SzajBajk

3 fakty o nowej grupie Shimano Deore M6100, M5100, M4100.

Rekomendowane odpowiedzi

Krys007

Czy kaseta pod Deore 5100 (11s) wymagać będzie jakiegoś specjalnego bębenka? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Maaatiii

Wiecie kiedy to może bedzie dostępne w sklepach, potrzebuje manetki 10 speed m4100 do mocowania ev więc bym zakupił.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
wujek_najgorszy

Hej,

Dzisiaj dotarła do mnie paczka, więc może komuś się przyda informacja o wadze:

- manetka 11s, na obejmę, waga z linką - SL-M5100-R - 135 g

- przerzutka tył 11s, 11-51 zakresu, RD-5100-SGS - 320 g

Początkowo planowałem też zakup kasety 11-51, ale w obawie przed wagą, a także tym, że nie wydaje mi się, żeby potrzebował takiego blatu, zdecydowałem się na SLX 11-46 z dwiema aluminiowymi zębatkami (była nawet tańsza).

CS-M7000 11-46 - 490 g

Jak to złoże do kupy, to dam znać jak chodzi, ale porównanie będę miał tylko z dziesięcioletnim Deore 9s :).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
w0jta5
W dniu 6.07.2020 o 08:59, wujek_najgorszy napisał:

Początkowo planowałem też zakup kasety 11-51, ale w obawie przed wagą, a także tym, że nie wydaje mi się, żeby potrzebował takiego blatu, zdecydowałem się na SLX 11-46 z dwiema aluminiowymi zębatkami (była nawet tańsza).

W sensie, że będzie za ciężka? Na pomiarach wychodzi 627 g. Dla porównania Sunrice CSMX80 11-50t waży 516 g. To ja idę w te dodatkowe 111 g. które mogą się przełożyć na trwałość kasety. 

Zamawiam właśnie komplet (kaseta 11-51T i zmieniarka 5100) ciekawe jak to będzie działać :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Łukasz Tkacz

Pytanko - czy ta nowa deorka pod 10s jest kompatybilna z poprzednimi XT 2x10s? W sensie mając manetkę na tył M780, można śmiało użyć ją z przerzutką M5100? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Bujak

Tak

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
wujek_najgorszy
W dniu 8.07.2020 o 21:00, w0jta5 napisał:

W sensie, że będzie za ciężka? Na pomiarach wychodzi 627 g. Dla porównania Sunrice CSMX80 11-50t waży 516 g. To ja idę w te dodatkowe 111 g. które mogą się przełożyć na trwałość kasety. 

Zamawiam właśnie komplet (kaseta 11-51T i zmieniarka 5100) ciekawe jak to będzie działać :) 

Tak, że za ciężka, bo próbuję przywrócić do życia (oczywiście po taniości) mojego dziewięcioletniego Levela od Krossa, i liczę każdy gram. Poza tym, planuję jeździć raczej po płaskim, więc 50+ zębów z tyłu wydaje mi się przesadą (podobnie aluminiowe zębatki - nie przewiduję często z nich korzystać). Dotarły też do mnie korby i muszę przyznać, że się trochę zawiodłem:

- korby 10/11 rz, ramię 175 mm, tarcza 32T,  FC-5100-1 - 865 g

To daje 955 g razem z supportem. To jest mniej więcej tyle, co stare Alivio na octalink, z pojedynczą chińską zębatką, które miałem zamontowane wcześniej. Z plusów: wyglądają kozacko no i są tanie - z suportem i przesyłką - 234 zł. No i mam nadzieję, że odczuję jakąkolwiek różnicę jeśli chodzi o tę legendarną "sztywność".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi