Skocz do zawartości

RockShox Recon... tylko który?

szary_wolf

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przymierzam się do kupna nowego amortyzatora, ale mam problem, który konkretnie wybrać. Musi być pod taperowaną główkę ramy, skok 100 mm, koło 29", koniecznie sztywna oś. Jest wybór pomiędzy 15, a 20 mm, czy tylko oś 15? Wyczytałem, że jest wersja RL i TK, oraz że RL jest lepsze i nowsze od TK, ale jakie są różnice pomiędzy wersjami Gold, a Silver? Proszę o pomoc.

Jak zależy Ci na redukcji masy to warto jeśli nie to nie. Pytanie do czego Ci on potrzebny zawody czy może szeroko rozumiany użytek własny? O ile się nie mylę Recon nie występuje z osią 20 mm, bo aż tak gruba oś do dyscyplin w jakich jest używany nie trzeba. 

Edytowane przez Gość

@PrzeLuka Dzięki za link, ale pisałem, że chcę kupić nowy amortyzator, tylko chcę się upewnić, którą jego wersję :) Moglibyście koledzy przybliżyć mi łopatologicznie, czym różni się Silver TK od Silvera RL? To Motion Control to olejowe tłumienie, tak? Jestem w tym trochę zielony.

Dzięki za pomoc, wiem już co konkretnie mam kupić. Nie wiem tylko gdzie, SRAM ma jakiegoś dystrybutora w Polsce? Dostanę w ogóle to, co chcę? RockShox Recon Silver RL 29" Solo Air 100mm/15mm?

Edytowane przez szary_wolf
1 godzinę temu, szary_wolf napisał:

Dzięki za pomoc, wiem już co konkretnie mam kupić. Nie wiem tylko gdzie, SRAM ma jakiegoś dystrybutora w Polsce? Dostanę w ogóle to, co chcę? RockShox Recon Silver RL 29" Solo Air 100mm/15mm?

Głównym dystrybutorem amortyzatorów Rock Shox jest www.harfa-harryson.com.pl, ale poszukaj po sklepach. Teraz w dobrej cenie możesz kupić nawet Rebę! https://piwnicarowerowa.pl/rock-shox-reba-rlt-29-solo-air-tapered-amortyzato,3,1242,3333

• Pomógł 1

Na Rebę i Golda mnie nie stać, nie planuję wydać 2 tyś za sam widelec :) dzięki za linki, będę próbował wszędzie gdzie się da, muszę go mieć :(

@cieq Możesz wierzyć, lub nie, ale odpowiedzieli prawie natychmiast! :) Jak dostanę odpowiedź w sprawie zamówienia, to dam znać na ile wycenili.

Edytowane przez szary_wolf

Poza tym brzydkie malowanie ;)

Na moje potrzeby TK daję radę (mam Recona Gold TK 29") - dobrze działa i jest prosty w obsłudze. Poczułbym różnicę TK vs RL?

https://www.sbike.pl/czesci-mtb-trekkingowe-amortyzatory-przednie-amortyzatory-29-amortyzator-rock-shox-recon-rl-29-100mm-1-18-qr-oneloc-offset-51mm-2019-o_l_230_10513.html

Tutaj masz w dobrej cenie Recona Gold RL 29" z manetką OneLoc - pod QR z offsetem 51mm

Edytowane przez cieq