Skocz do zawartości

Unibike Neon - opinie.

Dariuszcz12

Rekomendowane odpowiedzi

Za te pieniądze roweru z poprzednim Clarisem (nowy ma przewody z manetek pod owijką) i alu widelcem ja bym raczej nie kupował.

Mniej więcej za te pieniądze kupisz np. Vento 2.0 2018.

24 minuty temu, WojtekWojtek napisał:

Za te pieniądze roweru z poprzednim Clarisem (nowy ma przewody z manetek pod owijką) i alu widelcem ja bym raczej nie kupował.

To jest neon na nowym clarisie. Rocznik 2018. Wiec?

6 godzin temu, nctrns napisał:

To nie może być rower z tego roku bo od przynajmniej roku unibike nie robi nowych szos. Do tego w specyfikacji jest stary claris.

Tapatalk'd

Dzieki.

W dniu 25.07.2018 o 15:05, WojtekWojtek napisał:

Vento 2.0 2018 ma korbe na kwadrat?

8 godzin temu, Dariuszcz12 napisał:

Vento 2.0 2018 ma korbe na kwadrat?

Tam jest korba z nowego clarisa więc będzie to suport ht2 i korba ze zintegrowaną osią. Według mnie najlepsze możliwe rozwiązanie. 

58 minut temu, Stryjek napisał:

Tam jest korba z nowego clarisa więc będzie to suport ht2 i korba ze zintegrowaną osią. Według mnie najlepsze możliwe rozwiązanie. 

Tyle ze z opisu na stronie krossa wynika ze jest to kwadrat. 

BSA oznacza gwintowaną mufę suportu o szerokości 68mm ;) 

i trochę teorii 

Nazwa BSA pochodzi od nazwy firmy Birmingham Small Arms Company, która swoją działalność rozpoczęła od produkcji pistoletów, karabinów i innych akcesoriów służących do zmniejszania populacji, aby później przerzucić się na bardziej pokojowy produkt zwany rowerem :-). W tamtych czasach ciężko było rozmawiać o jakiś standardach … zwłaszcza jeśli chodzi o gwinty. Ale BSA udało się przeforsować swoje rozwiązanie i ich gwint został przyjęty jako standard British Standard Cycle i zaklepany przez ISO (International Organization for Standardization)

W skrócie jeśli mówimy o standardzie BSA to oznacza, że mamy do czynienia z mufą o szerokości 68 lub 73mm z gwintem 1.370 / 1.375 "x 24 TPI i jest to chyba najbardziej popularnym standardem w światku jednośladów.

Tyle historii 🙂

Edytowane przez Stryjek
15 minut temu, Stryjek napisał:

BSA oznacza gwintowaną mufę suportu o szerokości 68mm ;) 

i trochę teorii 

Nazwa BSA pochodzi od nazwy firmy Birmingham Small Arms Company, która swoją działalność rozpoczęła od produkcji pistoletów, karabinów i innych akcesoriów służących do zmniejszania populacji, aby później przerzucić się na bardziej pokojowy produkt zwany rowerem :-). W tamtych czasach ciężko było rozmawiać o jakiś standardach … zwłaszcza jeśli chodzi o gwinty. Ale BSA udało się przeforsować swoje rozwiązanie i ich gwint został przyjęty jako standard British Standard Cycle i zaklepany przez ISO (International Organization for Standardization)

W skrócie jeśli mówimy o standardzie BSA to oznacza, że mamy do czynienia z mufą o szerokości 68 lub 73mm z gwintem 1.370 / 1.375 "x 24 TPI i jest to chyba najbardziej popularnym standardem w światku jednośladów.

Tyle historii 🙂

Dzieki. Widocznie zle zrozumialem tekst z neta po wpisaniu do google o tym suporcie.

Ale z przelozeniami korby 50/34 i kasety 11/28 to raczej ciezko na podjazdach?

4 minuty temu, Dariuszcz12 napisał:

Dzieki. Widocznie zle zrozumialem tekst z neta po wpisaniu do google o tym suporcie.

1. W rowerze szosowym, jesli pasuje rama gorna w rozmiarze 54 cm (M) i 56 cm (L) i nie czuje sie pomiedzy nimi roznic, brac 54 czy 56? (czyli krotszą czy dluzszą?)

2. Co daje taperowana (stozkowa) glowka ramy w rowerze szosowym?  Czy ma tak samo istotne znaczenie co w rowerze mtb?

Edytowane przez Dariuszcz12
16 minut temu, Dariuszcz12 napisał:

1. W rowerze szosowym, jesli pasuje rama gorna w rozmiarze 54 cm (M) i 56 cm (L) i nie czuje sie pomiedzy nimi roznic, brac 54 czy 56? (czyli krotszą czy dluzszą?)

2. Co daje taperowana (stozkowa) glowka ramy w rowerze szosowym?  Czy ma tak samo istotne znaczenie co w rowerze mtb?

Rower szosowy jest sztywny i lekki wiec inaczej pokonuje się podjazdy, myślę ze dasz radę ;), jak nie, zmienisz kasetę na 11-32

Jeśli jesteśmy na pograniczu rozmiaru w rowerze szosowym bierzemy mniejszą ramę, bo można wydłużyć mostek. Skracania mostka poniżej 100mm raczej nikt nie poleca. 

Taperowana główka jest tak samo istotna jak w rowerze mtb. 

Jaki masz wzrost i przekrok?

Edytowane przez Stryjek
  • Pomógł 2
9 minut temu, Stryjek napisał:

Rower szosowy jest sztywny i lekki wiec inaczej pokonuje się podjazdy, myślę ze dasz radę ;), jak nie, zmienisz kasetę na 11-32

Jeśli jesteśmy na pograniczu rozmiaru w rowerze szosowym bierzemy mniejszą ramę, bo można wydłużyć mostek. Skracania mostka poniżej 100mm raczej nikt nie poleca. 

Taperowana główka jest tak samo istotna jak w rowerze mtb. 

Jaki masz wzrost i przekrok?

182cm wzrost,  przekrok 85cm

17 minut temu, Dariuszcz12 napisał:

182cm wzrost,  przekrok 85cm

Faktycznie jesteś na granicy rozmiarów i szczerze to nie wiem co będzie dla ciebie lepsze, ja bym nie ryzykował i przejechał się na obu rozmiarach.

12 minut temu, Stryjek napisał:

Faktycznie jesteś na granicy rozmiarów i szczerze to nie wiem co będzie dla ciebie lepsze, ja bym nie ryzykował i przejechał się na obu rozmiarach.

A jesli nie poczuje zadnej roznicy pomiedzy tymi rozmiarami?

Myślę że poczujesz.

Ja mam 180cm wzrostu i jeżdżę na 54, 56 było za duże.

Ale moją 56 sprzedałem koledze który ma 183cm wzrostu i dla niego jest idealna. 

Edytowane przez Stryjek

Ja mam 180cm i nogę 84cm. Rozmiar M. Wprawdzie Vento 4.0, a nie 2.0, ale to takie same geo.

Kasetę mam 11-25 i jeżdżąc po GŚ z kompaktem z przodu spokojnie daję radę. Myślę więc, że z 11-28 tym bardziej dasz radę - chyba, że non stop jeździsz po górach.

• Pomógł 1
6 minut temu, Stryjek napisał:

Myślę że poczujesz, i coś mi się wydaje ze 56 będzie lepszy.

Ja mam 180cm wzrostu i jeżdżę na 54, 56 było za duże.

Ale moją 56 sprzedałem koledze który ma 183cm wzrostu i dla niego jest idealna. 

Piszemy oczywiscie o dlugosci rury gornej?

Tez slyszalem ze gdy sie jest na granicy rozmiarow to w rowerze szosowym powinno sie brac mniejszy rozmiar , bo wtedy pozycja jest bardziej skulona i bardziej aerodynamiczna.

5 minut temu, Dariuszcz12 napisał:

Piszemy oczywiscie o dlugosci rury gornej?

Tez slyszalem ze gdy sie jest na granicy rozmiarow to w rowerze szosowym powinno sie brac mniejszy rozmiar , bo wtedy pozycja jest bardziej skulona i bardziej aerodynamiczna.

Tak, piszemy o długości rury górnej.

I dobrze słyszałeś, do tego można kombinować dłuższym mostkiem i sztycą z ofsetem. A jak masz za duży rozmiar to skracanie mostka jest nie wskazane bo rower szosowy staje się nerwowy ;) 

• Pomógł 1

Nie bede w stanie wybrac najkorzystniejszego rozmiaru z dwoch, bo nie mam mozliwosci przejazdzki np ze 100km na jednym i na drugim rozmiarze , tylko niewielki kawalek drogi w poblizu sklepu. I jak tu wyciagac wnioski ktory rozmiar wybrac?