Skocz do zawartości

Trening w drodze do pracy

krzyszto

Rekomendowane odpowiedzi

5 razy w tygodniu jeżdżę do pracy rowerem. Mam jakieś 9 km w jedną stronę, głównie drogi osiedlowe, jest też kawałek po chodniku wzdłuż "autostrady", jakieś 3-4 górki po drodze.

No i tak się zastanawiam, jak najlepiej wykorzystać ten dojazd? Wiadomo: pogoda różna, trzeba być bardzo ostrożnym na drogach więc interwały nie są najlepszym pomysłem, (chyba, że interwał "do tego zakrętu/skrzyżowania") często jest ograniczona widoczność (samochody dostawcze parkujące na rogach skrzyżowań), a na drogach osiedlowych pierwszeństwo przejazdu jest z grubsza nieustalone a zwłaszcza w przypadku rowerzystówJestem dość początkującym rowerzystą, mam tani rower trekingowy (Kross India) ale już jakieś 3-4 tysiące kilometrów po mieście przejechałem, co wcale nie znaczy, że umiem na nim dobrze jeździć. Często też wracam z jakimś dodatkowym obciążeniem - mam sakwy, więc zakupy robię po drodze z pracy.

Co więcej, mam nie najlepsze pedały do tej zabawy - są dość śliskie (zwłaszcza jak pada!), ale na razie nie bardzo mogę je wymienić - mają wielką zaletę, że są składane co się bardzo przydaje podczas wpychania roweru po schodach do mieszkania i przechowywania go. Może jakieś specjalne buty by na to pomogły (jeżdżę w adidasach), ale w sklepie rowerowym wszystkie buty są na zatrzaski.

Zastanawiam się jak podejść ogólnie do całej nauki bardziej zorganizowanie? Bardziej interesuje mnie nauka pod kątem XC/MTB niż jazdy po asfalcie.

Na razie jedyne co mi przyszło do głowy to nauka jazdy po schodach, bo po drodze jest kilka różnych wariantów więc mogę się pobawić na krawężnikach, dwóch, trzech i wielu schodkach. Nie umiem wjeżdżać na krawężniki pod średnim i małym kątem (mniejszym niż 70 stopni), zjeżdżanie po schodach mi jakoś idzie (tylko trudno się wychylić do tyłu bo mam szerokie siodełko), ale wjeżdżanie jest prawie niemożliwe - to trudne, a poza tym mam koła 26", więc na razie to ćwiczę.

Jak będziesz jeździł po schodach zniszczysz ten rower bardzo szybko, on nie jest do tego 🤪
Najlepszym wyjściem to
Zmiana trasy lub dołożenie kilku km, dodatkowo szybką jazda lub zmiana tepa lub czasu przejazdu powinna wzmocnić cię
Jeżeli chcesz jeździć po lesie, zmień rower
Kross Indian jest to rower trekingowy

Za pół roku przeprowadzam się do innego kraju, więc wolałbym nie kupować roweru, jakoś sobie z tym muszę poradzić.

A zatem tak jak myślałem: jeździć więcej i szybciej.

Dziękuję za pomoc!