Skocz do zawartości

Nowe siodełko a pomiary SELLE ITALIA


LICHU

Rekomendowane odpowiedzi

Hej wszystkim.

Ból tyłka dosc intensywnie mi doskwierał na nie jednym rowerze. Dziś postanowiłem iść do sklepu rowerowego celem zmierzenia się. Mieli system pomiarowy SELLE ITALIA. Wyszło mi, że (ponoć) idealne siodełka dla mnie sa serii L3 czyli szerokie z największym otworem. Wszystko spoko ale ceny w granicach 450 do 850zł to jak za siodełko lekka przesada ? Bo co w tej firmie jest takie innowacyjne ? Dla mnie to kolosalny pieniądz jak za siodełko, chociaż jak będzie faktycznie wygodne to wydam na nie pieniądze. Według komputera wyszły mi takowe modele:

 

Rozmiar L3

I propozycje:

MAX FLITE GEL FLOW

MAX SLR GEL FLOW

SLR SUPERFLOW 145

Z tego co zauważyłem to powinienem mieć szerokość siodełka 145mm ?? Aktualnie mam siodło oryginalne z GIANT (FATHOM 1 2018) i nie da się zrobić więcej na nim niż 20km. Przejechałem już 300km na nim i dalej boli sakramencko....

 

Pytanie drugie czy są jakieś (TAŃSZE) alternatywy do któregoś z wyżej wymienionych siodełek ??

 

Według wyliczeń wychodzi tak :

 

INTERTROCHANTERIC DISTANCE = 371

UDO L = 687

UDO R = 682

PELVIC ROTATION = 78*

Edytowane przez LICHU
Odnośnik do komentarza
20 minut temu, LICHU napisał:

Dla czego nie jesteś zadowolony? 

Pewnie go uwiera. Ja takie dojeżdżam ponad 1,5 kkm i jestem zadowolony. A w każdym bądź razie jest to najlepsze siodło jakie miałem. Dlaczego? Bo mi nie cierpnie zupsko.

Odnośnik do komentarza

Mi nie cierpnie dupsko ale czuje w kościach jak na nim siedzę. Miałem wrażenie jakbym pierwszy raz w tym roku siedział na siodełku. Najgorsze że nie ma znacznej poprawy po drugiej jeździe.

Poprzednie siodełko było wygodniejsze ale miałem regularnie obcierki na pośladkach. Tak źle i tak niedobrze. Możliwe że robię jakiś błąd przy ustawianiu siodełka pod siebie. Jest to zrobione według dobrych praktyk. Powoli zastanawiam się czy nie udać się do sklepu gdzie zmierzą mnie i mają testowe siodełka.

Edytowane przez Yan
Odnośnik do komentarza

Czyli kupiłeś siodełko w ciemno? Ja jestem po pomiarach.  Natomiast przeraża mnie cena ponad 500zl za siodełko, dla tego też pytałem czy da się jakaś odpowiadająca wyższej wymienionych siodelek dobrać alternatywę. 

Odnośnik do komentarza

Z jednej strony, jeśli Wiesz jakie siodełka dedykowane są do twojego tyłka z Selle Italia, więc szukaj po wymiarach innych firm. Z drugiej - siodełko nie kupuje sie co roku, ale czasami na lata. Ja np. mam siodełko Selle Italia, które kupiłem po pomiarach i w razie zmiany roweru, gdzie nowe siodełko nie dogada sie z moim tyłkiem wsadzam właśnie je. Jest i trzecia strona - poszukaj na aukcjach,bo często zdarza się, że ktoś chce pozbyć siesiodełka, które może odpowiadać Twojemu tyłkowi za marne pieniądze,bo np. dostał z nowym rowerem, ale jego pupa go nie trawi. Ja np. kupiłem nowiutkie Selle Italia SLR (S1) za 100 PLN!

Edytowane przez Franz Mauer
Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, LICHU napisał:

Czyli kupiłeś siodełko w ciemno? Ja jestem po pomiarach.  Natomiast przeraża mnie cena ponad 500zl za siodełko, dla tego też pytałem czy da się jakaś odpowiadająca wyższej wymienionych siodelek dobrać alternatywę. 

Wkleiłem Ci siodełko które szukasz w cenie 280. Jeżeli faktycznie jesteś pewny że to będzie pasować to nie ma co oszczędzać. Najgorsze co może Ciebie spotkać na wyjeździe to narobienie sobie otarć albo drętwienie.

Ja mam wrażenie że poszukiwanie tańszego zamiennika nie wynika z skąpstwa tylko braku przekonania do pomiarów.

Odnośnik do komentarza
16 godzin temu, LICHU napisał:

MAX SLR GEL FLOW

Od ponad 600km ujeżdżam to siodełko i dla mnie jest bardzo wygodne. Musiałem je dobrze ustawić, inaczej niż poprzednie, grubsze i o innym kształcie, i teraz mógłbym nawet stwierdzić, że to kanapa jest. Ale każdy tyłek jest  inny.

Odnośnik do komentarza

Ja na pewno wiem, że muszę mieć szersze, bo te na których jeździłem były za wąskie.... Chciałbym na prawdę znaleźć tańszą alternatywę do max 200zł... ale widzę, że może być ciężko...

Odnośnik do komentarza

Ja również szukam czegoś podobnego do MAX FLITE GEL FLOW (rozmiar i moja waga). Możesz się rozejrzeć w siodełkach WTB bo mają podobne rozmiary tyle że brakuje dziury. Jak znajdziesz coś ciekawego to daj znać.

Edytowane przez Yan
Odnośnik do komentarza

 

W dniu 10.7.2018 o 07:58, Yan napisał:

Powoli zastanawiam się czy nie udać się do sklepu gdzie zmierzą mnie i mają testowe siodełka.

Jestem przekonany, że to najlepsze wyjście. Spora ilość użytkowników skupia się na szerokości "płetwy" sidełka i poszyciu, ale niewielu bierze pod uwagę szerokość "noska" siodełka. Jak mniemam doświadczyłeś tego, czego efektem sa poobcierane uda. Jak już wspominałem ja dobieram siodełko na podstawie wcześniej dokonanych pomiarów wg ID Match i czy to jest Fizik, Ritchey czy jeszcze inne niema znaczenia,bo jeśli rozmiar się zgadza (lub choć jest zbliżony) to takie siodełko zawsze dla mnie będzie wygodne. Oczywiście tyłek po jakimś czasie zacznie boleć,bo jeżdżę głównie na siodełkach do ścigania, więc twardych. I tu nie ma się co oszukiwać, że po np.100 km zaboli tyłek lub pojawi się jakieś obtarcie, ale nigdy uda! Zresztą obtarcia wynikać mogą również z niewłaściwego ubioru oraz warunków w jakich sie jeździ, a nie tylko samego siodełka. 

Jeśli już szukacie siodełek z dziurami to przeglądnijcie jeszcze ofertę Bontragera: https://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/części-rowerowe/komponenty-rowerowe/siodełka-rowerowe/c/E205/ ,

oraz Ritchey: https://www.cyklomania.pl/siodelka,ritchey,c30,m1.html

Edytowane przez Franz Mauer
Odnośnik do komentarza

Ciężko coś doradzić. Czy będzie Ci ono pasować to loteria. Niby 5mm to nie dużo ale liczy się też kształt siedziska. Ja bym nie kupił go ze względu na nosek. Mam grube uda więc wolę mieć węższy przód. Inne model selle italia z tyłu są chyba bardziej zaokrąglone.

Pytanie do czego chcesz te siodełko, na jak długie trasy. Jak szykujesz się na pokonanie dużych dystansów (około 100km) to może warto doinwestować. 

Kup, zamontuj i przejedź 20km. Jak nic nie będzie boleć to zostaw w innym wypadku zwróć.

Odnośnik do komentarza

Dołączę do tematu...ostatnio kupiłem rower kellys i w nim rzecz jasna siodło Kellys ..jak na foto. Myślę sobie Nowy rower to takie nowoczesne siodło będzie pewnie lepsze o mojego 15 letniego dziada Selle Royal poniżej na foto . Jakież było moje zdziwienie jak po pierwszej jeździe, która trwała 30 minut zaczęła mnie boleć doopa pomyślałem sobie wtedy o starym żółtym dziadu i przeprosiłem zaraz po powrocie na żółtym royalu jeździłem 100 czasem 150km i nic...żadnego bólu. Siodło może nie ma wycięcia, ale w miejscu gdzie ono powinno być jest mięciutko, tak jakby pod wierzchnim materiałem nie było pianki, reszta siodła jest sztywna, a tam gdzie dotykają kości kulszowe wręcz twardo jak deska... Siodło Kellys jak wycięte z dykty i pokryte gąbka + sztuczna skóra naprawdę w tych czasach spodziewałem się trochę więcej po takim siodełku. Jednak co firma to firma i warto inwestować w dobry poddupek na rower szacunek ca70581a7d93a69df5a046259d3b8f22.jpgf46408d59f1777652436b07d44b9cc65.jpg

Odnośnik do komentarza

Wracam do tematu z garścią informacji.

Jak wcześniej pisałem testowałem siodełko z decathlona niestety okazało się że nie współgra z moją podstawą kręgosłupa. Poszukałem siodełka MAX FLITE Gel Flow myśląc że ma miększą zewnętrzną warstwę co będzie mi bardziej pasowało. Po pierwszej jeździe na Max Flite były takie same jak w przypadku Max SLR Gel Flow . Oba niestety były bardzo twarde, a przynajmniej za twarde dla mnie albo dziura w siodełku była zbyt duża co nie współgrało z kośćmi kulszowymi. Szukałem dalej czegoś podobnego do WTB Rocket szerokość 142 ale płaskie. Dzisiaj miałem okazje przejechać się na Sportourer X-Race Gel Flow . Jak na razie z pośród produktów Selle Italia pasuje mi najlepiej. Przejechałem 40km i zero dolegliwości. Warto wspomnieć że na wielu stronach szerokość jest podawana 140 a w rzeczywistości ma ono 144mm (mierzona w najszerszym miejscu). @LICHU myślę że warto rozważyć kupno tego siodełka bo cena jest poniżej 200 a wymiarowo jest zbliżone do modelu który szukasz.

Edytowane przez Yan
Odnośnik do komentarza

Ja kupiłem Max SLR Gel Flow w decathlonie za połowę normalnej ceny rynkowej.
Pomiar - L2 a siodełko L3.

Kupiłem tylko dlatego, że L2 były w okolicach 500 zł :) Po 150 km bardzo zadowolony jestem, jednak ostatnio poprawiłem jej ustawienie - troszkę do tyłu, jeden ząbek w dół (kąt). Zobaczymy :)
Jest śliskie - wcześniej miałem Selle Royal Dardo (jakby ktoś chciał to wiecie :) ), którego materiał zapobiegał ślizganiu się 4-liter. Nawet przydane, ale kwestia czasu żeby zauważyć różnicę. Dziurka idealna, odczuwalna różnica. Jak masz mieć Lx, to śmiało spróbuj :)

Pamiętaj, że siodełko wydające się twarde w ręku nie oznacza, że będzie ono nie wygodne.

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...