SpiderMAN

Polecane maski antysmogowe

Rekomendowane odpowiedzi

SpiderMAN

Zbliża się nieubłaganie ta część roku, która oprócz temperatur ma także minus w postaci zwiększonych stężeń pyłów zawieszonych i wszelkiego innego syfu w powietrzu.

Chciałbym w tym roku przejeździć na rowerze jak największą część czasu, ale co za tym idzie muszę zaopatrzyć się w maskę antysmogową.

Czy ktoś z Was może polecić któreś konkretne maski, tak by dało się w nich w miarę swobodnie oddychać podczas jazdy na rowerze, tak by powietrza nie brakowało.

Z góry serdecznie dziękuję za zainteresowanie tematem.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

piter614

Witam
Też zastanawiałem się nad tym jednak u mnie nie ma takiego zaludnienia jak u ciebie
Tak dla rozruszania tematu polecam
686c069508da33843664363101747998.jpg

• Haha 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
nctrns

A ja na poważnie kiedyś czytałem, że półmaska 3M oferuje lepszy komfort, wydajność i filtrację, przy niższych kosztach niż dedykowane produkty rowerowe. Z minusów - rozmiar, masa i wygląd. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
SpiderMAN
1 minutę temu, nctrns napisał:

A ja na poważnie kiedyś czytałem, że półmaska 3M oferuje lepszy komfort, wydajność i filtrację, przy niższych kosztach niż dedykowane produkty rowerowe. Z minusów - rozmiar, masa i wygląd. 

Nie widzi mi się jeździć w takiej kobyle.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
nctrns

Weź jeszcze pod uwagę że większy zarost powoduje że maska nie łapie uszczelnienia, wdychasz syf bokiem. Jak nie wierzysz pogadaj z behapowcem w pracy. Nie wiem jak u ciebie z goleniem ;)

Tapatalk'd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
SpiderMAN
7 minut temu, nctrns napisał:

Weź jeszcze pod uwagę że większy zarost powoduje że maska nie łapie uszczelnienia, wdychasz syf bokiem. Jak nie wierzysz pogadaj z behapowcem w pracy. Nie wiem jak u ciebie z goleniem ;)

Tapatalk'd

Brodę zapuszczam ;)

To chyba odpowiedniejsza będzie ta wersji z chustą tak jakby.

Pomierzę i zobaczę co i jak.

kolega Michał z dobrerowery.pl jeździ w masce i ma brodę, pewnie coś podpowie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
nctrns

To chętnie się dowiem, bo mam brodę. Krótką ale mam. I dlatego jeżdżę z chustą na ustach.

Tapatalk'd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kajgana

Ja używam takiego czegoś. Z ogromnych plusów to dostępność, cena, i możliwość częstej wymiany. W zasadzie taka jedna na tydzień chyba u mnie była, bo dochodzą też kwestie chigieniczne... 

https://www.castorama.pl/produkty/narzedzia-i-artykuly/odziez-ochronna-i-bhp/okulary-i-maski/maski/polmaska-antysmogowa.html

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
IOO
W dniu 11.10.2018 o 13:11, Kajgana napisał:

Ja używam takiego czegoś. Z ogromnych plusów to dostępność, cena, i możliwość częstej wymiany. W zasadzie taka jedna na tydzień chyba u mnie była, bo dochodzą też kwestie chigieniczne... 

https://www.castorama.pl/produkty/narzedzia-i-artykuly/odziez-ochronna-i-bhp/okulary-i-maski/maski/polmaska-antysmogowa.html

Też jej używałem w zeszłym sezonie, wygodna i dodatkowo spełnia tą wyższą normę filtracji. Nieźle są też 3M.

Co do innych to warto najpierw sprawdzić jaka normę spełnia maska, a potem patrzeć na wygląd.

Kolejna sprawa to trwałość maski, jej żywotność.  W Krakowie,  przy codziennym użytku to jest gdzieś tydzień więc wątpliwości kosztów jest inwestycja w maski wielobranżowe z drogimi filtrami wymiennymi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Zbysio
W dniu 11.10.2018 o 09:52, nctrns napisał:

Możesz pokazać foto maski, o której wspomniałeś? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Łabędź

Ja zamierzam zaopatrzyć się w produkt polskiej, a nawet krakowskiej firmy Dragon, marki właściciela sieci Goride. Konkretnie - model SPORT II. Jak pojeżdżę i potestuję, to dam znać jak wrażenia. 

https://dragonmask.pl/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
olson
21 godzin temu, Łabędź napisał:

Ja zamierzam zaopatrzyć się w produkt polskiej, a nawet krakowskiej firmy Dragon, marki właściciela sieci Goride. Konkretnie - model SPORT II. Jak pojeżdżę i potestuję, to dam znać jak wrażenia. 

https://dragonmask.pl/

UOKiK robił testy masek filtrujących i tam wyszło, że maska Dragona (w wersji pierwszej przynajmniej) nie spełnia swojej funkcji.

https://www.uokik.gov.pl/download.php?plik=21087

• Dziękuję! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi