Kask FullFace

Sziva

Rekomendowane odpowiedzi

Sziva

Hej,

mam już fulla, mam ochraniacze na płetwy górne i dolne, ale zastanawiam się jeszcze nad kaskiem typu full face.

Czym kierować się przy wyborze takiego kasku? Szczęka odpinana czy stała? Lepszy bardziej zabudowany czy też z dużą ilością otworów?

Wiadomo - każdy kask trzeba na swoją dyńkę mierzyć, ale może macie jakieś doświadczenia związane z samą budową konkretnych kasków? Coś z cyklu: w kasku XX jest niewygodne pokrętło, a w kasku YY świetnie rozwiązali kwestię daszku/zapięcia itp.?

Odnośnik do odpowiedzi
  • Odpowiedzi 82
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

• Sziva

15

• piter614

12

• Puncu

7

• kitajr

4

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Hej . To zależy od tego jak na downhillu jeździsz . Jeśli jeździsz downhill hardkor po górach na trasach 50 na godzinę i masz 80% szans że walniesz w drzewo to wybrał bym bardziej zabudowany z dobrą s

Ochraniacze na łokcie więcej kosztują. Ktoś nie wie ile zęby mogą kosztować

Super DH ma więcej wyściółki w środku, ale też mniej otworów wentylacyjnych i jest trochę cięższy. Pytanie, w jakich warunkach będziesz w nim jeździć. Tutaj jest fajne porównanie obu tych kasków:

Posted Images

Ja tam nie odpinany zwykły full face seven ipd według mnie bardzo fajny kask za spoko cenę mam go 1.5 roku i wszystko spoko 

Edytowane przez Piwko
  • Lubię to! 1
Odnośnik do odpowiedzi
Puncu

Bluegrass. Pancerny jest. Nadal żyje :D

Kask ma byc ciasny. Że jak ktoś chwyci za szczęke to ma nie latać na boki. Trzeba wziąć poprawke że gąbka na policzkach się ugniata i lepiej wziąć mniejszy. Jak to mówie - mają być pućki z policzków :)

• Lubię to! 1
Odnośnik do odpowiedzi
Sziva
21 minut temu, Puncu napisał:

Bluegrass. Pancerny jest. Nadal żyje :D

Szkoda tylko, że rozmiar S zaczyna się od 54cm, a ja mam 53cm obwodu. 

Ale z tym sposobem chwytu za szczękę, to niezły patent na sprawdzenie :) 

Odnośnik do odpowiedzi
  • 4 weeks later...
Norbert_DownhillRider

Cześć!

Mam w planach kupno kasku fullface i nie wiem jaki wybrać. Mój budżet to 400 zł. Jest tego pełno w internecie a recenzji tych kasków są znikome ilości. Może tutaj osoby bardziej doświadczone podpowiedzą mi coś w tym temacie.

Z góry dziękuję za odpowiedzi i życzę miłego dnia/nocy

Odnośnik do odpowiedzi
piter614
A jaki model tego six six one?
Jak z wytrzymałością tego bluegrass?
Na pewno kolega miał na myśli ten model
https://goo.gl/images/kGDcBw

Przepraszam za post pod postem pisze z tapatalk
Ja używam osobiście ten model co na foto
Ten six six ma mój syn obydwie skorupy dobrze trzymają się głowy psują do nich gogle bez problemu zapięcia w obydwu są mocne i dobre, wyjmowane maja wnętrza co jest dobre gdy chcesz je wyprać
Jedyny minus to wentylacja czacha paruje przy dużej temperaturze, jednak jak ma ci uratować życie nie patrz na to
Kaski typu fullface z dobrą wentylacja od 800 zł miałem Met Parachuset wentylacja mega ale gogle się nie mieściły i był dyskomfort, więc go sprzedałem 5b7ef5975a0071c83c8b2641292f57ac.jpg

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Norbert_DownhillRider napisał:

Jak z wytrzymałością tego bluegrass?

Bo moich wszystkich glebach nadal chodzę, mówię i myślę ;) Jest wykonany z włóka szklanego i skorupe ma pancerną ;) 

Odnośnik do odpowiedzi
PrzeLuka
21 minut temu, Puncu napisał:

Jest wykonany z włóka szklanego i skorupe ma pancerną ;) 

Ale skorupa kasku w swej istocie nie ma być pancerna ;) Nawet hełmy nie są.

O ten model np. mi chodziło... choć o żaden konkretny. Bardziej o samą markę.

https://www.rowertour.com/p/70379/sixsixone-661-comp-kask-full-face-niebiesko-czerwony

Mam. Używam. Nie narzekam.

Edytowane przez PrzeLuka
Odnośnik do odpowiedzi

@Sziva  i jakie ochraniacze i kask zakupiłaś? Też właśnie mnie to czeka i pomyślałam, że skoroś kobieta i to mała to zmałpię rozmiar, etc 

Odnośnik do odpowiedzi
piter614

Ten ma rewelacyjna wentylację miałem go raz na srebrnej górze jednak kask okazał się mało kompatybilny z różnymi goglami po prostu się nie mieściły
https://www.centrumrowerowe.pl/kask-met-parachute-hes-pd6556/?v_Id=111022&gclid=EAIaIQobChMInufU_vL32wIVA7TtCh0ooQGHEAQYASABEgLO-PD_BwE
I generalnie jest problem by dostać rozmiar S w Polsce
Używam tego http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7385744634
Jest wygodny, pancerny, pasują gogle mam Tygu i O'Nile jednak w gorące dni jest w nim ciepło, jeżeli ma być do zjazdów to polecam

Odnośnik do odpowiedzi
10 godzin temu, Madzik napisał:

@Sziva  i jakie ochraniacze i kask zakupiłaś? Też właśnie mnie to czeka i pomyślałam, że skoroś kobieta i to mała to zmałpię rozmiar, etc 

Kasku jeszcze nie kupiłam, a ochraniacze mam na nogi takie:

https://rowerowy.com/mtb/ubrania-buty-ochrona/ochraniacze/kolano/prod/nuke-sritical-dh-pro

A na ręce takie:

https://sportstore.pl/product-pol-7444-Ochraniacze-lokci-przedramion-IXS-Assault-Elbow-Guards-ENDURO-DH.html

Co do ochraniaczy na kolana, to w zasadzie są ok, ale po jakimś czasie dolna ich krawędź uciska mnie w piszczel. Mogliby tam dać coś bardziej miękkiego. Co do ochrony, to raz wywaliłam się w nich podczas nauki jazdy na spd i było to bardzo miękkie lądowanie dla kolan (przy okazji połamałam sztycę karbonową).

W przypadku ochraniaczy na ręce, to leżą bardzo fajnie, ale górny mankiet neoprenowy po zapięciu ma odsłonięty kawałek rzepa (ten z ząbkami) i może się przez to przyczepiać do koszulki i ją mechacić. Gdyby producent zamienił ze sobą część miękką i ząbkową rzepa, to nie byłoby tego problemu, choć wtedy ząbki mogłyby szorować po skórze. Pewnie w to osłonięte miejsce nałożę sobie coś i zabezpieczę w ten sposób koszulkę. Być może ktoś z mniejszym obwodem ramion nie będzie mieć tego problemu, ale ze mnie też Pudzian nie jest.

Rozmiar ochraniaczy na kolana mam L, a na ręce S. Proponuję jednak dobrze pomierzyć obwód ud, łydek i przedramion i zamawiać rozmiar na tej podstawie.

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Sziva napisał:

Kasku jeszcze nie kupiłam, a ochraniacze mam na nogi takie:

https://rowerowy.com/mtb/ubrania-buty-ochrona/ochraniacze/kolano/prod/nuke-sritical-dh-pro

A na ręce takie:

https://sportstore.pl/product-pol-7444-Ochraniacze-lokci-przedramion-IXS-Assault-Elbow-Guards-ENDURO-DH.html

Co do ochraniaczy na kolana, to w zasadzie są ok, ale po jakimś czasie dolna ich krawędź uciska mnie w piszczel. Mogliby tam dać coś bardziej miękkiego. Co do ochrony, to raz wywaliłam się w nich podczas nauki jazdy na spd i było to bardzo miękkie lądowanie dla kolan (przy okazji połamałam sztycę karbonową).

W przypadku ochraniaczy na ręce, to leżą bardzo fajnie, ale górny mankiet neoprenowy po zapięciu ma odsłonięty kawałek rzepa (ten z ząbkami) i może się przez to przyczepiać do koszulki i ją mechacić. Gdyby producent zamienił ze sobą część miękką i ząbkową rzepa, to nie byłoby tego problemu, choć wtedy ząbki mogłyby szorować po skórze. Pewnie w to osłonięte miejsce nałożę sobie coś i zabezpieczę w ten sposób koszulkę. Być może ktoś z mniejszym obwodem ramion nie będzie mieć tego problemu, ale ze mnie też Pudzian nie jest.

Rozmiar ochraniaczy na kolana mam L, a na ręce S. Proponuję jednak dobrze pomierzyć obwód ud, łydek i przedramion i zamawiać rozmiar na tej podstawie.

Dzięki bardzo!!

Widziałam te ochraniacze na ramiona w tym sklepie właśnie (polecałaś w jakimś innym wątku) i zastanawiałam się, czy to nie za ciężki sprzęt na raczej nieśmiałe jeszcze podejście do jazdy na trailu. Nie mam zamiaru skakać za wysoko i szaleć za bardzo. 

Na jakim rowerze jeździsz? 

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, Madzik napisał:

Dzięki bardzo!!

Widziałam te ochraniacze na ramiona w tym sklepie właśnie (polecałaś w jakimś innym wątku) i zastanawiałam się, czy to nie za ciężki sprzęt na raczej nieśmiałe jeszcze podejście do jazdy na trailu. Nie mam zamiaru skakać za wysoko i szaleć za bardzo. 

Na jakim rowerze jeździsz? 

Wywalić i połamać to się można na wszystkim.

Mój rower to Kross Soil.

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam bardzo mały łapek. Wszystkie kaski w rozmiarze S.
Z fullface mam Fox Rampage i Bluegrass Explicit

Z kasków otwartych Specialized Vice, B'twin 500 i B'twin 100.

Jakbyś była w Krakowie i chciała przymierzyć, zobaczyć, zapytać to śmiało ;) 

Odnośnik do odpowiedzi
mateusz_zwolinski

661 ma szeroką i bardzo dobrą ofertę, poza tym są sporo tańsze niż konkurencja, przykładowo POC czy TLD. Śmiało mogę polecić.

Prawdziwy kask typu full face praktycznie w ogóle nie posiada i nie powinien posiadać otworów. To musi być trwała i solidna konstrukcja, wytrzymująca ekstremalne gleby. Taki kask jest ciężki i grzeje głowę. Podejrzewam, że czegoś takiego nie potrzebujesz.

Lekki kask z odpinaną szczęką to trochę taki gadżet ale może być dla Ciebie dobrą opcją. Zawsze będzie możliwość pozbycia się tej szczęki kiedy się znudzi.

Znajomy ma Bell Super 3R i bardzo sobie chwali. Ze szczęki korzysta jednak bardzo rzadko. Nawet przy ciężkim terenie :)

Poszukaj od razu fajnych gogli.

Edytowane przez mateusz_zwolinski
Odnośnik do odpowiedzi
11 godzin temu, piter614 napisał:

A gdzie chcesz śmigać w tych pvhraniaczach? I kasku

kumpel ma ff, jak miał treka session to w nim latał. Teraz mówi, że kask enduro mu w zupełności wystarczy i do ff raczej nie ma sensu wracać, gorsza wentylacja, widoczność przez szczękę tak samo (ale tutaj to pewnie kwestia przyzwyczajenia). Tyle że w razie "W" chłop z krzywym nosem to żaden problem a jednak ochrona twarzy w przypadku kobiet jest na wyższym priorytecie ;)

koleżanka przy niegroźnej glebie na schodach poleciała w barierki, ramą się tak nakryła że w pierwszej chwili ważne były tylko zęby, na szczęście nic się nie posypało ;) w ff byłoby bezpieczniej 

Odnośnik do odpowiedzi
piter614
kumpel ma ff, jak miał treka session to w nim latał. Teraz mówi, że kask enduro mu w zupełności wystarczy i do ff raczej nie ma sensu wracać, gorsza wentylacja, widoczność przez szczękę tak samo (ale tutaj to pewnie kwestia przyzwyczajenia). Tyle że w razie "W" chłop z krzywym nosem to żaden problem a jednak ochrona twarzy w przypadku kobiet jest na wyższym priorytecie 
koleżanka przy niegroźnej glebie na schodach poleciała w barierki, ramą się tak nakryła że w pierwszej chwili ważne były tylko zęby, na szczęście nic się nie posypało  w ff byłoby bezpieczniej 
Nie było to pytanie w którym się czepiam że po co ci to Tylko jestem ciekaw gdzie chce jeździć może się spotkamy gdzieś kiedyś na trasie
A co do kasku sam śmigam w kasku i ochraniaczach
Miałem połamane kości twarzoczaszki więc wiem po co jest kask 2dd4961b079b2c07425b33cf328c0160.jpg
  • Lubię to! 1
Odnośnik do odpowiedzi
12 godzin temu, piter614 napisał:

Sziva
A gdzie chcesz śmigać w tych pvhraniaczach? I kasku

Po Wrocławiu to raczej nie, ale planuję wakacje rowerem w górach i tam chyba lepiej by było mieć coś na sobie.

Odnośnik do odpowiedzi
piter614

Z Wrocławia blisko na Srebrną Górę
Polecam
Byłem kilka razy faj e trasy i znajdzie każdy coś dla siebie

Odnośnik do odpowiedzi

Byłam tam w okolicach pieszo, ale muszę się wybrać z rowerem. Z Przełęczy Walimskiej wiedzie sporo tras - w kierunku Srebrnej Góry albo Kalenicy i Wielkiej Sowy.

Odnośnik do odpowiedzi
  • Sziva unfeatured this temat
  • Sziva pinned this temat