Marek2850 Opublikowano 1 Sierpnia 2018 Opublikowano 1 Sierpnia 2018 Witam, Posiadam rower kross hexagon x6 z 2012 roku i potrzebuję nowych klocków hamulcowych do tarcz Shimano Disc M375 ( tarcza 160mm ). Kompletnie się na tym nie znam i potrzebowałbym pomocy. Jeżdżę głównie w mieście i potrzebowałbym dobrych wytrzymałych klocków. Pozdrawiam.
trollu Opublikowano 2 Sierpnia 2018 Opublikowano 2 Sierpnia 2018 https://www.centrumrowerowe.pl/okladziny-shimano-b01s-br-m416-525-495-485-475-pd1546/?v_Id=116315
Marek2850 Opublikowano 2 Sierpnia 2018 Autor Opublikowano 2 Sierpnia 2018 Jaka jest różnica między żywicznymi metalicznymi itp?
trollu Opublikowano 2 Sierpnia 2018 Opublikowano 2 Sierpnia 2018 metaliki są agresywniejsze ale też szybciej zużywają tarczę i na zimno czasami mogą być "tępe". Ogólnie - metaliki są dedykowane do sytuacji, gdzie hebel jest mocno obciążony - enduro, zjazdy itd, nie puchną od temperatury i nie są tak wrażliwe na wilgoć. Bierz żywiczne, na zimno często lepiej hamują, w mieście zbyt szybo ich nie zużyjesz, tarcza dłużej wytrzyma i są tanie
Marek2850 Opublikowano 2 Sierpnia 2018 Autor Opublikowano 2 Sierpnia 2018 Okej, dzięki wielkie wszystkim.
Gość Opublikowano 2 Sierpnia 2018 Opublikowano 2 Sierpnia 2018 Ponadto do metalików potrzebna jest odpowiednia tarcza. Tarcza zawsze w opisie ma a przynajmniej powinna mieć informacje do współpracy z jakimi klockami jest przeznaczona.
trollu Opublikowano 2 Sierpnia 2018 Opublikowano 2 Sierpnia 2018 odpowiednia tarcza to nie jest jakiś mityczne coś - jest twardsza i tyle. Ja od pół roku jeżdżę na Zee z metalikami a tarcze do żywicznych. Na razie żyją ale pewnie zimą będe musiał zmienić tarcze
Gość Opublikowano 3 Sierpnia 2018 Opublikowano 3 Sierpnia 2018 Też jeździłem i gięły się jak cholera. Twardość twardością ale zupełnie inaczej oddają ciepło i nie gną się tak stygnąc. W którymś wątku rozmawialiśmy o tym, więc nie będę powielał.
trollu Opublikowano 3 Sierpnia 2018 Opublikowano 3 Sierpnia 2018 jedno wynika z drugiego - albo inny stop albo obróbka termiczna. Tak czy inaczej - do jazdy miejskiej dla mnie temat pomijalny bo wątpię, żeby hebel bardziej dostał niż np w górach na singlu lecąc w dół
Gość Opublikowano 7 Sierpnia 2018 Opublikowano 7 Sierpnia 2018 W dniu 3.08.2018 o 00:18, trollu napisał: odpowiednia tarcza to nie jest jakiś mityczne coś - jest twardsza i tyle. Ja od pół roku jeżdżę na Zee z metalikami a tarcze do żywicznych. Na razie żyją ale pewnie zimą będe musiał zmienić tarcze Z doświadczenia Ci powiem, że nie tak szybko jak Ci się wydaje, 8 lat jeździłem na tarczach pod żywiczne z klockami półmetalicznymi.
Adi1471 Opublikowano 31 Grudnia 2018 Opublikowano 31 Grudnia 2018 (edytowane) Witam chciałbym wymienić klocki hamulcowe do tych hamulcy : https://allegro.pl/zestaw-hamulcow-tarczowych-shimano-br-t200-p-t-i7525489473.html?snapshot=MjAxOC0xMi0yMlQxODo0Mjo0Mi4xNjBaO2J1eWVyOzNlMmZlMTQ3MDMyNjc0NGU3OGM1NzM3OTc0YTRmYjAyMmJiY2M4Njc0NzQxMjVhNGU4ZmZkOWNlZTVmYTRjZTA%3D Lecz nwm które pasują a chce je wymienić bo mam tłusta tarcze to więc i klocki się zatluscily tarcze chce wymyc w alkoholu izopropylonowym a klocki po prostu wymienić no chyba że da się je jakoś odtluscic bez zakupu niczego Edytowane 31 Grudnia 2018 przez Adi1471
Gość Opublikowano 31 Grudnia 2018 Opublikowano 31 Grudnia 2018 (edytowane) Czy obsługa google jest tak trudna? Kup sobie te... https://allegro.pl/bbb-klocki-hamulcowe-shimano-niebieski-bbs-53-i7734768930.html Bardzo dobre klocki. Edytowane 31 Grudnia 2018 przez Gość
Franz Mauer Opublikowano 31 Grudnia 2018 Opublikowano 31 Grudnia 2018 Możesz poszukać też odpowiedników klocków w Decathlon. Mają bardzo fajnie pracujące klocki w rozsądnej cenie.
Kruk Opublikowano 31 Grudnia 2018 Opublikowano 31 Grudnia 2018 Wpisujesz nazwę hebli w google, znajdujesz nazwę okładzin, i wbijasz w wujka google, potem szukasz jakich potrzebujesz, czy żywiczne, czy pół-metaliki chyba że masz tarcze do metalików to warto kupić metaliki albo kewlarowe.
Brt86 Opublikowano 5 Kwietnia 2019 Opublikowano 5 Kwietnia 2019 Witam, jedyne zalecane przez producenta klocki to B01S. Chciałbym spróbować pojeździć z jakimiś klockami półmetalicznymi, lub ceramicznymi. Polecicie jakieś modele pasujące do tych hamulców?
Brt86 Opublikowano 5 Kwietnia 2019 Opublikowano 5 Kwietnia 2019 10 minut temu, PrzeLuka napisał: Jak pragnę zdrowia... Wystarczy pogrzebać w podobnych wątkach. Jedyny wątek jaki znajduję w wyszukiwarce wpisując br—m355 klocki to ten: https://forum.szajbajk.pl/topic/86-wyczerpany-klocki-metalikipół-metaliki-do-br-m355/?tab=comments#comment-473 Nie wyczerpuje tematu, a dopisać się do niego nie mogę, gdyż jest zamknięty.
Kruk Opublikowano 5 Kwietnia 2019 Opublikowano 5 Kwietnia 2019 Mi się wydaję że te: https://sklep.szajbajk.pl/pl/p/Klocki-do-Shimano-Deore-BR-M525-polmetaliczne/179 lub te: https://sklep.szajbajk.pl/pl/p/Klocki-do-Shimano-Deore-BR-M525-kevlarowe/244 By weszły do tych zacisków. 1
Gość Opublikowano 5 Kwietnia 2019 Opublikowano 5 Kwietnia 2019 Takie połmetalicznehttps://allegro.pl/oferta/a2z-klocki-polmetaliczne-shimano-deore-m525-m575-7218029685?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_UZSD_pla_sport_turystyka_rowery_akcesoria&ev_adgr=Rowery+i+akcesoria&gclid=EAIaIQobChMImYfzkvq44QIVBUQYCh3wDQOiEAQYBSABEgJjuPD_BwE
Kruk Opublikowano 5 Kwietnia 2019 Opublikowano 5 Kwietnia 2019 Noo czyli dobrze pamiętałem że te klocki są identyczne z 355 tak jak z 525, 575 itp.
Gość Opublikowano 7 Kwietnia 2019 Opublikowano 7 Kwietnia 2019 Mąż ma takie klocki półmetaliczne i jest zadowolony: https://www.decathlon.pl/okadziny-hamulc-deore-tektro-id_8325111.html
Seebanek Opublikowano 29 Kwietnia 2019 Opublikowano 29 Kwietnia 2019 Witam, chciałbym się dowiedzieć, czy mogę zastąpić obecne tarcze SM-RT56 160 mm na SM-RT66 160 mm i zastosować klocki ceramiczne lub kevlarowe? Doczytałem się, że są dwa typy tarcz: "Narrow" i "Wide" i chciałbym się dowiedzieć o różnicach i czy zacisk będzie pasować do tych tarcz SLX'a.
Kruk Opublikowano 29 Kwietnia 2019 Opublikowano 29 Kwietnia 2019 Coś gdzieś dzwoni ale nie tutaj Narrow Wide są to blaty do korby w systemach napędu 1 na np. 11, taka zębatka po prostu mocno trzyma łańcuch i nie pozwala mu spaść. Co do tarcz hamulcowych to możesz kupić sobie jakie chcesz jak idzie o klocki ceramiczne czy kevlarowe. Jakbyś chciał metaliczne klocki to wtedy tarcza musi być do tego przygotowana. Systemy w tarczach to "Ice Tech" ( 3 warstwowa konstrukcja stal-aluminium-stal dla lepszego odprowadzenia ciepła) i system "Freeza" ( dodatkowy radiator na tarczy który jeszcze lepiej odprowadza ciepło).
Seebanek Opublikowano 29 Kwietnia 2019 Opublikowano 29 Kwietnia 2019 (edytowane) Bardzo Tobie dziękuję za objaśnienie tematu! Pozdrawiam! Edytowane 29 Kwietnia 2019 przez Seebanek
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się