Skocz do zawartości

Jakie okulary do 200 zł polecacie.

Mikul

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szukam okularów dla kolarza szosowego dobrze przylegających do twarzy , chroniących przed wiatrem słońcem i kamieniami.Chciałbym wiedzieć jakich okularów używacie i co o nich sądzicie.

Edytowane przez Mikul
Przed chwilą, Chris napisał:

A to nie jest tak, że każdemu będą przylegać inne? IMHO okulary to tak jak kask, trzeba mierzyć na żywo.

Niby tak ale głównie chodzi mi o to żebyście polecili okulary które się wam sprawdzają ponieważ nie mam możliwości przymierzyć każdych a przed zamówieniem z internetu chciałbym znać opinie o sprzęcie.

Używam wędkarskie okulary Shimano Aspire Photochromic równie dobrze sprawują się zarówno przy wędkowaniu , pływaniu canoe jak i w jeździe na rowerze można je już kupić w cenie około 200 PLN , ich atutem są nie tylko właściwości fotochromatyczne ale i zdolność do polaryzacji światła , która zmniejsza lub nawet całkowicie eliminuje bliki na lśniących powierzchniach jak np. woda w kałużach , szyby czy elementy metaliczne

000000000000000000shi.jpg

Edytowane przez alfine-11
1 godzinę temu, Mikul napisał:

Niby tak ale głównie chodzi mi o to żebyście polecili okulary które się wam sprawdzają ponieważ nie mam możliwości przymierzyć każdych a przed zamówieniem z internetu chciałbym znać opinie o sprzęcie.

Mysle ze to tez troche indywidualna sprawa z tymi okularami przyciemiane szkla uzywam okularow uvexa.ale znow bialych z brico marche budowlanych tak fajnie zrobione ze wygladaja jak rowerowe :D

1 godzinę temu, Mikul napisał:

Wybrałem accent stingray czyli produkt za połowę banknotu z Zygmuntem Starym.Jeśli dojdą w tym tyg to w przyszłym pewnie napiszę jak się sprawdzają po pierwszych kilku km :) .

Okulary-ACCENT-Stingray-bialo-czerwone-soczeweki-PC-czerwone-lustrzane-przezroczyste.jpg

Edytowane przez Mikul
Wawrzyniec Wiór

Ja używam okularów do biegania Kalenji https://www.decathlon.pl/okulary-na-rower-bislett-photochromic--id_8198873.html Są bardzo lekkie i wygodne (przynajmniej dla mnie - tylko, że z okularami jak z butami - lepiej nie kupować bez przymiarki), do tego fotochromy. Wadą jest pokrowiec: po pierwsze naklejona na nim naklejka nie da się zdjąć bez zostawienia sporej ilości kleju, po drugie jest tak skonstruowany, że wyjmując z niego okulary mam wrażenie, że je połamię.

Przed kamieniami raczej nie ochronią, a już na pewno nie przed brukowcami miotanymi przez demonstrantów ;)

• Pomógł 1

Stingray ma fajne wzornictwo ale średnio jestem zadowolony. Nie podoba mi się że otwory w soczewce są dokładnie nad okiem. Zauszniki odpadły po tygodniu użytkowania (kupiłem nowe). Dość drogie szkła wymienne (niebieskie lustro). Po "roku" w dwóch miejscach pękła oprawka. Możliwe że trafiłem na wadliwy egzemplarz i jeśli ktoś ma niech mu służą bo w zasadzie to Accent ma fajne okularki a model Lizard używałem 3 lata.

Od zeszłego sezonu używam okularów z Aliexpress'u. Mają filtr polaryzacyjny i UV i całkiem bogate wyposażenie dodatkowe. Leżą wygodnie i przy prędkości ok. 50 km/h dość dobrze chronią oczy (choć nie idealnie, bo czuję jednak lekki powiew wiatru). Cena dość przyjemna, dostawa trochę trwa, ale jeśli się nie pali...

https://m.aliexpress.com/s/item/1716017457.html

21 godzin temu, Red napisał:

Stingray ma fajne wzornictwo ale średnio jestem zadowolony. Nie podoba mi się że otwory w soczewce są dokładnie nad okiem. Zauszniki odpadły po tygodniu użytkowania (kupiłem nowe). Dość drogie szkła wymienne (niebieskie lustro). Po "roku" w dwóch miejscach pękła oprawka. Możliwe że trafiłem na wadliwy egzemplarz i jeśli ktoś ma niech mu służą bo w zasadzie to Accent ma fajne okularki a model Lizard używałem 3 lata.

Ponoć przyklejenie nosków i zauszników rozwiązuje sprawę ich gubienia ;)

Wawrzyniec Wiór

Używa ktoś może okularów fotochromatycznych z aliexpress ? Na zdjęciach wyglądają ładnie, ale na zdjęciach wszystko ładnie wygląda. I jeszcze jedno pytanie: w jaki sposób płacicie tam za zakupy, bo z tego co zauważyłem, to Pay-Pal'a chyba nie obsługują.

Andrzej Sawicki

Plastikowe fotochromy są powolne. Wystarczają na zmiany oświetlenia pole/las, kiedy świeci słońce, ale nie należy oczekiwać błyskawicznego zaciemniania/rozjaśniania jak przy specjalistycznych szkłach.

Używam Arctica S-195 F. Wybrałem je ze względu na bardzo szerokie szkła bez bocznych elementów oprawki -- aby nic nie zasłaniały przy rozglądaniu się -- i maksymalny zakres rozjaśniania. Są wersje dodatkowo z polaryzacją, ale wszystkie mają jakąś oprawkę po bokach i nie zbliżają się do prawie białego (mamy czarno w mocno pochmurne dni). Przy zjazdach ~50 km/h w temperaturach poniżej 10 stopni nie popłakałem się. Nie mają atestu do ASG, ale kilka razy spadły mi na kamienie bez pęknięć.

Jeśli nie szukamy specjalnych szkieł, to chyba lepiej kupić coś poniżej 50 zł z wymiennymi przyciemnianymi/białymi/rozjaśniającymi szkłami. Można sobie zmieniać do pogody i nie ma stresu, kiedy coś upadnie. Te plastiki, o ile są sprzedawane w Europie (!), muszą spełniać pewne normy bezpieczeństwa, więc o podstawową ochronę bym się nie martwił.

Dnia 04/23/2017 o 11:59, Wawrzyniec Wiór napisał:

w jaki sposób płacicie tam za zakupy, bo z tego co zauważyłem, to Pay-Pal'a chyba nie obsługują.

Część.

System płatności jest odpiwiednikiem tego z allegro. Tylko na Ali jest system bodajże Przelewy24.

Jeśli zaś chodzi o fotochromy na Ali, też miałbym obawy o efekt działania okularów z tą technologią. Tutaj musisz dobrze wczytać się w komentarze oceniające konjretny model.

efektu jaki spowodują w przyszłości dla wzroku nikt nie oceni w komentarzu, osobiście z allie bym tego typu sprzętu nie kupiła, bo to pewnie podobnie jak z ichniejszymi kaskami, już lepiej i bezpieczniej kupić okulary z Lidla, wiadomo, że z rynku europejskiego, legalnie dostępne w ogólnym obrocie.

Osobiście polecam firmę Solano, bardzo wytrzymałe szkła, które trudno porysować, następnie okulary Arctica chociaż szkła już nie tak dobre, jak w przypadku Solano Te okulary się u mnie również sprawdziły, z tym, że wybór modelu, to kwestia gustu i budowy akurat

Dnia 23.04.2017 o 11:59, Wawrzyniec Wiór napisał:

Używa ktoś może okularów fotochromatycznych z aliexpress ? Na zdjęciach wyglądają ładnie, ale na zdjęciach wszystko ładnie wygląda. I jeszcze jedno pytanie: w jaki sposób płacicie tam za zakupy, bo z tego co zauważyłem, to Pay-Pal'a chyba nie obsługują.

PP oczywiście nie działa bo mają swój system

Jednak można płacić przelewami 24.

Polecam jednak założyć darmowe konto w Alior banku + wymiana w walutomacie. Dzięki temu najtaniej możliwie zamienimy $ na  PLN. + cashback i całkiem tanio można dostac okulary, A przynajmniej nie żal ich zgubić czy zniszczyć niż okulary Rudego za 700zł!!

C do fotochromów to trzeba było by takie okulary zanieść do specjalisty by ocenił. Sam się zastanwiam czy fotohromy za 15$ są faktycznie dobre i nie zniszczą wzroku, w który zainwestowałem niemałe pieniądze. 

Jednak zwykłe ,które maja polaryzacje i UV 400 to już nie problem. W większości aukcji nie ściemniają. Sprawdzić można u optyka. Czasem za darmo czasem za kilka zł. Gdy nie będą miały filttrów to refund ;)

https://www.decathlon.pl/okulary-do-biegania-bislett-photochromic--id_8198873.html - okulary Running 600 z Decathlonu. Kupiłem kiedyś w akcie desperacji bo zapomniałem moich Rudy Project.
Od tamtej pory przestałem uzywać okularów Rudy i jeżdże wyłacznie w tych. Są genialne. Mam już 3 parę, bo dwie poprzednie zgubiłem (często gubię okulary), a te, z Decathlonu kupowałem po 89zł.