Skocz do zawartości

Spodenki rowerowe na trasy powyżej 100 km i 4 godzin.


Mariusz1989 Warszawa

Rekomendowane odpowiedzi

Mariusz1989 Warszawa

Witam potrzebuje porady długo zbierałem się z zakupem spodenek rowerowych ale jednak jest to niezbędne przy trasach powyżej 100 km Padło na Spodenki ENDURA Singletrack Liner czarny / Rozmiar: XL za  200 zł a może warto jednak zaiwestować w coś lepszego z szelkami .  Może ktoś posiada posiadał w/w spodenki. Ma odczucia opinie bo  na stronach www opini brak.

Odnośnik do komentarza

Ciekaw jestem, jak rozwinie się temat :)

 

 

Na trasy powyżej 100km jeżdżę w BCM Nowatex Vesuvio z wkładką Record i w Castelli Endurance X2. Oba modele dają radę, chociaż wkładka Castelli sprawia wrażenie, jakby lepiej utrzymywała swoje właściwości (jest nieco cieńsza, ale ma lepszą twardość - bliżej jej do żelu niż do gąbki). Póki co nie sprawdzałem jej na 150+, bo borykam się z problemem otarć.

Odkąd mam spodenki na szelkach nie kupiłbym nigdy spodenek bez, chyba że na krótkie trasy i by udawać "cywila".

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, RadS napisał:

Odkąd mam spodenki na szelkach nie kupiłbym nigdy spodenek bez, chyba że na krótkie trasy

Dokładnie też tak uważam. 

Ja jeżdżę w spodenkach od Castelli (https://www.castelli-cycling.com/pl/men/collections/team-sky-fan/p/400812118P-010), oraz od Attiq (https://attiq.net/spodenki-kompresyjne-na-szelkach-expert-series-niebieskie.html). Oba modele spisują się jak należy i komfortowo dbają o mój tyłek bez względu na przejechane kilometry. 

Odnośnik do komentarza

Ja powiem tak, kiedyś na spontana kupiłem spodenki CCC ze sklepu z obuwiem, mieli zniżkę 50% i jestem w szoku co do jakości tych ciuchów. Po przejechanych ~5kkm. i dziesiątkach już prań zero rozciągania prucia czy zużycia pampersa w gaciach. Wygoda też ok 4 h w siodle i zero bólów tyłka czy otarć. Mimo, że nie jestem jakimś wielkim fanem naszego teamu kolarskiemu to zakupiłem dwa całe komplety tych ciuszków. Nie dość, że jak dla mnie bardzo wygodne, niedrogie to jeszcze żarówiasty kolor poprawia bezpieczeństwo na drodze.

Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, Łabędź napisał:

Oba modele spisują się jak należy i komfortowo dbają o mój tyłek bez względu na przejechane kilometry. 

Nie ma problemu powyżej 100 albo 150 km? Pytam, gdyż o spodenkach Attiq gdzieś czytałem opinie takie sobie. A planuję w tym roku jakiś dłuższy wypad (albo wypady? ;) ). Na razie mam gacie BCM Novatex i na 100 km spisały się nieźle, zobaczymy jak będzie przy czymś dłuższym... 

Odnośnik do komentarza

To chyba zależy od wrażliwości du..ska danej osoby :) Ja jeżdżę np. w decathlonowskich 500kach i po 50tu kilometrach już zaczynam odczuwać dyskomfort,  do 150km jednak daje radę bez większego problemu (zależy to tez od pogody i tego jak się pocę) mam znajomego co w tych gaciach robi i ponad 200km i nie odczuwa żadnego dyskomfortu, więc jak pisałem zależy to od wrażliwości danego du..ska. No ale wiadomo, czym lepsza wkładka tym lepiej, nie stracisz na komforcie, a możesz tylko zyskać.

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza

Ja też jeżdżę w decathlonowskich 500. Dla mnie są ok na trasy nawet powyżej 200km. Myślę że na otarcia bardzo duży wpływ ma.... higiena! Narzeczona śmieje się że mnie, że kąpię się przed i po rowerze! Ale tak jakoś mam, że gdy jadę na 50+ km to nie wyobrażam sobie jechać bez kąpieli. Czysta, sucha skóra na początek daje lepsze wyniki niż sudocrem :)

Odnośnik do komentarza

Akurat u mnie nie chodzi o obtarcia tylko odparzenia. W wysokiej temperaturze ciało się poci, wkładka robi się wilgotna i tyłek zaczyna piec. Także i  niestety zaczynam czuć lekki ból w okolicach kości kulszowych po kilkudziesięciu km. Nie jest to jakoś straszne i tak jak mówiłem 150km zrobię bez jakiegoś większego poczucia dyskomfortu.

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, de Villars napisał:

Nie ma problemu powyżej 100 albo 150 km?

Co do dystansu powyżej 150 km - nie mogę się wypowiedzieć, nie zaliczyłem takiego. W spodenkach Attiq najdłuższy dystans zrobiłem w wysokości 111 km, w ostrym upale i na dodatek na rowerze MTB. Żadnych odparzeń, otarć, czy dyskomfortu. W ogóle się nie zastanawiałem nad tym, że mam na sobie spodenki, więc musiały pracować niezawodnie. Szczerze mówiąc nie zauważyłem różnicy w komforcie w stosunku do tych z Castelli, może poza faktem, że nieco chętniej podjeżdżają mi nogawki na kłakach do góry.

Pewnie jest też trochę tak jak pisze @gielo - najwyraźniej tyłek (jak i z kolei żołądek) mam jakiś mało wrażliwy. ;) Inna sprawa, że także jestem zdania, że

4 godziny temu, Kajgana napisał:

na otarcia bardzo duży wpływ ma.... higiena

Wielokrotnie gdy mam w planie pójść pojeździć bardzo wcześnie rano, przed śniadaniem i w ogóle, to żona zadaje mi pytanie czy na pewno muszę iść pod prysznic jak przecież po rowerze pójdę znów. Więc... dla kogo ja się muszę tak pięknić jak przecież podobno tylko idę pojeździć... :P No ale różnica w reagowaniu ciala jest jednak znaczna.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, Łabędź napisał:

W spodenkach Attiq najdłuższy dystans zrobiłem w wysokości 111 km, w ostrym upale i na dodatek na rowerze MTB

No to tak, jakbyś na szosie zrobił minimum 150 km ;) Dla mnie to jednoznacznie pozytywna rekomendacja spodenek tej firmy. Dzięki za info!

Odnośnik do komentarza

Ja od jesieni zeszlego roku jezdze w Craft  Verve  Glow  BIB Shorts z wkladka infiniti 1. Spodenki rewelacja. Najdluzsza trasa 5 godzin i zadnych problemow. Przejechalem tez w nich ok. 10 m po mokrym asfalcie i zostala tylko jedna dziurka mikroskopijnych rozmiarow. 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza

Na długie jazdy zdecydowanie mogę polecić spodenki z Martombike. Modele 573 => https://martombike.com/tag-produktu/spodenki-meskie/

U mnie po 10 i więcej godzin pedałowania nie ma obtarć, oparzeń, etc. Jakoś świetna, cena rozsądna. 

PS
Mocno chwalą również produkty https://luxacycling.com z uwagi na jakość i wkładkę. Nie miałem okazji sprawdzić, ale będę próbować ;)
 

Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, eathan napisał:

Na długie jazdy zdecydowanie mogę polecić spodenki z Martombike.

Mógłbyś wrzucić jakieś zdjęcie wkładki? Na stronie producenta niestety nie widzę ich.

Odnośnik do komentarza

Dla mnie rewelacją są spodenki Vitesse Proline z wkładką PRO (czerwoną). Odkupiłem od kumpla-na jakąś firmową akcję rowerową wszyscy dostali/kupili, przejechał jedną trasę i nie używał (zacięcia nie ma), wiedząc że jeżdżę oddał mi niemal za darmo. Ostatnio 6 godzin w trudnych warunkach, 100 km i żadnych negatywnych wrażeń ze strony spodenek. Problem tylko taki że Vitesse nie potrafię znaleźć miejsca gdzie kupić....

Do niedawna używałem Decathlon 500 bez szelek i uważałem za dobre spodnie. Nie ukrywam że zweryfikowałem swoje zdanie.

 

Poza tym mam zamówione 573 PRO w Martombike i czekam na dostawę....

Edytowane przez pizzaq
Odnośnik do komentarza
17 godzin temu, ercole napisał:

Cześć

Szukacie spodenek,zapraszam i gwarantuję jakość,a cena bardzo dobra.

Lycra włoska Carvico,wkładka żelowa ponad 15mm,nogawki obszyte gumą z silikonem.

2 wersje kolorów.Produkt polski.

https://allegro.pl/spodenki-kolarskie-termo-szorty-wkladka-zelowa-xl-i7343050383.html

https://ercolewear.com/

Zapraszam i pozdrawiam

Dobrze widzę, że rozmiarówka jest zaniżona ?
Reklama jest uzgodniona z administracją? Może jakiś rabat dla forum? Polecam się porozumieć w tym temacie z "górą" ;)

PS Ogromny minus za to, że spodenki na szelkach górną część mają z tego samego materiału co dół. Niestety dyskwalifikuje je to wg mnie.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Dzisiaj przetestowałem otrzymane wczoraj spodenki MARTOMBIKE model 573 PRO Black Stripes. Dystans 42 km, spodenki układają się bardzo dobrze, wkładka wygodna, chociaż póki co mam wrażenie że Vitesse ma nieco lepszą, ale możliwe że to kwestia przyzwyczajenia zadka do poprzednich spodenek. Wrażenie miałem jakbym lekko się ślizgał po siodełku, w dalszych testach wyjdzie. Jakość wykonania bardzo dobra, jedyny minus to trochę długi czas realizacji zamówienia, wszystkie zamówione sztuki odzieży były "z magazynu". Jednak patrząc na jakość wykonania jestem w stanie to przeboleć.

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, pizzaq napisał:

Dzisiaj przetestowałem otrzymane wczoraj spodenki MARTOMBIKE model 573 PRO Black Stripes. . Jakość wykonania bardzo dobra, jedyny minus to trochę długi czas realizacji zamówienia, wszystkie zamówione sztuki odzieży były "z magazynu". Jednak patrząc na jakość wykonania jestem w stanie to przeboleć.

@pizzaq ile czekałeś? też dokopałem się do paru opinii o długim czasie realizacji.

Odnośnik do komentarza

Moja opinia o spodenkach z Martombike jest coraz lepsza. Dzisiaj 50 km w niecałe 2 godziny i wrażenia ślizgania się znikają, zadek ma wygodnie. Podejrzewam że się stopniowo przyzwyczajam, dam znać po mniej więcej 500 km. co słychać.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...