Skocz do zawartości

SPD Shimano M520


SilentDave

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Już mi "nogi" opadają. Mam nowy rower, nowe pedały M520, nowe bloki, nowe buty, wszystko ma mniej niż 200km i znowu zaczęło się tykanie/cykanie lewego pedału podczas naciskania.

W starym rowerze też SPD zaczął mi tak klikać i skończyło się na wymianie. Czemu znowu lewy pedał zaczął klikać?

Jeśli obracam korbą tylko prawą nogą dźwięk ustaje. Co może być przyczyną? Ktoś tak miał z was.

Bardzo irytuje mnie ten dźwięk. Poradźcie coś.

Odnośnik do komentarza

Użyłem smaru przy wkręcaniu. To się nie mieści w głowie żeby pedały po 200km trzeba było serwisować!

I co wykręcę pedały i albo kupie drugie albo nie będę jeździł? To nie wchodzi w grę.

Odnośnik do komentarza
14 minut temu, Puncu napisał:

Ja nie jestem. Dlaczego forum do mnie krzyczy? :(

Co?

A tak kończąc off top... Ja się nie doczekałem rozpatrzenia reklamacji 520tek z takiego samego powodu.

Kupiłem drugie używane, starsze, te takich problemów nie mają.

Odnośnik do komentarza

Wstyd się przyznać, ale moje 540 zrobiły już ponad 6500 kilometrów i nie były ani razu serwisowane. Jedyne co do 2 albo 3 razy wykręciłem z korby, posmarowałem gwint i wkręciłem ponownie. Nic nie cyka, nic nie strzela. Kompletnie zero problemów. Nadmienię, że nie oszczędzam - błoto, woda, karcher. Nic ich nie bierze.

Odnośnik do komentarza

Moje 520 bez żadnego serwisu trwają na posterunku ponad rok i jakieś 5000 km. Jedyny odgłos to skrzypienie bloku w prawym bucie, jeżeli się skupię to go słyszę. W innych okolicznościach uznaję że TTTM i przechodzę do porządku dziennego. Pierwszy raz wkręcałem na sucho, drugi raz nie wiem, jak mi wymieniali korbę na M6000 to w serwisie składali, uznałem że wiedzą co robią i się nie wymądrzałem (dopłata za patrzenie, dawanie rad i pomaganie mnie nie kusiła ;) ).

Odnośnik do komentarza

W moich 520 zaczęło coś skrzypieć, choć z początku myślałem że to support.

Prawy pedał z jednej strony ma lekko wytartą farbę i but ocierając o metal lekko skrzypi gdy naciskam na pedał Gdy wepnę się z drugiej strony dźwięk ustaje.

Także źródeł dźwięku może być wiele

Odnośnik do komentarza

Mi też coś niby klika, ale okazało się, że był to delikatny luz między blokiem a zatrzaskiem

Gdy tylko kręcę nogami bez delikatnego odciążania nienaciskającej nogi to klikanie znika

A co do skrzypienia - 2 krople brunoxa na sprężyny w zatrzasku i po problemie

Odnośnik do komentarza

550km przejechane i u mnie prawy pedał skrzypi jak na niego mocniej naciskam. Przy podciąganiu dźwięk cichnie. Zapewne jest jakiś luz i to blok  mi szoruje o zatrzask. A farba miejscami też jest już zdarta. 

Odnośnik do komentarza

Moje po 3 tys.km.mimo zdartej już farby pod podeszwą pracują jak nowe a ciężki ze mnie zawodnik (110 kg)tak że lekko nie mają. Ostatnio już podejrzewałem je o tykanie,które zaczęło przybierać na sile przy mocniejszym depnieciu zamieniając się w trzeszczenie, ale po wkręceniu starych pedał ,gdy problem nie zniknął wiedziałem już ze to suport.skończyło się lewe łożysko.wymieniłem cały suport na nowy i już cisza. 

Odnośnik do komentarza

Aktualnie jestem o krok przed zakupem nowych pedałów bo skrzypienie z 520 zaczyna mnie irytować. Przesmarowałem je zgodnie z instrukcją Szajbajka. Zero luzów przed i po złożeniu. Byłą cisza przez jakieś 100-200km i zaczęło się odnowa z tym że wróciło ze zdwojoną siłą.

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Yan napisał:

Aktualnie jestem o krok przed zakupem nowych pedałów bo skrzypienie z 520 zaczyna mnie irytować. Przesmarowałem je zgodnie z instrukcją Szajbajka. Zero luzów przed i po złożeniu. Byłą cisza przez jakieś 100-200km i zaczęło się odnowa z tym że wróciło ze zdwojoną siłą.

Jakiego smaru użyłes? 

Odnośnik do komentarza

Ze smarów które używam on jest chyba najgęstszy. Nawaliłem go tyle że aż wychodził bokami. 

Od samego początku jak używam 520 lubiły hałasować ale ustępowała po 1-2km. Teraz jest tak że "na zimno" jest cisza a dźwięk pojawia się po kilku kilometrach i nie ustępuje. Pierwsze 2-3 razy łudziłem się że minie ale teraz zaczyna mnie to denerwować. Dźwięk jest dość głośny więc przeszkadza w czerpaniu radości z jeżdżenia.

Odnośnik do komentarza

Czasam cykanie dochodzić może ze styku bloku z pedałami i nie jest to problem samych pedałów. Miałem 2 takie przypadki, gdzie serwisowałem pedały non stop, a na koniec okazało się,że problem jest we współpracy bloku buta z pedałem. Wartspróbować pojeździć w zwykłych butach (wiem, wiem na SPD jest to nie wygodne), ale wtedy może wyjść czy przyczyna jest w samych pedałach czy gdzie indziej.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...