Skocz do zawartości

Jakie "paliwo energetyczne"?


Wiktor00863

Rekomendowane odpowiedzi

Ten żel i tak w dobrej cenie kupiłeś chociaż nie wiem jaka jest jego jakość. Co do najbardziej popularnych źródeł energii i najtańszych to chyba banany. Przynajmniej ja je zawsze jem i z tego co widzę nie tylko ja. Przed maratonem praktycznie każdy je jadł.

  • Pomógł 1
Odnośnik do komentarza

Jeśli nie musi to być coś na zawody, tzn. robisz spokojnie 3 minuty przerwy na doładowanie akumulatora, to opcje są bogate: banany, rodzynki, dowolne słodycze pakowane w małych porcjach (lepiej nie czekoladowe w lecie). W zasadzie nawet kanapki będą OK, choć nie tak skuteczne jak prowiant z samymi cukrami. Chodzi tylko o to, aby podjadać małe porcje na bieżąco.

Można też zrobić domowe batony energetyczne, które mają same znane składniki, są dokładnie tak słodkie, jak lubisz i wychodzą kilka razy taniej niż kupne. W Internecie znajdziesz sporo podobnych przepisów. Ogólnie jest to miód połączony z górą płatków owsianych i innej drobnicy, a potem zapieczony.

Edytowane przez Andrzej Sawicki
Odnośnik do komentarza

Niszczenie wartościowych składników miodu w piekarniku to kapitalna sprawa

Płatki to najlepiej ugotować i tylko połączyć (wystudzone) wykorzystując miód, sok owocowy albo czekoladę. Do płatków warto dodać coś ekstra jak suszone owoce, sezam, pestki dyni.

A i jeszcze jedno. Pożywienie porzepija się wodą więc dobrze mieć z nią osobny bidon.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Red napisał:

Niszczenie wartościowych składników miodu w piekarniku to kapitalna sprawa emoji32.png

 

Tak :-)

Miód pod wpływem wysokiej temperatury traci wszystko co w nim wartościowe i jest wtedy równie " odżywczy " jak zwykły cukier.

Pozdrawiam :-)

Odnośnik do komentarza

Ja jadłem na rowerze w zasadzie tylko banany i Snickersy. Do czasu gdy lekarz nie zalecił całkowicie unikać cukrów prostych...

Co polecacie zamiast Snickersów/innych słodyczy, co nie zawiera cukru? Z bananów nie rezygnuję rzecz jasna, ale chciałbym coś więcej co dodaje energii : )

Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, paulonio napisał:

Ja jadłem na rowerze w zasadzie tylko banany i Snickersy. Do czasu gdy lekarz nie zalecił całkowicie unikać cukrów prostych...

Co polecacie zamiast Snickersów/innych słodyczy, co nie zawiera cukru? Z bananów nie rezygnuję rzecz jasna, ale chciałbym coś więcej co dodaje energii : )

Proponuje zgłębić temat u praktyków 

http://natemat.pl/179435,jemy-ciastka-pijemy-szampana-jak-normalni-kolarze-team-novo-nordisk-zmienia-oblicze-cukrzycy

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...