Skocz do zawartości

Magura MT 5 czy warto?

Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałem zapytać czy warto kupić hamulce Magura MT 5. Obecnie używam shimano slx m7000 ale średnio jestem z nich zadowolony a przy mojej wadze 98 kg po prostu nie wyrabiają. Chcę kupić jakieś dobre hamulce.Pozdrawiam

Mam obecnie MT5. Wcześniej miałem Xt M8000 i magury wciągają je nosem. M8000 wyglądają lepiej i są takie bardziej „exclusive” w dotyku. Magury z tym swoim materiałem Carbotecture są takie jakby bardziej plastikowe w dotyku ale dotyk nie hamuje. Wciągają xt-ki nosem. Bez porównania. Miażdżą pod każdym wzgledem oprócz dotyku ;-)

Jak na razie kończę organiczne. pewnie i to ma znaczenie no ale i tak jakieś Magury MT5 bo składam wyścigowy rower. I jeszcze jedno odpowietrzyć muszę.

Edytowane przez Gość

Jak będziesz skracał i odpowietrzał MT5 to napisz, czy jakaś ze śrub na klamce (od odpowietrzania) luźno chodzi i nie można jej odkręcić. Czy jednak można normalnie odkręcać. Polecam od razu zakupić inne klocki, by potem nie bawić się w zdejmowanie koła, przy wymianach okładzin.

@Pucmen

Ja zakupiłem EBC Red. Jeszcze sie docierają, ale póki co wszystko wygląda obiecująco. Gdybyś brał oryginalne Magury, bierz od wersji MT7, która to ma 4 oddzielne klocki. Wtedy nie zapomnij dokupić śrubek podtrzymujących okładziny.

A co za problem zdjąć koło do wymiany klocków??? Klocków raz na tydzień się nie wymienia przecież. Świetny patent z magnesami trzymającymi klocki zrobili. Totalnie beznarzedziowy.

Odnośnie Przykręcania i odpowietrzania to uważaj na właściwy moment. Przy skracaniu przewodów i wkręcaniu tez. Ten carbotecture podobno miękki. Ale wszystko się skręca ładnie. Nie trzeba używać siły. Śruby od odpowietrzania maja oringi wiec praktycznie dokręca się bez użycia siły wogole.

MT5 i Zee mają zbliżoną moc a wybór to raczej kwesta czy wolisz sprawdzone, pewne, tańsze ergo mniej egzotyczne Zee. No i to działanie klamki w Shimano, które trzeba lubić...

Cześć
Z ciekawości zapytam bo jestem na etapie szukania i przy tych hamulcach na jednej stronie znalazłem dwie opcje do kupna: manetka HIGO zamykacz czy otwieracz, czym to się różni ?

Edytowane przez gandalf
W dniu 31.05.2018 o 21:55, Ares napisał:

MT5 i Zee mają zbliżoną moc

Na czyją korzyść?

W dniu 31.05.2018 o 21:55, Ares napisał:

No i to działanie klamki w Shimano, które trzeba lubić...

Do tej pory tylko na shimano jeździłem... W obecnej chwili mam SLX M675 i średnio jestem z nich zadowolony.

Działanie klamek shimamo jest mi znane że działa na zasadzie 0...1.

chyba jednak skuszę się na zee... bo nie będę zmuszony dokupawać adapteru pod manetkę. Do pracy shimano w sumie jestem przyzwyczajony... i w sumie lubię twardą klamkę...a po opiniach słyszę że magura jest "miększa".

A jakie od razu montować klocki...może jakieś połmetaliki?

@suchy nie wiem jak wygląda sprawa różnicy w cenie pomiędzy zestawem na metalikach ale jak jest nie duży czyli powiedzmy z 50-70 zł to kup taki zestaw. Shimano ma bardzo dobre klocki metaliczne. W innym przypadku powstaje pytanie o użytkowanie bo jak solidne masz zjazdy to nie ma kompromisów i metaliki koniecznie. Jak nie masz solidnych zjazdów to i żywiczne dadzą radę. 

Tzn narazie wolałbym na żywicznych żeby zobaczyć różnicę...

Cena niewielka...bo to tylko 10 zl na stronie.

A później może połmetaliki A2Z bo troche tarcz mi szkoda żeby szybko zjadły metaliki... a konkretnych zjazdów w mojej okolicy brak.

Edytowane przez suchy