leander

Sensa Trentino SL Shiny 105 (2019) - szosa w pomarańczach

Rekomendowane odpowiedzi

leander

Stało się. Kupiłem pierwszy rower szosowy. Dziękuję za porady w stosownym temacie. W skrócie - stary Kross Evado zostaje jako rower do (w dalszym ciągu) szlajania się po lasach i wąwozach oraz jako pojazd z szoferem dla córki w foteliku. Myślałem o Krossie Vento 4 dość mocno, ale dobra cena i fajne kolory, w tym lubiany przeze mnie pomarańczowy (zwłaszcza wobec beznadziejnego malowania Vento 4) zdecydowały, że wyłożyłem nieco więcej i kupiłem Sensę Trentino SL Shiny 105. O taki: https://szybkierowery.pl/produkt/sensa-trentino-sl-shiny-105-2019-wyprzedaz/

Rower jest na pełnej grupie 105, z całym karbonowym widelcem, więc wobec rozważanego Vento 4 lepiej, a od Vento 5 na 105 nieznacznie słabiej (koła ma chyba nieco gorsze).

Rower już skręcony, jeszcze mostek muszę dokręcić, bo się rusza, hamulce wstępnie poprawione. pedały dokręcone (na razie tanie platformowe), łańcuch posmarowany, koszyk na bidon jest (pomarańczowy!) i.... może jutro uda się przejechać.

IMG_20190710_202157.jpg
  • Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nemrod

Fajne malowanie. Sensy faktycznie są dobrze wyceniane.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
leander

No i pojechane. Krótkie 20 km wokół komina, żeby sprawdzić, co i jak. I jest fajnie. Coś tam wymaga regulacji, coś ociera, ale jest różnica ze starym rowerem. Na razie się nie rozpędzam, bo za stabilny jeszcze nie jestem, ale pod górkę widzę naprawdę dużą różnicę. Lżej się jedzie, nie czuć rower. Testowy podjazd o ok. 20% szybciej. Miałem w niedzielę na zawody biegowe jechać, ale chciałoby się i rowerem :D.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mumbai

Pojedź więc na zawody biegowe rowerem. 

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Hurin

Gratuluję zakupu.  Ja na swoja pierwszą szose również wybrałem ten model :)

Ps. Pomarańczowe bidony są szybsze :)

IMG_20190712_220937.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Papynsky

@leander, @Hurin jaki to model bidonów?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Hurin

Bidon Elite Fly Orange

• Pomógł 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Papynsky

Na czymś podobnym mi zależy. Nie wiesz czy występuje pomarańczowa wersja o pojemności 750ml +/- ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Eddek

Fly MTB jest na pewno czerwony w 750ml. Ale mając wersje 500ml i 950ml trochę ciężko mi jest je polecić ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Papynsky

Dzięki! Jednak pomarańcz to pomarańcz :D z jakiego powodu taka opinia?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Eddek

Bo korek trochę ciasny (mi jest łatwiej go otwierać jak siedzi jeszcze w koszyku, a zamykam albo kierownicą albo znowu - dopiero w koszyku) i strasznie łapie kurz, a sam bidon raczej do ssania niż ściskania, bo potrafi puścić spod nakrętki na boki jak go ściśniesz bardziej energicznie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
leander
Napisano (edytowane)

Alternatywą jest bidon CCC, który można czasem wygrać, można też kupić na allegro (w sklepie drużyny na razie nie ma). Nawet u chińczyków za bardzo nie ma dominująco pomarańczowej buteleczki. Lepiej jest z uchwytami na bidon - mój jest z decathlonu.

Edytowane przez leander

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
leander

Dziś druga jazda, wiało mocno. Nie jestem przyzwyczajony do takich lekkich rowerów na cienkich oponkach. Nie ta technika (jeszcze) ;). Miałem wrażenie, że mnie zwieje do rowu. Nie umiem też jeszcze dobrze naciskać hamulca w górnym chwycie. Ale jest fajnie, chce się jeździć więcej.

A bidon otwiera się dość lekko (mój egzemplarz), ale na razie krótko testowany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi