turystycznej również jestem kryty :)

Odnośnik do komentarza

Jestem w posiadaniu Sigma Rox 11. Dlaczego przy importowaniu treningu, raz pojawia się informacja o temperaturze podczas jazdy a raz nie? Jest to uzależnione od jakiś ustawień? Niestety samemu ciężko mi odszukać jakąś zależność.

Odnośnik do komentarza
Jestem w posiadaniu Sigma Rox 11. Dlaczego przy importowaniu treningu, raz pojawia się informacja o temperaturze podczas jazdy a raz nie? Jest to uzależnione od jakiś ustawień? Niestety samemu ciężko mi odszukać jakąś zależność.

W Sigma Data Center tak jest czy na Stravie?
U mnie temperatura zawsze wskakuje do SDC i Strava, z tym, że Strava temperatury nie wyświetla na iPhone, a jedynie na kompie (nie wiem jak w apce na Androidzie). Może to tutaj jest sedno problemu?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza

Jeżdżę z ROX 11 od 3 tygodni i jestem zadowolony.

Ale mam pytanie o pamięć, do licznika ileśtam godzin wchodzi. Są gdzieś opcje przeglądania ile pamięci zająłem? Czy jest gdzieś opcja kasowania hurtowo aktywności z licznika?

 

A co jeśli pamięć będzie zapełniona? Nowe aktywności się nie zapiszą czy też nowe będą nadpisywały najstarsze?

Odnośnik do komentarza
Jeżdżę z ROX 11 od 3 tygodni i jestem zadowolony.
Ale mam pytanie o pamięć, do licznika ileśtam godzin wchodzi. Są gdzieś opcje przeglądania ile pamięci zająłem? Czy jest gdzieś opcja kasowania hurtowo aktywności z licznika?
 
A co jeśli pamięć będzie zapełniona? Nowe aktywności się nie zapiszą czy też nowe będą nadpisywały najstarsze?
W Sigma Data Center masz ilość czasu jaki możesz zapisać dla poszczególnych interwałów zapisu. Możesz też wykasować zapisane treningi z licznika przyciskiem "wyczyść dziennik" (nie pamiętam czy dokładnie taką nazwa. Z poziomu licznika też można to zrobić, ale musisz poszukać w opcjach bo nie mam licznika pod ręką.

Kasowanie wgranych map chyba tylko z poziomu licznika.

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, pawel2208 napisał:

W Sigma Data Center masz ilość czasu jaki możesz zapisać dla poszczególnych interwałów zapisu. Możesz też wykasować zapisane treningi z licznika przyciskiem "wyczyść dziennik" (nie pamiętam czy dokładnie taką nazwa. Z poziomu licznika też można to zrobić, ale musisz poszukać w opcjach bo nie mam licznika pod ręką.

Kasowanie wgranych map chyba tylko z poziomu licznika.

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka
 

Z poziomu licznika też nie ma opcji kasowania wgranych map :/

Odnośnik do komentarza
lukasz.przechodzen

Własne trasy wgrywa się przez Sigma Data Center i kasuje przez Sigma Data Center. Jest to lekko nieintuicyjne, ale możliwe.

Podłączacie licznik, wchodzicie w SDC w Trasy, po prawej stronie na górze w czerwoną zakładkę "Urządzenie", pokaże się Wam lista tras wgranych już do licznika.

I teraz albo klikacie przy każdej trasie, którą chcecie usunąć na literkę przy nazwie, tak aby je zaptaszkować, potem w górnym prawym rogu Menu -> Usuń.

Druga opcja to kliknięcie na trasie, żeby pokazać jej szczegóły i wtedy na górze Menu -> Usuń.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, lukasz.przechodzen napisał:

Własne trasy wgrywa się przez Sigma Data Center i kasuje przez Sigma Data Center. Jest to lekko nieintuicyjne, ale możliwe.

Podłączacie licznik, wchodzicie w SDC w Trasy, po prawej stronie na górze w czerwoną zakładkę "Urządzenie", pokaże się Wam lista tras wgranych już do licznika.

I teraz albo klikacie przy każdej trasie, którą chcecie usunąć na literkę przy nazwie, tak aby je zaptaszkować, potem w górnym prawym rogu Menu -> Usuń.

Druga opcja to kliknięcie na trasie, żeby pokazać jej szczegóły i wtedy na górze Menu -> Usuń.

Dzięki ! Udało się :)

Faktycznie mało intuicyjnie to zrobili.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Jaki czujnik kadencji polecicie? Interesuje mnie sama kadencja. Najlepiej jakby był jakiś sprawdzony czujnik z chin.
Ja w jednym rowerze mam Cycplus C2 kupiony na gearbest i działa, więc mogę polecić, chociaż najlepiej kup Sigme R2 Duo. Estetyczny montaż i kadencja na malutkim magnesiku przyklejanym do osi pedała. Bezproblemowe działanie i od razu masz prędkość z koła która jest dużo dokładniejsza niz ta z GPS.

Wysłane z mojego BKL-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Magene  Gemini 210. Poszukaj na aliexpress - cena 1 szt.  poniźej 50zł. Pracuje jako miernik prędkości albo kadencji. Nie potrzebuje żadnego magnesu

Używam z Wahoo Bolt 2szt ( prędkość i  kadencja) - działają znakomicie.

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza

WItajcie

od pewnego czasu zauważyłem pewien problem w moim rox11 (w sumie to nie wiem czy tak jest od poczatku bo wczesniej nie zwracalem znacznej uwagi na to). Mianowicie licznik drastycznie przeklamuje jezeli chodzi o przewyzszenia. Do tego stopnia ze jadac lekko pod gorke (na oko 1-2%)  sigma potrafi wskazywac -8% (czyli tak jakby było zdrowo z górki). Nie ma tutaj zasady ze przeklamuje w tą stronę, bywa że pokazuje ujemne bądz dodatnie przewyższenie jadac po kompletnie płaskiej drodze...

 

Ktos się spotkał z czymś takim?

Odnośnik do komentarza

Witajcie,

czy ktoś z Was zamawiał uchwyt do Sigma ROX 11 przed kierownicę z aliexpress? Kupując zestaw który mam, jest dołączony uchwyt Sram'a ale licznik jest bardzo luźno w nim i nie nadaje się do tego, aby z niego korzystać. 

Odnośnik do komentarza
Witajcie,
czy ktoś z Was zamawiał uchwyt do Sigma ROX 11 przed kierownicę z aliexpress? Kupując zestaw który mam, jest dołączony uchwyt Sram'a ale licznik jest bardzo luźno w nim i nie nadaje się do tego, aby z niego korzystać. 
Ja kupiłem 2 uchwyty Srama te dłuższe dedykowane do szosy i Rox 11 siedzi bardzo ciasno. Polecam

Wysłane z mojego BKL-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
16 godzin temu, craroce napisał:

Witajcie,

czy ktoś z Was zamawiał uchwyt do Sigma ROX 11 przed kierownicę z aliexpress? Kupując zestaw który mam, jest dołączony uchwyt Sram'a ale licznik jest bardzo luźno w nim i nie nadaje się do tego, aby z niego korzystać. 

Pasuje każdy od Garmina.

Odnośnik do komentarza
17 godzin temu, craroce napisał:

Witajcie,

czy ktoś z Was zamawiał uchwyt do Sigma ROX 11 przed kierownicę z aliexpress? Kupując zestaw który mam, jest dołączony uchwyt Sram'a ale licznik jest bardzo luźno w nim i nie nadaje się do tego, aby z niego korzystać. 

Ja miałem podobny problem, zamówiłem dwa uchwyty Srama jeden dłuższy i drugi krótszy i w tym dłuższym siedzi idealnie, ale w krótszym lata luźno. Zapewne jest to problem pojedynczych sztuk i Garminy pewnie też  by w nich latały (takie uroki chińskiej taniej produkcji) ja to rozwiązałem w ten sposób, że do Srama na opaskach przyczepiłem oryginalny z zestawu Sigmy i działa :) 

Pytanie z innej beczki, czy komuś udało się ustawić (znaleźć) na wyświetlaczu czas autopauzy ? - przydatne info. żeby się nie zasiedzieć w czasie odpoczynku :D 

Odnośnik do komentarza

 

20 minut temu, -ŁukasZ- napisał:

Pytanie z innej beczki, czy komuś udało się ustawić (znaleźć) na wyświetlaczu czas autopauzy ? - przydatne info. żeby się nie zasiedzieć w czasie odpoczynku :D 

Patrzysz na zegarek o której się zatrzymujesz i wiesz ile masz pauzy :P Nie ma chyba takiej funkcji, która pokazuje ile już stoisz. Chociaż jest coś takiego jak czas treningu i czas trwania treningu. Pierwsza funkcja pokazuje czas samej jazdy, a druga czas jazdy z postojami.

Edytowane przez pawel2208
Odnośnik do komentarza
40 minut temu, pawel2208 napisał:

 

Patrzysz na zegarek o której się zatrzymujesz i wiesz ile masz pauzy :P Nie ma chyba takiej funkcji, która pokazuje ile już stoisz. Chociaż jest coś takiego jak czas treningu i czas trwania treningu. Pierwsza funkcja pokazuje czas samej jazdy, a druga czas jazdy z postojami.

To jedna z tych rzeczy do których przyzwyczaiłem się korzystając z innego urządzenia, dlatego szukałem w ROXie :D Funkcje czasu o których piszesz daje ogólny pogląd na czas poświęcony na jazdę i odpoczynek w czasie treningu a nie pojedynczy postój. Taka pierdoła w sumie, fajnie byłoby mieć ale jak nie ma to trudno :P  

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...